Reklama
Strona 2 z 16 PierwszaPierwsza 123412 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 229

Temat: Domowe wino/piwo/nalewki

  1. #16

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    35
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Naturalnie można otrzymać do około 13% bo później drożdże umierają i zostaje destylacja.

  2. #17
    Avatar alien
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    33
    Posty
    7,296
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    Co do nalewek to raz robiłem taką na spirytusie, skórkach pomarańczy i cytryn, zalaną syropem woda + miód. Do tego możnaby jakiś cynamon dołożyć. Dobierając odpowiednie proporcje i czas przeżerania wychodzi naprawde pycha.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Feronek
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    122
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Są piwa, które mają ekstrakt 30% (z tego wychodzi kilkanaście procent, jak już kolega wyżej wspomniał, że drożdże mają pewną tolerancję na alkohol, ale z tego co wiem używa się także drożdży winnych, czy tam do miodów pitnych, przy tych bardziej procentowych piwach, nie znam się) to zależy ile cukrów się otrzyma ze słodu, im większy stosunek słodu do wody tym większy ekstrakt. Takie piwa to zwykle jakies barley wine czy russian imperial stouty, ale te piwa są po prostu ciężkie do picia i są typowo dla koneserów.

    W niedzielę postaram się zrobić fotę mojego 3 piwa w szklance :)

    Aa, następną warkę planuję na środek lipca (zależy w sumie od tego czy w piwnicy nie będzie za gorąco), chcę uwarzyć wstępnie piwo pszeniczne, hefeweizen, albo american wheat, albo oba jednocześnie i podzielić wtedy warkę po 10L, ale jeszcze mam chwilę czasu na zastanowienie ;p
    Mogę zrobić jakąś małą fotorelację jeśli byliby jacyś chętni, ale jak mówię to dopiero za 2 miesiące.
    Ostatnio zmieniony przez Feronek : 23-05-2014, 00:35

  5. #19
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Feron3K napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Są piwa, które mają ekstrakt 30% (z tego wychodzi kilkanaście procent, jak już kolega wyżej wspomniał, że drożdże mają pewną tolerancję na alkohol, ale z tego co wiem używa się także drożdży winnych, czy tam do miodów pitnych, przy tych bardziej procentowych piwach, nie znam się) to zależy ile cukrów się otrzyma ze słodu, im większy stosunek słodu do wody tym większy ekstrakt. Takie piwa to zwykle jakies barley wine czy russian imperial stouty, ale te piwa są po prostu ciężkie do picia i są typowo dla koneserów.

    W niedzielę postaram się zrobić fotę mojego 3 piwa w szklance :)

    Aa, następną warkę planuję na środek lipca (zależy w sumie od tego czy w piwnicy nie będzie za gorąco), chcę uwarzyć wstępnie piwo pszeniczne, hefeweizen, albo american wheat, albo oba jednocześnie i podzielić wtedy warkę po 10L, ale jeszcze mam chwilę czasu na zastanowienie ;p
    Mogę zrobić jakąś małą fotorelację jeśli byliby jacyś chętni, ale jak mówię to dopiero za 2 miesiące.
    Rób, chętnie obejrzę.
    Ile czasu mogą leżeć zapakowane drożdże w płynie do wina? Jak mam porcję na 25L, a potrzebuję tylko 5L to wrzucić 1/5 opakowania, tak? Ile wody wlać do rurki fermentacyjnej w przypadku cydru?

  6. #20
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj cycbrilu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    umowmy sie, ze cydr robiony z soku z lidla/biedronki to nie szlachetny trunek ;].
    Wiadomo, chodziło mi bardziej o to, że gdy na forach ktoś zadaje pytanie 'a czemu by nie zrobić wina w plastiku' ludzie zamiast konkretnych, 'naukowych' argumentów, podają często tego typu hasła - bo jak to tak, hańba, skandal ;d


    Cytuj Evening napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Naturalnie można otrzymać do około 13% bo później drożdże umierają i zostaje destylacja.
    Ale to kwestia konkretnych drożdży piwnych? Bo z winem jest to samo - cisną do max ~18% i padają. Zastanawiało mnie tylko czy w przypadku piwa wynika to np. z negatywnego wpływu na smak, technologii, rodzaju drożdży, czy czegoś jeszcze innego.


    Cytuj Feron3K napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mogę zrobić jakąś małą fotorelację jeśli byliby jacyś chętni, ale jak mówię to dopiero za 2 miesiące.
    Ja także chętnie:D

  7. #21
    Avatar Absherr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    578
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Celestian hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale to kwestia konkretnych drożdży piwnych? Bo z winem jest to samo - cisną do max ~18% i padają. Zastanawiało mnie tylko czy w przypadku piwa wynika to np. z negatywnego wpływu na smak, technologii, rodzaju drożdży, czy czegoś jeszcze innego.
    Ogólnie są różne gatunki drożdży, jedne zeżrą więcej i zrobią więcej alkoholu inne mniej. A przy takich ekstremalnych piwach często robi się najpierw słabsze piwo, tak żeby namnożyć i rozbujać drożdże, później się je zbiera i daje do mocniejszego piwa.
    Gdzieś na piwo.org(?) czytałem relację, jak gość chciał zrobić piwo chyba 35BLG ekstraktu, to wcześniej na tych drożdżach zrobił dwa piwa, żeby je zahartować.

    @Feron3K ;
    American wheat na lato super sprawa ;d
    Ostatnio zmieniony przez Absherr : 23-05-2014, 08:33

  8. #22
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wczoraj minęły 3 tygodnie od zabutelkowania mojego Russian Oatmeal Stout. Słód palony pochodzący z Rosji 25% wag. do tego owsianka i drożdże winne górnej fermentacji, tak jak podejrzewałem zdecydowanie za krótko chmieliłem brzeczkę (chmiel lubelski), przez to gorycz palonego słodu i chmielu jest niemal na tym samym poziomie :( nie mierzyłem blg (kiedy zacząłem warzyć nie wiedziałem co toXD poszedłem na czuja), ale piwo jest mocne około 9% vol.
    Aromat jest nieco owocowy, czuć nutę czarnej porzeczki i jeżyn, w smaku lekko słodkie, czuć karmel, chmiel i owies.

    Ogólnie jest to pierwsze piwo, które robiłem nie z brew kitu ale ze słodu, i jestem w miarę zadowolony:)
    3+/5

    Załącznik 313272

  9. #23
    Avatar Feronek
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    122
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Chmieli się zwykle godzinę, a lubelski chmiel jest na aromat. Następnym razem daj mniej chmielu na początku gotowania i powinno być ok, z polskich to raczej marynka na goryczkę. 25% słodu palonego w zasypie to lekka przeginka. Poza tym mocne ciemne piwo układa się wraz z upływem czasu, także 3 tygodnie to mało, powinno być lepiej. Drożdże winne też nie nadają się do stouta.

    Podaj cały zasyp i jak chmieliłeś to może coś poradzę

    Powodzenia następnym razem :)
    Ostatnio zmieniony przez Feronek : 23-05-2014, 12:04

  10. #24
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W czerwcu robie zawsze wino z truskawek, jesienią jest on klasycznie z winogron, jedno czerwone, a drugie białe ; ). Mam jeszcze parę butelek z 2010 roku w piwnicy.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  11. #25
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Feron3K napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chmieli się zwykle godzinę, a lubelski chmiel jest na aromat. Następnym razem daj mniej chmielu na początku gotowania i powinno być ok, z polskich to raczej marynka na goryczkę. 25% słodu palonego w zasypie to lekka przeginka. Poza tym mocne ciemne piwo układa się wraz z upływem czasu, także 3 tygodnie to mało, powinno być lepiej. Drożdże winne też nie nadają się do stouta.

    Podaj cały zasyp i jak chmieliłeś to może coś poradzę

    Powodzenia następnym razem :)
    tak jak pisałem wszystko było na czuja, nawet nie sprawdzałem żadnych przepisów ani opinii:) po prostu kupiłem słód, chmiel i drożdże (te ostatnie w jakimś sklepie budowlanym, a czytałem że Saccharomyces cerevisiae nadają się do ale, a stout to jednak ale...) i nastawiłem tak jak wydawało mi się, że będzie git:) czyli: zagotowałem 4 litry wody, dodałem 0,5 kg słodu, odrobinę cukru i 2 g chmielu na 30 min (już wiem, że za krótko...), jak ostygło do 35C dodałem drożdże i do balona fermentacyjnego. burzliwa trwała 8 dni, później piwko stało jeszcze tydzień aż się sklarowało. i do butelek z 6 g cukru na 1l.

    z innej beczki, ma ktoś przepis na piwo grodziskie?

  12. #26
    Avatar Feronek
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    122
    Siła reputacji
    17

  13. #27
    Avatar Lyckling
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    116
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Witam piwoszy :)

    Na swoim koncie mam ponad 100 litrów piwa, tj 4 warki.
    Pierwsza warka w stylu Pale Ale.. wyszło miodzio dosłownie i w przenośni, fermentowało w zbyt wysokiej temperaturze, około 26 stopni, powstało dużo fenoli na szczęście o przyjemnym zapachu miodu/kwiatu. Bardzo mi smakowało, takie dziewicze :)
    Druga warka Milk Stout - powiem tak..... specyficzne, dobrze w swoim stylu, słabo nagazowane, mocno palone.... dla niektórych aż za mocno... kawą jechało na kilometr :)
    Trzecia warka - Red Irish Stout - tutaj nauczyłem się najwięcej, piwo bez żadnych niespodzianek, po miesiącu smakowało słabo, okazało się że wystarczyło poczekać jeszcze miesiąc i było boskie, szkoda że tylko kilka butelek zostło. Piękny czerwony klarowny kolor, ładna oblepiająca szkło zbita piana, i ten smak karmelowy... mmmmmm pycha :)
    Czwarta warka - Alt - ohoho moje pierwsze granaty, źle obliczyłem ilość piwa w fermentorze i za dużo dosypałem cukru do refermentacji, na szczęście 1 butelka strzeliła, nikomu krzywdy nie zrobiła.. a ja, otwieracz i wprawna łapa, pobawiliśmy się w sapera, odgazowując resztę butelek - nikt nie ucierpiał :) . Aktualnie dojrzewa drugi miesiąc, otwarłem może 3 butelki do tej pory, jest świetnie. Mocno słodowe, dobrze nagazowane(o dziwo) i średnio chmielowe, czyli w swoim stylu, myślę że to będzie najlepsza warka, ale teraz jeszcze cierpliwie poczekam z 2-3 tygodnie :).

    Po sesji jak przyjdą chłodniejsze dni to na szybko zrobię Witbiera, bo mam składniki, a w sezonie się nie wyrobiłem, nie chcę czekać do września/października ;)
    Ostatnio zmieniony przez Lyckling : 24-05-2014, 00:08

  14. #28
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    cydr z soku jablkowego z kartonu z dodatkiem blendowanych truskawek (z mrozonki), dodalem za malo cukru do butelki, prawie nie nagazowany + powinienem przefiltrowac przez gaze, bo sito przepuscilo owoce, dlatego metny. ogolne 4/5
    Załącznik 313327

    @edit zamowilen skladniki do pierwszego z przepisow od @Feron3K ; bede robil w przyszlym tygodniu
    Ostatnio zmieniony przez Bardzo fajny druid : 24-05-2014, 17:56

  15. #29
    Avatar Ewande
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    367
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Celestian hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nigdy nie próbowałem porterówki, ale ponoć przypomina w smaku kukułki? Mój dziadek kiedyś zalewał te cukierki spirytusem, czy jakimś bimbrem - fajna sprawa, bo kopało srogo, ale przy piciu nie czuć tej mocy;)
    Nie wiem jak smakują kukułki, bo dawno nie jadłem, ale całkiem możliwe, że podobnie. Proponuję zrobić sobie już jedną na spróbowanie, jeśli jesteś zainteresowany, bo i tak powinna trochę poleżeć, żeby smakowała najlepiej. Alkoholu faktycznie nie czuć (robiliśmy na spirytusie, więc wyszło ok. 40% abv), co jest pewnie zasługą cukru i miodu. Czuć tylko takie ciepło na podniebieniu ;)

    @Feron3K
    Idzie jakoś spróbować twojego wynalazku?
    Ostatnio zmieniony przez Ewande : 26-05-2014, 23:05

  16. #30

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Mam teraz dwa tygodnie do pewnej okazji i postanowiłem zrobić litr-dwa jakiejś nalewki, ale zajebistej. Chciałbym raczej coś co poniewiera a wchodzi jak masło bo jest dobre, nie wali spirytem więc skłaniam się ku cytrynówce i ewentualnie jeszcze czemuś co zaproponujecie(Acz nie skitelsówka, bo jest średnia i nie spełniaja ww. Kukułki też odpadają. Iceówki, które do tej pory piłem, podobnie - chyba, ze ktoś mnie zaskoczy przepisem).

    O co więc wasz proszę?
    *DOBRY przepis na cytrynówkę, bo do tej pory raczej je robiłem aniżeli piłem. Tak - szukałem w necie, ale pod wieloma jest multum głosów za i przeciw. W wielu są błędy, które nawet ja widzę. Część idzie na łatwiznę - jak wyciskanie soku z cytryny, lol. Wolałbym coś ambitniejszego skoro mam trochę czasu - typu przegotować cytryny czy aby to poleżało i się samo przegryzło.
    Chciałbym użyć w przepisie spirytusu 96%, cytryn(sklepowych, własnych nie mam), miodu(Z pasieki, nie marketowego gówna) i może trochę imbiru i/lub cynamonu(tego maluuutko jeśli już). Prosiłbym was o proporcje i instrukcje!
    *Propozycje na jakiś drugi trunek. Smaczny, mocny acz taki, który wchodzi jak woda.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi, postaram się je wynagradzać.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Piwo - rozmowy ogólne
    Przez Tibiarz w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 237
    Ostatni post: 04-12-2023, 18:58
  2. Kupię NIE MASZ KASY NA PIWO? SPRZEDAJ Gold na infernie KAŻDA ILOŚĆ
    Przez Ximax1243 w dziale Przedmioty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-10-2015, 11:43
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 06-05-2009, 18:26

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •