Reklama
Strona 601 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1015015515915996006016026036116517011101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,001 do 9,015 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #9001

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przecież ten Leon jest taki kurwa generyczny i nijaki, jak to może trzymać taką cenę XD Ten silnik siedzi w tylu fajniejszych autach, np. w Octavii RS.
    Mnie osobiście się podoba, nie wiem czy to takie jedno auto z tych, którymi jeszcze w dzieciństwie się zafascynowałem, a teraz zbliża się do mojego pułapu cenowego, sam nie wiem. Niestety ceny zadbanych sztuk są stosunkowo wysokie jak na to, co autko ma do zaoferowania, czyli niezbyt obszerną nawet jak na ten segment kabinę itd.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  2. #9002
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Napiszecie coś o obsłudze diesla? Interesuje mnie głownie z używalność dwumasy i wtrysków. Nigdy nie miałem swojego diesla, ale dużo się nasłuchałem, że to kosztowne w naprawach auta. U mnie w firmie cała flota dieslowska i odnoszę wrażenie, że są nie do zakatowania. Jakbym brał auto to pewnie z 10letnie z przelotem 200k+. W przypadku takich z takim przebiegiem z miejsca wchodzi eksploatacyjna wymiany dwumasy, jakieś nie wiem sprawdzenie/regeneracja/regulacja wtrysków?

  3. Reklama
  4. #9003

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    10 letni diesel z 200k+, raczej nikt nie kupuje diesla zeby jezdzic do sklepu i z dziecmi. Moze znajdziesz jakiegos rodzynka nie mowie ze nie zdarza sie ale wiekszosc bedzie miala o wiele grubszy przelot

  5. #9004
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wlasnie to akurat bledny stereotyp, fakt ze jednak sporo diesli zwlaszcza z zachodu ma wieksze przeviegi, ale w Polsce tez sporo ludzi kupuje diesle do robienia 5k rocznie bo tanio. Ale imo przy dobrych silnikach nie ma czego sie obawiac ze spory przebieg w autach z zachodu bo oni tam jezdza po autostradach, te samochody normalnie sie nagrzewaja a nie u nas gosc odpali, w pizde od razu a za 4 km gasi bo juz dojechal do roboty.

  6. #9005
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Olejooo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    10 letni diesel z 200k+, raczej nikt nie kupuje diesla zeby jezdzic do sklepu i z dziecmi. Moze znajdziesz jakiegos rodzynka nie mowie ze nie zdarza sie ale wiekszosc bedzie miala o wiele grubszy przelot
    Czy ja wiem w sumie moj ziomal ma sportbacka 2012 rok, 2.0tdi i generalnie do pracy ma z 4km, a tak jedynie po buleczki do sklepu i od swieta jakis wypad do rodzinki xD
    Za to ja swoim w sumie w ciagu 4 miesiecy od kupna zrobilem z 12k... ale wydaje mi sie, ze teraz co raz wiecej ludzi kupuje dizle tez do malych przebiegow.

    A co do obslugi w sumie nie wiem, wg. mnie to takie pierdolenie ludzi, ja tam w swoim mam teraz z 290k nalotu, auto z 11 lat ma, nie zapowiada sie by wymagalo jakiegos wiekszego remontu, nie sprawia problemow, pali przy -20 mieszkajac na zewnatrz, ogolnie nawet jakby mi teraz mialo wypierdolic turbine i dwumase to wg. mnie dizel worth it
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #9006
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czyli kupując diesla trzeba jechać do np. ASO, żeby sprawdzili stan wtrysków, turbiny itd? Tak to rozumiem, że kupując samemu auto o wiele łatwiej oglądać benzyny niż diesle.

  8. #9007
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zawsze warto jechać do mechanika, a szczególnie z dieslem. Jeśli auto ma być droższe, to ASO to dobry wybór, ale i tak lepiej znaleźć mechanika, który się specjalizuje w marce, bo i taniej i lepiej w większości przypadków. Ogólnie stary diesel z dużym nalotem to zawsze trochę loteria, wierzyć można tylko tym naprawdę starym i prostym, bez pompek czy CR, choć np. takie jtd to można prawie w ciemno brać.
    W dieslu wiadomo, że najbardziej kosztowne są turbo i dwumas, ale to akurat nie jest sztuka sprawdzić, bo dwumas to samemu sobie wybadamy, a turbo właściwie też, bo o ile nie świszczy i nie cieknie, to powinno być z nim wszystko okej.

  9. #9008

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Napiszecie coś o obsłudze diesla? Interesuje mnie głownie z używalność dwumasy i wtrysków. Nigdy nie miałem swojego diesla, ale dużo się nasłuchałem, że to kosztowne w naprawach auta. U mnie w firmie cała flota dieslowska i odnoszę wrażenie, że są nie do zakatowania. Jakbym brał auto to pewnie z 10letnie z przelotem 200k+. W przypadku takich z takim przebiegiem z miejsca wchodzi eksploatacyjna wymiany dwumasy, jakieś nie wiem sprawdzenie/regeneracja/regulacja wtrysków?
    Opiszę może to na przykładzie Passata B5 FL 2005 1.9 TDI AWX.
    Przebieg na dzień dzisiejszy 260-270kkm. Wtryski nie ruszone, zawieszenie od prawie 9 lat również nie ruszone. Sprzęgło, dwumasa również ori. Części eksploatacyjne wiadomo, wymieniane na czas, z takich co to trzeba było zrobić to wyczyścić EGR rok temu, 2 lata temu robiony termostat z czujnikiem temperatury, w zeszłym roku siadła pompa wspomagania, niedawno wskoczyła nowa chłodnica, bo poprzednia po prostu zakończyła swój żywot.
    Co do ASO i sprawdzania auta to nigdy tam nie byłem osobiście, w teorii sprawdzą Ci auto kompleksowo, ale równie dobrze możesz podjechać do jakiegoś lepszego warsztatu i poprosić o podpięcie komputera i też będą wiedzieć czy wtryski leją, czy też czy turbina nie domaga.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  10. #9009
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No dobra to mniej więcej mam rozjaśnioną sytuację. Ostatnio trochę myślałem i się zdecydowałem na szukanie mazdy 6 II, ale nie miałem pewności, czy włazić w diesla, czy może jednak benzyna do której jestem przyzwyczajony.

  11. #9010
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zawsze warto jechać do mechanika, a szczególnie z dieslem. Jeśli auto ma być droższe, to ASO to dobry wybór, ale i tak lepiej znaleźć mechanika, który się specjalizuje w marce, bo i taniej i lepiej w większości przypadków. Ogólnie stary diesel z dużym nalotem to zawsze trochę loteria, wierzyć można tylko tym naprawdę starym i prostym, bez pompek czy CR, choć np. takie jtd to można prawie w ciemno brać.
    W dieslu wiadomo, że najbardziej kosztowne są turbo i dwumas, ale to akurat nie jest sztuka sprawdzić, bo dwumas to samemu sobie wybadamy, a turbo właściwie też, bo o ile nie świszczy i nie cieknie, to powinno być z nim wszystko okej.
    @Mexeminor ;
    A jak turbo tak swiszczy jak samochody w need for speed albo szybcy i wsciekli to krotko ma juz do dedowki? Czy jeszcze pojezdzi troche?
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #9011
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Mexeminor ;
    A jak turbo tak swiszczy jak samochody w need for speed albo szybcy i wsciekli to krotko ma juz do dedowki? Czy jeszcze pojezdzi troche?
    Jak turbo do wymiany to wyje przy odpuszczaniu gazu.
    To zupełnie inny dzwięk od świstu.
    :)

  13. #9012
    Avatar Mazakowaty Flamaster
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    WLKP
    Wiek
    30
    Posty
    1,717
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Panowie, e90 3.0xd 2006
    Co je najczęściej boli? Warto się interesować w tym silniku i napędem na cztery laki czy lepiej 2.5 benzyniaka?
    Ostatnio zmieniony przez Mazakowaty Flamaster : 06-03-2018, 13:43
    I Am Your Worst Nightmare!

  14. #9013
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Najlepiej 2.5 albo 3.0 M54, a jak M57, to 218 konne warianty, potem działy się już cuda z łańcuchami.

    E90, a nie E60 XD E90 to benzyny N52, konkretnie N52B30, ale tutaj też nie ma cudów, bo będzie cykać jak cykada, ale przynajmniej mocy sporo i gaz weźmie.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 06-03-2018, 18:11

  15. #9014

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Sosnowiec
    Wiek
    31
    Posty
    570
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Znajomy szuka fury i waha sie miedzy A6 C6 3.0TDI lub 4.2 benzyna w sedanie. Okolo 1000km miesiecznie. Co mniej problematyczne ?

  16. #9015
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    3.0 po mieście pali z 12 ropy, 4.2 około 22-25 benzyny, chyba że gazownia wjeżdża to zawsze 4.2>śmierdziel

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •