Reklama
Strona 170 z 275 PierwszaPierwsza ... 70120160168169170171172180220270 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,536 do 2,550 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2536
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Feweq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam witam czy to jest dobry moment na zakup nowego pcta ? czy ceny dalej są z kosmosu jeżeli tak to co byście polecili kupić budżet jakieś 2.5 tyś
    tak, to dobry moment - https://www.x-kom.pl/lista/z0c7zdzx9
    warto dolozyc 3 stowy (cena gier spadnie do 1 grosza po dodaniu do koszyka wszystkiego, bo to gratis)

    @Feweq ;

    Cytuj gary tyler fox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ponawiam pytanie moze @cowboy ;

    ponawiam jeszcze raz pytanko, cowboy wrzucil mi z miesiac temu jakis zestaw ale z tego co widzialem to nie ma juz tej karty, do tego budzet mi sie troszke zmienil

    potrzebuje kompa do projektowania 3D (autocady, solidworksy), ewentualnie programowania, z gier jakaś tibijka, raczej nic wymagającego, ewentualnie zeby odpalic streama
    budżet na PC: 2500, do tego 500-600 na monitor
    fajnie jakby dalo rade wjebac np 2x dysk ssd, zebym na jednym puscil windowsa a na drugim mac os (taki mam kaprys xD)
    duzo ramu/mocny procek? duze mozliwosci rozbudowy w przyszlosci bo pewnie bede regularnie dokupywal komponenty nowe
    troche wysokie wymagania na 2.5k. jezeli ma byc pod cada to na intelu, wiec ciezko z ta przyszlosciowoscia, no ale sprobujemy.

    https://www.x-kom.pl/lista/2zpqmoh7c

    na drugi ssd nie wystarczylo, ale to apropo tej przyszlosciowosci - mozesz dokupic pozniej. cpu masz ze stosunkowo mocnym watkiem i mocna plyte, pod 'rozbudowe'. zasilacz tez solidny, taki zeby sobie poradzil z lepszym sprzetem.
    wiec jezeli komp ma byc do cada i mniej wymagajacych gierek (chociaz w te bardziej wymagajace tez pograsz bez problemow) i planujesz doinwestowac w niego w przeciagu pol roku (procesor), to mysle ze mozesz teraz brac taki zestaw (cena gier spadnie do 1 grosza po dodaniu do koszyka wszystkiego, bo to gratis)
    co do monitora - https://www.x-kom.pl/p/440008-monito...ix-czarny.html

    @gary tyler fox ;

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanie, jaka obudowa byłaby najlepsza w cenie 300-400 zł myślałem nad be quiet! Pure Base 600 ale może jest coś ciekawszego ? I drugie pytanie o chłodzenie do Ryzena 2600, bo chce go sobie podkręcić ile się da, dodam że chodzi na płycie głównej MSI B450A Pro, myślałem nad Grandisem 2, ale nie wiem czy nie jest trochę za duży, czy nie zakryje mi slotów do ramu albo pierwszego wejścia PCIE do karty graficznej. Szukam najbardziej wydajnego w cenie od 150 do hmm 300 zł ? Chyba, że serio już jakiś sztos by był to mogę trochę więcej dorzucić.
    https://www.morele.net/obudowa-fract...ko-tg-1542279/

    https://www.morele.net/chlodzenie-wo...b-280-4143951/

    @Zaro hades ;

  2. #2537
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Oo ta obudowa wygląda znakomicie, szybko w necie przeszukane i chyba ma niezły przepływ powietrza, ale nie wiem czy nie będzie za mała i niby nie da się zdjąć przedniego panelu, trochę lipa no i chyba nie mogę tam zamontować napędu DVD z przodu (wiem, że w tych czasach mało kto tego używa, ale mimo wszystko ja używam bo przydaje mi się chociażby do formatowania systemu itp). A co do chłodzenia to kurde nigdy nie miałem wodnego, jak to jest z nim, trzeba co jakiś czas wymieniać te "płyny" ? A co powiesz np na Be quiet dark rock 4 PRO ? Chyba jednak bardziej wole chłodzenia powietrzne ponieważ nigdy nie miałem wodnego. Jeszcze takie pytanie mianowicie o zasilacz, czy lepiej Seasonic Focus Plus Gold 650W czy w podobnej cenie Focus Plus Platinium 550W? Tak się zastanawiam.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 21-02-2019, 19:29

  3. Reklama
  4. #2538
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    chlodzenia wodne sa generalnie O WIELE latwiejsze i wygodniejsze w montazu jak i pozniejszej 'wspolpracy' niz chlodzenia powietrzne. przykrecasz chlodnice do sciany i masz cala bude wolna, nic Ci nie zaslania slotow pamieci czy innych zlaczy, juz nie mowiac o popierdolonych sposobach montazu niektorych wiekszych chlodzen, gdzie mozna sie pochlastac jak sie nie ma miniaturowych dloni. plynow nie wymieniasz w zamknietych ukladach, wszystko jest tak zaprojektowane tak zeby pracowac wiele lat bez zadnej ingerencji. dark rock 4 pro z pewnoscia jest bardzo wydajny jak na chlodzenie powietrzem, ale moim zdaniem wydawanie powyzej 300zl na chlodzenie tego typu nie ma sensu, bo tu juz zaczynaja sie chlodzenia wodne 240mm i wiecej, ktore sa po prostu lepsze. co do zasilacza to bralbym 650w gold bo jest mocniejszy i tanszy.

  5. #2539

    Miłość Przyjaźń Męstwo Sonka jest teraz offline
    Avatar Sonka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Raczej Siedzące.
    Posty
    1,101
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Panowie dzięki za pomoc, komp się składa.

    Jeszcze ostatnia prośba. Potrzebuję laptopa dla magazyniera ogólnie warunki stosunkowo syfiaste, dlatego nie chcę inwestować w drogi sprzęt. Jedyną funkcjonalność jaką powinien posiadać to obsługa prostego programu magazynowego. Budżet powiedzmy 1400 zł. Raczej polowałbym na nowy chyba, że jakiś poleasing z fakturą.

    Link please.


    Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.

  6. #2540

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    chopacy pomozecie odpalic starego kompa

    trzeba tam raczej wstawic nowy zasilacz i moze jakas nieco lekko mocniejsza grafke bo tamta ma 12~lat :d
    aktualny byl chifitec 450w to jakis zamiennik do 100ziko znajdzie sie?

    potrzebuje go w sumie do pogrania czasem w tibialke i nie chce duzo w niego pakowac to grafa by raczej wystarczyla cus z 1~ moze 2gb tylko jaka?

    plyta glowna to asrock n68c-gs fx a procek jakis amd phenom nie pamietam dokladnie jaki


    @edit
    probowalem go odpalic ale nie daje obrazu a wszystko sie niby kreci
    Ostatnio zmieniony przez Palldino : 25-02-2019, 11:25

  7. #2541

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj >Sonka2< napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie dzięki za pomoc, komp się składa.

    Jeszcze ostatnia prośba. Potrzebuję laptopa dla magazyniera ogólnie warunki stosunkowo syfiaste, dlatego nie chcę inwestować w drogi sprzęt. Jedyną funkcjonalność jaką powinien posiadać to obsługa prostego programu magazynowego. Budżet powiedzmy 1400 zł. Raczej polowałbym na nowy chyba, że jakiś poleasing z fakturą.

    Link please.
    W tej cenie to akurat będą same budżetowe i syfiaste rozwiązania. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po coś starszego, a biznesowego tak jak wspominasz pod koniec swojej wypowiedzi. Sprawdź allegro pod kątem Thinkpadów i Probooków, zasadniczo wszystkie spełnią swoją rolę, a nie rozwalą się od patrzenia czy walnięcia w coś przypadkiem. @>Sonka2< ;

    Cytuj Palldino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chopacy pomozecie odpalic starego kompa

    trzeba tam raczej wstawic nowy zasilacz i moze jakas nieco lekko mocniejsza grafke bo tamta ma 12~lat :d
    aktualny byl chifitec 450w to jakis zamiennik do 100ziko znajdzie sie?

    potrzebuje go w sumie do pogrania czasem w tibialke i nie chce duzo w niego pakowac to grafa by raczej wystarczyla cus z 1~ moze 2gb tylko jaka?

    plyta glowna to asrock n68c-gs fx a procek jakis amd phenom nie pamietam dokladnie jaki
    To się dowiedz jaki to Phenom bo od tego zależy dobór zasilacza. No i pytanie czy szukasz nówki, czy w grę wchodzą używki. Dotyczy to również karty graficznej. @Palldino ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #2542

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    @Przemo ;
    jednak z tego kompa nic nie bedzie bo procek ma polamane te nozki a jak mam kupowac jeszcze procka to chyba lepiej cos poszukac z uzywek nie?

    moze jakis skladak z uzywek pod tibialke i moze od razu pod cska na low detalach cos by nie wybulic jakos duzo

  9. #2543

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    "Dużo" i "mało" to pojęcia względne.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  10. #2544

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    no ten raczej prog 1~k wystarczy do starszej tibioszki i cska na low
    na uzywkach chyba ze na nowych cos wyjdzie
    Ostatnio zmieniony przez Palldino : 25-02-2019, 16:05

  11. #2545
    Avatar Kosowsky
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    PL
    Posty
    169
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    jak szukac i na co zwracac uwage chcac kupic uzywana grafike zielonych na pascalu?
    powiedzmy min. ten GTX 1060 tak zeby nwm jak najbardziej zminimalizowac mozliwosc zakupu czegos zuzytego??
    czy po prostu zwracac uwage na to czy plastik dalej na gwarancji?
    nigdy nie kupowalem uzywanej grafiki i osrane portki here tutaj monkaS

    ewentualnie co byscie polecili tak do 1,5k?
    procek: prawdopodobnie ryzen 5 2600

  12. #2546
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    za tyle masz nowa rtx 2060 ktora jest prawie tak wydajna jak gtx 1080
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  13. #2547
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    do 1,5k ciężko nawet złożyć dobry sprzęt na Ryzenie (jeśli chodzi o nowe części), bo moim zdaniem jak już pchać się w Ryzeny to trzeba też do tego szybsze ramy i lepszą płytę główną do rozbudowy na przyszłość + resztę sprzętu typu zasilacz to z 2k+ minmum jak nie lepiej, chyba że masz wszystko ze starego kompa i chcesz tylko parę części wymienić to się jeszcze zmieścisz. Ryzeny będą miały wsparcie do 2020 roku na chipsecie AM4, także jak kupisz jakąś gównianą płytę to potem lepszego Ryzena tam nie wsadzisz, a po 2020 odejdą w zapomnienie i będzie trzeba znowu kupować nowe płyty główne i składać kompa od 0 jak będziesz chciał coś wydajniejszego. Co do grafiki to w tym momencie najlepiej celować w używkę GTX 1070, nawet za około 900 zł idzie ją znaleźć, 1060 to raczej odradzam, bo tą kartę chyba co 2 osoba miała i tego tyle jest, a połowa tak bardzo zużyta, że to max :D Jak celować w nowe grafiki to polecam takiego RX 570 ale tylko wtedy gdy znajdziesz promocję za około 650 zł max, jeszcze nie dawno była promocja na tą kartę na X-Komie za 599 zł. Wyżej to już coraz mniej opłacalnie względem wydajność/cena, bo chociażby pomiędzy tym RX, a 1060 nie ma jakiejś "KOSMOS" różnicy, a musisz wydać 300/400 zł więcej (choć zauważyłem, że ceny ostatnio spadają w dół). Najbardziej opłacalna karta na rynku wydajność/cena to chyba jednak ten RTX 2060 ewentualnie 1660ti, a to już jest 1500zł plus/minus.

    @up w nie których grach potrafi być wydajniejsza nawet od 1080, poza tym to jest karta bardzo przyszłościowa i jak ustabilizują ten "RT" i kilka jeszcze opcji, które ta karta posiada może jeszcze zyskać na wydajności. RTX 2060 to jest chyba najbardziej opłacalna opcja w tym momencie, choć trochę droga.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 26-02-2019, 19:11

  14. #2548
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    także jak kupisz jakąś gównianą płytę to potem lepszego Ryzena tam nie wsadzisz
    co

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1060 to raczej odradzam, bo tą kartę chyba co 2 osoba miała i tego tyle jest, a połowa tak bardzo zużyta, że to max :D
    co

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    poza tym to jest karta bardzo przyszłościowa
    co

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ustabilizują ten "RT" i kilka jeszcze opcji, które ta karta posiada może jeszcze zyskać na wydajności
    co
    @Kosowsky ;

    zwracac uwage na to ile zostalo gwarancji i czy jest papier ze sklepu, polowa ofert z uzywkami na allegro to 'gwarancja producenta' bez papieru ze sklepu, czyli brak gwarancji. producent realizuje ew naprawe tylko przez sklep i zaden serwis bezposrednio od Ciebie karty nie wezmie.
    a jak masz papier i gw w jakims xkomie/morelach/komputroniku czy innym duzym sklepie to nic innego Cie nie interesuje, kupujesz karte z rokiem+ gwarancji i miesiac przed koncem sprzedajesz, wymieniajac na uzywke kolejnej generacji, zeby nie placic podatku od nowosci. z uzywek do 1400zl mozna wylicytowac fajne wersje gtx1080 z dluga gwarancja, vege64 referenta do 1300zl i gtx1070ti do 1100zl. kupujac rtx2060 placisz za bajery ktorych ta karta nie udzwignie, 1600zl to za dalej za duzo.

  15. #2549
    Avatar Kosowsky
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    PL
    Posty
    169
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    1.5k to budzet na sama karte ale wiadomo im mniej tym lepiej
    w sumie caly czas sie zastanawiam co z ta grafika bo najdrozej sie plasuje a jezeli chodzi o wymagania to pewnie skonczy sie na graniu w gierki i ewentualnie odpaleniu czasami jakiegos strimka
    no moze troche zabawy przy jakichs fotoszopach zajawkowo


    1060 niby by wystarczylo pewnie ale za duzo tego i pewnie duzo od tych amatorskich gornikow
    no i chciabym jednak cos na dluzej
    popatrze na te 1070 ti
    Ostatnio zmieniony przez Kosowsky : 27-02-2019, 09:12

  16. #2550
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    z tym ze karta od gornika >>> karta od gracza

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •