Reklama
Strona 215 z 275 PierwszaPierwsza ... 115165205213214215216217225265 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,211 do 3,225 z 4112

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3211

  2. #3212
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    3300x bedzie lepszy do gierek niz 1600af, a ogolna wydajnosc wszystkich rdzeni jest praktycznie taka sama jak 1600af wiec to lepszy wybor pod kazdym wzgledem
    bralbym najpierw procka, pozniej grafike, tylko ja bym se darowal 1660 i wzial uzywke rx580 na gwarancji za polowe ceny :)

    @cowboy ;

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałe ale :

    Ryzen 3300x 4 rdzenie vs Ryzen 1600af 6 rdzeni = to samo i aktualnie wiecej rdzeni zbytnio nic nie daje. Pojawia się wiele głosow ze gry bd robione pod większą ilość rdzeni. (jest sens patrzeć na taki arguemnt? Czy to jednak nadal odległa przyszłość?

    Ten ryzen 3300x podobno bardzo się grzeje(tak przynamniej testy pokazywały na purepc/lipton), a chciałbym go ustawić ze stockowego 3.80ghz na jego max boost 4.30ghz. Będzie chyba tragedia na firmowym coolerze od amd ?


    A co z Ryzen 3 3100 (mniejszy koszt) i kreceniem do 4.00/ 4.30. Płyta/zasilacz może nie dać rady? Nie ma sensu bo strasznie się grzeje po OC i ogółem nie jest to opłacalny procek?

    Dodam tylko jeszcze, że mam aktualnie obudowe : SilentiumPC Regnum RG4 Frosty White

  3. Reklama
  4. #3213
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    rdzenie 3300x (i nie tylko rdzenie, tez komunkacja miedzy nimi dzieki pojedynczemu ccx) sa o tyle szybsze (taktowanie + ipc), ze nadrabiaja roznice w ilosci rdzeni wzgledem 1600af. jezeli gra wykorzystuje mniej rdzeni - duzo szybszy bedzie 3300x, jezeli gra wykorzystuje wiecej rdzeni - dalej szybszy bedzie 3300x, bo i tak najwazniejsza bedzie szybkosc rdzenia :p

    no i 3300X obsluzy szybszy ram, ale tez bedzie mniej wrazliwy na negatywne skutki wolniejszego ramu (przez pojedynczy ccx, bo w ryzenach za komunikacje miedzy blokami odpowiada infinity fabric, ktorego predkosc uzalezniona jest od ramu)

    wystarczy rzucic okiem na syntetyki, np cb r20:

    Cinebench R20 (Single-Core)

    AMD Ryzen 3 3300X
    4x 3.80 GHz (4.30 GHz) HT
    499 (100%)

    AMD Ryzen 5 1600 AF
    6x 3.20 GHz (3.60 GHz) HT
    376 (75%)

    Cinebench R20 (Multi-Core)

    AMD Ryzen 3 3300X
    4x 3.80 GHz (4.30 GHz) HT
    2597 (97%)

    AMD Ryzen 5 1600 AF
    6x 3.20 GHz (3.60 GHz) HT
    2684 (100%)

    a, no i nowych ryzenow nie oplaca sie krecic, ja sam mam i nie krece, mimo tego ze moglbym. pbo robi na tyle dobra robote ze jak trzeba to boostuje pojedyncze rdzenie mocniej niz dasz rade zrobic stabilne all core oc. jedyny sposob zeby wyciagnac faktycznie wieksza wydajnosc z najnowsszych ryzenow to oc pojedynczych rdzeni z czym jest tyle zabawy, ze generalnie mozna to olac.

    u mnie np takie zdroworozsadkowe oc ktore bylo zlotym srodkiem wzgledem vcore/temp/wzrostu wydajnosci bylo chyba 4180 all core jak dobrze pamietam, podczas gdy bpo na auto boosuje do 4050 all core i 4250 na kilku rdzeniach, trzymajac lepsze temperatury i ogolnie nizsze vcore. jedyne co ustawilem to delte -0.05 vcore. wykrecilem tylko kostki do 3600 cl14 i jest git.
    @rycekrox21 ;
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 14-05-2020, 13:04

  5. #3214

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Akurat palit/Gainward to jeden z najlepszych producentów gpu jeśli chodzi o kulturę pracy czy temperatury. Nie wiem gdzie przeczytałeś taką opinię. No wiesz w Polsce jest mało sklepów partnerskich z Microsoftem, jest bardzo dużo fake sklepów to takie morele i Xkom się cenią. Ale sam do końca nie wiem czemu jest tutaj taka różnica cenowa, może też dlatego ponieważ na sofcie dostajesz sam kod, a morele/xkom dodatkowo płytę i jakieś pierdoły.
    Z tego co mi wytłumaczono to soft360 sprzedaje windowsy z rynku wtórnego, nie otrzymuje się żadnych płyt - usb. Dlatego też jest taka różnica. Firmy chcą odzyskać chociaż część poniesionych kosztów i sprzedają dla softa windowsy które później on pcha dalej. Ogólnie niby spoko, ale i tak będę brał to na FV - wole mieć 200% legitności i zero jakichkolwiek ewentualnych możliwości manewrów ze strony dystrybucji/ poprzedniego właściciela.

    W ogóle jak to teraz jest jak zamówię tego pc pełna lista - lista produktow nr 564369 - Sklep komputerowy - x-kom.pl z windowsem, to przy ewentualnym formacie ten plik będzie cały czas gdzies w tym dysku czy trzeba usb/ napęd do płyty i instalować tak jak się to robiło kiedyś?

    Ps. Czy te elementy zapewnią jakość oprócz tej wydajności którą każdy chce upchnąć? I jeszcze raz odnośnie tej obudowy - może zmienić na jakąś bardziej zabudowaną to byłoby ciszej? Co myślicie o tym?

  6. #3215
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,235
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co mi wytłumaczono to soft360 sprzedaje windowsy z rynku wtórnego, nie otrzymuje się żadnych płyt - usb. Dlatego też jest taka różnica. Firmy chcą odzyskać chociaż część poniesionych kosztów i sprzedają dla softa windowsy które później on pcha dalej. Ogólnie niby spoko, ale i tak będę brał to na FV - wole mieć 200% legitności i zero jakichkolwiek ewentualnych możliwości manewrów ze strony dystrybucji/ poprzedniego właściciela.

    W ogóle jak to teraz jest jak zamówię tego pc pełna lista - lista produktow nr 564369 - Sklep komputerowy - x-kom.pl z windowsem, to przy ewentualnym formacie ten plik będzie cały czas gdzies w tym dysku czy trzeba usb/ napęd do płyty i instalować tak jak się to robiło kiedyś?

    Ps. Czy te elementy zapewnią jakość oprócz tej wydajności którą każdy chce upchnąć? I jeszcze raz odnośnie tej obudowy - może zmienić na jakąś bardziej zabudowaną to byłoby ciszej? Co myślicie o tym?
    Skąd masz takie informacje na temat soft360 ? :D Jeżeli to rynek wtórny to jakim cudem się to ima do oficjalnego partnera microsoftu w Polsce? To jest akurat info potwierdzone, sam brałem system z soft360 i też nie byłem pewny tej strony, ale wystarczyło zadzwonić do Microsoftu aby to potwierdzili. Dlatego system z tej strony jest w pełni legalny. Kupowanie systemu za 650 zł to jest totalna głupota i strata pieniędzy, ale każdy robi jak chce. Jeśli chodzi o system to tak trzeba instalować to przez USB albo napęd. Jeśli nie ma się płyty czy pendrive to można sobie za darmo ściągnąć system ze strony microsoftu i przerzucić na któryś nośnik. CO do tego zestawu to według mnie jest średni, raczej nie licz na wielką ciszę z tym trzy wentylatorowym GTxem 1660 super, który nie ma nawet trybu półpasywnego pracy wentylatorów. Poza tym kupowanie GTX 1660 super za 1,3k to jest cholernie przepłacony interes. Jeśli chcesz cichą budę to możesz dorzucić 50-100 zł do jakiegoś Pure Base od Be quieta, ale musisz się liczyć z tym, że będzie sporo cieplej co przekłada się także na pracę podzespołów czyli w sumie ciężko powiedzieć jak to się przełoży na ciszę ale na pewno będzie ciszej niżeli w tej budzie od SPC.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 14-05-2020, 16:48

  7. #3216

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    351
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Byki ostatnio pytalem o zestaw z uzywanych czesci do 2k do gier.

    Zdecydowalem sie jednak na wiekszosc nowych czesci ale chcialbym zlozyc to tak zebym mogl spokojnie za rok zrobic upgrade karty graficznej, procka czy ramu.

    Procka wezme nowego Ryzen 3 1200AF jak polecaliscie.
    Dorwalem uzywanego gtx970 w dobrym stanie po taniosci nie uzywanego na koparkach.
    Do tego uzywana pamiec 2x4gb 2400 ddr4.


    Jakiego mobasa, zasilacz, obudowe wybrac do tego abym mogl spokojnie za rok czy moze za chwile jak pozwola na to fundusze wrzucic tam ryzena 7, jakiegos rtx2060 i duzo lepsze ramy?

  8. #3217

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    66
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Padł mi zasilacz. Czy to Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU bez kabli Łodź Polesie • OLX.pl starczy dla i5 4670k (bez oc) 1060 3gb ?

  9. #3218

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skąd masz takie informacje na temat soft360 ? :D Jeżeli to rynek wtórny to jakim cudem się to ima do oficjalnego partnera microsoftu w Polsce? To jest akurat info potwierdzone, sam brałem system z soft360 i też nie byłem pewny tej strony, ale wystarczyło zadzwonić do Microsoftu aby to potwierdzili. Dlatego system z tej strony jest w pełni legalny. Kupowanie systemu za 650 zł to jest totalna głupota i strata pieniędzy, ale każdy robi jak chce. Jeśli chodzi o system to tak trzeba instalować to przez USB albo napęd. Jeśli nie ma się płyty czy pendrive to można sobie za darmo ściągnąć system ze strony microsoftu i przerzucić na któryś nośnik. CO do tego zestawu to według mnie jest średni, raczej nie licz na wielką ciszę z tym trzy wentylatorowym GTxem 1660 super, który nie ma nawet trybu półpasywnego pracy wentylatorów. Poza tym kupowanie GTX 1660 super za 1,3k to jest cholernie przepłacony interes. Jeśli chcesz cichą budę to możesz dorzucić 50-100 zł do jakiegoś Pure Base od Be quieta, ale musisz się liczyć z tym, że będzie sporo cieplej co przekłada się także na pracę podzespołów czyli w sumie ciężko powiedzieć jak to się przełoży na ciszę ale na pewno będzie ciszej niżeli w tej budzie od SPC.
    Pytałem obsługi klienta z soft360.
    Już nie mam weny w ogóle tego ogarniać tematu i spędzać nad tym czasu...
    To co w końcu kupić, żeby było dobrej jakości - sprawdzone, ciche i w miare wydajne w tych pieniądzach czyt bez systemu za 4000? Żebym mógł może sterować tymi wiatrakami a buda nie chodziła jak stara zamrażarka?

  10. #3219
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    389
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co mi wytłumaczono to soft360 sprzedaje windowsy z rynku wtórnego, nie otrzymuje się żadnych płyt - usb. Dlatego też jest taka różnica. Firmy chcą odzyskać chociaż część poniesionych kosztów i sprzedają dla softa windowsy które później on pcha dalej. Ogólnie niby spoko, ale i tak będę brał to na FV - wole mieć 200% legitności i zero jakichkolwiek ewentualnych możliwości manewrów ze strony dystrybucji/ poprzedniego właściciela.

    W ogóle jak to teraz jest jak zamówię tego pc pełna lista - lista produktow nr 564369 - Sklep komputerowy - x-kom.pl z windowsem, to przy ewentualnym formacie ten plik będzie cały czas gdzies w tym dysku czy trzeba usb/ napęd do płyty i instalować tak jak się to robiło kiedyś?

    Ps. Czy te elementy zapewnią jakość oprócz tej wydajności którą każdy chce upchnąć? I jeszcze raz odnośnie tej obudowy - może zmienić na jakąś bardziej zabudowaną to byłoby ciszej? Co myślicie o tym?
    To jest BOX więc dostaniesz nośnik z Windowsem. Zestaw bardzo dobry.
    Grafikę możesz dać tańszą Gainward GeForce GTX 1660 SUPER Ghost 6GB GDDR6

  11. #3220
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,235
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytałem obsługi klienta z soft360.
    Już nie mam weny w ogóle tego ogarniać tematu i spędzać nad tym czasu...
    To co w końcu kupić, żeby było dobrej jakości - sprawdzone, ciche i w miare wydajne w tych pieniądzach czyt bez systemu za 4000? Żebym mógł może sterować tymi wiatrakami a buda nie chodziła jak stara zamrażarka?
    Masz tutaj zestaw za 4k bez systemu, ale też bez hdd, który moim zdaniem jest zbędny. W tej obudowie masz przełącznik który steruje wentylatorami. Sklep komputerowy Morele.net Możesz zejść z gpu do GTX 1660 super i wsadzić hdd. Ale moim zdaniem nie warto i po prostu lepiej w przyszłości dokupić kolejnego ssd albo właśnie hdd.

  12. #3221

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Masz tutaj zestaw za 4k bez systemu, ale też bez hdd, który moim zdaniem jest zbędny. W tej obudowie masz przełącznik który steruje wentylatorami. Sklep komputerowy Morele.net Możesz zejść z gpu do GTX 1660 super i wsadzić hdd. Ale moim zdaniem nie warto i po prostu lepiej w przyszłości dokupić kolejnego ssd albo właśnie hdd.
    Jakościowo będzie dobrze? Tylko tą białą budę muszę zmienic

  13. #3222
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Pabloo1993 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byki ostatnio pytalem o zestaw z uzywanych czesci do 2k do gier.

    Zdecydowalem sie jednak na wiekszosc nowych czesci ale chcialbym zlozyc to tak zebym mogl spokojnie za rok zrobic upgrade karty graficznej, procka czy ramu.

    Procka wezme nowego Ryzen 3 1200AF jak polecaliscie.
    Dorwalem uzywanego gtx970 w dobrym stanie po taniosci nie uzywanego na koparkach.
    Do tego uzywana pamiec 2x4gb 2400 ddr4.


    Jakiego mobasa, zasilacz, obudowe wybrac do tego abym mogl spokojnie za rok czy moze za chwile jak pozwola na to fundusze wrzucic tam ryzena 7, jakiegos rtx2060 i duzo lepsze ramy?
    cos takiego bedzie okej i przyszlosci poradzi sobie np z r7 3700x i lepsza grafika: mobo, zasilacz, buda - lista produktow nr 570270 - Sklep komputerowy - x-kom.pl @Pabloo1993 ;

    Cytuj rudy19956 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Padł mi zasilacz. Czy to Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU bez kabli Łodź Polesie • OLX.pl starczy dla i5 4670k (bez oc) 1060 3gb ?
    zakladajac ze jest sprawny to wystarczy, ale ta seria jest bardzo stara, ten zasilacz moze miec z 10 lat. wez jakas nowke, np to co wrzucilem do zestawu z tego posta i bedziesz mial spokoj, jeszcze do kolejnego zestawu bedziesz mogl go wrzucic w przyszlosci. @rudy19956 ;

  14. #3223
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,235
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakościowo będzie dobrze? Tylko tą białą budę muszę zmienic
    Jasne, że tak. No spoko możesz zmieniać, dałem tą budę ponieważ chciałeś jakąś z przełącznikiem pracy wentylatorów, ta właśnie taką posiada i ogólnie jest całkiem fajna i przewiewna, są też czarne wersje z szybą.

  15. #3224

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jasne, że tak. No spoko możesz zmieniać, dałem tą budę ponieważ chciałeś jakąś z przełącznikiem pracy wentylatorów, ta właśnie taką posiada i ogólnie jest całkiem fajna i przewiewna, są też czarne wersje z szybą.
    A moglbys polecic konkretną jakąś żeby była git, cicha i pasowna?:P

  16. #3225

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A moglbys polecic konkretną jakąś żeby była git, cicha i pasowna?:P
    Modecom OBERON PRO SILENT (AT-OBERON-PS-10-000000-0002) w Morele.net

    ja mam taką, nie jest co prawda pasywna ale jest za to uber cicha i do tego bardzo solidnie wykonana

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •