Reklama
Strona 148 z 275 PierwszaPierwsza ... 4898138146147148149150158198248 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,206 do 2,220 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2206

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Szczerze mówią nie orientuje się w najnowszych routerach pod LTE, ale z takim budżetem może być ciężko znaleźć coś sensownego i spełniającego wymagania. Co do zasięgu, to ważniejsze jest akurat obłożenie BTS w twojej okolicy, zwłaszcza jeśli o miastach mowa.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  2. #2207
    Avatar Hunted
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,903
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    opłaca się brać te poleasingowe komputery, jakieś optiplexy to sie chyba nazywa czy coś takiego?

    brat poszedł do technikum na informatykę, więc nie wiem jaki mu będzie potrzebny, nie znam się, wiem jedynie że nie będzie mu potrzebny do żadnych gier itp., tylko do nauki, dlatego najlepiej jak najtaniej by wyszło, a znajomy mi polecił te optiplexy właśnie

  3. Reklama
  4. #2208
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Hunted napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    opłaca się brać te poleasingowe komputery, jakieś optiplexy to sie chyba nazywa czy coś takiego?

    brat poszedł do technikum na informatykę, więc nie wiem jaki mu będzie potrzebny, nie znam się, wiem jedynie że nie będzie mu potrzebny do żadnych gier itp., tylko do nauki, dlatego najlepiej jak najtaniej by wyszło, a znajomy mi polecił te optiplexy właśnie
    tak, takie uzywki wychodza bardzo tanio, tylko musisz sie liczyc z tym ze zazwyczaj nie ma tam gpu wiec jakiekolwiek granie nie wchodzi w gre. no i czesto mozliwosci rozbudowy sa mocno ograniczone przez zasilacze z moca niemalze na styk do zestawow.

  5. #2209

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No i nie ma co brać najstarszych generacji czy jakiś archaicznych tworów pamiętających czasy Intel Pentium 4, bo oszczędność na komputerze zostanie bardzo szybko zjedzona wysokim poborem mocy.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #2210
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,066
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    dobra z racji ze komputer a wlasciwie grafika znowu se pajacuje a zanim dostane wentylatorki na wymiane to minie jeszcze z miesiac stwierdzilem ze po prostu se kupie nowy komputer
    uzywam glownie do gierek/ogladania streamow/pracy(nic wymagajacego dobrego komputera)
    dysk ssd 500gb mam i kolejnego raczej nie potrzebuje
    chcialbym zeby chodzil cichutko w miare mozliwosci
    budzet 4-5k
    chcialbym miec stale 144fps w wowie i cs:go co chyba nie powinno byc problemem + zeby nowe giereczki chodzily (niekoniecznie w 144)
    od gdzies 3lat siedze na 8gb ram intel i5-4460 gigabyte r9 280 wiec mam nadzieje ze roznica bedzie odczuwalna xD
    jeszcze pytanie: gdzie to najlepiej kupic?
    @Przemo ; @cowboy ;
    w ogole jak teraz wyglada sytuacja z kupowaniem nowego komputera bo nie znam sie kompletnie a ciagle slysze ze olaboga karty drogie i w ogole
    Ostatnio zmieniony przez matizioom : 09-10-2018, 22:53

  7. #2211
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    jak chcesz odczuwalną różnicę to przed nową architekturą intela to mała szansa, chyba że bardzo dużo w MT robisz
    ale trochę na twoją "korzyść" działają bardzo niskie takty tego 4460
    tylko z drugiej strony przy obecnych cenach intela pozostaje ryzen, a tu takty i IPC niższe od wszystkich wersji skylake, więc zysk znacznie mniejszy...

    krótko mówiąc: tragiczny moment na zakupy jak masz haswella
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  8. #2212
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,066
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    nic mi nie mowi haswell kuc ujemny here
    kupilem ten komputer z 3 lata temu ponad za jakies 3k a teraz placac wiecej prawie nie odczuje roznicy?? xD

  9. #2213
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    ryzen pierwszej generacji są na poziomie podobnym do tego co teraz masz, ale mają więcej wątków (do pracy i niektórych gier może się przydać), ryzen 2 są trochę szybsze, nowsze procesory intela... cóż, od 3 lat (jak nie dłużej) klepią cały czas to samo tylko trochę zwiększając taktowania i dokładając rdzeni, także jasne, 9900k za jakieś 2.5k (sam procesor) w ST będzie pewnie z 30-40% wydajniejszy, w MT jakieś 2.5x, ale widzisz jaka jest cena

    taki ryzen 2 taktowany koło 4.1 będzie ile? 10-15% wydajniejszy w ST i koło 2x w MT, ale też zależy od zastosowania (no. 7zip słabo się skaluje na ryzenach)

    mamy zastój technologiczny, ram niby trochę staniał ale znowu drożeje, procesory intela są jakieś 30-50% droższe niż powinny, procesory AMD mogą w końcu konkurować z modelami z czasów twojego (ale sporo taniej, dodatkowe rdzenie znacząco podnosiły ceny wtedy i były dla "entuzjastów", w AMD dali to "wszystkim" za powiedzmy 1200-1500 za najmocniejszy mainstreamowy, dlatego też intel zaczął dawać więcej i dlatego ma teraz problemy z produkcją)

    nowe cudowne dziecko intela za 2.5k to po prostu 2 dwuletnie 7700k z nieco podniesionymi zegarami w jednej obudowie, żadna nowość (w bardzo mocnym uproszczeniu)

    co się zmieniło to mobo: wsparcie usb 3.x, TB3, NVMe jest znacznie lepsze niż za haswella, ale jeśli nie MUSISZ to bym się nie rzucał

    chciałbym powiedzieć, że w grafikach sytuacja wygląda lepiej, ale bym skłamał: amd nie ma nic nowego od lat (najlepsze co mają to mobilne vegi sprzedawane intelowi... cała reszta średnio ciekawa w najlepszym wypasku), nV podnosi ceny z każdą generacją...
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  10. #2214
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,066
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    eh co mam robic bo jak czytam ten post to trace ochote na kupno nowego komputera
    jest jakis pewny moment na ktory warto czekac z zakupem w takim razie?

  11. #2215
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    pewny? nie, niby była premiera 9900k (ale nadal czekamy na testy), a przecieków o zen 2 brak, info kiedy intel ogarnie nowy proces brak, przejście na nową architekturę u intela wydaje się coraz bardziej odległe zamiast coraz bliższe, RAM drogi, grafiki drogie, SSD drogie (ale to cię omija), mobo podobnej jakości 30-50% droższe niż jak składałem swój pierwszy zestaw z nówek

    najlepszym momentem jest chyba ten, w którym musisz, bo nic pewnego na horyzoncie nie widać (chyba że @Przemo ; coś wie, ale jak wie to i tak nie może powiedzieć...) no i taka to robota
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  12. #2216
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    karty juz tanie jak barszcz, teraz procki intela sa w kosmiczych cenach ale na szczescie ryzeny w stosunkowo normalnych. zanim cos polece to powiedz mi tylko czy brac pod uwage uzywane karty graficzne? mozna sporo zaoszczedzic, a kupujac uzywke z dluga gwarancja niczym nie ryzykujesz

  13. #2217
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    zmien sobie grafike na jakas uzywke gtx 1070-1080
    reszty nie ruszaj narazie bo utopisz pitos tylko, za pol roku mozesz zapytac jak nowe procki od amd wypadly a tak to chuj, grafika da ci 5x tyle za te same pieniadze co zmiana procka
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  14. #2218
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,066
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    karty juz tanie jak barszcz, teraz procki intela sa w kosmiczych cenach ale na szczescie ryzeny w stosunkowo normalnych. zanim cos polece to powiedz mi tylko czy brac pod uwage uzywane karty graficzne? mozna sporo zaoszczedzic, a kupujac uzywke z dluga gwarancja niczym nie ryzykujesz
    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zmien sobie grafike na jakas uzywke gtx 1070-1080
    reszty nie ruszaj narazie bo utopisz pitos tylko, za pol roku mozesz zapytac jak nowe procki od amd wypadly a tak to chuj, grafika da ci 5x tyle za te same pieniadze co zmiana procka
    to brzmi jak spoko opcja w sumie
    na co patrzyc przy takiej uzywce zeby sie nie przejechac i w jakiej cenie mniej wiecej szukac?
    cos jeszcze bede musial wymienic zeby ta karta fitowala? xD

  15. #2219
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    skoro r9 280 smiga to zasilacz jest wystarczajacy wiec nic nie bedziesz musial wymieniac. jezeli masz fullhd to gtx1070ti uzywka to najlepsza opcja - karty wyszly stosunkowo niedawno, sa niewiele drozsze od 1070 i niewiele gorsze od 1080. taki zloty srodek jezeli chodzi o uzywki. w fullhd wymaksujesz wszystkie aaa w 60+ fpsach, ze 144 bedzie ciezko bo tu juz procesor moze byc bottleneckiem, szczegolnie w wowie na jakis raidach, tam procesor dostaje po dupie.

    @
    mozesz jeszcze przeszukac olxa w swojej okolicy, jak dogadasz i7-4770 lub i7-4790 za 500~zl to mozesz go lyknac, powinien zrobic roznice w wielu grach a na olxie czasem sa takie oferty.
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 10-10-2018, 14:39

  16. #2220

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Podgórzyn, taka wiocha
    Wiek
    33
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Pamiętaj że w wowie najbardziej się liczy wydajność procka na jednym rdzeniu więc karta graficzna aż tak dużo nie da fps
    "[...]
    Gdybym to co kocham w Tobie
    Zmienić w kroplę miała
    Byłaby to
    Najpiękniejsza łza
    [...]"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •