Reklama
Strona 13 z 275 PierwszaPierwsza ... 311121314152363113 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 181 do 195 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #181
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    bede sobie skladal taniego kompa do gier (glownie bedzie to overwatch), zalezy mi zeby bylo jak najtaniej, a wiec:

    1. czy taki zestaw bedzie spox:
    http://www.purepc.pl/zestawy_kompute..._2016?page=0,9
    morele akurat mi idealnie pasuje, bo codziennie bywam w okolicach jednej z placowek

    2. czy oplaca sie chwile poczekac (ze 2-3 tygodnie) i moze czesci stanieja troche? w sensie czy jest to prawdopodobne z jakiegos powodu

    nie chce wydac wiecej niz 2400 zl razem z obudowa i zlozeniem, najlepiej mniej

    da sie cos zmienic w tym zestawie ale bez doplacania? albo mozna na cyzms oszczedzic bez duzego spadku wydajnosci? za 2 lata i tak bede wymienial kompa i bede mial sporo wiecej kasy wiec nie chce doplacac nawet jesli byloby to obiektywnie oplacalne
    Ostatnio zmieniony przez cambiasso : 03-08-2016, 19:19


    Cytuj Luj Sklepowy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oprucz chuja morisa kturemu pomagalem ogarnac zarzygana pizde a ten mi w zamian kopa wypierdolil w klate i zaczal przepychacz xD
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcesz ukraść dla gościa auto z podworka?

  2. #182

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    1. Tak, ale ja tam pracuje więc dla obiektywności pozwolę sobie zawołać @zakius ;
    2. W tym segmencie poczekałbym jeszcze do jutra, ale na chwilę obecną nie mogę powiedzieć czemu bo NDA.

    Czy da się? Ciężko będzie, można wyrzucić HDD na rzecz porządnego ssd 120 GB lub 240 GB. Ale to już sam ocenisz ile miejsca Ci potrzeba i czy dodatkowy komfort jest tego wart.
    Z nowych części bardzo trudno złożyć coś taniej, sprawdź co najwyżej ile za ten sam zestaw wyjdzie w esc.pl

    Co do złożenia, zerknij na pierwszą stronę zestawów. Masz tam kody na wysyłkę i złożenie lub wysyłkę i pendrive, oba obniżają cenę usługi do złotówki. @cambiasso ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  3. Reklama
  4. #183
    Avatar cambiasso
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    342
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. Tak, ale ja tam pracuje więc dla obiektywności pozwolę sobie zawołać @zakius ;
    2. W tym segmencie poczekałbym jeszcze do jutra, ale na chwilę obecną nie mogę powiedzieć czemu bo NDA.

    Czy da się? Ciężko będzie, można wyrzucić HDD na rzecz porządnego ssd 120 GB lub 240 GB. Ale to już sam ocenisz ile miejsca Ci potrzeba i czy dodatkowy komfort jest tego wart.
    Z nowych części bardzo trudno złożyć coś taniej, sprawdź co najwyżej ile za ten sam zestaw wyjdzie w esc.pl

    Co do złożenia, zerknij na pierwszą stronę zestawów. Masz tam kody na wysyłkę i złożenie lub wysyłkę i pendrive, oba obniżają cenę usługi do złotówki. @cambiasso ;
    SSD sobie dokupie pozniej kiedys, wiem ze jest duza roznica ale niestety poki co mnie nie stac, a potrzebuje juz jednak wiecej miejsca (na laptopie mam SSD 120gb i jest to dosc meczace)

    ok to poczekam jeszcze ze 2 tygodnie w takim razie, tak sobie zakladalem, bo przez nastepny miesiac i tak nie bede mial czasu na granie

    dzieki wielkie


    Cytuj Luj Sklepowy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oprucz chuja morisa kturemu pomagalem ogarnac zarzygana pizde a ten mi w zamian kopa wypierdolil w klate i zaczal przepychacz xD
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcesz ukraść dla gościa auto z podworka?

  5. #184
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2. W tym segmencie poczekałbym jeszcze do jutra, ale na chwilę obecną nie mogę powiedzieć czemu bo NDA.
    To teraz domyślam się już do czego to odliczanie...

    Pytałem już raz o wycenę i spytam jeszcze raz, z dokładniejszą informacją i dodatkową częścią - ile dostanę razem i osobno za takie części:

    - i5 2500K
    - ASRock P67 PRO3 B3
    - 2x4GB Crucial Ballistix Sport 1600Mhz
    - Gigabyte GTX970 Gaming G1

    Zastanawiam się nad przesiadką na nowszą platformę z GTX1070 i wyższą rozdzielczość - 1080p -> 1440p tylko nadal do końca nie jestem przekonany do stałych 60 klatek w tej rozdzielczości przy tej karcie...

  6. #185
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    @1 ni cholery nie wiem jakie ma wymagania overwatch więc w tym nie pomogę, ale ogólnie to zestawy są dobierane dość sensownie do szerokopojętego grania, czasem dla danej gierki lepiej coś podmienić, ale jak się gra w różne rzeczy to są ok
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  7. #186
    Avatar Lyszczu
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,500
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zastanawiam się nad przesiadką na nowszą platformę z GTX1070 i wyższą rozdzielczość - 1080p -> 1440p tylko nadal do końca nie jestem przekonany do stałych 60 klatek w tej rozdzielczości przy tej karcie...
    polecam zadać sobie pytanie czy jest naprawde tyle nowych gierek z dużymi wymaganiami żeby usprawiedliwić wydawanie kasy na całego nowego kompa

    druga sprawa jest taka że 1440p w porównaniu do 1080p wcale dupy nie urywa, różnica jest widoczna ale to nie tak że sie przesiądziesz i nigdy w życiu już antyaliasingu nie będziesz musiał używać

  8. #187
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    powiem tak: jeśli zamierza używać monitora 1440p nawet dla samej ostrości tekstu to musi mieć moc do gierek, bo skalowanie na LCD to tragedia
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  9. #188
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Lyszczu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    druga sprawa jest taka że 1440p w porównaniu do 1080p wcale dupy nie urywa, różnica jest widoczna ale to nie tak że sie przesiądziesz i nigdy w życiu już antyaliasingu nie będziesz musiał używać
    To nie tak, że ja głównie dla 1440p chce się przesiadać tylko aktualny monitor chętnie bym zmienił na coś nowszego i z lepszą matrycą > nie opłaca się moim zdaniem znów siedmiu lat siedzieć na 1080p > kupię 1440p > skoro tak, to i komputer fajnie byłoby wymienić. Wiem, że 970 słaba nie jest ale jednak wolę mieć pewność wysokich ustawień i stałych 60 klatek.

    Co do wymagań gier to tu problemu by nie było bo większość tego na co czekam pewnie zadowoli się moim zestawem - Battlefield 1, Mafia III czy Civilization VI ale nadal biorę poprawkę na te 1440p w wyniku wymiany monitora i stałe 60 klatek przy wysokich ustawieniach, a tego na aktualnym sprzęcie raczej nie dostanę.

    Wiem, że mógłbym równie dobrze wydać 30zł i naprawić ten nieszczęsny monitor i oszczędzić sobie wydatku rzędu 1300 za monitor i jeszcze więcej za komputer ale jeśli mam możliwość zmiany to czemu nie, zastanawiam się nad tym ;d

    ...A antyaliasingu i tak nigdy nie używam, chyba, że w mniej wymagających/starszych grach x2 maksymalnie ;D
    Ostatnio zmieniony przez Dio Paladin : 03-08-2016, 20:51

  10. #189
    Avatar Glivess
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    siemaneczko po raz x, pojawil mi sie nagly zastrzyk gotowki Kappa, wiec coraz mocniej mysle o zmianie grafy. Jedyna gierka w ktora gram to CSGO. Zalozenie jest takie zeby fpsy przestaly mi dropic w smoke'ach, przydaloby sie te 300 stale, ale najwazniejszy jest jednak brak dropow. Aktualnie uzywam GTX 550 TI, gram na najnizszych 1024BB (kiedys 1600x900, ale po kilku update'ach nie da rady xd), wszystko off oprocz oczywiscie multicore rendering. Na kompie wszystko poustawiane na performance i w panelu nvidia tez. Przez wiekszosc rozgrywki jest te +200 fps, jednak gdy zaczyna sie mlyn potrafi zdropic nawet do 100.

    grafa: GTX 550 TI
    procek: AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor, 3406 MHz (podkrecony z 3100, nie grzeje sie zbytnio)
    8 GB ramu
    zasilacz: chieftec 550W
    plyta glowna: asrock 770extreme3

    Przegladalem allegro i nic ciekawego nie znalazlem oprocz jednej aukcji od goscia ktory ma 0 transakcji + bez zdjec xD

    Budzet to tak do 500-600 pln, ale wiadomo im mniej tym lepiej xD Na morelach znalazlem kilka ciekawych pozycji, ale jestem totalnie zielony w temacie wiec prosze o porade, ew jakies inne sugestie :D

    co myslicie o:
    https://www.morele.net/karta-graficz...gd5tlp-827483/

    lub

    https://www.morele.net/karta-graficz...thd41f-818201/

    pozdrawiam mocno

  11. #190
    Avatar Mezuren
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    BIAŁOGARD I KOSZALIN
    Wiek
    25
    Posty
    4,511
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jako ze na csie znam sie bardzo dobrze, nie wiem czy od tej strony technicznej nie najlepiej na forumie to pomoge.

    mianowicie pierwszy problem csa jest taki ze nie jest zbyt dobrze zoptylamizowana gierka
    https://www.youtube.com/watch?v=b8UIZzUU4Ns - to mozesz sobie obejrzec

    ogolnie csgo jest o wiele bardziej zalezny od procesora, zwlaszcza na niskich detalach i niskiej rozdziałce -- to przedstawione w chyba 1 minucie filmiku

    druga sprawa jest taka, ze dropy w smoke'ach o ktorych mowisz to tez wina gry, a nie twojego sprzetu.

    moj zestaw
    procek: https://i.imgur.com/gRJM5kL.png

    grafika msi gtx 760








    od na oko 5 metrów ze stałych 300 spada do 200, do metra przed smokiem spada nawet do 130 jak widac na screenie.

    upgrade graifki na pewno w czyms pomoze, ale nie zdziw sie, ze nie zalatwi wszystkich twoich problemow, bo jak widzisz ja mam i mocniejszy procesor i grafikę, 1920x1080 fullscreen a obok wyswietlany drugi monitor 1440x900 i utrzymuje stabilne 300fpsow, a przy tym granacie i tak mam 130.
    Ostatnio zmieniony przez Mezuren : 08-08-2016, 16:05
    Cytuj incb napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    >3 w nocy
    >śpisz sb
    >budzisz się bo hałasy
    >zza ściany slyszysz a znasz tom emotke :monkaS

  12. #191
    Avatar Glivess
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No to zes mnie zszokowal : o to ze cs jest zalezy od procka to wiedzialem, jednak myslalem ze smoke'i to raczej wina grafy. Btw probowalismy z ziomkiem podkrecic jeszcze tego procka do 3.5, i nawet na takim dmie z 20 osobami ladnie 200 fpsow bylo, co bardzo mnie zaskoczylo, niestety po 10 minutkach sie wyjebal (o dziwo nie byla to raczej wina temperatur). Teraz to juz w ogole nie wiem jak sie za to zabrac, zeby gierka byla playable xD

  13. #192
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    wbilem tutaj troche przypadkiem, ale przeczytalem ostatnia strone i troche nie rozumiem. o co chodzi z tymi fpsami? 60fpsow to jest absolutna plynnosc, wiele gierek (nowych) z automatu ma max fps ustawione na 60 lub 80. sam kiedys bylem ciekawy jak to jest i na paru gierkach to przetestowalem i o ile miedzy 60 a 80 wydawalo mi sie, ze widze roznice, to 80+ fpsow juz nie bylo kompletnie zadnej roznicy i wydaje mi sie ze skladanie sprzetu zeby osiagnac 200 czy nawet 120 fpsow to sztuka dla sztuki
    myle sie?

  14. #193
    Avatar Glivess
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mylisz sie. pograj sobie w csa na 60 hz i 60 fps i pograj na 300 stable 144hz

  15. #194
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Glivess napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mylisz sie. pograj sobie w csa na 60 hz i 60 fps i pograj na 300 stable 144hz
    60 fps a 300 fps to rozumiem, ze roznice moze dac sie zauwazyc
    ale np 100 fps a 300 fps?

  16. #195
    Avatar Adziorroo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    3,253
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    60 fps a 300 fps to rozumiem, ze roznice moze dac sie zauwazyc
    ale np 100 fps a 300 fps?
    Monitor 144hz musi mieć minimum 144 stabilne klatki żeby pracował tak jak powinien o ile się nie myle @cowboy ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •