Reklama
Strona 149 z 275 PierwszaPierwsza ... 4999139147148149150151159199249 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,221 do 2,235 z 4112

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2221

    Notoryczny Miotacz Postów FoX-x jest teraz offline
    Avatar FoX-x
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Częstochowa
    Wiek
    30
    Posty
    1,441
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Spalila mi sie chyba grafika gtx 950, monitor dziala podpiety do laptopa, a na pcie czarny ekran, ale wiatraki sie kreca.
    Chcialem zlozyc nowy komputer, ale jak narazie najbardziej wymagajaca gierka w ktora gralem to league of legends to nie wiem czy jest sens zmieniac wszystko.
    Opyla sie zostawic taki zestaw? intel 2500k, 8gb jakies 1333mhz, 500 wat corsair, plyta to jakis kapec od asrocka bo stara mi sie spalila z rok temu tez :D

  2. #2222
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    @cowboy ;
    @zakius ;
    @Przemo ;
    @Mistrzu dragon ;

    Chcę złożyć kompa za jakieś 2.5k + 900zł na monitor lg 144hz. Komp będzie głównie do League of Legends (Dlatego biorę taki monitorek) ale mam zamiar pograć w najnowszego black opsa 4 (battle royal) + wieśka+battefield 1 itp itd.

    Wiem że lipa jest totalna z intelem więc trzeba go z góry odrzucić, ale co do karty to wydaje mi się że chce w tej cenie 1060 3gb( tak wiem 3gb to gówno ale i tak lepiej w porównaniu do 1050ti a na 10 gier 1 wykorzystuje 4gb lub więcej). Fajnie by było mieć też obudowę z okienkiem no i w swoim zestawie zakładam że w tej chwili wolę mieć 256gb ssd zamiast 1tb hdd. Jak będzie mi potrzeba dysku hdd to dokupie osobno. 256 gb na Wieśka i system starczy a jak go ogram to deinstall i nowa gierka.

    Oryginalny nie jestem i w tej chwili polecany zestaw od techliptona to https://www.x-kom.pl/lista/pjgonj1cg , tylko że już brakuje pewnych podzespołów na stanie.Tak jak mówiłem tu jest hdd ale zamienię go z dopłata 20zł na sdd 256gb. Jedyne co mi się jeszcze nie widzi to to że karta może być zbyt głośna?

    Prosiłbym o pomoc.
    Sprzęt będzie brany na raty.
    Ostatnio zmieniony przez rycekrox21 : 11-10-2018, 12:16

  3. Reklama
  4. #2223
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    https://www.morele.net/procesor-amd-...caewof-976701/
    https://www.morele.net/plyta-glowna-...mahawk-976467/
    https://www.morele.net/pamiec-patrio...300c6k-768823/
    https://www.morele.net/dysk-ssd-good...b-240-1813250/
    https://www.morele.net/zasilacz-sile...spc164-977142/
    https://www.morele.net/obudowa-modec...-0002-1661163/

    i uzywka 1060 z allegro / jakiegos forum typu pc

    Cytuj FoX-x napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Opyla sie zostawic taki zestaw? intel 2500k, 8gb jakies 1333mhz, 500 wat corsair, plyta to jakis kapec od asrocka bo stara mi sie spalila z rok temu tez :D
    zostaw
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  5. #2224
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywka 1060 z allegro / jakiegos forum typu pc
    Naprawde jest sens pchanie się w używke i ryzyko uszkodzonej/wymęczonej przez koparkę ?

  6. #2225
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    lepiej zaplacic 4 stowy wiecej za dokladnie to samo

    nie wszyscy sprzedaja po koparkowe, zwykle i tak masz rok-dwa gwarancji, wiec nawet jak dednie to dostaniesz nowa (juz na pewno nie po koparkowa)
    mozesz pytac wprost czy kopala, a jak tak to ile (zawsze odpowiadali)
    o ile to nie byl idiota i nie puscil karty w koparce na 100% obciazenia + regularnie ja czyscil, wiec jesli producent nie zjebal ukladu chlodzenia to temperatury powinny byc caly czas w nominalnych wartosciach
    jedyne co tracisz to troche gwarancji i czasu na szukanie takiej karty
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  7. #2226
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    kupujac karte sredniego segmentu z koparki, kupujesz sprzet ktory pracowal:
    - zasilany przez zasilacz z najwyzszej polki z wieloma certyfikatami
    - na maksymalnym stabilnym undervoltingu
    - w odpowiedniej temperaturze, na specjalnym stojaku w otwartej przestrzeni
    - w rekach inteligentnego przedsiebiorcy, czlowieka ktory ma pojecie o sprzecie i o dba o rzeczy kupione za ciezko zarobione pieniadze

    kupujac karte sredniego segmentu od typowego nastoletniego gracza, kupujesz sprzet ktory pracowal:
    - podlaczony do zasilacza modecom feel 250w
    - w obudowie zalman oven3000 z 3 wentylatorami w tym 2 odlaczone, bo cos stukalo
    - w rekach czlowieka, ktory dwa razy wypral ta karte razem z jeansami, bo zapomnial wyciagnac z kieszeni, z reszta jak cos to mama kupi nowa

    wybor nalezy do Ciebie

  8. #2227
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    @cowboy ; @Mistrzu dragon ;
    To może warto zamiast tego procka podanego zainwestować pierw w ryzena z vega 8 lub 11 zanim zakupie osobną karte graficzną ?
    Pytam bo do tej pory zakupiłem w laptopy i już 1 oddałęm a drugi zamierzam oddać w przeciągu 2-3 dni i już kurwica mnie łałpie bo mam dosyć bawienia się w zwroty a chce po prostu mieć sprzęt na średnim poziomie ale na stałe i tzw plug and play.

    Majać tą vege 11 podłącze tego lg z 144hz pod hdmi ? Dobra nie było pytania po prostu podłączam do płyty głównej.
    Ostatnio zmieniony przez rycekrox21 : 11-10-2018, 15:44

  9. #2228
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    na tej integrze nie bedziesz mial stabilnych 144hz w lidze niestety, zrob jak mowi mistrzu tj wszystko nowe + grafika uzywka

  10. #2229
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Tak wszystko okey tylko trzeba było mi jeszcze bardziej to podkreślić że cały zestawik będzie brany na raty więc i karta wypadało by była nowa.

  11. #2230
    Avatar pozdruw kanara
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    392
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    jaka polecacie karte do procka i3 6100 zeby uniknac bottlenecku
    poczatkowo chcialem kupic 1050ti ale widze ze rx 570 wychodzi lepiej cenowo jest jakis sens doplacac do gtx 1060 lub rx580 przy tym procku?

  12. #2231
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Hej,chciałbym po wielu latach wymienic swoja stacjonarkę
    Kompletnie sie na tym nie znam dlatego prosze was o pomoc by mnie w sklepie komputerowym na osiedlu na zaladowali w kakao
    Ogolnie komp sie sypie ciagle blue screeny,oddawany do serwisu po 2 tyg znowu to samo,przegrzewa sie tez ,warczy,laguje,gry na nim srednio chodza i raczej po prostu jest juz stary
    Chcialbym cos lepszego (nie musi byc torpeda ale zeby moznabylo sobie od czasu do czasu pykanc csa czy fornite)

    Co powinenem kupic i czy cos sie nadaje z tego starego komputera,chcialbym kompletny zestaw z obudowa,zasilaczem itp (monitory i myszke+klaw mam)
    Chcialbym wydac tak do 2500 zl
    Moj komputer do tej pory wyglada tak :
    ram:3.25gb 32 bity

    reszta na ss:
    Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe-komp.png
    @cowboy ; @zakius ; @Przemo ; @Mistrzu dragon ; @Vadim ;
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 14-10-2018, 15:39

  13. #2232
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hej,chciałbym po wielu latach wymienic swoja stacjonarkę
    Kompletnie sie na tym nie znam dlatego prosze was o pomoc by mnie w sklepie komputerowym na osiedlu na zaladowali w kakao
    Ogolnie komp sie sypie ciagle blue screeny,oddawany do serwisu po 2 tyg znowu to samo,przegrzewa sie tez ,warczy,laguje,gry na nim srednio chodza i raczej po prostu jest juz stary
    Chcialbym cos lepszego (nie musi byc torpeda ale zeby moznabylo sobie od czasu do czasu pykanc csa czy fornite)

    Co powinenem kupic i czy cos sie nadaje z tego starego komputera,chcialbym kompletny zestaw z obudowa,zasilaczem itp (monitory i myszke+klaw mam)
    Chcialbym wydac tak do 2500 zl
    Moj komputer do tej pory wyglada tak :
    ram:3.25gb 32 bity

    reszta na ss:
    Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe-komp.png
    @cowboy ; @zakius ; @Przemo ; @Mistrzu dragon ; @Vadim ;
    jeszcze 2 mc temu w tej cenie polecilbym cos z i3-8100 i pewnie z cala reszta byloby na styk 2.5-2.6k, no ale teraz ceny sa jakie sa. jedyny procek godny uwagi w zestawach w zasadzie od 2k do gdzies tak 3.5k to ryzen 1600x. tak wiec:
    https://www.x-kom.pl/lista/0h85ke8nx
    bardzo polecam dolozyc do tego zestawu, ale jezeli serio nie jestes w stanie - zamien karte na:
    https://www.x-kom.pl/p/331742-karta-...4gb-gddr5.html
    @Wojtczak ;

  14. #2233
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Kiedyś widziałem testy że połączenie amd + karta od amd jest gorsze od procek amd + nvidia/ procekintel+ graf amd/Intel+nvidia

    Zastanawia mnie jedna rzecz.
    Czy warto jest czekać te 2-3 miesiące i narazie zakupić wydajniejszy laptop i poczekać na nowe procki intela i na tym ugrać(może taniej się dorwie) czy lepiej kupować ryzena póki są jeszcze przy normalnych cenach i są dostępne.
    Ostatnio zmieniony przez rycekrox21 : 14-10-2018, 22:20

  15. #2234
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    jasne, tylko wszystkie procki intela sa poza zasiegiem, a do gtx1060 6gb trzeba dolozyc kolejne 2 stowy :d

    @up
    ale czego oczekujesz po nowych prockach intela? to jest to samo co 8 gen z kosmetycznie wyzszymi taktami i lutem (czyli naprawili to co zjebali w ivy i zajelo im to 6 jebanych lat). no i za tego luta bedzie trzeba zaplacic ze 20 dolkow.
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 14-10-2018, 22:43

  16. #2235
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jeszcze 2 mc temu w tej cenie polecilbym cos z i3-8100 i pewnie z cala reszta byloby na styk 2.5-2.6k, no ale teraz ceny sa jakie sa. jedyny procek godny uwagi w zestawach w zasadzie od 2k do gdzies tak 3.5k to ryzen 1600x. tak wiec:
    https://www.x-kom.pl/lista/0h85ke8nx
    bardzo polecam dolozyc do tego zestawu, ale jezeli serio nie jestes w stanie - zamien karte na:
    https://www.x-kom.pl/p/331742-karta-...4gb-gddr5.html
    @Wojtczak ;

    Rozumiem ze to wszystko to kompetne jest i nic wiecej nie trzeba[1 link] ,wszystko ze starego kompa out na smietnik ? @cowboy ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •