Reklama
Strona 52 z 1245 PierwszaPierwsza ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 766 do 780 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #766
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w temacie o e46 który założyłem pisałeś co innego. To jaka jest twoja ostateczna wersja? :D
    Kurwa, rzeczywiście XD

    Wtedy ująłem elektrykę trochę inaczej, musiałem nie myśleć jak to pisałem. W E46 znane są problemy z czujnikiem położenia wału. Sęk w tym, że często wymiana go nie powoduje poprawy. Do tego dochodzi możliwość wystąpienia dyskoteki na desce czy zegarach, ale to raczej rzadkie przypadki. Jakieś pierdoły typu wycieraczki czy szyby to nie ma co wymieniać, bo to każde auto może dostać.
    Nie zmienia to faktu, że w tej Becie elektryka/elektronika nie udała się Bawarczykom i trzeba pod tym kątem sprawdzić czy w aucie już się coś nie dzieje (choć to akurat łatwo zobaczyć, bo jak cpw jest walnięty, to po jednej jeździe próbnej się dowiesz).
    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zależy co usłyszy od znajomego znajomych, to wtedy będzie ostateczna wersja. Jakoś tak czytam wiele for, sam w domu miałem e46 i tej awaryjności nie zauważyłem zbytnio. Zaznaczę, że był to model przed liftem diesel ;)
    A wiesz, że jedna jaskółka wiosny nie czyni? Wyrabiać sobie opinię na temat modelu posiadając w rodzinie jedno auto... Nie kierowałbym się taką poradą.

    #
    tak jeszcze na szybko z forum o BMW - problemy nękające E46:

    - trochę ospałe silniki M43TU 8V R4 (105KM to naprawdę mało na ponad 1200kg)
    - częste problemy z układem chłodzenia
    - zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg (wahacze, tuleje)
    - często urywające się tylne sprężyny
    - problem falowania obrotów
    - padająca mata zajęcia fotela pasażera
    - zawodny centralny zamek
    - często zdarzające się ogniska korozji w dole maski, pod nerkami

    Falujące obroty to również przypadłość BBMów, a więc wiem co nieco na ten temat. Niech mi nikt nie powie, że przyczyny są zupełnie inne, bo tak nie jest. CPW to jedno, ale poza tym są jeszcze inne powody, z których może się to dziać (często bardzo trudne do zdiagnozowania).
    Tak długo mnie to już nęka, że nie zamierzam nikomu polecać auta, w którym ten problem również występuje często.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-06-2014, 19:32

  2. #767
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - trochę ospałe silniki M43TU 8V R4 (105KM to naprawdę mało na ponad 1200kg)
    Tak samo można pisać o silnikach w Mercedesach czy Audi czy jeszcze innych, jak jest za mała moc na samochód o dużej masie to wiadomo, że będzie ospałe, jak ktoś żałuje i kupuje 316 to niech się później nie dziwi.

  3. Reklama
  4. #768
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Z tego co wypisałeś Mexe to za bardzo nie ma czego się bać. Każde 15 letnie auto ma takie same a nawet większe bolączki. Troszke rdzy czy gdzieś tam coś w elektronice padnie to nic wielkiego. Samochodów jest na rynku sporo, części jeszcze więcej i całkiem tanio. Dla mnie jedyna bolączka jest taka, że mimo wieku takie auto w dobrym stanie ciągle trzyma cenę a trzeba jeszcze przekopać kupe gówna, zwłaszcza te lepsze wersje silnikowe. Nadal super wykonane, zajebisty wygląd, solidne i ładne wnętrze, dobre osiągi i wyposażona we wszystko co potrzeba :D Dla mnie auto bomba, sam jeździłem za 3 litrowym coupe ale wyszło ostatecznie jak wyszło ;)

  5. #769

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    175
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witam. Co polecacie do 6k w tym wymiana płynów itd.
    -Silnik 1.8-2.0
    -Najlepiej LPG (sama benzyna też może być). Jak coś to silnik musi dość dobrze znosić gaz.
    -Najlepiej manual
    -W sumie 5 drzwiowy (odpada kombi)

  6. #770
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak samo można pisać o silnikach w Mercedesach czy Audi czy jeszcze innych, jak jest za mała moc na samochód o dużej masie to wiadomo, że będzie ospałe, jak ktoś żałuje i kupuje 316 to niech się później nie dziwi.
    Ej, ale ja wkleiłem całą listę. Mogłem to usunąć, bo to się ma nijak do bolączek, ale niech se jest. Jakoś nie odwołałeś się do reszty wad, ciekawe dlaczego.
    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co wypisałeś Mexe to za bardzo nie ma czego się bać. Każde 15 letnie auto ma takie same a nawet większe bolączki. Troszke rdzy czy gdzieś tam coś w elektronice padnie to nic wielkiego. Samochodów jest na rynku sporo, części jeszcze więcej i całkiem tanio. Dla mnie jedyna bolączka jest taka, że mimo wieku takie auto w dobrym stanie ciągle trzyma cenę a trzeba jeszcze przekopać kupe gówna, zwłaszcza te lepsze wersje silnikowe. Nadal super wykonane, zajebisty wygląd, solidne i ładne wnętrze, dobre osiągi i wyposażona we wszystko co potrzeba :D Dla mnie auto bomba, sam jeździłem za 3 litrowym coupe ale wyszło ostatecznie jak wyszło ;)
    Najgorsze ciągle jest to, że większość aut to szroty. Jak dodasz do tego niektóre dość poważne usterki, które miało/ma/będzie miało wiele egzemplarzy, to niestety masz mieszankę wybuchową.
    E46 nie jest złym autem, ba, jest dobre, ale jednak za cenę dobrego egzemplarza kupisz inne, imo lepsze samochody. Nie ma już nawet co wspominać o tym, że może to być auto o wiele mniej popularne i przez to bardziej oryginalne niż ta trójka, bo jednak jest ich od cholery w Polsce.

    Cytuj Demonizator napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam. Co polecacie do 6k w tym wymiana płynów itd.
    -Silnik 1.8-2.0
    -Najlepiej LPG (sama benzyna też może być). Jak coś to silnik musi dość dobrze znosić gaz.
    -Najlepiej manual
    -W sumie 5 drzwiowy (odpada kombi)
    Mondeo I/II. Jak znajdziesz nie zgnity ezgzemplarz, którym ktoś tylko czasem woził świnie, to posłuży długo.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-06-2014, 21:44

  7. #771
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ej, ale ja wkleiłem całą listę. Mogłem to usunąć, bo to się ma nijak do bolączek, ale niech se jest. Jakoś nie odwołałeś się do reszty wad, ciekawe dlaczego.

    Najgorsze ciągle jest to, że większość aut to szroty. Jak dodasz do tego niektóre dość poważne usterki, które miało/ma/będzie miało wiele egzemplarzy, to niestety masz mieszankę wybuchową.
    E46 nie jest złym autem, ba, jest dobre, ale jednak za cenę dobrego egzemplarza kupisz inne, imo lepsze samochody. Nie ma już nawet co wspominać o tym, że może to być auto o wiele mniej popularne i przez to bardziej oryginalne niż ta trójka, bo jednak jest ich od cholery w Polsce.


    Mondeo I/II. Jak znajdziesz nie zgnity ezgzemplarz, którym ktoś tylko czasem woził świnie, to posłuży długo.
    Na te większość szrotów to się po prostu nie szuka poniżej 15 tysięcy :P A większość szrotów to nie oszukujmy się, na naszych polskich drogach 10-15 letnie auta to są w większości sprowadzane szroty. Ładnych na ulicach jest jak na lekarstwo, więc kto ma dobre ten jest oryginalny. Tak z ciekawości powiedz co miałeś na myśli mówiąc o fajniejszym mniej popularnym aucie do dajmy na to 18-20 tysięcy ?

  8. #772
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    a ty o benzynie mówisz. Mnie tylko diesel interesuje a nie ten wadliwy benzyniak xD

    P.S. Dopisz coś o vanossie - wiele razy słyszałem że to w benzynie nawala, naprawa droga. Pozdrawiam diesel driver.

  9. #773
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak z ciekawości powiedz co miałeś na myśli mówiąc o fajniejszym mniej popularnym aucie do dajmy na to 18-20 tysięcy ?
    Wspominany i upatrzony przeze mnie IS200. Wg sporej grupy użytkowników to auto po prostu nie ma wad, a do tego imo jest przepiękne i bardzo oryginalne nie tylko ze względu na swoją rzadkość (widziałem go ostatnio raz w Kato, a przed tym w Reichu w jednej z nadreńskich miejscowości).
    Poza Lexem są jeszcze auta pokroju Accorda VII, którego w okolicach 20 kilku tysięcy kupisz (powiedzmy, że ekwiwalent nowszych E46) czy Mazdy 6, które również zbierają genialne opinie (mówimy o benzynach).

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a ty o benzynie mówisz. Mnie tylko diesel interesuje a nie ten wadliwy benzyniak xD

    P.S. Dopisz coś o vanossie - wiele razy słyszałem że to w benzynie nawala, naprawa droga. Pozdrawiam diesel driver.
    Ale te problemy są ogólne, nie tylko do benzyniaków ;D

    A o vanosie to nie wiem, bo nie zagłębiałem się w temat. Coś tam się obiło o uszy w necie + od kumpla (sfiksowany na punkcie BMW) słyszałem, że rzeczywiście pojawiają się problemy. Nie pamiętam tylko czy z podwójnym vanosem czy z pojedynczym i czego to dotyczy.

  10. #774
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - częste problemy z układem chłodzenia
    Na temat tego się nie wypowiem.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg (wahacze, tuleje)
    A co niby na tych jebanych polskich drogach wytrzymuje? No chyba ursus c-360 tylko :D

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    często urywające się tylne sprężyny
    O tym pierwszy raz słyszę, a powiem Ci przeglądam dużo for bmw.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - problem falowania obrotów
    Zależy jak ktoś użytkuje samochód a wiadomo kto się wozi bmw.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    padająca mata zajęcia fotela pasażera
    Z tym się zgodzę

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zawodny centralny zamek
    Cena przekaźnika 25zł/szt

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - często zdarzające się ogniska korozji w dole maski, pod nerkami
    Jak już to bardziej na tylnej klapie.

    Ma swoje wady i zalety ale pisząc, że jest "awaryjne" to już trochę nadużycie, każdy samochód ma swoje bolączki ale takie jak podałeś wyżej chyba nie przesądzają, że ten samochód nie jest godny polecenia? Nie wybucha nie bierze go korozja od góry do dołu ma swój charakter. I jeśli nie chcesz jeździć nudnym "japońcem" (taka jest prawda, nie mówię tutaj o prawdziwych japońcach tylko o masówce która produkuje się tylko żeby jechało) to e46 jest dla Ciebie ;)

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    P.S. Dopisz coś o vanossie - wiele razy słyszałem że to w benzynie nawala, naprawa droga. Pozdrawiam diesel driver.
    W e39 4.4 po lifcie co ma 2 vanosy tam ten problem jest dosyć znaczący, dlatego bardziej poleca się przedlifta, choć słabszy dłużej wytrzyma. Co do e46 wszystko zależy od użytkowania samochodu jeśli był dobrze eksploatowany to nie masz co sobie tym głowy zaprzątać.
    Ostatnio zmieniony przez _Szymon_ : 16-06-2014, 22:11

  11. #775

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    706
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - trochę ospałe silniki M43TU 8V R4 (105KM to naprawdę mało na ponad 1200kg)
    To jedyne co się zgadza,ale jest do wyboru około 10 innych silników także to żaden argument,z reszty którą wymieniłeś na kilkadziesiąt tysięcy przejechanych różnymi e46 z tych usterek wystapil tylko wadliwy króciec zawiecha to normalne ze sie ja robi,zaskocze Cie w kazdym aucie ;d
    ps. Znajdź mi za 15 tyś auto choć w połowie tak ładne i z tak ponad czasową linią jak e46 coupe,ja nie mówię że auto jest najlepsze i nie ma konkurentów,ale na pewno nie ma tak czesto problemow z elektronika jak mowisz,silniki dobrze trzymaja moc,i jedyne co uswiadczylem ja i kilku kolegow to bolaczka silnika z e46 m52b28 sa nieszczelne vanosy,a naprawic to mozna samemu to tyle :)

  12. #776
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Panowie prosze pomóżcie mi.
    W zasadzie to niechce kupić samochodu ale odpowiadając uczciwie bardzo mi pomożecie
    Jakie auto (marka, model, pojemnosc silnika, rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia) kupilibyście mając:
    1. 5-6 tyś zł
    2. 6-7 tyś zł
    3. 7-8 tys zł

  13. #777
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. 5-6 tyś zł
    2. 6-7 tyś zł
    3. 7-8 tys zł
    1. Opel, Corsa, 2000, benzyna, hatchback.
    2. Opel, Corsa, 2000, benzyna, hatchback.
    3. Opel, Astra, 2000, benzyna, hatchback.

    W sumie bardzo fajne zagadnienie, troszeczke bym je urozmaicił

    1. 5k
    2. 10k
    3. 15k
    4. 80k O.o

    marka, model, rok produkcj, pojemnosc silnika, moc, rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia
    Ostatnio zmieniony przez Royal Malereusea : 16-06-2014, 22:32


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  14. #778
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Typ, ktory mi sprzedal e36 juz zakupil sobie Audi a6b5 quattro na pelnym wypasie... Juz zaczalem mu zazdroscic...
    Stwierdzil, ze pierdoli juz gwinty i sztywny zawias i ma dosc.

    btw.
    Buniak juz umowiony z lakiernikiem na flirt, trzeba usunac wrzodki, zrobic cos z kierunkowskazem, nastepnie przyjdzie czas na podloge i wszystkie uszczelki nadwozia oraz listwy zderzaka. Jak zaczne mysle, ze powstanie topic moze kogos zainteresuje.

    @Bubuch
    Sprobuj jakiegos toledo moze ibizy.
    Kazdemu podoba sie i pasuje cos innego. Jeden za 7k kupi e36 inny polo - obaj beda zadowoleni. Jakie Ty lubisz samochody?

    Ja po dwoch latach spedzonych w Renault Clio plakalem kiedy musialem do niego wsiasc. Teraz mimo, ze moja srednia predkosc to 35 km/h jaram sie jak glupi.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 16-06-2014, 23:10
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #779
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    kupno IS200 za 18-20 tys to strata kasy

    auto naprawde nie ma wad (poza spalaniem-.-), ale to sa wciaz roczniki max 2002. nie dorwiesz mlodszego. placic 20 kafli za 12 letnie auto mija sie z celem, bo i tak masz do roboty rozrzad, olej, klocki, pewnie opony itp

    nie orientowalem sie przez ostatnie pol roku w accordach, ale wydaje mi sie ze za VII trzeba minimum 25 wylozyc

  16. #780
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie prosze pomóżcie mi.
    W zasadzie to niechce kupić samochodu ale odpowiadając uczciwie bardzo mi pomożecie
    Jakie auto (marka, model, pojemnosc silnika, rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia) kupilibyście mając:
    1. 5-6 tyś zł
    2. 6-7 tyś zł
    3. 7-8 tys zł
    1. rover 420, 45, 220, 25, 2.0 diesel SDI albo ITD
    2. rover 420, 45, 220, 25, 2.0 diesel SDI albo ITD
    3. rover 420, 45, 220, 25, mg zt, zr 2.0 diesel SDI albo ITD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •