Reklama
Strona 51 z 67 PierwszaPierwsza ... 41495051525361 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 751 do 765 z 996

Temat: /i/ - Kabel, śrubka i procesor.

  1. #751
    Avatar Clawien
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Niepowtarzalne Zagłębie Dąbrowskie
    Posty
    337
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nie chce tworzyć specjalnie nowego tematu. Problem dotyczy prędkości internetu. Windows 10. Co jakiś czas system sam ustawia mi połączenie kablowe na 10 Mb/s. Po wyborze właściwości połączenia i zmianie na 1Gb/s // 100 Mb/s z opcji Szybkość i dupleks śmiga aż miło pod 230-240 Mb/s.

    No, ale właśnie. Dlaczego ustawia się to cholerne 10 Mb/s? Opcja "automatyczne negocjacje" też nic nie daje.

  2. #752

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Pierwszy raz się z tym spotykam szczerze powiedziawszy, ale zawołajmy resztę moderatorów. @zakius ; @Vadim ; i specjalistę @Mistrzu dragon ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  3. Reklama
  4. #753
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    wybacz późną odpowiedź
    niewykluczone, że przewód jest uszkodzony i czasem działa, ale jak coś nawali to zrzuca by utrzymać połączenie, może być problem z routerem (jeśli jesteś wpięty bezpośrednio do urządzenia od operatora to niewiele zrobisz)
    do postawienia sensownej diagnozy polecałbym jakiś inny router, najlepiej 1GbE, przewód klasy 5e, inny komputer i jakiegoś pingwina na live cd
    najtaniej byłoby zacząć od innego systemu: odpalać na kilkanaście minut czy coś pingwina i obserwować, czy pojawia się problem, ale może to trochę potrwać
    niewielkim kosztem możesz kupić patchcorda 5e, nawet w elektromarketach nie będzie to fortuna, po prostu kupić, wymienić, jak będą dalej problemy to masz zapas i tyle
    router wiadomo: wpiąć między urządzenie operatora a kompa, nawet jeśli zwolni (między nimi zestawi znowu te 10Mbps) to komp z routerem powinien być na 1GbE
    możesz oczywiście wpiąć się do innego portu w routerze, odpiąć i wpiąć ponownie do kompa

    kojarzysz w jakiej sytuacji zaczęły się te problemy? @Clawien ;
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  5. #754
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    to normalne temperatury na i5 6600 na intelowskim chłodzeniu? Pograłem w cs go na full hd wszystko na minimum.
    /i/ - Kabel, śrubka i procesor.-procek.jpg

  6. #755

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Trudno dokładnie powiedzieć nie znając reszty podzespołów, czasu gry czy samej obudowy + temperatury w pokoju. Ale zasadniczo - tak, to normalne i bezpieczne temperatury. Intelowski BOX nie jest ani najcichszym, ani najwydajniejszym coolerem. Już taki SPC Spartan za 50 złotych ma się lepiej. @Bubuch ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  7. #756
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trudno dokładnie powiedzieć nie znając reszty podzespołów, czasu gry czy samej obudowy + temperatury w pokoju. Ale zasadniczo - tak, to normalne i bezpieczne temperatury. Intelowski BOX nie jest ani najcichszym, ani najwydajniejszym coolerem. Już taki SPC Spartan za 50 złotych ma się lepiej. @Bubuch ;
    teraz trochę dłużej pograłem to do 79 stopni podchodzi.
    i5 6600, nzxt s340, gtx 950, 8gb ramu knighstona 2133 mhz, i zasilacz corsair cx450m @Przemo ;
    Ostatnio zmieniony przez Bubuch : 10-11-2018, 23:44

  8. #757

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    teraz trochę dłużej pograłem to do 79 stopni podchodzi.
    i5 6600, nzxt s340, gtx 950, 8gb ramu knighstona 2133 mhz, i zasilacz corsair cx450m @Przemo ;
    Ta obudowa zupełnie nie oddycha, nie rozumiem jej fenomenu szczerze powiedziawszy. Tak czy siak temperatury nadal są bezpieczne, jak zaczniesz dobijać do 90 to możesz się martwić. Jak chcesz z tym działać to:
    https://www.morele.net/chlodzenie-cp...spc145-858456/
    lub
    https://www.morele.net/chlodzenie-cp...spc144-858455/

    Montaż jest prosty, wszystko co potrzebne masz w zestawie. Starczy nie tylko na ten komputer, ale i następny. Temperatury spadną znacząco, poprawi się również kultura pracy. @Bubuch ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  9. #758
    Avatar Ninja Deruz
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,260
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jeśli płyta pozwoli to możesz próbować obniżyć napięcie na procesorze vcore, ale z tym byłoby trochę pierniczenia, bo musiałbyś po takim obniżeniu testować stabilność systemu.
    Ostatnio zmieniony przez Ninja Deruz : 11-11-2018, 16:41

  10. #759
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ta obudowa zupełnie nie oddycha, nie rozumiem jej fenomenu szczerze powiedziawszy.
    przy składaniu kompa taką polecali że najlepsza z oknem to kupiłem 300 zł kosztowała mnie nie wiem czy to dużo czy mało na obudowę z resztą ten komp był składany z 2 lata temu to już w ciągu kilku miesięcy kupie pewnie jakiegoś rtx 2070 albo gtx 1070 ti i po 2-3 latach zmienie płytę główną i procka i ram.
    A pytam o temperatury ponieważ mam często ścinki w gra pomimo tego że fpsy nie spadają, nie wiem czy Przemo masz monitor 144 hz ale załóżmy że grasz w jakąś gre masz te 200 fps i odczuwasz na tym monitorze jakbyś miał nagle 60 fps (Pomimo tego że trzymają sie te 200 fps) taki wyraźny spadek płynności pomimo że komp stabilnie trzyma fpsy powyżej 144 fps @Przemo ;

    Cytuj Ninja Deruz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli płyta pozwoli to możesz próbować obniżyć napięcie na procesorze vcore, ale z tym byłoby trochę pierniczenia, bo musiałbyś po takim obniżeniu testować stabilność systemu.
    moja płyta to msi b150 pc mate raczej nic na niej nie zdziałam
    Ostatnio zmieniony przez Bubuch : 11-11-2018, 16:59

  11. #760
    Avatar Ninja Deruz
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,260
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jeśli masz ram w jednej kości to może też mieć jakiś wpływ na to. Vcore u ciebie raczej się nie da zmienić, a procesor jest dość dobry.

    Jakbyś opierniczył ram i kupił 2x 4gb byłoby pewnie lepiej - zobacz czy na olxie może nie ma takiego zestawu.
    Ostatnio zmieniony przez Ninja Deruz : 11-11-2018, 18:40

  12. #761
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ram mam 2x4 gb kingstona 2133 mhz

  13. #762
    Avatar Ninja Deruz
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,260
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Odpal aida64 >> System stress test w przedostatniej zakładce powinien być - jeśli temp dobiją do 90 to lepiej wyłącz. Sprawdzisz tym programem czy procesor obniża taktowania podczas gry

  14. #763
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kobita ma laptopika kupionego w sierpniu Asus zenbook i5, na ssdku
    No i sprawa taka odpaliłem (był uśpiony, ona go w sumie nigdy nie wyłącza tylko zamyka klapę i elo), bateria z 20%, odpalam olxa i jeb nagle się wszystko zacina, jedynie kursorem mogę se poruszać, ctrl alt del, nic nie działa
    No to jeb przytrzymuje power, żeby zresetować, od tego momentu się nie chce włączyć bo się zapetlilo na: diagnoza, naprawa błędów dysku i coś tam jeszcze i tyle
    Do biosa wszedłem wyłączyłem fastboot ale tak jak myślałem nic się nie zmieniło
    Do recovery przez f9 nie da się wejść
    Zara oddam to kurestwo na gwarancję, ale chciałbym móc odzyskać jakieś tam zdjęcia i inne pierdoły
    Da się coś zrobić czy dysk raczej ded? Jeśli ded to ciężka sprawa żeby odzyskać dane z SSD?

    Aha przy okazji nie wiem gdzie mam rachunek jak na razie, ale kupowałem przez xkoma to jakaś tam druknieta faktura czy inne potwierdzenie zakupu raczej wystarczy nie?


    edit
    zrobione, przeinstalowany windows normalnie, pliki sie zachowały, chuj wie o co chodzi, tak o od buta rozsypał się windows a naprawić się żadną ich funkcją nie dało
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 06-12-2018, 18:50

  15. #764

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @jaxi ;
    Naucz dziewczynę wyłączać, a nie usypiać Windowsa. Po prostu posypał się system, to nie Linux - OS od Microsoftu (o ile to nie jest serwerówka) zawsze prędzej czy później coś spierdoli jak zbyt długo go nie wyłączasz.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  16. #765
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @jaxi ;
    Naucz dziewczynę wyłączać, a nie usypiać Windowsa. Po prostu posypał się system, to nie Linux - OS od Microsoftu (o ile to nie jest serwerówka) zawsze prędzej czy później coś spierdoli jak zbyt długo go nie wyłączasz.
    Będzie trzeba, szczególnie, że przy ssd start to pare sekund, to się może nauczy xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Kabel od internetu.
    Przez Pro Gimbus w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 15-05-2012, 20:58
  2. Mysz i kabel USB
    Przez Aphen w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 16-01-2012, 12:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •