Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Poszukuję ludzi do zespołu.

  1. #1
    Kasaye5

    Domyślny Poszukuję ludzi do zespołu.

    Witam was serdecznie, poszukuję ludzi do pomocy przy hobbistycznym projekcie OTS. W chwili obecnej nad otsem pracuje w pojedynkę i pomyślałem, że warto byłoby stworzyć mały zespół aby przyjemniej i szybciej się pracowało.

    Zamysł serwera to rpg z wyraźnym akcentem 4fun z średnim i stopniowanym expem kończącym się na mnożniku nie większym niż 4-5x. Wzorowy balans postaci oraz systemy urozmaicające rozgrywkę jak np. rozbudowany enchanting, czy możliwość rozwijania swojej postaci za pomocą punktów przydzielanych do różnych atrybutów, które otrzymywać będziemy z każdym awansem to podstawa. Mapa będzie połączeniem mapy rpg z evo tzn. większość expowisk będzie połączona z lądem w tym expowiska, na które będzie można się teleportować, dodatkowo będzie wiele expowisk dostępnych jedynie na pieszo.
    Protokół ze względu na dużą grywalność to 8.6, na którym używanie bota będzie dozwolone jedynie częściowo, tzn. można będzie używać bota do podstawowych czynności jak np. automatyzacja czarów, jednak bocenie typu full afk nie będzie możliwe, a piecze będzie sprawować nad tym odpowiedni system wyrzucający nieobecne przy komputerze osoby z gry lub umieszczać będzie ich w więzieniu. To wstępne pomysły, które z pewnością wraz z postępem prac nad serwerem również ulegną rozwojowi także jest to jedynie ogólny i bardzo skrócony zarys pomysłu nad którym pracuję.

    Nie przewiduje wielce rozbudowanego sms shopu, a raczej niewiele ponad premium account dający nam dostęp do nowych terenów, czarów oraz innych atrakcji. Nie planuje zarabiania na serwerze, a jedynie chciałbym aby był samowystarczalny finansowo pozwalając na jak najdłuższą rozgrywkę.

    Serwer jest jeszcze na etapie alpha testów i wymaga poprawek nad czym cały czas pracuję. Silnik jest połączeniem dwóch bardzo znanych dystrybucji tfs oraz otx, pracującym z oczywistych powodów na systemie operacyjnym linux.

    W chwili obecnej poszukuję głównie osób, które byłyby odpowiedzialne za mapę oraz skrypty, posiadające już pewne doświadczenie i zainteresowane są luźną oraz przyjemną pracą nad hobbistycznym projektem. Często komunikować będziemy się za pomocą ventrillo lub teamspeaka więc wypadałoby posiadać mikrofon.

    Mam nadzieje, że temat znajduje się we właściwym miejscu ponieważ pamiętam, że kiedyś był tu osobny dział poświęcony właśnie poszukiwaniu członków zespołu, którego niestety już nie ma.

    Zainteresowane osoby proszę o pisanie w tym temacie, proszę o podanie funkcji, którą jest się zainteresowanym, doświadczenia, wieku, kilku słów o sobie i swoich oczekiwaniach. Pokaz własnych prac jest jak najbardziej mile widziany, wręcz wskazany ;-).

    Serdecznie pozdrawiam :-)

  2. #2
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Wiem, że to dopiero wersja alpha, jak wspomniałeś, ale masz orientacyjnie termin odpalenia serwera?
    Aktualnie w ogóle nie znam się na OTS, ale byłbym w stanie zainwestować coś w Twój projekt. Jeżeli jesteś zainteresowany to priv.

  3. Reklama
  4. #3
    Kasaye5

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiem, że to dopiero wersja alpha, jak wspomniałeś, ale masz orientacyjnie termin odpalenia serwera?
    Aktualnie w ogóle nie znam się na OTS, ale byłbym w stanie zainwestować coś w Twój projekt. Jeżeli jesteś zainteresowany to priv.
    Termin odpalenia serwera to bardzo ruchoma sprawa, wiele zmiennych na to wpływa. Pracując w pojedynkę zajmie mi to o wiele więcej czasu niż z załogą, może zdarzyć się tak, że maper będzie posiadał swój projekt, który będzie w dużej mierze gotowy, a wtedy będziemy mogli skupić się na pozostałych aspektach jak systemy urozmaicających rozgrywkę. Czasem wszystko idzie po mojej myśli, a czasem trafiam na problem, który wymaga 3 dni mozolnej pracy, jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu. Silnik ma się dobrze, jest stabilny, połatany i funkcjonalny, wciąż nad nim pracuje ale to kwestia kilku dni i dalsze korekty będą wprowadzane dopiero podczas publicznych testów, w których będzie można dokładniej sprawdzić co jeszcze wymaga dopracowania bo na chwile obecną większość tego, co mogło przyjść mi na myśl zostało zrobione. W zasadzie jeśli chodzi o silnik to zostało mi tylko 1 małe zabezpieczenie i dodanie wsparcia dla obsługi 4 rdzeni i sprawdzenie jak to będzie się sprawować. Reszta to już praca przy samym otsie, mapa, skrypty, balans, strona itd.
    Rzucając bardzo orientacyjny termin to 2-3 miesiące w zależności od zespołu i napotkanych problemów oraz ostatecznej jakości serwera. Zawsze można pójść na skróty przyśpieszając termin startu, ale nie zawsze warto ;-)

    Cieszy mnie Twoje zainteresowanie i jeśli projekt rozwinie się na tyle, że będzie można mówić o nim stosunkowo pewnie, wtedy z pewnością będzie można podjąć rozmowę co by nie marnować za w czasu mojego i Twojego czasu.

    Pozdrawiam :-)

  5. #4
    Avatar Chels
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    2,824
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    nie istnieje cos takiego jak wzorowy balans

  6. #5
    Kasaye5

    Domyślny

    Cytuj Chels napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie istnieje cos takiego jak wzorowy balans
    Pisząc wzorowy miałem na myśli balans, który sprawi, że każda postać będzie miała swoje słabe i silne strony w odniesieniu do innych postaci czyniąc rozgrywkę bardziej zrównoważoną. Powszechne są sytuacje gdzie profesje magiczne są chodzącymi mordercami lub knight czołgiem nie do zniszczenia, właśnie tego chciałbym uniknąć. Knight ma być twardzielem, ale jego zabicie będzie możliwe przy połączeniu sił kilku graczy o profesji magicznej. Różnice typu większy dmg u sorcerera i większa siła leczenia druida ma spory wpływ na rozgrywkę pvp, a przecież ta ma ogromne znaczenie dla gry.

  7. #6
    Kasaye5

    Domyślny

    Refresh

    Silnik gotowy, pozostało zając się resztą serwera. Zastanawiam się nad real mapą i klimatem 7.3-7.4 lub połączeniem 8.6 z 7.3. Pomysł powstał 2 dni temu i powoli się rozwija, także czekają mnie ciekawe dni. Niestety nie udało mi się jeszcze znaleźć nikogo do pomocy, a pozwoliłoby mi to na pierwsze zamknięte beta testy w ciągu ~2 tygodni.
    Dlatego odświeżam, może ktoś jednak będzie chciał przyłączyć się do projektu.

    Pozdrawiam :-)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Łączy ludzi ludzi internet
    Przez moth w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 15-11-2017, 08:47
  2. Odpowiedzi członków zespołu - część III
    Przez Korzeń w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 21-10-2010, 18:31
  3. Odpowiedzi członków zespołu - część II
    Przez Korzeń w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 08-10-2010, 22:50
  4. Odpowiedzi członków zespołu - część I
    Przez Korzeń w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 03-10-2010, 19:42
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post: 15-03-2007, 22:44

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •