Reklama
Strona 205 z 275 PierwszaPierwsza ... 105155195203204205206207215255 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,061 do 3,075 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3061
    Avatar Ninja Deruz
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,261
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Okoo140 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    P.S. Bios też cały resetowałem itp.
    najnowszy jest?

  2. #3062
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W sumie, tak przy okazji mojego konającego zasilacza rozmawiałem z kumplem czy może nie wypadałoby kupić nowego komputera czy może.. mój nadaje się jako baza do budowy czegoś lepszego?

    U mnie specyfikacja:
    płyta główna ASRock H81M-HDS R2.0
    procesor intel i3-4170
    grafika Gigabyte GTX 750Ti
    zasilacz Antec VP500PC 500W[*]
    pamięć Crucial 8gb
    dysk twardy Toshiba 500gb
    obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

    Jest sens na tym bazować i wymieniać podzespoły czy raczej jest to strata kasy? Ogólnie nie mam dużych wymagań, komputer przede wszystkim wykorzystywany do przeglądania neta, muzyki, portali społecznościowych, w gry też czasem pogram ale najwięcej to Counter Strike ;p
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 27-03-2020, 18:37

  3. Reklama
  4. #3063
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest sens na tym bazować i wymieniać podzespoły czy raczej jest to strata kasy?
    nie ma zdanego sensu, to platforma martwa juz od dawna :p
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 27-03-2020, 18:49

  5. #3064
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ]

    nie ma zdanego sensu, to platforma martwa juz od dawna :p
    Platforma? W sensie płyta główna?
    A z tego co mam to można coś wykorzystać? Czy raczej wszystko bezwartościowy śmietnik?
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 27-03-2020, 18:54

  6. #3065
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ta platforma? W sensie płyta główna?
    A z tego co mam to można coś wykorzystać? Czy raczej wszystko bezwartościowy śmietnik?
    wartosc jakas to ma, jak wystawisz na allegro czy olx to ktos kupi z cala pewnoscia. platforma tj plyta + procesor, wiec cala baza, w tym przypadku lacznie z ramem bo to ddr3, a juz od paru ladnych lat mamy ddr4.
    zamiast tego np ryzen 1600 af (500zl), plyta am4 (300zl) i 2x8gb ddr (400zl). z reszty - karta graficzna np rx580 8gb (800zl), zasilacz nowy chyba juz masz i fajnie byloby wsadzic dysk ssd nvme conajmniej 256gb na system i najczesciej uzywane rzeczy (200zl).
    mozesz tez zrobic tak, ze wymiane calosci rozbijesz na dwa kroki i poki co zostaniesz przy swojej grafice, bo to akurat bedzie dzialac z nowa platforma bez problemow, cala reszte wymienisz teraz a grafike za jakis czas.

  7. #3066
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wartosc jakas to ma, jak wystawisz na allegro czy olx to ktos kupi z cala pewnoscia. platforma tj plyta + procesor, wiec cala baza, w tym przypadku lacznie z ramem bo to ddr3, a juz od paru ladnych mamy ddr4.
    zamiast tego np ryzen 1600 af (500zl), plyta am4 (300zl) i 2x8gb ddr (400zl). z reszty - karta graficzna np rx580 8gb (800zl), zasilacz nowy chyba juz masz i fajnie byloby wsadzic dysk ssd nvme conajmniej 256gb na system i najczesciej uzywane rzeczy (200zl).
    mozesz tez zrobic tak, ze wymiane calosci rozbijesz na dwa kroki i poki co zostaniesz przy swojej grafice, bo to akurat bedzie dzialac z nowa platforma bez problemow, cala reszte wymienisz teraz a grafike za jakis czas.
    No nie ukrywam, że wolałbym to rozbić żeby rozłożyć koszty.
    Rozumiem, że obudowa również może pozostać ta którą mam. No i czy ten zasilacz który polecałeś SilentiumPC 600W będzie dobry do tego zestawu podanego przez Ciebie? Czy to już jakiś większy zasilacz potrzebny

    ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 - Płyty głowne Socket AM4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl
    hm?

  8. #3067
    Avatar Okoo140
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Ninja Deruz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    najnowszy jest?
    Też wgrałem najnowszy i bez zmian.


    @EDIT

    Kumpel ma r5 3600 + gtx 1060 i chce zmienic na Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse OC, czy jego stary zasliacz wystarczy ?

    SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500) w Morele.net
    Ostatnio zmieniony przez Okoo140 : 27-03-2020, 22:54

  9. #3068
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No nie ukrywam, że wolałbym to rozbić żeby rozłożyć koszty.
    Rozumiem, że obudowa również może pozostać ta którą mam. No i czy ten zasilacz który polecałeś SilentiumPC 600W będzie dobry do tego zestawu podanego przez Ciebie? Czy to już jakiś większy zasilacz potrzebny

    ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 - Płyty głowne Socket AM4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl
    hm?
    zasilacz spokojnie wystarczy z duzym zapasem, obudowa niby moze byc, chociaz spc zrobilo od tamtego czasu duzy progres i maja fajniejsze budy, z lepsza wentylacja, w cenach ok 200zl wiec tez bym sie zastanowil nad zmiana. plyta jest okej ale jak masz ciasny budzet to mozna wybrac cos tanszego. napisz ile chcialbys wydac, to podesle link do gotowego koszyka z moja propozycja.

    Cytuj Okoo140 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Też wgrałem najnowszy i bez zmian.


    @EDIT

    Kumpel ma r5 3600 + gtx 1060 i chce zmienic na Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse OC, czy jego stary zasliacz wystarczy ?

    SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500) w Morele.net
    bez problemu, jezeli kumpel nie bedzie swirowal z jakims rekordowym oc. co do pamieci - polecam poprosic kumpla zeby przetestowal te kostki ktore nie ruszaja u Ciebie memtestem.

  10. #3069
    Avatar Okoo140
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co do pamieci - polecam poprosic kumpla zeby przetestowal te kostki ktore nie ruszaja u Ciebie memtestem.

    Wiem wiem, właśnie mu dziś podrzuciłem wieczorem, podrzucę wyniki jak zrobi :D

    Dzięki bardzo :).

  11. #3070
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie, tak przy okazji mojego konającego zasilacza rozmawiałem z kumplem czy może nie wypadałoby kupić nowego komputera czy może.. mój nadaje się jako baza do budowy czegoś lepszego?

    U mnie specyfikacja:
    płyta główna ASRock H81M-HDS R2.0
    procesor intel i3-4170
    grafika Gigabyte GTX 750Ti
    zasilacz Antec VP500PC 500W[*]
    pamięć Crucial 8gb
    dysk twardy Toshiba 500gb
    obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

    Jest sens na tym bazować i wymieniać podzespoły czy raczej jest to strata kasy? Ogólnie nie mam dużych wymagań, komputer przede wszystkim wykorzystywany do przeglądania neta, muzyki, portali społecznościowych, w gry też czasem pogram ale najwięcej to Counter Strike ;p
    Do wymiany jest platforma czyli procesor, płyta główna, pewnie będzie również tam. Obudowe, zasilacz oraz dysk możesz spokojnie wykorzystać.
    Jeżeli nie posiadasz dysku SSD, w pierwszej kolejności warto go dorzucić.
    PNY 240GB 2,5" SATA SSD CS900

  12. #3071
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    ja bym poczekal z tym ssdkiem i po wymianie platformy kupil nvme, bo kosztuja podobne pieniadze

  13. #3072
    Avatar Mugenoo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    29
    Posty
    558
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Panowie,

    Od kilku lat korzystam tyko z kompów z jabłkiem do neta i netflixa, ale ostatnio zaczalem sobie znowu studiowac, i potrzebuje czegos z windowsem do zabawy z sqlem i visual studio, możecie mi doradzić ile muszę wydać na jakąś stacjonarkę/laptopa ( w sumie bez różnicy bo mam monitory etc) i podrzucic jakies konkretne pomysly? mogą być też propozycje na coś używanego


    Ogólnie to fajnie byłoby jakby się tam dało jakąś gierkę czasami odpalić bo od lat tego nie robiłem a może bym sobie w jakiegoś csa pyknął


    i od razu : cena jest tutaj najwazniejszym kryterium, bo jest srodek kryzysu a ja jestem gownoprzedsiebiorca i nie chcialbym wydawac teraz 3k na jakis SUPER LAPTOP GAMING PUBG DOTA 2 SPRAWDZ TO SUKO z OLX




    Ps. wiem, że moge sobie postawić winde na macbooku, ale na moim airze z prockiem 1.8ghz dziala to jak gowno :|

  14. #3073
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zasilacz spokojnie wystarczy z duzym zapasem, obudowa niby moze byc, chociaz spc zrobilo od tamtego czasu duzy progres i maja fajniejsze budy, z lepsza wentylacja, w cenach ok 200zl wiec tez bym sie zastanowil nad zmiana. plyta jest okej ale jak masz ciasny budzet to mozna wybrac cos tanszego. napisz ile chcialbys wydac, to podesle link do gotowego koszyka z moja propozycja.
    No jeżeli wszystko, razem z obudową to myślę że 3000 to już naprawdę górna granica. I fajnie jakby dało się to jakoś podzielić na dwa etapy :)

  15. #3074
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Elo

    Mam 2x4 GB ddr3 1600mhz chce dokupić kolejne 4GB x2 czyli w sumie 16 GB. Wystarczy ze wybiorę ramy z takim
    Samym taktowaniem jak poprzednie czy coś jeszcze muszę wziąć po uwagę. Elo

    Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe-50f00404-1c1b-4ca8-8360-e6a6a51d6ee1.jpg

  16. #3075
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No jeżeli wszystko, razem z obudową to myślę że 3000 to już naprawdę górna granica. I fajnie jakby dało się to jakoś podzielić na dwa etapy :)
    2.9k - lista produktow nr 473037 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

    po dodaniu do koszyka koszt gratisowych gierek spada do 1gr i wychodzi 2914 za calosc

    @Pyroflames ;

    Cytuj Mugenoo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie,

    Od kilku lat korzystam tyko z kompów z jabłkiem do neta i netflixa, ale ostatnio zaczalem sobie znowu studiowac, i potrzebuje czegos z windowsem do zabawy z sqlem i visual studio, możecie mi doradzić ile muszę wydać na jakąś stacjonarkę/laptopa ( w sumie bez różnicy bo mam monitory etc) i podrzucic jakies konkretne pomysly? mogą być też propozycje na coś używanego


    Ogólnie to fajnie byłoby jakby się tam dało jakąś gierkę czasami odpalić bo od lat tego nie robiłem a może bym sobie w jakiegoś csa pyknął


    i od razu : cena jest tutaj najwazniejszym kryterium, bo jest srodek kryzysu a ja jestem gownoprzedsiebiorca i nie chcialbym wydawac teraz 3k na jakis SUPER LAPTOP GAMING PUBG DOTA 2 SPRAWDZ TO SUKO z OLX




    Ps. wiem, że moge sobie postawić winde na macbooku, ale na moim airze z prockiem 1.8ghz dziala to jak gowno :|
    to musisz sie zastanowic czy wolisz lapka czy stacjonarke, lapek wiadomo bedzie mobilny, ale stacjonarka za taka sama kase pewnie jakies 2x wydajniejsza :p
    jezeli stacjonarka, to w zasadzie taki sam zestaw jak ten wyzej bedzie najlepszy za ta kase, tylko jeszcze trzeba bedziesz dorzucic zasilacz za 2 stowki

    @Mugenoo ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •