Reklama
Strona 162 z 275 PierwszaPierwsza ... 62112152160161162163164172212262 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,416 do 2,430 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2416

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    28
    Posty
    1,513
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Panowie jaka płyta pod ryzena r5 2600? Liczyłbym żeby starczyła jeszcze na przyszłą generację. Fajnie jakby miała bluetooth. Polecicie coś? Strasznie podoba mi się ten Biostar X370GT7 (szczególnie z tym suptelnym podświetleniem) z x-komu za 430 zł~ ale słyszałem, że ram się strasznie chujowo kręci. Wszyscy polecają te MSI, ale w ogóle nie jestem do nich przekonany.

    A teraz dobry moment chyba na kupno bo sporo promocji, to może uda się coś wyrwać lepszego w tańszej cenie.

    Budżet do 500 zł, chyba, że będzie na prawdę warto dorzucić coś do puli to nie powinno być problemów.

  2. #2417
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    W ogóle jak się taki zestaw R5 2600 z RX580 ma do i5-8400 z 1060? @cowboy ;

  3. Reklama
  4. #2418
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nie ma tu filozofii, popatrz ktora ma bajery jakich potrzebujesz (kodek audio, wifi, ilosc zlacz, itp., wbudowanego bt raczej bym nie szukal, adaptery pod usb kosztuja grosze), no i ktora podoba Ci sie wizualnie, i pogoogluj za jakimis testami. tylko raczej szukalbym b450/x470, latwiej sie kreci kostki. @Funciek ;

    zestaw z r5 2600 i rx580 z pewnoscia wyjdzie taniej i bedzie duzo lepszy w aplikacjach uzytkowych, co do gierek to mniej wiecej to samo. z reguly teraz rx580 bije w grach 1060 (ktora jest juz blizej rx570), za to i5-8400 w wiekszosci gierek przesciga r5 2600, ale z uplywem czasu ryzen bedzie zyskiwal przewage ze wzgledu na 'boom' na ilosc rdzeni/watkow. generalnie nic nie przemawia za zestawem z i5 i gtx1060. @Mexeminor ;
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 15-01-2019, 20:45

  5. #2419
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    https://www.purepc.pl/procesory/ryze..._radeon_rx_580

    i5 nie jest oplacalna ze wzgledu na cene
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  6. #2420
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    https://www.purepc.pl/procesory/ryze..._radeon_rx_580

    i5 nie jest oplacalna ze wzgledu na cene
    tym bym sie nie kierowal zbytnio, w tescie sa tylko 2 gry z 2018 roku, wiekszosc 2016/17 a nawet w3 z 2015. generalnie wszystko co starsze bedzie lepiej chodzic na intelu i nv, wszystko co nowsze na amd.

  7. #2421
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Witam, potrzebuję pomocy bo nie jestem into komputry i podzespoły.
    Karta graficzna mi siadła, a konkretnie nvidia geforce 7300se/7200gs na szybko została przelutowana i chcę kupić nową bo ta umiera. Czy jest sens szukać takiej samej? Komputer służy tylko do przeglądania internetu ale ma służyć jak niewolnik dla pana czyli długo i dobrze.
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 16-01-2019, 11:45
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  8. #2422
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nowej w tej cenie nie kupisz zadnej, uzywka bedzie miala tyle lat co ty i w sumie loteria czy padnie czy nie
    ile chcesz wydac? jak do 100 zl to tylko uzywka jakiegos starocia

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tym bym sie nie kierowal zbytnio, w tescie sa tylko 2 gry z 2018 roku, wiekszosc 2016/17 a nawet w3 z 2015. generalnie wszystko co starsze bedzie lepiej chodzic na intelu i nv, wszystko co nowsze na amd.
    rocznik gry nie ma znaczenia, crysis 3 z 2013 lepiej wykorzystuje zasoby niz FC5 z 2018
    a bugsheda ma zamiar wypuscic za x lat TES VI na tym samym chłamie co do tej pory
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  9. #2423

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ogóle jak się taki zestaw R5 2600 z RX580 ma do i5-8400 z 1060? @cowboy ;
    Ma się tak jak miał - zestaw Intel i NVDIA będą nadal wydajniejsze, ze względu na fakt że architektury obu tych firm są po prostu lepsze od AMD, a dodatkowo mają większość rynku i to pod nich są robione wszelakie optymalizacje. Czerwoni liczą się tam, gdzie trzeba większej ilości wątków lub Vulkan i tylko tam (chociaż sam czekam, aż AMD wreszcie ogarnie proces i kontroler pamięci i zobaczymy wysokie zegary CPU i RAM - wtedy zrobi się bardzo ciekawie). Inna sprawa, że problemy Niebieskich z uzyskiem wywindowały ceny ich CPU do tak absurdalnego poziomu, że zwykły Kowalski czy domowy gracz lepiej wyjdzie kupując zdecydowanie tańszego Ryzena. @Mexeminor ;

    Cytuj Evidence napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, potrzebuję pomocy bo nie jestem into komputry i podzespoły.
    Karta graficzna mi siadła, a konkretnie nvidia geforce 7300se/7200gs na szybko została przelutowana i chcę kupić nową bo ta umiera. Czy jest sens szukać takiej samej? Komputer służy tylko do przeglądania internetu ale ma służyć jak niewolnik dla pana czyli długo i dobrze.
    Tak jak mówi mistrzu - tego modelu nie ma już w sprzedaży bo to staruszek kompletny. Osobiście radziłbym szukać Ci używanego GTX 750/1030, bo to w miarę świeże i tanie karty z chłodnym i pewnym GPU. Więc posłużą lata, a nic mocniejszego do internetu Ci nie trzeba. Starsze konstrukcje to już loteria - mogą przeżyć tego kompa, mogą umrzeć po trzech miesiącach. @Evidence ;
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 16-01-2019, 17:11
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  10. #2424
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mam pytanie, chce sobie wymienić kartę graficzną na RTX 2060, lecz nie jestem pewny czy mój zasilacz uciągnie. Specyfikacja Procek i zasilacz
    Ryzen 2600
    Zasilacz Corsair VS Series 450W
    Jak myślicie da rade? bo jakoś nie chce mi się dodatkowo kupować nowy zasilacz, a wydaje mi się, że ten jest jeszcze całkiem spoko, tylko nie jestem pewny czy uciągnie tą grafikę.

  11. #2425
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    jak nie bedziesz nic podkrecal to da rade @Zaro hades ;

  12. #2426
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nowej w tej cenie nie kupisz zadnej, uzywka bedzie miala tyle lat co ty i w sumie loteria czy padnie czy nie
    ile chcesz wydac? jak do 100 zl to tylko uzywka jakiegos starocia
    Zamuliłem trochę, 200-250zł jestem w stanie przeznaczyć na kartę graficzną.


    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak jak mówi mistrzu - tego modelu nie ma już w sprzedaży bo to staruszek kompletny. Osobiście radziłbym szukać Ci używanego GTX 750/1030, bo to w miarę świeże i tanie karty z chłodnym i pewnym GPU. Więc posłużą lata, a nic mocniejszego do internetu Ci nie trzeba. Starsze konstrukcje to już loteria - mogą przeżyć tego kompa, mogą umrzeć po trzech miesiącach. @Evidence ;
    Patrzyłem nową/używaną gtx 750 i prawie sprawa rozwiązana ale nie mogę znaleźć wejścia PCI-Express bo takie ten komputer posiada. Widzę tylko same wejścia jak i producenta MSI, a z tego co zdążyłem zorientować to istnieje parę wejść takich jak PCI, PCI-Express, MSI, AGP. Postaram się jutro/pojutrze zrobić zdjęcia płyty głównej i tego gniazda byście mogli mnie nakierować bo jestem leming i flamingo.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  13. #2427
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    msi to nie zlacze tylko producent, karty graficzne na pci generalnie nie istnieja, a karty pod agp przestaly byc produkowane jakies 10-15 lat temu. kazdy gtx750 jakiego znajdziesz bedzie ze zlaczem pci-express, innych zwyczajnie nie ma
    a za tyle to znajdziesz gtx760 bez zbytniego szukania: https://allegro.pl/oferta/zotac-gefo...dr5-7796398181
    albo, lepsza opcja, o ile masz mocny zasilacz, r9 280x, tez bez wiekszego szukania: https://allegro.pl/oferta/amd-msi-ra...ate-7798075950

    @Evidence ;
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 23-01-2019, 20:51

  14. #2428
    Torg User

    Domyślny

    czy jest ktos w stanie zlozyc mi kompa tak na oko budzet 3,5k, potrzebuje razem z jakims decent monitorem, ogolnie komp ma byc pod jakies programy cadowskie/solid worksy czyli projektowanie 3d, ewentualnie cos do programowania takze pewnie zeby troche wiecej RAMu mial i mocniejszy procek

    z gier to w sumie glownie tibijka, moze jakas liga legend czy cos, nic za bardzo wymagajacego

    jesli chodzi o ten monitor to tez nie musi byc wypasiony 4k huj wie co

    no i jakby opcja byla puscic to na SSD + HDD to bedzie super

  15. #2429
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj gary tyler fox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czy jest ktos w stanie zlozyc mi kompa tak na oko budzet 3,5k, potrzebuje razem z jakims decent monitorem, ogolnie komp ma byc pod jakies programy cadowskie/solid worksy czyli projektowanie 3d, ewentualnie cos do programowania takze pewnie zeby troche wiecej RAMu mial i mocniejszy procek

    z gier to w sumie glownie tibijka, moze jakas liga legend czy cos, nic za bardzo wymagajacego

    jesli chodzi o ten monitor to tez nie musi byc wypasiony 4k huj wie co

    no i jakby opcja byla puscic to na SSD + HDD to bedzie super
    https://www.x-kom.pl/lista/xxm8w4d47

    jezeli 3.5k jest na sam komputer to nic lepszego nie wymyslisz do tej ceny, 32gb ramu sie przyda przy skomplikowanych modelach, 8gb vramu, mocny procek i ssd 960gb.
    monitor do pracy w cadzie itp to generalnie jak najwieksza rozdzialka, a reszta nie ma wiekszego znaczenia, odwzorowania kolorow na najwyzszym poziomie nie potrzebujesz do modelowania 3d.
    https://www.x-kom.pl/p/322159-monito...px-czarny.html
    moze cos takiego?
    @gary tyler fox ;

  16. #2430
    Torg User

    Domyślny

    wyglada niezle, natomiast prawdopodobnie z tego zestawu co wrzuciles to zredukowałbym sobie dysk z 960 do 480, niby 250zł mniej ale mysle ze na start wystarczy a to akurat najszybciej można rozbudować, ewentualnie bym w przyszłości jakiś hdd mocniejszy na śmieci sobie podpiął
    do tego prawdopodobnie na start bym odpalił 1x 16gb ramu, rowniez do rozbudowy w niedalekiej przyszlosci
    wtedy zamiast tego 3600 wychodzi okolo 2800

    jeżeli chodzi o monitor to ten co wrzuciles bardzo fajny, ale zeby na niego sobie pozwolic to wlasnie musze zredukowac troche koszty kompa

    myslisz ze skladac taki zestaw w tym xkomie, czy szukać oddzielnie po necie każdego komponentu? @cowboy ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •