Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Metro 2033 i 2034

  1. #16
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj cysio528 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2033 to bardzo dobra książka, 2034 moim zdaniem słabiutka.
    Co do książek z tego uniwersum to czytałem kilka i np "Do światła" była całkiem niezła, a jak ją kupiłem to był dodatek który lekko rozwijał wydarzenia z "2033". Dodatek oczywiście napisany przez Glukhovskiego.
    Generalnie polecam "2033" i niektóre inne z tego uniwersum, a zdecydowanie odradzam "2034"
    Ja natomiast zupelnie przeciwnie - polecilbym 2034, a 2033... tez bo uwazam obie czesci za dobre ksiazki. Jak dla mnie jednak 2033 "dupy nie urywalo", momentami bylo strasznie nudne i wydaje mi sie, ze ksiazka moglaby byc tak z polowe krotsza i nic bysmy nie stracili. Dlugie, nudne i powtarzajace sie opisy tuneli, korytarzy, pomieszczen mnie najbardziej zniechecaly. Jedynie sama juz koncowka, te ostatnie kilka stron mialo takie mega pierdolniecie wzbudzajace duzo refleksji i to mi sie bardzo podobalo.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  2. #17

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    na Fiuku
    Posty
    279
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Czytał ktoś może książki Jeffa Lindsaya o Dexterze? :) Wiem, że na ich podstawie jest serial, lecz jestem ciekawy opinii o książkach :)

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Rocket Man
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zach-Pom
    Posty
    423
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wez jeszcze z ciezszych: Slepowidzenie a z lzejszych Adept Magii

  5. #19
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak chcesz fantastykę to może Stanisław Lem?

  6. #20

    Notoryczny Miotacz Postów zbysio jest teraz offline
    Avatar zbysio
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,016
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak chcesz fantastykę to może Stanisław Lem?
    "Solaris" Lema to ksiazka z ktora zeszlo mi najdluzej ze wszystkich jakie przeczytalem a rozdzial "Potwory" to zbior losowych slow.

    Cytuj sokool napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czytał ktoś może książki Jeffa Lindsaya o Dexterze? :) Wiem, że na ich podstawie jest serial, lecz jestem ciekawy opinii o książkach :)
    Czytalem chyba ze 4, ogolnie dobrze sie czyta. Sporo roznic w ksiazkach i serialu jak robi ci to jakas roznice.

    Mozesz jeszcze zobaczyc "Baudolino" Umberto Eco. Troche fantastyki podlozone pod wydarzenia historyczne.
    Ostatnio zmieniony przez zbysio : 21-02-2015, 14:55

  7. #21
    Avatar Pikas
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    401
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj zbysio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "Solaris" Lema to ksiazka z ktora zeszlo mi najdluzej ze wszystkich jakie przeczytalem a rozdzial "Potwory" to zbior losowych slow.
    ja tam Lema łykam jak pelikan, to prawda pierwsze podejścia trudne w chuj, polecam Eden ma więcej akcji i mniej filozoficznego pierdolenia no i ma to "coś" czego nie potrafię wyjaśnić a sprawia że książka chyba wydaje się lepsza niż jest

  8. #22
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Zacząłem 2033 i nawet mnie wciągnęło, póki co 120~ stron. Podoba mi się, że główny bohater nie jest jakiś OP w stylu Mary Sue oraz fakt, że autor zawarł w ksiązce niesamowity klimat

  9. #23
    birko

    Domyślny

    POlecam Ci też FUture Gluchovskiego.

  10. #24
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Przeczytałem właśnie 2035 i mam mieszane uczucia. Książkę się bardzo łatwo czytało, raptem kilka stacji wspomnianych było. Jak meto 1 i 2 musiałem co chwila wracać do mapy metra żeby wiedzieć o czym mowa to ostatnią część przeczytałem na kindlu bez korzystania z mapy i jakoś nigdy nie było momentu żebym miał jakiś problem żeby sobie wyobrazić co się właściwie dzieje.
    spoiler do 2035
    Do tego czy ja przeoczyłem gdzieś informację co się stało z potworami które były w tunelach/ na powierzchni? W całej książce nie było chyba ani jednego potwora. Czy to jakiś celowy zabieg że zostało tu pokazane jeszcze bardziej okrucieństwo do jakiego są zdolni ludzie że już potwory nie były potrzebne? No bo to chyba nie przez odpalenie tych rakiet przez artema. Ani nie przez zagłuszarki bo te działały już wcześniej.
    Podobnie co się stało z jakimikolwiek informacjami o zagrożeniach biologicznych/psychicznych w tunelach? W poprzednich częściach przechodzenie niektórymi tunelami było obarczone dużym ryzykiem a tutaj w ogóle o tym nie wspominają. Poprzednie części mnie zauroczyły klimatem i wciągnęły do reszty a ostatnią część mi się czytało po prostu dobrze ale bez żadnych rewelacji. Na plus książki też takie patenty jak z tą kurą i skorupką od jajka albo kombipaszą dla świń. No i zakończenie słabe.
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  11. #25
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przeczytałem właśnie 2035 i mam mieszane uczucia. Książkę się bardzo łatwo czytało, raptem kilka stacji wspomnianych było. Jak meto 1 i 2 musiałem co chwila wracać do mapy metra żeby wiedzieć o czym mowa to ostatnią część przeczytałem na kindlu bez korzystania z mapy i jakoś nigdy nie było momentu żebym miał jakiś problem żeby sobie wyobrazić co się właściwie dzieje.
    spoiler do 2035
    Do tego czy ja przeoczyłem gdzieś informację co się stało z potworami które były w tunelach/ na powierzchni? W całej książce nie było chyba ani jednego potwora. Czy to jakiś celowy zabieg że zostało tu pokazane jeszcze bardziej okrucieństwo do jakiego są zdolni ludzie że już potwory nie były potrzebne? No bo to chyba nie przez odpalenie tych rakiet przez artema. Ani nie przez zagłuszarki bo te działały już wcześniej.
    Podobnie co się stało z jakimikolwiek informacjami o zagrożeniach biologicznych/psychicznych w tunelach? W poprzednich częściach przechodzenie niektórymi tunelami było obarczone dużym ryzykiem a tutaj w ogóle o tym nie wspominają. Poprzednie części mnie zauroczyły klimatem i wciągnęły do reszty a ostatnią część mi się czytało po prostu dobrze ale bez żadnych rewelacji. Na plus książki też takie patenty jak z tą kurą i skorupką od jajka albo kombipaszą dla świń. No i zakończenie słabe.
    @Pumpkin ;
    Trochę po czasie odpowiadam, ale co tam :)
    Jeśli chodzi o potwory, to było w książce napisane, że po prostu wyniosły się z Moskwy - nikt nie wie gdzie i dlaczego. Ja to interpretuję tak, że ludzie zostali sobie sami pozostawieni ze swoim bajzlem.
    No i mnie również mocno brakowało tego klimatu tajemnicy z 1 części, 2035 zostało z niego obdarte do samych kości. Zostali właśnie tylko ludzie i ich okrucieństwo.
    Książka na pewno dobra, ale też zupełnie inna od pierwszej części. Ja nie dostałem tego, czego oczekiwałem, ale w zasadzie to też się nie zawiodłem - łyknąłem to w ciągu jednej nocy w pociągu.
    Po imo genialnej Future i świetnym Metro 2035 nie mogę się doczekać kolejnych dzieł Glukhowskiego, bo facet zdecydowanie trafia w mój gust i oczekiwania w kwestii tego, co pozostawiają po sobie przeczytane przeze mnie książki.

  12. #26
    Avatar Kuzyn
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    875
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Chyba nikt nie spodziewał się takiego zakończenia 2035. Ale świetnie ukazuje absurd sytuacji i tak naprawdę można to przełożyć na nasze życie.

    Sama seria Metro świetna, polecam od siebie. Nawet na maturze udało się powołać jeśli dobrze pamiętam :D

  13. #27
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jest jeszcze 2035, wg mnie 2033>2035>2034, ale polecam wszystkie, wciągnęły mnie mocno
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  14. #28
    Boruciarz

    Domyślny

    Pod wpływem tego tematu zacząłem czytać metro, które od dawna miałem na półce. Polecam, jakbym miał czas to wciągnąłbym jednym ciągiem.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wymienię Konto steam cs 1.6 left4dead 2 metro 2033 2010rok
    Przez Old-Era w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 06-06-2015, 20:23
  2. Problem z uruchomieniem gry Metro 2033
    Przez Torg User w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 01-11-2014, 15:45
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-07-2013, 16:53
  4. Gra Metro 2033 za friko na Steam.
    Przez DJPremier w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 12-12-2012, 21:24
  5. "Metro 2033" Dmitrija Głuchowskiego
    Przez Celestian hunter w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 12-04-2012, 16:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •