Reklama
Strona 5 z 1245 PierwszaPierwsza ... 3456715551055051005 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 61 do 75 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #61
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    e46 w coupe do 15 tysięcy będzie słabo

  2. #62
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Porównywac e46 do e39... Nie ta półka samochodów.
    e46 jest w środku dużo mniejsza, części itd droższe.
    Jakbym miał 12k to bym brał e36 na fullu, jakieś 2.8 w gazie i miodzio.

  3. Reklama
  4. #63
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Hmm.. a coś, że tak zapytam świeższego? Nie musi być BMW, AUDI, MERCEDES. Te BMW powiem szczerze, że średnio, przynajmniej e36 bo ten jest bardzo spoko http://allegro.pl/bmw-coupe-318ci-11...916453345.html ale jednak nie ta kasa raczej.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #64
    Avatar Szyman
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Opole/Wrocław
    Posty
    1,521
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za czym mogę się rozglądać mając 12k na samo auto?
    Ciągle przekładam sprzedaż i zamianę laguny2, raczej nie stanie się to przed wakacjami mimo wszystko już bym sobie upatrzył nową furę. Generalnie to interesuje mnie albo sedan albo jakieś coupe do polatania ale powiedzmy, że jakieś poważniejsze a nie stare bravo z jaskrawym zderzakiem i fioletowymi felami, w ostateczności jakieś ładne kombi (hehehe, chociaż przykładowo foka2 w kombi mi się nawet podoba). Jest opcja wyjazdu do Brukseli jeśli warto tam poszukać. Z drugiej strony zaczynam powątpiewać czy jest sens tak kombinować i nie lepiej poczekać i załatwić 15k, wtedy wybór staje się trochę większy, może bym znalazł AR GT za takie pieniądze.. Co mi poradzą torgowicze?
    polecam carisme, posiadam od maja 0 problemow, wymieniane jedynie filtry i problem z przyciskami do otwierania szyb i plastikami no, ale to jednak 11 letnie auto. silnik 1.8 gdi pali jakos 8 w miescie i 6-7 w trasie ogolnie auto godne polecenia. dalem dyszke
    Chcesz kupić rower poza sezonem w promocyjnej cenie? Polecam: http://www.rowery-24h.pl/

    WYPRZEDAŻ KOLEKCJI 2017 KELLYS, SCOTT,MERIDA I INNE

  6. #65
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hmm.. a coś, że tak zapytam świeższego? Nie musi być BMW, AUDI, MERCEDES. Te BMW powiem szczerze, że średnio, przynajmniej e36 bo ten jest bardzo spoko http://allegro.pl/bmw-coupe-318ci-11...916453345.html ale jednak nie ta kasa raczej.
    automat, bida i mały silnik, plus opłaty, to nie tak bardzo, za drogo.
    Wyjdzie ok. 17k, gdzie za to już można jakieś lepsze e46, jak tam będzie zależało, to poszukam wieczorem czegos :P

  7. #66
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj twardy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    automat, bida i mały silnik, plus opłaty, to nie tak bardzo, za drogo.
    Wyjdzie ok. 17k, gdzie za to już można jakieś lepsze e46, jak tam będzie zależało, to poszukam wieczorem czegos :P
    to tak tylko poglądowo wrzuciłem heh, nie trać czasu na szukanie czegoś konkretnego, póki co tak tylko się rozglądam
    ale przy tym to wymiękam <3 pomimo tego, że jakoś średnio przepadam za bmw to ten model naprawdę spoko...
    http://allegro.pl/bmw-325-ci-170km-x...937591806.html
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 03-02-2014, 19:17
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #67
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Radom, zagłębie ulepów i najgorszego szrotu :D

  9. #68
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Czy ja wiem? M pakietu nie ma, navi nie ma a fotele jak na ten przebieg coś są za bardzo zniszczone moim zdaniem no ale nie można mieć wszystkiego. Najważniejsze to się nie napalaj!

  10. #69
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanie tylko w jakim stanie są te Coupe za taką cene.
    Zawieszenie idealne na nasze drogi prędzej zardzewieje niż się wybije :)
    Silniki, każdy dobry tutaj nie ma co się rozpisywać ja gdybym miał wybierać to jakiegoś 3,0td lub 2,5td w manualu. Lub 5,0 benzyna. Ale to są topowe silniki.
    W każdym Mercedesie jest łancuch rozrządu więc nie będziesz musiał wymieniać tylko przypilnować (łancuch jest dożywotni) pamiętaj tylko że wtedy więcej oleju wchodzi do silnika.
    Karoseria to jest najważniejsze jak będziesz kupował jedź na kanał obejrzeć dokładnie pozdejmować wszystkie elementy plastikowe które zasłaniają podwozie bo tam może się ukrywać rdza. Chociaż W124 ma mocniejsze blachy niż W210 i jest mniej narażone na rdze to jednak to auto ma ponad 20 lat i na pewno coś się znajdzie :)
    Co do cen utrzymania Mercedesa to na pewno paliwo jest ogromnie paliwożerny szczególnie wersje benzynowe. Ceny części? Wejdz na iparts.pl pooglądaj wahacze, jakieś tuleje, amortyzatory i będziesz miał rozeznanie nie przejmuj się cenami wahaczy jak będzie po 500+ zł bo to nie audi że się wymienia co 2 lata.
    Skrzynia automatyczna pamiętaj że w niej trzeba zmieniać olej, nie może szarpać przy zmianie biegów, zrywać, przeskakiwać, ma działać kickdown. Takie rzeczy sprawdzaj na zimnm silniku wszystko oprócz kickdowna bo sprzedawca może pogonić :)
    Zrób rozeznianie na forum w124 tam mają takie samochody i Ci podpowiedzą co i jak.
    Świetna odpowiedź :) Dziękuje Ci bardzo.
    Ogólnie to jestem na etapie studiowania forum W124. Silniki nad którymi myślę to 2.0, 2.2 ;P Nie wykluczam opcji sprowadzenia samochodu z Niemiec gdzie za 2tyś euro można już dorwać coś ładnego - oczywiście przed zakupem będę się radzić specjalistów z forum W124 czy warto wgl. jechać - bo jednak w podróż 1000km (sprowadzałbym z okolic gdzie mieszka moja rodzina) po to żeby się rozczarować to troszkę lipa :P

    Licząc że w Niemczech znalazłbym coś do 8tyś. zł. + sprowadzenie samochodu do nas i wszystkie opłaty to myślę że do 10-11tyś bym się wyrobił :) To oczywiście wykracza nieco ponad mój planowany budżet ale w ostateczności mogę jakoś zaryzykować lub ewentualnie przełożyć zakup o kilka miesięcy - w końcu mój Golfik III jeszcze jakoś jeździ więc pośpiechu nie ma :D

    #edit
    wg kalkulatora obliczającego koszt sprowadzenia samochodu.. kupując auto za 2000 euro, o poj. 2000ccm lub więcej, całkowity koszt wyszedłby mnie 10264.89 PLN ;p Do tego paliwo na powrót "na kołach" to niecałe 11tyś mnie wyjdzie razem xd
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 03-02-2014, 20:17

  11. #70
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Te samochody na aukcjach od handlarzy wyglądają tak nieskazitelnie :D

  12. #71
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Te samochody na aukcjach od handlarzy wyglądają tak nieskazitelnie :D
    No, a jedziesz oglądać, to wychodzi, że pół auta od czego innego i zostawia cztery ślady:D

  13. #72
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj twardy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No, a jedziesz oglądać, to wychodzi, że pół auta od czego innego i zostawia cztery ślady:D
    Miałem taką sytuację, że jechałem z Rybnika do Częstochowy auto zobaczyć, bo ogłoszenie wszystko supcio, ładnie, po rozmowie handlarz wszystko potwierdza jest, autko super, nawet zarezerwuje dla nas, bo jesteśmy z daleka, jeśli dotrzemy jeszcze dziś. No to my myk w samochód jedziemy tam, a tam bardzo nieprzyjemna niespodzianka, po co ten kretyn wkręcał nas, jak tam nawet nie trzeba było mechanika by ocenić, że ten samochód co tam stał to złom.

  14. #73
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    opel astra II, za 7tys brat kupił jakieś 2 lata temu, 1999 rok~ (z tego co pamiętam), klima, wspomaganie, elektryka. Ogólnie ładne autko czy to w mieście czy jechać gdzieś. Zapewne już tu wiele razy ta opcja była pisana mimo to :DD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  15. #74
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Już lepiej kupić auto które po prostu ktoś używał żeby dotrzeć z punktu A do punktu B, ubrudzone, z nieogarniętym wnętrzem, ale zdrowe mechanicznie i blacharsko i wydać 1000zł na pranie tapicerki, polerkę, a potem jeszcze w miarę potrzeb dorzucić ładne felgi, niż brać auto od handlarza które jest robione czysto pod sprzedaż a cena większa o 2tysie, bo auto wygląda na mniej zmęczone.
    :)

  16. #75
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Już lepiej kupić auto które po prostu ktoś używał żeby dotrzeć z punktu A do punktu B, ubrudzone, z nieogarniętym wnętrzem, ale zdrowe mechanicznie i blacharsko i wydać 1000zł na pranie tapicerki, polerkę, a potem jeszcze w miarę potrzeb dorzucić ładne felgi, niż brać auto od handlarza które jest robione czysto pod sprzedaż a cena większa o 2tysie, bo auto wygląda na mniej zmęczone.
    Ja mojego Golfa III (1995r.) kupiłem właśnie od takiego handlarza w 2012r., we wrześniu :) W komisie jako jedyny dobrze wyglądał (był umyty, bez widocznej rdzy itp.) i szczerze mówiąc nie zawiodłem się.. po roku (tj. wrzesień/październik 2013r.) byłem na przeglądzie i przeszedł go bez żadnych zastrzeżeń, nawet mój ojciec który był wtedy ze mną był zdziwiony :P W naprawy tego samochodu nie włożyłem praktycznie nic (oprócz czyszczenia przepustnicy).
    Wiadomo jakie są opinie o Panu Mietku handlarzu z komisu samochodowego i opinie o jego autach, ale naprawdę czasem można dobrze trafić i sam się o tym przekonałem ^^


    Co do moich poszukiwań. Poglądowo i dla mojej informacji policzyłem sobie OC w serwisie rankomat.pl (porównywarka OC) i wynik mnie troszkę dziwi.
    Nie podałem żadnych zniżek, jestem "goły" i wyszło mi..
    Dla Golfa IV z 1999r., 1.4 benzyna o przebiegu 200tyś. km - najtańsze OC w cenie 1292,99zł
    Dla Mercedesa W124 z 1992r., 2,2 benzyna o przebiegu 300tyś. km - najtańsze OC w cenie 1552,63zł

    Nie rozumiem. Gdzie tu sens? Ludzie gadają jakie to drogie ubezpieczenia dla takich dużych silników a tutaj różnica tylko 260zł - w skali roku to niewiele ;p
    To wychodzi że tak: W124 spaliłoby mi z 9l.. gazu może z 15l, a Golf IV spaliłby jakieś 7-8l benzynki.
    Różnica w OC to 260zł.
    Części do Mercedesa są droższe. I to w sumie tyle.
    Więc na czym polega to drogie utrzymanie wspomnianego Mercedesa W124 ?
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 04-02-2014, 15:15

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •