Reklama
Strona 153 z 275 PierwszaPierwsza ... 53103143151152153154155163203253 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,281 do 2,295 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2281
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Po prostu zalamka, ponad tydz temu dotral do mnie ten komp od morelo ktory skladal @cowboy ;
    Wczoraj doszla bowa plyta glowna bo tamta oddalem na gwarancje a dzis kolejne problemy
    Na kompie instaluje win 10 nowke ze sklepu, po zainstalowaniu odpala mi sie windows updater ktory chce zaisntalowac sterowniki moich podzespolow i dupa, przy 1 proboe blue screen przy kolejnych po 5-15 min instalacjo zawiesza sie komp i tyle

  2. #2282
    Avatar Ninja Deruz
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,262
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po prostu zalamka, ponad tydz temu dotral do mnie ten komp od morelo ktory skladal @cowboy ;
    Wczoraj doszla bowa plyta glowna bo tamta oddalem na gwarancje a dzis kolejne problemy
    Na kompie instaluje win 10 nowke ze sklepu, po zainstalowaniu odpala mi sie windows updater ktory chce zaisntalowac sterowniki moich podzespolow i dupa, przy 1 proboe blue screen przy kolejnych po 5-15 min instalacjo zawiesza sie komp i tyle
    Pic or didn't happen

    Zrób zdjęcie to może coś po kodzie się dojdzie. możesz zrobić boot cd lub boot usb i przetestować pamięci memtestem

    @Wojtczak ;

  3. Reklama
  4. #2283
    Avatar Edwin
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Szczecinek
    Wiek
    31
    Posty
    120
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Siema przydałaby mi się wreszcie wymiana kompa. Na esc.pl złożyłem sobie coś takiego:

    Procesor: AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/
    Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224
    Płyta główna: MSI X470 Gaming PRO Carbon /AMD X470, DDR4, AM4/
    Pamięć RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5
    Dysk SSD: Kingston M.2 UV500 240GB (520/500MB/s)
    Dysk HDD: Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB cache SATA600
    Karta graficzna: MSI GeForce GTX1070Ti Armor 8GB DDR5 256bit (1683/8008)
    Zasilacz: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold
    Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White

    Ogólnie zastanawiam się czy nie zmienić tej płyty głównej na jakąś tańszą i czy nie ma żadnych problemów z ryzenami?

  5. #2284
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po prostu zalamka, ponad tydz temu dotral do mnie ten komp od morelo ktory skladal @cowboy ;
    Wczoraj doszla bowa plyta glowna bo tamta oddalem na gwarancje a dzis kolejne problemy
    Na kompie instaluje win 10 nowke ze sklepu, po zainstalowaniu odpala mi sie windows updater ktory chce zaisntalowac sterowniki moich podzespolow i dupa, przy 1 proboe blue screen przy kolejnych po 5-15 min instalacjo zawiesza sie komp i tyle
    proponuje znalezc znajomka ktory sie na tym zna i postawi Ci system ze wszystkimi sterownikami za 5 dych czy jakas flaszke. bluescreen moze byc wina 1000 rzeczy jak ram nie do konca wpiety w slot, zle ustawienia biosu czy nie taki sterownik.
    @Wojtczak ;

    @up
    jak nie planujesz bic rekordow oc, to mozesz wziac np. https://www.morele.net/plyta-glowna-...ahawk-4141464/
    osobicie nie mialem stycznosci, ale widzialem duzo dobrych recenzji, a w sumie to 3 stowy zostaja w kieszeni a to juz np gtx1080 zamiast gtx1070ti
    @Edwin ;

  6. #2285
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Windows bez problemu sie zaistalowal , system wstal i podczas automatycznego zasysania sterownikow wyskoczyl blue screen Clock_watchdog_timeout
    Po tym zresetowalem kompa i znowu zaczely sie pobierac po 5min po prostu komp sie zacia
    Wiec reset i po resecie znowu zasysaly sie sterowniki a po 10mi sie zacial i tak z 5 razy az sie pobraly wszystkie sterowniki, pozniej z 5h stal odpalony i nie bylo bs ani sciny ale nie mialem czasu na wiecej testow
    Nie wiem czego ss Ci mam dac, kompa na dowod ??

    Kompa skladal i instalowal ziomek za hajs
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 25-10-2018, 21:33

  7. #2286
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Siema, zostało mi powierzone zadanie złożenia kompa dla młodego w rodzinie, zastosowanie to oczywiście gry - GTA V, Fortnite, CS:GO więc klasyka wśród młodych.

    Budżet jaki mam to 3000zł z tym, że od siebie daję:
    - obudowa Fractal Design Define R5
    - zasilacz XFX Black Edition XTR 650W (wiem, że trochę potwór ale wala mi się po domu to będzie jak znalazł)
    - dysk HDD 1TB WD Black
    - dysk SSD Goodram Iridium Pro 240GB
    - licencje windowsa przerzuci się z innego kompa kontem ms więc też odpada

    Zostaje więc procesor, płyta, kartą graficzna i ram. Podkręcania żadnego nie będzie, monitor 1080p + drugi jakiś byle jaki z tego co wiem. Jeśli chodzi o przeczekanie na jakąś premierę to odpada bo młody już tak męczy tam rodzinę, że musi być na już.

    Z tego co sam ogarnąłem (kek, się czyta PurePC to człowiek się zna) to wychodzi mi coś takiego:

    https://www.x-kom.pl/lista/aotn4knj7

    Plus do tego jakaś pasta, Arctic Silver 5 i się zamknę w budżecie. Nic innego się chyba nie da stworzyć, prawda?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  8. #2287
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siema, zostało mi powierzone zadanie złożenia kompa dla młodego w rodzinie, zastosowanie to oczywiście gry - GTA V, Fortnite, CS:GO więc klasyka wśród młodych.

    Budżet jaki mam to 3000zł z tym, że od siebie daję:
    - obudowa Fractal Design Define R5
    - zasilacz XFX Black Edition XTR 650W (wiem, że trochę potwór ale wala mi się po domu to będzie jak znalazł)
    - dysk HDD 1TB WD Black
    - dysk SSD Goodram Iridium Pro 240GB
    - licencje windowsa przerzuci się z innego kompa kontem ms więc też odpada

    Zostaje więc procesor, płyta, kartą graficzna i ram. Podkręcania żadnego nie będzie, monitor 1080p + drugi jakiś byle jaki z tego co wiem. Jeśli chodzi o przeczekanie na jakąś premierę to odpada bo młody już tak męczy tam rodzinę, że musi być na już.

    Z tego co sam ogarnąłem (kek, się czyta PurePC to człowiek się zna) to wychodzi mi coś takiego:

    https://www.x-kom.pl/lista/aotn4knj7

    Plus do tego jakaś pasta, Arctic Silver 5 i się zamknę w budżecie. Nic innego się chyba nie da stworzyć, prawda?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    https://www.x-kom.pl/lista/oy8hoa6ao
    zamiast 1600 bierz 1600x, jest tanszy (bez powodu, jest lepszy a cena to jakies kwestie pewnie nadwyzek w magazynie) tylko nie ma w zestawie coolera, wiec treba wziac osobno. zamiast 1060 6gb jest 570 8gb ze wzgledu na promocje, brac 1060 kiedy 570 jest za 2/3 tej ceny to glupota, bo roznica w wydajnosci to jakies 10%.
    @Dio Paladin ;

  9. #2288
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dziękuję ślicznie za pomoc, od razu zamawiam

  10. #2289
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mam takie pytanko, bo uznałem, że póki co nie ma co zmieniać grafiki, a moje r9 290 na podstawowym chłodzeniu okrutnie się grzeje i tak sobie wymyśliłem tera, może kupić jakiegoś zepsutego 290/390 (bo to chyba te same układy) i zamontować sensowne asusowe sapphirowe czy jakieś inne chłodzenie?
    bo sama "płyta" grafiki to się chyba niczym między modelami nie różni nie?

  11. #2290
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    rozni sie, z reszta zamiast kupowac zepsuta karte taniej bedzie kupic specjalny cooler, np jakis arctic accelero

  12. #2291

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,778
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam prośbę o złożenie kompa podobnego parametrami do https://m.ceneo.pl/56039045#tab=spec ,czy da się cenowo jakoś taniej coś takiego złożyć? Dzięki za pomoc!

  13. #2292

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  14. #2293
    Avatar xerax
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    1,525
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    mam takie pytanie, czy karta dzwiekowa na usb do 100-150 zl da wiekszego kopa sluchawkom i glosnikom niz ta wbudowana w plyte glowna ?

    sluchawki: isk hd9999
    glosniki: Genius SP-HF1800A

    moja plyta glowna: AsRock Fatal1ty Z370 Gaming K6

    czy juz musze uderzac cos w stylu FX-Audio DAC-X3 / AudioQuest DragonFly Black v1.5 zeby odczuc jakas roznice ? :) bo teraz to naprawde sluchawki mam podpiete do karty usb ktora mialem w Hyper CLoudach II ale sie popsuly i zostala tylko karta xD

  15. #2294
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nie, Twoja plyta ma ALC1220, z dzwiekowka za 150zl to sobie zrobisz zajebisty downgrade ;d
    gra niewarta swieczki, musialbys wydac spoooro na karte/dac + miec zajebiste sluchawki/glosniki zeby ta roznice odczuc @xerax ;

  16. #2295
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Potrzebowałbym coś w tej cenie lub tańsze, ze sklepu, gdzie mógłbym to wziąć na raty i żeby był już cały komplet, bo bawienie się w dobieranie obudowy czy napędu to dla mnie takie 2/10 - wolałbym już zejść nieco z wydajności i odebrać po prostu paczkę, podpiąć kompa i zagrać sobie w końcu w jakąś nowszą gierkę niż lol, zamiast męczyć się z tematem, o którym nie mam zielonego pojęcia ;d
    Właściwie to tylko system bym sobie zorganizował.
    Kwestie wizualne w temacie peceta dla mnie nie istnieją, więc obudowa może być i z kartonu, byleby spełniała swoją funkcję
    Pomożecie coś?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •