Reklama
Strona 61 z 1245 PierwszaPierwsza ... 11515960616263711111615611061 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 901 do 915 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #901
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no pełen zakres ruchu jest to momentu aż się skrzyżują a często nawet poza parkingami to nie wystarcza

    btw czy wolniejsze puszczanie sprzęgła po wrzuceniu dwójki kwalifikuje się pod "jazdę na sprzęgle"? chodzi o to by puścić sprzęgło tak by autem nie szarpało i cały manewr odbył się płynnie jak w dobrym automacie ;d
    Bardziej chodziło mi o to, że reakcja jest szybsza, bo angażujemy siłę obu rąk. Przy gwałtownych manewrach nie jest nam potrzebne skręcenie kierownicy o jakiś ogromny kąt.

    A to o czym napisałeś oczywiście nie kwalifikuje się na "jazdę na sprzęgle" (co to w ogóle za określenie? Można ruszać ze sprzęgła, ale jechać na nim?). Niektórzy lubią strzelać ze sprzęgła, ale to drastycznie obniża żywotność tegoż i innych elementów również.
    Jest coś takiego jak jazda na półsprzęgle, bardzo wolne puszczanie sprzęgła przy ruszaniu i ew. jechanie z lekko wciśniętym pedałem (nie wiem jak tego można nie ogarnąć), ale to można łatwo wyczuć, o wiele łatwiej jest przypadkowo strzelić ze sprzęgła niż jechać na półsprzęgle.

  2. #902
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    w sumie sam nie wiem o co mi chodzi bo podobno jest coś takiego jak "jazda na sprzęgle" i dokładnie nie wiem o co w tym chodzi, ostatnio jechałem z ojcem i mnie hejtował, że nie puszczam od razu sprzęgła na dwójce tylko robię to powoli a ja szok, myślałem, że to normalne ;o

    wydaje mi się, że jazda na sprzęgle to może np. jedziemy na 4, włącza się czerwone światło, nie zrzucamy biegu czy tam nie redukujemy tylko wciskamy sprzęgło i hamujemy cały czas trzymając sprzęgło i mając wrzucony bieg XD pojebane to, nie wiem czy ktoś tak robi
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #903
    Avatar cysio528
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,761
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    mi sie czasami zdarza w miescie jadac ze lekko dotykam noga do sprzegla i to sie liczy podobno jako jazda na sprzegle(ale dotykam tak ze sprzeglo wciska sie na pare mm tylko i tylko w miescie jak zagrzymuje sie/ruszam co chwile)

  5. #904
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ej, ale takie wypustki ma jakieś ~50% samochodów, a więc nie wiem o co Ci chodzi XD

    Już nawet nie ma co wspominać o tym, że trzymając kierownicę odpowiednio obiema rękami, mamy pełny zakres ruchów i o wiele łatwiej jest wykonywać manewry.
    e46 320d nie ma, nawet w tej kierownicy sport z mpakietu hehehehehe 8|


    Mi jebła opona też jak wyprzedzałem tira, łapy obie, ale nie zarzuciło nawet xD

    Czy łatwiej manewry robić? nie wiem, wygodniej mi na parkingu kręcić jedną niż szuflować jakbym węgiel wrzucał dwoma.

  6. #905

    Notoryczny Miotacz Postów lolekk jest teraz offline
    Avatar lolekk
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,277
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no pełen zakres ruchu jest to momentu aż się skrzyżują a często nawet poza parkingami to nie wystarcza

    btw czy wolniejsze puszczanie sprzęgła po wrzuceniu dwójki kwalifikuje się pod "jazdę na sprzęgle"? chodzi o to by puścić sprzęgło tak by autem nie szarpało i cały manewr odbył się płynnie jak w dobrym automacie ;d
    ale Ty piszesz idąc biegami w góre, czy redukując na 2?
    Idąc do góry, to w sumie powinno się dosyć szybko puszczać i nic nie powinno szarpać
    A redukując to po prostu więcej gazu dodać przed kompletnym wysprzęgleniem, wyrównując tym obroty silnika + wolniej puszczać sprzęgło szczególnie jak np przy 50kmh chcemy zbić do 2,
    o to chodziło?
    http://forum.tibia.org.pl/image.php?u=285856&type=sigpic&dateline=1315062585

  7. #906
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    czesc
    Niedlugo (wreeeszcie) przyjdzie mi wybrać co do pierwszego auta.. Nie chce jeździć czymś czego tysiące na drogach (vide golf), raczej mały silnik.. Co myślicie o Hyundai Coupe 1.6? Dużo ludzi zachwala, a i ostatnio się przejechałem tym, no i "ma coś w sobie" (tak jak bmw, ale kupić w polszy tanie bmw niezajechane to pewnie graniczy z cudem). Zastanawiam się jeszcze nad hondą prelude..

    budżet ok 5-6k..
    Ostatnio zmieniony przez kay : 24-06-2014, 12:50
    znów się widzimy

  8. #907
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj lolekk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale Ty piszesz idąc biegami w góre, czy redukując na 2?
    Idąc do góry, to w sumie powinno się dosyć szybko puszczać i nic nie powinno szarpać
    A redukując to po prostu więcej gazu dodać przed kompletnym wysprzęgleniem, wyrównując tym obroty silnika + wolniej puszczać sprzęgło szczególnie jak np przy 50kmh chcemy zbić do 2,
    o to chodziło?
    chodziło mi o wrzucanie 2 z 1, czyli w górę
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #908
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy łatwiej manewry robić? nie wiem, wygodniej mi na parkingu kręcić jedną niż szuflować jakbym węgiel wrzucał dwoma.
    Szybkie, gwałtowne manewry na drodze. Czytaj wszystko, a nie tylko fragmenty.
    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czesc
    Niedlugo (wreeeszcie) przyjdzie mi wybrać co do pierwszego auta.. Nie chce jeździć czymś czego tysiące na drogach (vide golf), raczej mały silnik.. Co myślicie o Hyundai Coupe 1.6? Dużo ludzi zachwala, a i ostatnio się przejechałem tym, no i "ma coś w sobie" (tak jak bmw, ale kupić w polszy tanie bmw niezajechane to pewnie graniczy z cudem). Zastanawiam się jeszcze nad hondą prelude..

    budżet ok 5-6k..
    Hujdaj Kupe dobre auto pod względem jakości i oryginalności, ale jest koszmarnie brzydkie i typowo kobiecie/pedalskie imo. Co innego druga generacja, ale tego do 6k nie dostaniesz.

    Prelude za 6 tysięcy to będzie skarbonka bez dna, te samochody to nie są autka na co dzień i tanie w eksploatacji.

    Jeśli już szukasz czegoś w coupe, to do 6 tysięcy nie ma lekko. Zależy czego od auta oczekujesz, bo mała pojemność to trochę zbyt mało, by podać konkretne modele.
    W sumie to poszukaj Jetty coupe z 1.6 dieslem, ale nie wiem czy w ogóle jakaś do sprzedania jest. Auto jest niezniszczalne, wygląda dobrze jak na swoje lata no i spotkać drugą taką na ulicy to rzadkość. Jedynie co, to mocy to prawie w ogóle nie ma + wyposażenie nie istnieje, ale za to max 5 litrów na setkę.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 24-06-2014, 13:03

  10. #909
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szybkie, gwałtowne manewry na drodze. Czytaj wszystko, a nie tylko fragmenty.
    approved :D

  11. #910
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    może jakąś megane I coupe ;d
    nic innego nie przychodzi mi do głowy za 6k, pewnie fiata coupe czy alfy gtv nie wyrwie w tych pieniądzach bez dziury w podłodze
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #911
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    do 6k standardowo polecę rovera 200/25 ewentualnie 400/45 :)

  13. #912
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    e46 320d nie ma, nawet w tej kierownicy sport z mpakietu hehehehehe 8|


    Mi jebła opona też jak wyprzedzałem tira, łapy obie, ale nie zarzuciło nawet xD

    Czy łatwiej manewry robić? nie wiem, wygodniej mi na parkingu kręcić jedną niż szuflować jakbym węgiel wrzucał dwoma.
    Tu masz kierownice z m-pakietu znacwo.


  14. #913
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie sam nie wiem o co mi chodzi bo podobno jest coś takiego jak "jazda na sprzęgle" i dokładnie nie wiem o co w tym chodzi, ostatnio jechałem z ojcem i mnie hejtował, że nie puszczam od razu sprzęgła na dwójce tylko robię to powoli a ja szok, myślałem, że to normalne ;o

    wydaje mi się, że jazda na sprzęgle to może np. jedziemy na 4, włącza się czerwone światło, nie zrzucamy biegu czy tam nie redukujemy tylko wciskamy sprzęgło i hamujemy cały czas trzymając sprzęgło i mając wrzucony bieg XD pojebane to, nie wiem czy ktoś tak robi
    BO pewnie nie puściłeś sprzęgła jeszcze i na 2 jebało ci obroty a auto nie przyśpieszało i nagle zryw. Dlatego może cię opierdalał.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  15. #914
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tu masz kierownice z m-pakietu znacwo.

    o skubane xd facet w komisie prawie mnie ocyganił bo mówił że ta:


    to sportowa z m pakietu xd
    dzieki za tipa

  16. #915
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    BO pewnie nie puściłeś sprzęgła jeszcze i na 2 jebało ci obroty a auto nie przyśpieszało i nagle zryw. Dlatego może cię opierdalał.
    nie no bez przesady, takich akcji nie robię nieświadomie, już blisko 4 lata śmigam dzień w dzień, wszystko płynnie się odbywa bez zrywów, ludzie zazwyczaj mi mówią, że płynnie i spokojnie jeżdżę pomimo tego, że często szybko ale właśnie płynność niweluje odczucie tej prędkości - tak mi się wydaje
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 7 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 7 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •