Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: UŚ - filologia, pytanie.

  1. #1
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny UŚ - filologia, pytanie.

    Witam,

    Moja przyjaciółka ma zamiar wybrać się na ten kierunek:

    https://www.irk.us.edu.pl/katalog.ph...is_nowa_matura

    Zna jednak tylko podstawy rosyjskiego i zastanawia się czy da sobie radę na tym kierunku. Jest tutaj ktoś z filologii, kto wie jaki mniej-więcej poziom wymagany jest do nauki na tym kierunku?

  2. #2
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Na pewno będzie w tyle od osób, które znają lepiej. Nie wiem jak jest z rusycystyką, ale na anglistykę ludzie chodzą z wiedzą podstawówkową i sobie jako tako radzą.

    W każdym razie jak będzie się systematycznie uczyła to na pewno ogarnie. Jak pójdzie na magistra to po 5 latach musi umieć na poziomie C1-C2, więc wysoko. I tak zazwyczaj początki to taki poziom A2 - B1, w zależności od grupy.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 21-07-2014, 15:04

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    u mnie rok temu na angielskiej poziomem wyjściowym był C1 więc jak ona zna tylko podstawy to nie polecam
    szczególnie jeśli językiem wykładowym będzie ruski, a zapewne będzie

  5. #4
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Pewnie nie za dużo ludzi uczy się rosyjskiego, więc przyjdą tam też świeżaki, co za tym idzie uczelnia wie, że niektórzy uczą się od podstaw. Bo z angielskim czy niemieckim byłoby ciężko. Tam już na pierwszym roku masz książki do czytania po niemiecku itp. Ogólnie wiadomo, że jak idziesz na ścisły kierunek to dostajesz jeden wzór, chwilę ci potłumaczą, posiedzisz w domu i dasz radę, ale na język trzeba poświęcić na pewno dużo czasu. Plus jest taki, że to rosyjski, ale mimo to bardzo dużo nauki przed nią. Po pierwszym roku trzeba płynnie mówić, nie ma wyjścia.

  6. #5
    Avatar Ksabi
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    nibylandia
    Wiek
    32
    Posty
    772
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    nom ja studiuje na USiu filologie, nie rosyjska co prawda ale nie w tym rzecz - jezeli nigdzie nie jest napisane inaczej, jezyka na tym kierunku bedziesz uczyc sie od podstaw.

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Plus jest taki, że to rosyjski, ale mimo to bardzo dużo nauki przed nią.
    nie wiem jak z tym jezykiem biznesu, generalnie z tego co wiem to na samych studiach nie trzeba sie uczyc zbyt wiele zeby zdac. Oczywiscie zgadzam sie co do tego ze trzeba niezle zapierdalac zeby nauczyc sie jezyka

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po pierwszym roku trzeba płynnie mówić, nie ma wyjścia.
    ale plynnie to jaki poziom masz na mysli?:D Wiekszosc ludzi po pierwszym roku nauki na filologi od podstaw bedzie na poziomie ~ A2, ewentualnie gdzies tam Ci lepsi B1, ale wyzej ni chu - no chyba ze ktos wczesniej mial duzo kontaktu z jezykiem.
    A ja prywatnie bym A2/B1 plynnym mowieniem nie nazwal..
    Ostatnio zmieniony przez Ksabi : 30-07-2014, 10:38

    NIE OGLASZAM SIE W GRZE. JEZELI JEDNAK UWAŻASZ, ŻE ROZMAWIASZ ZE MNĄ, ZAWSZE PROŚ O POTWIERDZENIE NA FORUM POPRZEZ PW

  7. #6
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    u mnie rok temu na angielskiej poziomem wyjściowym był C1 więc jak ona zna tylko podstawy to nie polecam
    Że zacząłeś studia i od razu miałeś C1? Nie jest to możliwe, chyba że przy rekrutacji było ewidentnie nadmienione, że poziom zaczyna się od C1. Jeżeli były to zwykłe studia filologiczne to zawsze na początku jest egzamin, żeby ocenić poziomy ludzi i przydzielić ich do grup.
    @2Fast4You ;

  8. #7

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Że zacząłeś studia i od razu miałeś C1? Nie jest to możliwe, chyba że przy rekrutacji było ewidentnie nadmienione, że poziom zaczyna się od C1. Jeżeli były to zwykłe studia filologiczne to zawsze na początku jest egzamin, żeby ocenić poziomy ludzi i przydzielić ich do grup.
    @2Fast4You ;
    wszystko mieliśmy wykładane po angielsku
    gdyby to było zwykłe gadanie takie jak w szkole średniej na lekcji to spoko ale problem był taki, że tłumaczono nam nieznane nam pojęcia np z historii literatury po angielsku słownictwem i sposobem grubo wykraczającym poza poziom B, który teoretycznie wyznacza rozszerzona matura

    nie wspomnę o wykładaniu łaciny czy podstaw psychologii po angielsku xD

    nom ja studiuje na USiu filologie, nie rosyjska co prawda ale nie w tym rzecz - jezeli nigdzie nie jest napisane inaczej, jezyka na tym kierunku bedziesz uczyc sie od podstaw.
    wystarczy zapis, że językiem wykładowym jest rosyjski (a obstawiam, że na ruskiej jest bo to nie jest jakiś niszowy język) i możesz zapomnieć o uczeniu się podstaw
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 30-07-2014, 12:26

  9. #8
    Avatar Ksabi
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    nibylandia
    Wiek
    32
    Posty
    772
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    wystarczy zapis, że językiem wykładowym jest rosyjski (a obstawiam, że na ruskiej jest bo to nie jest jakiś niszowy język) i możesz zapomnieć o uczeniu się podstaw
    jezeli nie zmienila sie polityka US w tej sprawie to powtarzam jeszcze raz, na filologii rosyjskiej jezeli nigdzie nie jest zaznaczone inaczej, jezyka uczy sie od podstaw. Zreszta, co za problem zadzwonic do dziekanatu i sie dopytac?

    Informacja o tym ze jednym z jezykow wykladowych jest jezyk rosyjski jest niezbedna, a to z tego powodu ze wiekszosc praktycznej nauki jezyka bedzie prowadzona z native speakerem (w zalozeniu tak powinno byc, u mnie na slowianskiej tak jest) wiec wylacznie w jezyku rosyjskim. Na 2 albo 3 semestrze (teraz nie jestem pewien) historia literatury oraz gramatyka opisowa takze sa prowadzone w jezyku ktorego sie uczymy, stad zapis o tym, ze jezykiem wykladowym jest jezyk rosyjski

    ale z angielskim @2Fast4You ; ma racje, nie ma chyba od podstaw, tylko kontynuacja ;)
    Ostatnio zmieniony przez Ksabi : 30-07-2014, 12:36

    NIE OGLASZAM SIE W GRZE. JEZELI JEDNAK UWAŻASZ, ŻE ROZMAWIASZ ZE MNĄ, ZAWSZE PROŚ O POTWIERDZENIE NA FORUM POPRZEZ PW

  10. #9
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Ksabi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale z angielskim @2Fast4You ; ma racje, nie ma chyba od podstaw, tylko kontynuacja ;)
    Widocznie zależy od uczelni, bo jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym, żeby na studiach zaczynać od C1 i przez 5 lat robić C1 - C2. Wszyscy znajomi, znajomi znajomych czy nawet siostra, mieli egzaminy określające poziomy i na tej podstawie tworzono grupy od A2 do B1/B2.

    ###
    Aż z ciekawości napisałem @ do swojej uczelni. Ciekawe co mi powiedzą, bo szczerze nie chciałbym zaczynać od C1. Poradziłbym sobie, ale naukę skończyłem na B2 (z jakimiś podstawami C1) i miałem roczną przerwę od akademickiego angielskiego.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 30-07-2014, 13:06

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Filologia - czy warto kontynuowac
    Przez Magoo w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 28-02-2017, 21:41
  2. Filologia angielska, Warszawa.
    Przez Dzzej w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 19-05-2014, 11:52
  3. Filologia Angielska
    Przez Taca w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 02-12-2013, 19:49
  4. Filologia angielska
    Przez Groszek Paladyn :D w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 10-12-2012, 17:15
  5. Filologia angielska.
    Przez Master_Tv w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 07-12-2011, 23:25

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •