Reklama
Strona 1 z 18 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 268

Temat: Windows Phone - Rozmowy ogólne

  1. #1
    Avatar Biber
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    28
    Posty
    447
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Windows Phone - Rozmowy ogólne


    Witam. Niedawno stałem się posiadaczem telefonu z systemem Windows Phone i nie znalazłem ogólnego tematu o tym ciekawym systemie, więc postanowiłem założyć.
    (jeśli przegapiłem istniejący temat to przepraszam)

    Niniejszy temat służy do rozmów o systemie i aplikacjach, a także konkretnego sprzętu. Tutaj będziemy starać się rozwiązywać problemy, które możecie spotkać podczas użytkowania systemu. Możecie polecać ciekawe aplikacje, gry itd.

    Temat zacznę od małej recenzji systemu.
    Smartfon z WP 8.1 używam od około miesiąca. Zastąpił on smartfona z Androidem 4.0. Początkowo musiałem wszystkiego szukać, ale po kilku dniach zabawy przyzwyczaiłem się do kafelkowego interfejsu. Android kontroluje większość rynku smartfonów (ponad 80%), więc przyciąga więcej programistów tworzących aplikacje. To chyba jedyna przewaga systemu Google'a. System od Microsoftu wydaje się być o wiele lepiej zoptymalizowany - chodzi płynnie i potrzebuje mniej zasobów niż konkurencja. Ponadto korporacja MS zapowiedziała aktualizację wszystkich smartfonów Lumia z systemem WP 8.X do Windows 10. Starsze modele telefonów są często pomijane przez konkurencje, więc kupując smartfona z WP nie musimy się martwić o aktualizacje. Obecnie system Microsoftu umacnia się na europejskim rynku osiągając sprzedaż na poziomie ok 10% (03 2015). Podobnie jest w naszym kraju.


    Cechy systemu
    Ważnym aspektem systemu Windows 10 Mobile jest skupienie się na harmonizacji doświadczeń użytkowników i funkcji z różnych klas urządzeń, w szczególności tych z systemem Windows 10 w wersji dla PC i smartfonów. W ramach koncepcji "Uniwersalna Platforma Windows", aplikacje systemu Windows Runtime dla Windows 10 dla komputera mogą być przeniesione na inne platformy Windows, takich jak mobilny Windows 10, i dzielić się prawie taką samą bazą kodową, ale z dostosowaniem dla poszczególnych klas urządzeń. W swojej początkowej wersji systemu, Microsoft przedstawia kilka przykładów aplikacji Windows, które mają podobne funkcjonalności i interfejsy użytkownika między systemem Windows 10 na komputerach i urządzeniach mobilnych, w tym zaktualizowana przeglądarka zdjęć i aplikacja map oraz nowego pakietu Microsoft Office.

    Powiadomienia mogą być synchronizowane między urządzeniami; odwoływanie powiadomienie z laptopa, będzie również można odwołać z telefonu. Ekran startowy ma teraz opcję wyświetlania tapety jako tło ekranu za przezroczystymi kafelkami, a nie w ich obrębie. Aplikacja wiadomości dodaje wsparcie dla internetowego Skype'a wraz SMSami, podobnie jak iMessage. Można wieć synchronizować rozmowy z także innymi urządzeniami. Aplikacja Aparat została zaktualizowana, aby dopasować aplikację "Lumia Camera" wyłącznie dla urządzeń Lumia. Klawiatura ekranowa zawiera teraz wirtualny TrackPoint do manipulowania kursorem do edycji tekstu, posiada dedykowany przycisk wprowadzania polecenia głosowego, i może być przesunięta w kierunku lewej lub prawej strony ekranu, aby poprawić korzystanie z urządzenia w większych urządzeniach jedną ręką.
    System Windows 10 Mobile obsługuje adaptację koncepcji "Continuum" od swojego odpowiednika PC; obsługa urządzeń peryferyjnych (monitor, klawiatura, mysz) po podłączeniu do zewnętrznego urządzenia Microsoft Display Dock (który zawiera porty USB oraz wyjści HDMI lub DisplayPort). w systemie Windows 10 Mobile można skalować interfejs użytkownika, aby wyglądał jak ten znany z komputera PC.

    Warto również wspomnieć o dopracowywanym wciąż Projekcie Astoria, jest to funkcja, która pozwoli na portowanie aplikacji i usług z systemów Android i iOS.

    Nowa odsłona pakietu Office Mobile Office dla Windows 10 będzie dołączona do systemu operacyjnego. Opierająca się na wersji z Androida i iOS, Office Mobile, wprowadza nowy interfejs użytkownika z zmianą pasku narzędzi używanego przez wersję dla komputerów i nowych wersji mobilnej programu Outlook. Outlook wykorzystuje ten sam silnik renderowania jak wersja pecetowa systemu Windows z programem Microsoft Word. Nową przeglądarką stanie się Microsoft Edge, zastępując Internet Explorera.




    Premiera mobilnej wersji systemu Windows 10 przewidywana jest na grudzień 2015.


    Ostatnio zmieniony przez Biber : 08-10-2015, 04:45 Powód: aktualizacja

  2. #2
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    A ja jednak pozwolę sobie zahaczyć o kwestię sprzętu: co wybrałeś i co cię przekonało?
    Poza tym wszelkie aktualizacje przeznaczone specjalnie dla lumii dają wszystkim to samo, o ile sprzęt podoła.
    I najciekawsza sprawa: ms pakuje się w entry level i pracuje coś w okolicy 1-1.5K, a pomiędzy walczy głównie polityką aktualizacji, bo inni producenci oferują znacznie lepszy sprzęt pomiędzy 535 a 730
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Mam lumie 630, jestem bardzo zadowolony. Jakiś czas temu (z 2 miesiace) jebnęła mi niefortunnie o ziemię i sie szybka stłukła. Nie przejąłem się zbytnio - założyłem folię i działałem dalej. Ale wczoraj rano jak odłączyłem od ładowania telefon to sie okazalo ze ekran jest rozlany ;o
    Wychodzę teraz z pytaniem do was - wiecie ile będzie kosztować naprawa tego?

    @zakius ;
    Dziewczyna kupila telefon praktycznei w tym samym czasie z parametrami bardzo podobnymi do mojej nokii i z systemem Android. Po kilku miesiącach używania (bez jakichs zbednych apek, niewiele zdjec) jej telefon chodzi tak wolno ze to szok, do tego sie wiesza. To mnie tylko upewniło, że android ssie.
    Ostatnio zmieniony przez Kusterek : 20-12-2014, 12:40

    irc: freenode.net in #torgdevs

  5. #4

    Notoryczny Miotacz Postów Szafus jest teraz offline
    Avatar Szafus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    1,112
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mam Lumię 520 od niecałego roku i z całą pewnością jest to smartfon, którego można polecić, jeśli ktoś szuka czegoś taniego i dobrego. Jedynym problemem, który nadal mnie prześladuje, to wadliwe działanie odtwarzacza muzyki. Po kilku aktualizacjach udało im się go znacznie przyspieszyć, ale nadal zdarza się, że piosenka sama się zmieni przy blokowaniu/odblokowaniu ekranu.
    Do samego interfejsu nie miałem problemów się przyzwyczaić, kwestia kilku godzin zabawy telefonem. Jeśli w przyszłości będę zmieniał telefon, to na 99% znowu wezmę coś z WP.

  6. #5
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Uśmiechnięta Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    10,345
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mialem Lumie 510, straszne gówno, nie mozna bylo nic znalezc na ten telefon, z ledwoscia wgralem WP 7.8, a potem okazalo się, że nie mogę nic instalować bo moje konto Live ma oznaczone dziecko i nigdzie sie tego nie da wylaczyc.
    Oddalem go siostrze i wrocilem na Andruta

  7. #6
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj LordCompi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mialem Lumie 510, straszne gówno, nie mozna bylo nic znalezc na ten telefon, z ledwoscia wgralem WP 7.8, a potem okazalo się, że nie mogę nic instalować bo moje konto Live ma oznaczone dziecko i nigdzie sie tego nie da wylaczyc.
    Oddalem go siostrze i wrocilem na Andruta
    Telefon nienajlepszy, ale no cóż. Moim zdaniem siła WP zaczyna się i jest wyłącznie w 8.1

  8. #7

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    30
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jakieś fajne darmowe gry? w porównaniu do androida jest z tym słabo ;-/ a czas na niektórych wykładach jakoś trzeba zabić

  9. #8
    Avatar szpigiel001
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    391
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Nokia Lumia 1320.

    Mam od grudnia, jestem mega zadowolony, zero zwiech, płynność poziom over 9000. Do Androida nie wrócę prędko :) minus to aplikacje, jest ich mało, ale mi to nie przeszkadza bo nie jestem śmieszkiem który musi mieć każdą nową apkę a za miesiąc jak przestanie być modna to o niej zapomina

  10. #9
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ja sie strasznie napalilem na lumie 535, czytalem o problemach z dotykiem, ale wiekszosc osob pisze, ze po wgraniu wszystkich aktualizacji dziala w porzadku, zamierzam ją wziąć na umowę za miesiąc xD

    co do gier to patrzylem ten 'market' windowsa czy jakkolwiek sie to tam nazywa i widzialem, ze najpopularniejsze gry są dostepne, typu hill climb racing czy subway surfers xD

    te lumie z mniejsza iloscia ramu (tj.500mb) dzialaja faktycznie plynnie, nie brakuje go? wymagam od telefonu obsluzenia na raz neta + muzyki + gg (jest gg/zamiennik na ten system?)




    dziwi tylko polityka nokii/MS z modelami, robia jakies dziwne rzeczy typu ekran duzy ale gorsza jakosc, ekran spoko to aparat 2mpx, aparat normalny to nie ma diody itp itd, co oni ćpają xD

  11. #10
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Mi w 535 czasami brakuje ramy ale to jak intensywnie żongluje + wtedy odmraża z dysku to po prostu apka dluzej wraca
    Nie wiem jak ostatni patch bo ona ciągle nie ma a resetować wszystkiego mi się nie chce, jak ekran jest brudny i w niskich temperaturach miewa problemy
    Gg jest i dziala, zamienniki maja problemy bo nie obsluguja powiadomień push (serwer apki wysyła serwerowi ms powiadomienie a ten usludze na telefonie dzieki czemu nie masz miliarda rzeczy w tle i oszczędzasz baterie ale zeby zamienniki działaly ktos by musial rozpracować jak zmusić te powiadomienia do działania)
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  12. #11
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ciagle jestem napalony na 535, codziennie cos czytam o niej i dzis wyczytalem ze ma problemy z plynnoscia

    czy to prawda? glowny powod dla ktorego chce WP to plynnosc w porownaniu do budzetowych androidow, nie moze mi telefon mulić przy przewijaniu np list, chcialbym zeby wlasnie przewijanie chodziło idealnie,
    trafia mnie również szlag gdy w swoim tel mam naraz muzyke gg i przeglądarke i mi zamyka gg w tle albo pauzuje muzyke bo brakuje ramu, mam nadzieje ze nie bedzie w 535 takeigo problemu?


    drugie pytanie jakie mnie ciągle nurtuje to czemu lumia 635 jest drozsza w Playu o ponad stówe? ma mniejszy ekran i tylko 500ramu, osohozi?

  13. #12
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Gg się zamyka, ale powiadomienia działają
    Niestety, jeśli zależy ci na utrzymaniu stanu to chyba im+ trzeba
    Mi w 535 trochę mocy brakuje (gba za wolno chodzą :c) ale poza tym wszystko spoko, chociaż oczywiście wolałbym 735
    Po ostatnim paczu dotyk spoko o ile nie jest bardzo zimno lub wilgotno
    635... Mniejszy ekran to akurat +, mocniejszy cep, lepszy aparat, jak wychodziła to była klasą wyżej od 530, teraz będzie 640 (i 635 z 1gb, w Orange już chyba jest)
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  14. #13
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niestety, jeśli zależy ci na utrzymaniu stanu to chyba im+ trzeba
    a z polskiego na nasze?xD @zakius ;

  15. #14
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    No bo po zamknięciu (uśpieniu) apki serwer wykryje brak połączenia i zmieni wyświetlany stan na niedostępny, na wp do działania w tle konieczne są specjalne uprawnienia, ma je endomondo i apki ms, ale połączenia z netem w tle chyba nic poza sklepem i usługą powiadomień nie trzyma

    A im+ to klient Proxy, na serwerze chodzą różne komunikatory a klient ściąga z nich, ale wtedy oznacza na gg jaki odebrane i desktopowe gg nie odbierze nic z czasu jak bylo wyłączone
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  16. #15
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    czyli dowiem sie ze ktos do mnie pisał na gg dopiero jak przywroce apke na wierzch? troche lipa w szkole jak bede chcial pisać z dziewczyna i surfować po necie, ale mogę to rpzeboleć za duzo plynniejsze dzialanie niz androida i tak xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 05-11-2014, 19:56
  2. Windows Phone (HTC 8S), a postowanie na Torgu
    Przez Peteef w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-06-2014, 21:27
  3. Windows Phone 8X vs Nokia Lumia 720
    Przez Kazia w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 07-09-2013, 22:27
  4. Netcut windows phone
    Przez Smu'gler w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-07-2013, 03:36
  5. Windows Phone a facebook
    Przez Aien w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 16-04-2013, 23:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •