Reklama
Strona 252 z 275 PierwszaPierwsza ... 152202242250251252253254262 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,766 do 3,780 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3766
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a czemu nie znaleźć jakiegoś używanexa 10400f? 1600af przecież będzie dławił wszystko z ostatnich dwóch generacji gpu, szczególnie w e-sportowych gierkach
    no tak jak pisalem, warto dolozyc do 10400f, o uzywkach mowy nie bylo ale jak najbardziej mozna brac, tym bardziej procka. a co do grafiki jeszcze - https://www.pepper.pl/search?q=6600xt , https://www.pepper.pl/search?q=3060 ostatnio praktycznie codziennie pojawiaja sie jakies promki i obie mozna dostac nawet ponizej 2k, z reguly z niemieckich sklepow ale warto, biorac pod uwage fakt ze nawet tysiaka mozna przycebulic @galaczek ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  2. #3767
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    ok, mam taką śmieszną misję: komp i5 haswell, jak tanim kosztem zmienić to na coś z USB-C koniecznie z wyjściem obrazu i o nie niższej wydajności procesora i 16 giba ramu? SSD NVMe mile widziany, ale wystarczy że mobo łyknie bo może byćpóźniej
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #3768
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    ale to chcesz laptop czy bude

  5. #3769
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ok, mam taką śmieszną misję: komp i5 haswell, jak tanim kosztem zmienić to na coś z USB-C koniecznie z wyjściem obrazu i o nie niższej wydajności procesora i 16 giba ramu? SSD NVMe mile widziany, ale wystarczy że mobo łyknie bo może byćpóźniej
    od i5 haswella to i najnowsze pentaki (np. n6000) maja wyzsza wydajnosc i w dodatku maja 6w tdp, zadnemu poweruserowi bym tego nie polecil ale w sumie znam twoje preferencje sprzetowe wiec moze cie zainteresuje, bo taniej sie juz nie da

    dobra, faktycznie, buda czy lapek?
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  6. #3770
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    w sumie wyprzedzę odpowiedź już i zaproponuję żeby się w to nie bawić
    jeśli musisz to najtaniej będzie po prostu wrzucając takie gówno do budy: https://www.ceneo.pl/56750289
    zważka tylko, że to chyba obsługuje jedynie dp 1.2 i musisz mieć fajny krótki kabelek żeby przepiąć gpu -> ta karta
    droższa opcja to po prostu znalezienie płyty z thunderboltem i zbudowanie na tym zestawu - zajebiście głupie jeśli potrzebujesz tego tylko po to, żeby podłączyć dotykowy monetor (bo nie widzę innego zastosowania xD). do wyboru do koloru, nie musisz się ograniczać tylko do intela, uwaga na niektóre modele bo mogą nie mieć tego wlutowanego i trzeba będzie dokupić jeszcze odpowiednie ustrojstwo (podobne do tego wyżej), są ze 2 x570 i b550, na pewno więcej z390 i x299 (wcześniejsze też ale powodzenia ze znalezieniem), ugułem to trzeba patrzeć na high-end i sama płyta nówka to będzie przynajmniej 1k

    temat przerobiłem bo mi się zachciało thunderbolta i po researchu mi się odechciało jednak xD

    jak laptoki to 99% ma alt-mode w usb-c więc tutaj wybierz co ci się podoba i sprawdź w internecie czy na pewno jest @zakius ;

  7. #3771
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    maja wyzsza wydajnosc
    nie mają, jakiś skajlejk 4C by musiał być, no może nadchodzący gracemont
    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo nie widzę innego zastosowania xD
    cintiq, w sumie niby to samo ale nie do końca

    ogólnie to stary sprzęt, który nawet jako tako współpracował, ale daje się już we znaki (ale pewnie jakby przysiąść, przeczyścić, postawić system na nowo to by jeszcze jakiś czas pożył... ale co to za życie?) i fajnie by było zrobić to po prostu "po bożemu" i podłączyć przez C, a nie przez 13 przejściówek do 7 portów

    a laptop jak wszyscy wiemy ssie i ma osobny temat, więc proszę...
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  8. #3772
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    no to zostaje ci nowa buda z thunderboltem albo te ustrojstwo, które zaprezentowałem
    pomyślałem jeszcze o displaylink ale tutaj dla tabletów graficznych nie ma wsparcia

  9. #3773
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie mają
    xd

    to widocznie znowu caly swiat oszukal i podrobil wszystkie benchmarki multi i singlecore, bo z z nich wychodzi ze jednak pentak n6000 > i5-4250u (chyba najpopularniejszy laptopowy haswell), no cusz

    no ale jak szukasz kompa to nie ma to wiekszego znaczenia i Ander Twenty dobrze kombinuje
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  10. #3774
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    u
    a masz ty rigcz?
    u5 to nie i5, EOT

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobrze kombinuje
    no niby tak, wydatek jakieś... dużo mniejszy niż mobo z TB + cała reszta ustrojstwa, ale z drugiej strony jak na to czym jest to cholernie drogie, ehh
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  11. #3775
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Siema eksperci.
    Poradzicie coś, otóż potrzebuję kompa do programu 3dsmax, do robienia modeli 3D. Konkretnie chodzi o wizualizacje pomieszczeń i ewentualnie budynków.
    Do tej pory był do tego celu używany dell G5 5587
    Natomiast laptop trochę nie wyrabia i pytanie, czy jest opcja, żeby złożyć jakiegoś mocnego kompa pod to? Najlepiej do 7 k budżet, ewentualnie 8k

  12. #3776

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    226
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Hej! Jesteście w stanie coś polecić żeby zrobić upgrade kompa, potrzebuje płyty głównej procesora, co będzie najbardziej przyszlosciowego który build? Mam do wydania 500-600 zl. W co pójść Intela czy AMD? Miałbym do kupienia dobra płytę pod AM4 ale jak patrzę na budżetowe procesory AMD typu ryzen 3 1200AF to są gorsze od i3 w grach. Jesteście w stanie coś polecić co teraz będzie opłacalne?

  13. #3777
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Royal'Reaven napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hej! Jesteście w stanie coś polecić żeby zrobić upgrade kompa, potrzebuje płyty głównej procesora, co będzie najbardziej przyszlosciowego który build? Mam do wydania 500-600 zl. W co pójść Intela czy AMD? Miałbym do kupienia dobra płytę pod AM4 ale jak patrzę na budżetowe procesory AMD typu ryzen 3 1200AF to są gorsze od i3 w grach. Jesteście w stanie coś polecić co teraz będzie opłacalne?
    a co masz teraz? podejrzewam że coś co już obsługuje ddr4 skoro szukasz tylko płyty i procesora - w takim razie imo żaden upgrade się nie będzie opłacać, bo 1. AM4 się kończy 2. intel zmienia podstawkę praktycznie co generację i seria 12k też wprowadza zmianę
    jeśli nie zamierzasz robić kolejnego upgradu cpu za raz tyle hajsu w obecnej generacji to odpuść i poczekaj na am5/lga1700 (będzie trochę czekania, na pierwszy ogień pewnie pójdą drogie płyty dla "entuzjastów" xD)
    chyba że jeszcze trzecia opcja i nie masz teraz zestawu na ddr4 i na resztę części masz osobny budżet, to najrozsądniejsze wydaje się szukanie jakiegoś używanego zestawu, np. taki
    kupiłem dla roory coś takiego (tylko mnie wyszło 8 stów z zasiłką w zestawie) i działa, płyta ma wszystkie bajery jakie można sobie wymarzyć (czyli slot m.2 xD), można do tego włożyć najtańsze ramy jakie znajdziesz (w ryzenach ram się liczy aż za bardzo) bo i tak nie da się ich kręcić, ugułem to na serio rozsądny zestaw jak masz co tam w kwestii gpu włożyć


    @wampiirr ;
    nie wiem do końca na czym ci zależy najbardziej, ale jeśli oświetlenie korzysta tam ze wspomagania w rtx to jesteś zdany na najtańszego rtx3060 jakiego znajdziesz/używany 2070 super + ryzen 3700x + dowolne B450 + dowolne ramy na 3200mhz ale wybacz nie umiem robić list na x-komie

  14. #3778

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    226
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie ja mam starą podstawkę AM3 ale ramem się nie martwię bo na pewno coś kupię, resztę mam. Zastanawiam się tylko na czym budować platformę na am4 czy lga 1151, 1200? Co będzie bardziej opłacalne/przyszłościowe na upgrade? Zeby w przyszłości np. wymienić tylko procesor dodać ram i wystarczy.

  15. #3779
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Czyli kurwa te karty są takie drogie jebane? To ile trzeba wyjebac dzisiaj na porządnego kompa?

  16. #3780
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Royal'Reaven napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie ja mam starą podstawkę AM3 ale ramem się nie martwię bo na pewno coś kupię, resztę mam. Zastanawiam się tylko na czym budować platformę na am4 czy lga 1151, 1200? Co będzie bardziej opłacalne/przyszłościowe na upgrade? Zeby w przyszłości np. wymienić tylko procesor dodać ram i wystarczy.
    to am4 bo z dwojga złego lepiej wsadzić tam zen3 (czy zen3+ jeśli wyjdzie) niż kisić się z 11 generacją intela, tylko ryzeny żeby do gierek były wystarczające to trzeba już wyłożyć więcej, teraz szukaj może używanego b450 + ryzen 1600 żeby nie zamulić za bardzo, ale jak masz teraz coś na am3 to i tak będziesz miał potężny boost xD
    dobre b450
    1600
    targuj się i w 6 stówach się zmieścisz (:

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli kurwa te karty są takie drogie jebane? To ile trzeba wyjebac dzisiaj na porządnego kompa?
    taka sytuacja, na porządnego (i nowego) kompa trzeba tyle wydać, jak wspomniałem nie wiem jak ten 3dsmax wykorzystuje grafikę, bo jeśli tyle co nic albo możesz sobie pozwolić na dłuższe renderowanie to lepiej przypierdolić tam 5950x z jakąś złomiastą kartą i zaczekać na uspokojenie się cen gpu (może 2022, może nigdy xD)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •