Strona 262 z 262 PierwszaPierwsza ... 162212252260261262
Pokazuje wyniki od 2,611 do 2,612 z 2612

Temat: Studia - rozmowy ogólne

Data rejestracji
    Mar 2007
    Położenie
    :D
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Takie pytanie odnośnie studiów i pracy:

Chciałbym znać bardziej praktyczną wersję tego, że podobno studia dają lepiej płatną pracę:
    Mam inzyniera informatyki, zwykłej publicznej uczelni. Poszedłem na II stopień - magisterka, również informatyka. Znalazłem pracę w IT, firmie, która nie jest korpo, a jednak trochę hajsu i obrotów ma. W zasadzie nie jest żadnym szczytem marzeń, ale nie mając wydatków i zarabiając 2k netto - nie narzekam, odkładam.

I zasadnicze pytanie:
    - warto robić tego magistra? Poszedłem, ponieważ nie chciałem siedzieć na dupie nic nie robiąc, a pracy jeszcze nie miałem. Gdybym miał, to pewnie bym nie poszedł.
    Pytam, bo 1/3 semestry mam za sobą, ale na 99% pozostanie w pracy będzie wiązać się z przejściem na studia zaoczne (2,5k / semestr). Nie są to kwoty z kosmosu, ale chodzi o samą logikę. Bo jeśli w praktyce mam zarabiać 100zł więcej, niż ktoś po I stopniu.. Ma to sens? Robić II stopień?

Jak to ma się w praktyce? Faktycznie jest to tak faworyzowane, że ktoś ma II stopień? Czy faktycznie studia są teraz tylko dla papierka? I wystarczy mieć "papier najlepiej z branży", bo jakoś to wyglądać musi oraz "50 letnie zaplecze doświadczenia i wiedzy w zawodzie"?

=]

Data rejestracji
    Oct 2009
    Położenie
    Tychy
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Wołam znawcę tematu @Pumpkin ;

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania