Reklama
Strona 55 z 67 PierwszaPierwsza ... 545535455565765 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 811 do 825 z 996

Temat: /i/ - Kabel, śrubka i procesor.

  1. #811

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale Zakius ma akurat rację i chętnie bym zobaczył Twoje argumenty. Większość dostępnych na rynku AiO 240 mm NIE jest lepsza od DH15 jeśli chodzi o kulturę pracy. Siła AiO pojawia się w przypadku małych obudów, gdzie trzeba wcisnąć mocny sprzęt (Zakius, nie zaczynaj tematu obudów i tego co jest dla kogo mocne - błagam), a na dobrą wieżę i przepływ powietrza nie ma miejsca lub tam, gdzie mowa o długotrwałym obciążeniu. W Idle czy przy nagłych skokach powietrze wygrywa. I o ile zgodzę się, że AiO mają zdeeeeeeeeeeeecydowanie przyjemniejszy montaż i późniejsze grzebanie w obudowie, tak płyn z czasem trzeba wymienić bo go ubywa i traci swoje właściwości. Oczywiście diametralnie inaczej wygląda kwestia wydajności i kultury pracy to przy chłodniacach typu Fat, 360 mm czy autorskich układach. Ale to ostatnie to już droga zabawa o ile ktoś nie poluje na używki. @cowboy ; @zakius ;
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 23-02-2019, 21:56
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  2. #812
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    arctic cooling liquid freezer 240 jest tanszy, cichszy i chlodniejszy. no i to lc, a nie szpetny kloc ktorego bedziesz musial sciagac za kazdym razem chcac cokolwiek zrobic w budzie. cos jeszcze? @Przemo ;

  3. Reklama
  4. #813

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Nie jest cichszy pod żadnym względem, zwłaszcza w idle. Fizyki nie oszukasz i pompkę słychać zawsze. Co prawda sporo nadrabia w wydajności dzięki grubej chłodnicy i czterem, zamiast dwóch wentyli (przez co zajmuje w cholerę miejsca jak na AiO i nie do każdej obudowy wejdzie) ale z kulturą pracy daleko mu do Noctuy.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  5. #814
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nie prawda

    https://pclab.pl/art77330-19.html
    https://www.tomshardware.com/reviews...op,4735-2.html (test ac liquid freezer)
    https://www.tomshardware.com/reviews...15,4000-5.html (test noctua)
    https://www.nikktech.com/main/articl...owall=&start=5

    i pompki nie slychac zawsze, co Ty wypisujesz. mam aktualnie korsarza h100x, wczesniej mialem aio od aigo, skladalem tez pare pctow z lc w tym z wlasnie freezerem 240. roznie bywa z pompkami, ale w tych trzech sa bezglosne.

  6. #815
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czesc

    Chce rozdzielic na dwa komputery laczace sie bez przewodowo internet aby jeden nie zaklocal pracy drugiego

    Posiadam router Router TP-LINK TL-WR841N

    Jest to mozliwe? Pzdr

  7. #816

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie prawda

    https://pclab.pl/art77330-19.html
    https://www.tomshardware.com/reviews...op,4735-2.html (test ac liquid freezer)
    https://www.tomshardware.com/reviews...15,4000-5.html (test noctua)
    https://www.nikktech.com/main/articl...owall=&start=5

    i pompki nie slychac zawsze, co Ty wypisujesz. mam aktualnie korsarza h100x, wczesniej mialem aio od aigo, skladalem tez pare pctow z lc w tym z wlasnie freezerem 240. roznie bywa z pompkami, ale w tych trzech sa bezglosne.
    No to jesteś głuchy albo nie podłączasz pompki pod stałe napięcie (co negatywnie odbije się na żywotności, acz wtedy w idle faktycznie może być ciszej). Każda z obecnych na rynku pompek jest słyszalna, mniej lub bardziej ale słyszalna. Bez różnicy czy to Asetek czy autorskie rozwiązanie, co potwierdzają projektanci zarówno be quiet! jak i Crosair, z którymi osobiście rozmawiałem. Co do Tom's Hardware to to są testy, które dzieli 2 lata i na różnych platformach, nie ma ich co ze sobą zestawiać. A linkowanie PCLaba w 2019 roku pozostawię bez komentarza.

    Cytuj Tatasek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chce rozdzielic na dwa komputery laczace sie bez przewodowo internet aby jeden nie zaklocal pracy drugiego
    Posiadam router Router TP-LINK TL-WR841N
    Jest to mozliwe? Pzdr
    Bez problemu, poszukaj ustawienia "Bandwidth control" albo "QoS <coś>". Dalej sobie poradzisz bo TP-Link ma to całkiem sensownie rozpisane. @Tatasek ;
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 28-02-2019, 09:38
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #817
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A linkowanie PCLaba w 2019 roku pozostawię bez komentarza.
    poziom taki sam jak na kazdym innym polskim portalu o technologii, czyli dno, ale to jedyny test gdzie znalazlem oba rozwiazania. z reszta to nie ma nic do rzeczy.
    pompke mam wpieta pod sata, bez zadnej regulacji, to chyba oczywiste. zeby ja uslyszec musialbym chyba mieszkac w bunkrze 200 metrow pod ziemia, bez doplywu wody ani wentylacji :)
    btw. producenci ci powiedzili ze maja glosne pompki? :v

  9. #818
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    /i/ - Kabel, śrubka i procesor.-screenshot_18.png

    Nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrać. Skąd zdobyc dane do podziału łącza? Mowa o górnej czesci interfesju

    @Przemo

  10. #819
    konto usunięte

    Domyślny

    z listy ip ktore porozdawal dhcp, w konfiguracji routera masz taka zakladke

  11. #820

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    poziom taki sam jak na kazdym innym polskim portalu o technologii, czyli dno, ale to jedyny test gdzie znalazlem oba rozwiazania. z reszta to nie ma nic do rzeczy.
    No nie. Są u nas dobrzy testerzy w Polsce, którzy znają się na rzeczy. Bez różnicy czy pisani, czy YTbowi i wcale nie mówię tylko o miejscu w którym pracuję. Część z nich przeniosła się nawet do pracy u danych producentów, czasami prosto na tajwan. Ale PCLab umiera i nie ma się co oszukiwać, bo dobrzy ludzie dawno uciekli stamtąd w popłochu. To BYŁ dobry serwis, ale dawno temu. Onet go zaorał doszczętnie, patrząc tylko na tabelki.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pompke mam wpieta pod sata, bez zadnej regulacji, to chyba oczywiste. zeby ja uslyszec musialbym chyba mieszkac w bunkrze 200 metrow pod ziemia, bez doplywu wody ani wentylacji :)
    No czyli masz problemy ze słuchem albo tragicznie głośne tło, wyjaśnione.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    btw. producenci ci powiedzili ze maja glosne pompki? :v
    Wyobraź sobie, że tak. Podczas wizyt w firmach czy na spotkaniach podczas takiego Computexu rozmawia się też o rzeczach, które niekoniecznie trafiają potem do czytelników/widzów. Między innymi o tym, co jest aktualnie największymi problemami marki, jakie planują ulepszenia w swoich produktach, co pojawi się w następnych miesiącach, kim się inspirują (bo pół tej branży polega na podglądaniu konkurencji i łączeniu ze sobą najlepszych rozwiązań + coś od siebie) etc. Wyciszenie pompki jest możliwe, ale trudne bo wymagałoby obudowania bloku jeszcze bardziej co zatraca korzyści AiO z wygodnego montażu, wysokiej uniwersalności nawet w wąskich obudowach i braku kolizji ze slotami RAM.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  12. #821
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Siema jest problem otóż chciałam zainstalować sobie windowsa siódemkę Ale podczas instalacji sterowników do karty graficznej pojawia się bluescreen i resetuję komputer. Potem jak coś po kombinowałem zainstalowałem na jednym dysku i wybrałem instalacja niestandardowa Sterowniki zainstalował się bez problemu ale po resecie komputera pojawia się tylko tapeta bez pasku start ani bez plików na pulpicie. Postanowiłem zainstalować Windowsa dziesiątkę ale problem jest ten sam jak w drugim przypadku. Przed instalacja nowego systemu wszystko działało bez problemu. Czego potrzebujecie aby mi pomóc jakiś logi? Jestem na iPhonie także używam automatycznego pisania z głosu także wybacz za składnię i brak interpunkcji

    Karta graficzna Radeon r9 380
    Procek i5-4460
    Pyta główna : Msi B85-g43
    Dysk twardy : seagate 1tb
    Dysk na system: ssd 256 GB
    Zasilacz : bądź cicho 500w bronze.

    Niestety ale nie znam dokładnej specyfikacji dysku systemowego i dysku twardego na pliki ponieważ sklep esc.pl zakończył działalność i nie mogę sprawdzić jakie to były dokładnie komponenty Wiem tylko że to były dobrej jakości Dyski polecane przez was.

    @edit
    Brat próbował coś kombinować i i podczas instalowania sterowników i oprogramowania jak np. Office przeglądarki , komputer bardzo wolno chodził i nagle wszystkie jakie ikony znikły został tylko pasek startu i tapeta znikną nawet kursor od Myszki. Komputer daje znaki życia można go włączyć i chwilę coś na nim popracować także byś jakieś logi potrzebujecie to dajcie znać

    @edit2

    Nie wykrywa dysku SSD. Wnioski?
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 12-03-2019, 13:53

  13. #822
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    takie zamulanie systemu zainstalowanego na swiezo to standard, tym bardziej jezeli instalowales system z jakiegos starszego obrazu. powodem sa aktualizacje - system zasysa, rozpakowuje i instaluje archiwa, a to potrafi mocno zapchac cpu i dysk. przy instalowaniu bardzo starej kompilacji moze to trwac nawet kilka dni, zanim system wszystko podosysa i zainstaluje. tak wiec pierwsze pytanie - napisales ze nie wykrywa dysku ssd, a wyzej ze ssd jest na system. czyli teraz system jest na hdd? @Tatasek ;

  14. #823
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    jak w biosie wykrywa ssd to musisz go sformatowac zeby pokazal sie w windowsie
    w uruchom odpal "compmgmt.msc" -> zarzadzanie dyskami i tam mozesz go sformatowac
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  15. #824
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Wykrywa mi ten dysk ale nie mogę go sformatować bo podobno na nim jest jakiś system postawiony. Jak temu zaradzić?
    /i/ - Kabel, śrubka i procesor.-screenshot_1.jpg
    /i/ - Kabel, śrubka i procesor.-screenshot_2.png
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 12-03-2019, 19:57

  16. #825
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    ale syf tu masz, system jest na hdd + pewnie stara instalka windy ciagnie/instaluje aktualizacje i dlatego tak muli. sciagnij swiezy obraz windowsa i zainstaluj jeszcze raz, wywalajac kompletnie wszystkie partycje w instalatorze i utworz nowe od razu formatujac, no i oczywiscie system zainstaluj na ssd

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Kabel od internetu.
    Przez Pro Gimbus w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 15-05-2012, 20:58
  2. Mysz i kabel USB
    Przez Aphen w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 16-01-2012, 12:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •