Reklama
Strona 234 z 275 PierwszaPierwsza ... 134184224232233234235236244 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,496 do 3,510 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3496
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie no z bt jest głównym problem że nie mogę równocześnie używać słuchawek i mikro nwm czy to wina moich (bo kosztowały 70zł) czy ogólnie bt jest upośledzony
    probowales stery odinstalowac i zainstalowac ze strony producenta (sugerowanie ze sluchawki za 70zl maja strone producenta xD)

    ogólnie tanie bezprzewodowo to najcześciej chujowy plastik, niewygodny, z opóźnieniami i ogólnie strata kasy.
    bierz se jakieś przewodowe z odczepianym kablem i fajnie jest wtedy, zjebie sie kabelek to wydajesz dyszku i masz nowy

  2. #3497
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @cowboy ;
    I kolejne pytanko
    Tym razem kuzyn kupuje konkuter i gdzieś mu doradzili takie coś ale chujowo mi to wygląda, za słabo ten procesor wygląda przy tej karcie, no jakoś chujowo mam wrażenie, do 3-3.2k
    https://www.x-kom.pl/lista/bjqdycyqk
    Czy w tych piniondzach nie lepiej już w ryzeny? Albo chociaż 10400f? Tylko grafik to ja na te chwile nie ogarniam w ogole
    To chłodzenie też mi się wydaje zbędne, żadnego oc nie bedzie to stockowe chyba wyrobi

  3. Reklama
  4. #3498
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @cowboy ;
    I kolejne pytanko
    Tym razem kuzyn kupuje konkuter i gdzieś mu doradzili takie coś ale chujowo mi to wygląda, za słabo ten procesor wygląda przy tej karcie, no jakoś chujowo mam wrażenie, do 3-3.2k
    https://www.x-kom.pl/lista/bjqdycyqk
    Czy w tych piniondzach nie lepiej już w ryzeny? Albo chociaż 10400f? Tylko grafik to ja na te chwile nie ogarniam w ogole
    To chłodzenie też mi się wydaje zbędne, żadnego oc nie bedzie to stockowe chyba wyrobi
    https://www.x-kom.pl/lista/9yvmn5cnl

    bardzo podobnie, tylko tak jak mowisz wyjebalem cooler, wzialem tansze mobo bo i tak nie zrobi to roznicy i zmienilem dysk na wiekszy nvme, no i jest z mojego reflinka

    co do proca - na ta chwile cenowo jest zbyt dobry zeby zamieniac go na cos innego, kolejna polka jest dalej ryzen 2600 za 6 stow, ktory w wiekszosci zastosowan nie bedzie wydajniejszy od tej i3. ogolnie to jest i7 7700 z lepszym ipc, wiec dla 90% ludzi bedzie wystarczajacy.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  5. #3499
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @cowboy ;
    I kolejne pytanko
    Tym razem kuzyn kupuje konkuter i gdzieś mu doradzili takie coś ale chujowo mi to wygląda, za słabo ten procesor wygląda przy tej karcie, no jakoś chujowo mam wrażenie, do 3-3.2k
    https://www.x-kom.pl/lista/bjqdycyqk
    Czy w tych piniondzach nie lepiej już w ryzeny? Albo chociaż 10400f? Tylko grafik to ja na te chwile nie ogarniam w ogole
    To chłodzenie też mi się wydaje zbędne, żadnego oc nie bedzie to stockowe chyba wyrobi
    Do czego będzie używany?

  6. #3500
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bardzo podobnie, tylko tak jak mowisz wyjebalem cooler, wzialem tansze mobo bo i tak nie zrobi to roznicy i zmienilem dysk na wiekszy nvme, no i jest z mojego reflinka

    co do proca - na ta chwile cenowo jest zbyt dobry zeby zamieniac go na cos innego, kolejna polka jest dalej ryzen 2600 za 6 stow, ktory w wiekszosci zastosowan nie bedzie wydajniejszy od tej i3. ogolnie to jest i7 7700 z lepszym ipc, wiec dla 90% ludzi bedzie wystarczajacy.
    dziękuje panie ekspercie, może go przekonam do tego 1tb to pojdzie refem xD a nie sadzilem ze ten profesorek taki mocny

    Cytuj Gajwer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Do czego będzie używany?
    raczej tylko do gier

  7. #3501
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No to zestaw jest ok, tylko nie ma sensu dopłacać do ram, to i tak będzie ograniczone.

  8. #3502
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Niecały rok się cieszyłem z nowego monitora i go niestety rozwaliłem... :D No i potrzebuje coś nowego, głównie do pracy - programowania, 30+ cali i ultrawide. Nie chciałem wydać więcej niż 1 - 1.5k, ale znalazłem coś takiego https://www.x-kom.pl/p/589223-monito...ed-gaming.html
    Warto dopłacic?

  9. #3503
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Do programowania to koniecznie pivot więc na pewno nie curved i raczej nie ultra wide.
    Ultra wide z pivotem to są do policzenia na palcach jednej ręki https://www.x-kom.pl/p/250420-monito...-29ub67-b.html
    Ostatnio zmieniony przez moth : 07-11-2020, 14:57

  10. #3504
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niecały rok się cieszyłem z nowego monitora i go niestety rozwaliłem... :D No i potrzebuje coś nowego, głównie do pracy - programowania, 30+ cali i ultrawide. Nie chciałem wydać więcej niż 1 - 1.5k, ale znalazłem coś takiego https://www.x-kom.pl/p/589223-monito...ed-gaming.html
    Warto dopłacic?
    powiem tak - mialem u siebie przez ponad rok w chacie konfiguracje 35 cali ultrawide jako glowny monitor + 2x 19 cali na gorze, nad tym ultrawide i bylo zajebiscie, ale te 2 male monitory robily robote w chuj. je z reszta akurat dalej mam, tylko ten 35 uw wymienilem na 16:9 1440p 31.5 cala bo uzywam go tez codziennie do ogladania filmow i seriali z jakiejs odleglosci a ten UW sie slabo sprawdzal bo nie dosc, ze jak cos nie bylo w formacie kinowym to mialem po bokach pasy i w rezultacie obraz jak na 27 calach, to jeszcze to zakrzywienie wtedy bardziej przeszkadzalo niz pomagalo.

    jakbym nie mial tych malych monitorkow to bym ochujal robiac na 1 monitorze cokolwiek zwiazanego z robota. polecam sobie kupic dwa albo trzy tanie monitorki 1440p 27 cali i gwarantuje ze bedzie Ci sie lepiej pracowac, albo np 31.5 cala i do tego jakies dwa uzywane starsze gowienka 19 cali, byle ips i ustawic to sobie na ramieniu vesa jak Ci sie tylko zamarzy. w 2k tez sie uda cos takiego zrobic, a lepiej do roboty miec nie mozna.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  11. #3505

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    351
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ee a na słuchawkach się znasz?

    jako że zawsze kabel mi się plącze i każde słuchawki kończą żywot w przeciągu 2 lat z uwagi na przerwanie to chciałem se kupić jakieś bezprzewodowe
    miałem na bluetootha ale to gówno okropne zostałem oszukany więc może radiowe?
    https://www.x-kom.pl/p/211668-slucha...ikrofonem.html
    albo jakąś alternatywę przewodową w takiej samej cenie
    Laickim uchem polecam przewodowe Arctis 3/5 - mam trójki od pół roku i są mega lekkie i wygodne, a do tego dźwięki aż miło słuchać - wcześniej siedziałem na bezprzewodowych Sony MDR-XB650BT ale tam basy dudniły jak oszalałe.

  12. #3506
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Dzięki za rady co do monitora, jak to przemyślałem to może faktycznie kupno monitora za 2k nie jest najlepszym wyjściem. Obecnie pracuje na starych 22 calach kupionych za niecale 200zł dawno temu + mam 15 cali lapka, wcześniej zamiast tych 22 było 31.5 cala + laptop no i musze powiedzieć że to nawet zdawało egzamin. W każdym razie, może zamiast lecieć po 34 cale, może po prostu wezmę najtańszy ultrawide 29 i tyle?
    Różnicy dużej w powierzchni nie ma, trochę niższy oczywiście jest niż mój poprzedni monitor (31 cali, 16:9), aczkolwiek i tak bardziej zależy mi na miejscu po bokach, nie u góry/dołu. Dodatkowo, zawsze mogę dołożyć ten stary 22 cale co mam obecnie do zestawu.

    A no i pivota zdecydowanie nie opotrzebuje.

    Podsumowując, najtańsza opcja z x-komu zda egzamin? Czy warto dopłacić parę stówek za coś lepszego?
    https://www.x-kom.pl/p/432917-monito...29wk500-p.html

    Druga sprawa to klawiatura, mam to https://www.x-kom.pl/p/462665-klawia...600-bialy.html
    I pisze mi się na tym wyśmienicie, ale klawiszy funkcyjnych się nie da skonfugurować tak by domyślnie były zwykłe klawisze funkcyjnie a nie te multimedialne gówno. Na prywatnym laptopie jeszcze jakoś się udało to obejść dodatkowym oprogramowaniem, ale na służbowym nie mam możliwości instalacji niczego. Znajdę podobną klawiaturę która nie ma zjebanych funkcyjnych?
    Jakby jeszcze było jakieś podświetlanie (najlepiej białe, a nie RGB) klawiszy to super, ale nie chcę znowu wydać 500 zł na klawiaturę.

  13. #3507
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale klawiszy funkcyjnych się nie da skonfugurować tak by domyślnie były zwykłe klawisze funkcyjnie a nie te multimedialne gówno.
    c0?


    A co do tego monitora to chyba w zeszłym roku kupowałem praktycznie taki sam, no i jest ok, praktycznie to samo co wszystkie inne takie klasyczne 24 calowki ipsy za 400-500 od acera, lg. Trochę zbyt jasny na najniższej jasności i to tyle.

  14. #3508
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj moth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    c0?
    No ta klawiatura co wysłałem ma przycisk fn, który zmienia działanie F1-F12. No i domyślnie, czyli bez wciśniętego przycisku fn są klawisze multimedialne (przyciszanie, zmiana jasności ekranu, itp). No a ja chcę mieć domyślnie zwykłe F1-F12, czyli że jak nacisnę F5 to mi się odświeży strona.
    No i okazuje się, że oczywiście teoretycznie jest opcja zmiany tego ustawienia, ale przekopałem kilkadziesiąt wątków i próbowałem różnych rzeczy i to po prostu nie działa, z resztą widze po tych wątkach że nie tylko mi. Na prywatnym kompie zainstalowałem jakieś makro które mapuje mi klawiszę i dopiero to pomogło, na służbowym laptopie nie mam takiej opcji niestety.

    Można pomyśleć, że to pierdoła, szczególnie że piszę mi się genialnie na tej klawiaturze, ale do programowania potrzebuje F7-F9 do debugowania i mnie po prostu kurwica bierze jak zapomnę o tym fn i sobie zmniejszam jasnośc ekranu zamiast spokojnie pracować.

    Edit#
    Nie ma tego monitora dostepnego teraz, a za 200zl wiecej jest cos takiego
    https://www.x-kom.pl/p/361255-monito...g-29um69g.html

    Ta funkcja dla ochrony oczu cos daje? Faktycznie mniej sie moga meczyc oczy? Ma on poza tym cos wiecej ze warto doplacic te 200zl?
    Ostatnio zmieniony przez durel : 09-11-2020, 20:02

  15. #3509

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,254
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @cowboy ; Mógłbym prosić o złożenie zestawu do 2k że wszystkim ? Monitor 24 max. Komputer dla 10 latki raczej bez grania jednak z możliwością modyfikacji. W tej cenie to chyba zintegrowana grafika? Dobrze by było z systemem ale bez sobie też poradzę. Dzieki

  16. #3510
    Avatar boryss
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    We daj reputka
    Wiek
    26
    Posty
    2,561
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Elo człeki, potrzebuje stację do modelowania w oprogramowaniach CAD, czasem blender, no i gierki pewnie wjadą. Przydałoby się 32gb ram, bo zużycie spore, na reszcie się nie znam. Chciałbym się zmieścić w 4k, ale jeżeli będzie trochę drożej, ale bardziej przyszłościowe to wezmę pod uwagę

    Place w zielonych workach
    mondrego to i fajnie posluchac
    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa 7 miliardow ludzi na ziemii, kazdy zasrywa instagramy i yt swoim smrodem z nadzieja ze dostanie pieniadze i slawe, nadchodzi moment w ktorym kazdy tworzy jakis kontent a nie ma komu tego konsumowac

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •