Strona 262 z 262 PierwszaPierwsza ... 162212252260261262
Pokazuje wyniki od 2,611 do 2,614 z 2614

Temat: Studia - rozmowy ogólne

Data rejestracji
    Mar 2007
    Położenie
    :D
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Takie pytanie odnośnie studiów i pracy:

Chciałbym znać bardziej praktyczną wersję tego, że podobno studia dają lepiej płatną pracę:
    Mam inzyniera informatyki, zwykłej publicznej uczelni. Poszedłem na II stopień - magisterka, również informatyka. Znalazłem pracę w IT, firmie, która nie jest korpo, a jednak trochę hajsu i obrotów ma. W zasadzie nie jest żadnym szczytem marzeń, ale nie mając wydatków i zarabiając 2k netto - nie narzekam, odkładam.

I zasadnicze pytanie:
    - warto robić tego magistra? Poszedłem, ponieważ nie chciałem siedzieć na dupie nic nie robiąc, a pracy jeszcze nie miałem. Gdybym miał, to pewnie bym nie poszedł.
    Pytam, bo 1/3 semestry mam za sobą, ale na 99% pozostanie w pracy będzie wiązać się z przejściem na studia zaoczne (2,5k / semestr). Nie są to kwoty z kosmosu, ale chodzi o samą logikę. Bo jeśli w praktyce mam zarabiać 100zł więcej, niż ktoś po I stopniu.. Ma to sens? Robić II stopień?

Jak to ma się w praktyce? Faktycznie jest to tak faworyzowane, że ktoś ma II stopień? Czy faktycznie studia są teraz tylko dla papierka? I wystarczy mieć "papier najlepiej z branży", bo jakoś to wyglądać musi oraz "50 letnie zaplecze doświadczenia i wiedzy w zawodzie"?

=]

Data rejestracji
    Oct 2009
    Położenie
    Tychy
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Wołam znawcę tematu @Pumpkin ;

Data rejestracji
    Jul 2010
    Siła reputacji
    10

Domyślny

Cytuj Zaster napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Takie pytanie odnośnie studiów i pracy:

Chciałbym znać bardziej praktyczną wersję tego, że podobno studia dają lepiej płatną pracę:
    Mam inzyniera informatyki, zwykłej publicznej uczelni. Poszedłem na II stopień - magisterka, również informatyka. Znalazłem pracę w IT, firmie, która nie jest korpo, a jednak trochę hajsu i obrotów ma. W zasadzie nie jest żadnym szczytem marzeń, ale nie mając wydatków i zarabiając 2k netto - nie narzekam, odkładam.

I zasadnicze pytanie:
    - warto robić tego magistra? Poszedłem, ponieważ nie chciałem siedzieć na dupie nic nie robiąc, a pracy jeszcze nie miałem. Gdybym miał, to pewnie bym nie poszedł.
    Pytam, bo 1/3 semestry mam za sobą, ale na 99% pozostanie w pracy będzie wiązać się z przejściem na studia zaoczne (2,5k / semestr). Nie są to kwoty z kosmosu, ale chodzi o samą logikę. Bo jeśli w praktyce mam zarabiać 100zł więcej, niż ktoś po I stopniu.. Ma to sens? Robić II stopień?

Jak to ma się w praktyce? Faktycznie jest to tak faworyzowane, że ktoś ma II stopień? Czy faktycznie studia są teraz tylko dla papierka? I wystarczy mieć "papier najlepiej z branży", bo jakoś to wyglądać musi oraz "50 letnie zaplecze doświadczenia i wiedzy w zawodzie"?
    gościu masz skonczone studia i pracę i takie pytania zadajesz? Ja bym na twoim miejscu pierdolił i pracę i studia i mając oszczędności sie zaszył na pół roku i nauczył czegoś za co ci normalnie zapłacą czyli nauczył się programować albo administrować sieciami. I jak pójdziesz do pracy to nikt nie będzie patrzył na te studia a już na pewno nie na to czy masz ten drugi stopień czy nie. Chociaż jak i tak już tyle czasu zmarnowałeś na studia i pracę to kolejny rok (2 semestry co ci zostały) większej różnicy nie zrobi więc jak sobie tam chcesz
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

Data rejestracji
    Jan 2009
    Położenie
    Warszawa
    Siła reputacji
    11

Domyślny

U mnie ziomek skończył coderslaba i chwila moment znalazł robotę za 6k na początek. Wiadomo, że wcześniej się tym interesował i budował portfolio, ale sam coderslab otworzył mu drogę do samego zaproszenia na rozmowy. A z wykształcenia finansista.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania