Reklama
Strona 343 z 358 PierwszaPierwsza ... 243293333341342343344345353 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 5,131 do 5,145 z 5367

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #5131
    Avatar joozioom
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W sumie Poznań blisko i też brałem pod uwagę, prawdopodobnie pójdę na polibude tam na technologie wytwarzania oprogramowania, albo wcale nie będę robił magistra.

  2. #5132

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Jeżeli programujesz i pracujesz w zawodzie
    Nie idź na żaden PWr, AGH czy inne politechniki krakowski, bo szkoda Twojego czasu. Idź na jakąś mało uczęszczaną uczelnie bez prestiżu, typu, nie wiem, w gliwicach itd.
    Zrób magisterkę "na odpierdol", tylko po papierek.

    Uwierz mi, ja popełniłem ten błąd więc teraz każdemu odradzam. @joozioom ;

  3. Reklama
  4. #5133
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeżeli programujesz i pracujesz w zawodzie
    Nie idź na żaden PWr, AGH czy inne politechniki krakowski, bo szkoda Twojego czasu. Idź na jakąś mało uczęszczaną uczelnie bez prestiżu, typu, nie wiem, w gliwicach itd.
    Zrób magisterkę "na odpierdol", tylko po papierek.

    Uwierz mi, ja popełniłem ten błąd więc teraz każdemu odradzam. @joozioom ;
    podbijam. jeśli już masz jakiś techniczny tytuł, niekoniecznie z informatyki, to tym bardziej nie polecam się pchać w ten syf.

  5. #5134

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    204
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeżeli programujesz i pracujesz w zawodzie
    Nie idź na żaden PWr, AGH czy inne politechniki krakowski, bo szkoda Twojego czasu. Idź na jakąś mało uczęszczaną uczelnie bez prestiżu, typu, nie wiem, w gliwicach itd.
    Zrób magisterkę "na odpierdol", tylko po papierek.

    Uwierz mi, ja popełniłem ten błąd więc teraz każdemu odradzam. @joozioom ;

    Mógłbyś proszę mniej więcej opisać w skrócie dlaczego według Ciebie uczelnia w Gliwicach jest mało uczęszczana i bez prestiżu, że warto się tu tłuc nie wiadomo skąd? Uważasz, że łatwiej skończyć studia w Gliwicach na Politechnice niż gdzieś indziej, czy jak?

  6. #5135
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    wg mnie taka polibuda w Gliwicach a PWR to mniej więcej to samo, może trochę trudniej na PWR. Nie wiem czy ochmarowi chodziło o politechnikę czy o jakąś inną uczelnię
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  7. #5136
    Avatar joozioom
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W sumie to mam inżyniera informatyki od 26 czerwca i pracuje jako junior c# dev od prawie pół roku ;p

    Myślałem żeby sobie jeszcze postudiować, ale co się pytam to każdy mówi że się nie opłaca i chyba dam sobie siana, albo faktycznie w jakimś copernicusie zrobie. Miałem złudną nadzieję że da się na tej magisterce czegoś ciekawego i przydatnego nauczyć xd

    A może po prostu inny kierunek jakiś?

    #edit
    ogólnie to chciałem iść w stronę architektury/inżynierii oprogramowania, teraz powoli się biorę się za DDD/CQRS/P&A chociaż jeszcze kończę bawić się angularem.
    Ostatnio zmieniony przez joozioom : 06-08-2018, 21:38

  8. #5137
    Avatar Kredka
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    2,840
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Uczy sie ktoś javy albo ma komercyjne doświadczenie związane z tym językiem ?
    sam od niedawna się bawię i fajnie byłoby mieć kogoś z kim można wymienić się myślami, doświadczeniem

    jak już pracujesz/pracowałeś z jakim zapleczem wiedzy poszedłeś do pierwszej roboty?

  9. #5138
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    jak już pracujesz/pracowałeś z jakim zapleczem wiedzy poszedłeś do pierwszej roboty?
    Kolekcje, słabe OOP, podstawowa znajomość Spring i Hibernate.

    Gdybym mial teraz komuś polecić czego się uczyć to jak najwięcej inwestować w OOP i dobre praktyki, znajomość choćby teoretyczna podstawowych wzorców projektów typu builder, factory, singleton, composite, strategy, command. Podstawowa znajomość algorytmów - czyli po krótce jakiejś algorytmy sortowania, struktury danych typu drzewa, hashtable etc.

  10. #5139
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Kredka napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uczy sie ktoś javy albo ma komercyjne doświadczenie związane z tym językiem ?
    sam od niedawna się bawię i fajnie byłoby mieć kogoś z kim można wymienić się myślami, doświadczeniem

    jak już pracujesz/pracowałeś z jakim zapleczem wiedzy poszedłeś do pierwszej roboty?
    Pracuje od niecałych 8 miesięcy, z chęcią mogę się podzielić wiedzą, sam ciągle się uczę.

    Miałem farta przy rekrutacji, chciałem iść na Nokia Academy C++ i mocno uczyłem się właśnie tego języka, no ale nie wyszło więc wysłałem CV na inną ofertę i akurat tam się udało. Na rozmowie powiedziałem otwarcie, że z Javą miałem styczność jakiś czas temu, ale obecnie niewiele o niej wiem, bo uczyłem się właśnie tego C++. No i rozmowa była ogólnie o programowaniu, OOP, nie tylko "co to jest polimorfizm", a właśnie wzorce projektowe, wzorce architektoniczne, rozumienie tego jak budować oprogramowanie. Obecnie rekrutacja wygląda u nas inaczej, jest tydzień na zrobienie zadania, a potem rozmowa techniczna.

    Jeżeli chodzi o to co wydaje mi się, że powinno się teraz umieć na juniora, to głównie skupiłbym się na podstawach samego programowania, czyli właśnie OOP, wzorce, zasady pisania (SOLIDy i inne), różnice między podstawowymi strukturami danych, umiejąc to trzeba ogarnąć techniczne aspekty danego języka, w przypadku Javy chociażby słynne interface vs abstract class i podobne, po prostu trzeba znać podstawowe mechanizmy działające w danym języku (wliczając w to Jave 8). Na ostatnim miejscu postawiłbym frameworki, ogólne zasady działania Springa i jego poszczególnych modułów i umiejętność zrobienia CRUDa z jego użyciem, na duży + będzie też jakiś framework testowy jak Mockito. Fajnie jest też mieć wiedzę na temat całego ekosystemu Javy, co to serwer aplikacyjny, monolith vs microservice, REST vs SOAP, SQL vs NoSQL.

    Prawda jednak jest taka, że jak ogarniasz dobrze pierwszy punkt, to reszta jest już z górki ;)
    Jakbyś miał jakieś pytania to wal na priv, jak wspomniałem, z chęcią podzielę się tym co wiem, ciągle jestem w trakcie nauki więc mógłbym się nawet rzucić na jakiś wspólny projekt (najlepszy sposób nauki to właśnie klepanie własnego kodu).

  11. #5140
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    co robicie jak macie poprawiac po kims i sie okazuje, ze caly design jest tak rozjebany, ze przy zalozeniu pixel perfect jest off o 150px i nikt nawet nie ogarnal a to juz zajebali na produkcje i klient przybil, tylko jakies mniejsze fixy chce
    w sumie mysle zeby zamknac morde, bo tyle dziwnych rzeczy do poprawiania jest, ze mam ochote na eutanazje ale z drugiej strony stawka godzinowa i mozna se poklikac jakies odmozdzanie

  12. #5141
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj M4teu$z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co robicie jak macie poprawiac po kims i sie okazuje, ze caly design jest tak rozjebany, ze przy zalozeniu pixel perfect jest off o 150px i nikt nawet nie ogarnal a to juz zajebali na produkcje i klient przybil, tylko jakies mniejsze fixy chce
    w sumie mysle zeby zamknac morde, bo tyle dziwnych rzeczy do poprawiania jest, ze mam ochote na eutanazje ale z drugiej strony stawka godzinowa i mozna se poklikac jakies odmozdzanie
    zmieniam pracę, bo to nie wróży zbyt dobrze

  13. #5142
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj M4teu$z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co robicie jak macie poprawiac po kims i sie okazuje, ze caly design jest tak rozjebany, ze przy zalozeniu pixel perfect jest off o 150px i nikt nawet nie ogarnal a to juz zajebali na produkcje i klient przybil, tylko jakies mniejsze fixy chce
    w sumie mysle zeby zamknac morde, bo tyle dziwnych rzeczy do poprawiania jest, ze mam ochote na eutanazje ale z drugiej strony stawka godzinowa i mozna se poklikac jakies odmozdzanie
    Czy to pojedynczy przypadek? Zależy w jakim zespole pracujesz tzn jak pracujecie, w ile osób etc, ale nie wystarczy założyć taska w jirze czy innym ustrojstwie i wziąć na sprint i zobaczyć jak zespół zareaguje? Może ktoś odwala lipę, a inni nie są tego świadomi, gorzej gdy ci powiedzą, że klient klepnął, czasu mało, rób to co jest na teraz.

  14. #5143
    Avatar Mader_Levap
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    E tam, u nas na PKP informatyka możemy robić co chcemy, nikt nam review nie robi. Jest w pytę :)

  15. #5144
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mader_Levap napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    E tam, u nas na PKP informatyka możemy robić co chcemy, nikt nam review nie robi. Jest w pytę :)
    gdzies ktos wrzucal kod z pkp, nie wiem czy to stary czy aktualny
    totalny sztos

    w sumie wczoraj caly dzien napierdalalem stary design i mi powiedzieli juz po fakcie
    teraz nie ma dizajnera (tzn byl achwile, ale nie odpowiedzial na zawolanie o aktualne widoki) i tak se siedzie i mysle co robic

  16. #5145
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    jakieś fajne niezatrudne cwiczenia na pythona moze ktos kojarzy

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •