Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Wybór studiów

  1. #1
    Avatar Imonek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tam gdzie ciemno i głęboko
    Wiek
    29
    Posty
    1,335
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Wybór studiów

    Witam, chciałbym tutaj przedstawić moją sytuację, jak i prosić o pomoc w doborze studiów.

    Wspomnę, że jestem z Warszawy i interesują mnie tylko uczelnie w tym mieście.

    Gdzieś od 2 klasy LO podjąłem decyzję, że będę studiować w SGGW. Konkretnie zależało mi na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Kierunki jakie mnie interesowały to logistyka, tudzież zarządzanie. Po maturze złożyłem aplikację na kierunek zarządzanie (na SGGW można tylko na jeden kierunek w danym momencie aplikować) ze względu na mniejsze obłożenie, niż logistyka. Niestety nie dostałem się tam.

    Złożyłem jeszcze aplikację na geologię i filologię angielską na UW, z czego ten drugi kierunek miał być właściwie kołem zapasowym. Jednak po zrobieniu rozeznania stwierdziłem, że filologia angielska będzie tzw. gównokierunkiem i nic konkretnego po tym nie mam, a nauczycielem zostać nie zamierzam.

    Za dwa dni jest ogłoszenie wyników na UW, ale ja już teraz wątpię, że w ogóle się dostanę na tą geologię na UW, więc zacząłem szukać kolejnych rozwiązań.

    Zostały tylko studia zaoczne, bądź uczelnie prywatne. W takim układzie stwierdziłem, że pójdę na uczelnie prywatną, gdzie zrobię licencjat, a następnie magisterkę dokończę na uczelni państwowej.

    I teraz mam zasadniczy problem: którą uczelnie wybrać?

    Po kolejnym rozeznaniu stwierdziłem, że są dwie uczelnie: AFiB Vistula i Łazarski.

    Pytanie, która z tych uczelni jest lepsza pod takim względem, że jakość kształcenia jest na niej lepsza, oraz łatwiej potem o dostanie się na uczelnie państwową, jak również odnalezienie się na rynku pracy.


    Ponadto, mam teraz problem, co bym właściwie chciał studiować.

    Nie jestem i nie byłem nigdy orłem z matematyki, ale zdaję sobie sprawę, że intratne kierunki opierają się przede wszystkim na matematyce, jestem więc w stanie poświęcić swój czas na dodatkową naukę jak i po prostu na ciężką pracę.

    Pytanie, czy ewentualnie na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość, tudzież ekonomia jest na prawdę tak ciężko, że trzeba po prostu być urodzonym matematykiem, żeby w ogóle myśleć o studiowaniu w takim miejscu?

    Obie uczelnie oferują główne kierunki, które mnie interesują: finanse i rachunkowość, oraz ekonomia, z tym, że Łazarski ma troszkę większy wybór specjalizacji.

    Tak więc, czy mogę w ogóle myśleć o takich kierunkach, jeśli miałem 44% z podstawowej matmy na maturze?

    W grę wchodzą jeszcze następujące kierunki, "lżejsze": administracja, oraz zarządzanie.
    23:49 Famus [33]: kurwa jem jogur naturalny z platkami
    23:49 Famus [33]: nawet dobre
    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cukier sie karmelizuje pod wplywem wrzącej wody i przez to jest serio inny smak takiego gowna i penisa

  2. #2
    Avatar Yogiboi
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    383
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Imonek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jestem i nie byłem nigdy orłem z matematyki, ale zdaję sobie sprawę, że intratne kierunki opierają się przede wszystkim na matematyce, jestem więc w stanie poświęcić swój czas na dodatkową naukę jak i po prostu na ciężką pracę.

    Pytanie, czy ewentualnie na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość, tudzież ekonomia jest na prawdę tak ciężko, że trzeba po prostu być urodzonym matematykiem, żeby w ogóle myśleć o studiowaniu w takim miejscu?

    Obie uczelnie oferują główne kierunki, które mnie interesują: finanse i rachunkowość, oraz ekonomia, z tym, że Łazarski ma troszkę większy wybór specjalizacji.

    Tak więc, czy mogę w ogóle myśleć o takich kierunkach, jeśli miałem 44% z podstawowej matmy na maturze?

    W grę wchodzą jeszcze następujące kierunki, "lżejsze": administracja, oraz zarządzanie.

    Łazarski bedzie najlepszym wyborem, a jesli chodzi o ilosc i poziom matematyki na takich kierunkach to jesli sie przylozysz chociaz troche to dasz rade dostac to 3. Matematyki niby jest sporo ale glownie polega to na podstawieniu do prostych wzorow, ktore sa calkiem logiczne. Nie opierdalaj sie i spokojnie dasz rade, poza tym to nawet jesli masz jakies zaleglosci ze szkoly sredniej to tak dlugo, jak nie sa to jakies elementarne rzeczy to nie powinno byc problemu, bo praktycznie wszystko jest nowe.


    mowie to ze swojego doswiadczenia na firze, ale ekonomia jest calkiem zblizona.
    Ostatnio zmieniony przez Yogiboi : 09-07-2014, 13:11

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    786
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    mogles mi dac to 160 zl zamiast wplacac na uw. bo jesli nie napisales matury na tyle zeby sie dostac na zarzadzanie na sggw gdzie prog byl wrecz smiechowy jak na warszawe, wystarczylo miec 50 % z rozszerzonej matmy i ang lub 80% z podstawowej to skladanie na uw jest conajmniej smieszne. ja mialem z matmy rozszerzonej 80% a i tak watpie czy sie dostane....
    co wy wogole gadacie. na takich kierunkach jak fir czy ekonomia matma jest w sladowych ilosciach i to banalna. co innego ekonometria. chociaż fakt jeśli ktos pisal mature podstawową ktora jest chyba najprostsza matura ze wszystkich na 44% to mozesz miec troche problemow nawet z tymi pochodnymi caleczkami czy macierzami. ale jak sie ogarnies to dasz rade
    Ostatnio zmieniony przez Sobolekk : 09-07-2014, 13:45

  5. #4
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    http://www.kozminski.edu.pl/pl/ofert...encjackie/?L=1

    Koźmiński... najlepsza szkoła prywatna w Polsce

  6. #5
    Avatar Xawik
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra/Wrocław
    Posty
    205
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    przecież masz jeszcze drugi i trzeci nabór... a progi wtedy spadająo kilkadziesiąt procent.
    Cytuj jodlak napisał
    Kiedyś podwijało się kieckę żeby majtki zobaczyć a teraz trzeba rozchylić pośladki XD

  7. #6

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    786
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Xawik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przecież masz jeszcze drugi i trzeci nabór... a progi wtedy spadająo kilkadziesiąt procent.
    no napewno nie na tyle zeby isc na studia w Warszawie gdzie liczy sie matematyka (a kierunki na ktore chce isc wlasnie na tym sie opierają) ze zdaną matematyka podstawowa na 44%..... Tak jak juz wspomnialem chcialem isc na uniwersytet warszawski na ekonomie mam 80% z rozszerzenia z matmy gdzie matma liczy sie w wadze 0,8 i moje szanse i tak sa marne.

  8. #7
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nie idź na studia. Bez obrazy ale osoba, która miała 44% z podstawowej matematyki nie nadaje się na uczelnie na kierunek inny niż turystyka i rekreacja.





  9. #8
    karski1

    Domyślny

    Warto poczytać przed wyborem odpowiedniego kierunku dla siebie: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Najbardzie...-i-2014-roku-t

  10. #9
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj karski1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Warto poczytać przed wyborem odpowiedniego kierunku dla siebie: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Najbardzie...-i-2014-roku-t
    I iść na studia tylko ze względu, bo są "najbardziej przyszłościowe"? Bullshit. Idzie się na to, co się lubi i co się umie.

  11. #10
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I iść na studia tylko ze względu, bo są "najbardziej przyszłościowe"? Bullshit. Idzie się na to, co się lubi i co się umie.
    +samo podjęcie studiów, żeby tylko studiować to jakiś bezsens
    Nie lepiej poczekać rok, ew. poprawić maturę i studiować to co Cię kręci, niż 3 lata się męczyć?
    znów się widzimy

  12. #11
    Avatar t0bby
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Rookgard
    Wiek
    30
    Posty
    232
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Na łazarskim rejonie...wczoraj temat był poruszony w oddzielnym temacie o studiach, ale z całym szacunkiem. 44% z podstawy to na skraju zaliczenia tej matury...idź na coś bez matmy, skoro Ci to nie wychodzi

  13. #12
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    @karski1

    http://pwsz-tarnow.edu.pl/Najlepiej-...17536#pid17536

    Śmiechłem dość mocno z tematów na tym "forum". Nie radzę ich czytać, już torg lepiej doradzi :)

  14. #13
    karski1

    Domyślny

    Cytuj Xijeg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @karski1

    http://pwsz-tarnow.edu.pl/Najlepiej-...17536#pid17536

    Śmiechłem dość mocno z tematów na tym "forum". Nie radzę ich czytać, już torg lepiej doradzi :)

    No fakt faktem, niektóre tematy powalają ale akurat do podlinkowanego przez Ciebie wątku nic nie mam. Fakt faktem, iż takie zarobki ciężko osiągnąć w krótkim czasie ale nie są one niemożliwe :)

  15. #14
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj karski1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No fakt faktem, niektóre tematy powalają ale akurat do podlinkowanego przez Ciebie wątku nic nie mam. Fakt faktem, iż takie zarobki ciężko osiągnąć w krótkim czasie ale nie są one niemożliwe :)
    Chodzi mi o to, że zawody które są tam podane są "z dupy", do tego co to za "ranking"? Jakieś źródło? Nie chodzi mi o to już nawet o to, że zarobki są wysokie (są niskie jeżeli mówimy już o osobie która pracuje 3-5lat - jest mnóstwo branż i stanowisk gdzie po takim czasie można mieć pięciocyfrowe zarobki, chyba, że to kwoty jakie można zarobić w Tarnowie).

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wybor studiow - sam nie wiem
    Przez Close Eye w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 13-09-2013, 15:42
  2. Wybór studiów - grafika komputerowa.
    Przez DuzeeM w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 18-08-2013, 22:21
  3. Wybór studiów, pilne. Informatyka.
    Przez Xamq w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 20-06-2012, 17:30
  4. Wybór studiów-ekonomia
    Przez weeeee w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post: 01-02-2012, 21:44
  5. Niezadowolenie z wybranego kierunku studiów
    Przez Draho1 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 28-12-2011, 19:58

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •