Reklama
Strona 434 z 1245 PierwszaPierwsza ... 334384424432433434435436444484534934 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,496 do 6,510 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #6496

    Notoryczny Miotacz Postów Erl jest teraz offline

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,028
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Krąży opinia (moim zdaniem głupie generalizowanie), że samochodów z płocka i radomia nie powinno się nawet brać pod uwagę (stąd może super cena).


    coś w tym jest.

    Kiedyś oglądałem z ojcem samochód właśnie w radomiu. o huju złoty jakie to były cwniaczki. typunio co opowiadał o samochodzie praktycznie w kazdym zdaniu uzywał słowa oryginał. oryginał lakier, oryginał przebieg, oryginał szyby. Pewnie nawet kurwa powietrze w kołach oryginał. Ale w pamięc najbardziej zapadła mi inna rzecz. Pan handlarz przyłozył czujnik lakieru na maskę, powiedział oryginał ale zanim wyskoczył wynik zabrał i z kurewską powagą stwierdził "nie pokazuje wyniku bo maska aluminiowa" ;>
    Potem przyszedł właściciel- złota bransoleta, buty puma f1 i jakas tona perfum (aż oczy łzawiły). Radom- nie polecam

  2. #6497

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Erl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    coś w tym jest.

    Kiedyś oglądałem z ojcem samochód właśnie w radomiu. o huju złoty jakie to były cwniaczki. typunio co opowiadał o samochodzie praktycznie w kazdym zdaniu uzywał słowa oryginał. oryginał lakier, oryginał przebieg, oryginał szyby. Pewnie nawet kurwa powietrze w kołach oryginał. Ale w pamięc najbardziej zapadła mi inna rzecz. Pan handlarz przyłozył czujnik lakieru na maskę, powiedział oryginał ale zanim wyskoczył wynik zabrał i z kurewską powagą stwierdził "nie pokazuje wyniku bo maska aluminiowa" ;>
    Potem przyszedł właściciel- złota bransoleta, buty puma f1 i jakas tona perfum (aż oczy łzawiły). Radom- nie polecam
    to szukaj samochodu od dziadka co tylko w niedzele do kosciola jezdzil, a nie handlarzy

  3. Reklama
  4. #6498
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to szukaj samochodu od dziadka co tylko w niedzele do kosciola jezdzil, a nie handlarzy
    A to zwykłych użytkowników samochodów już nie ma?

  5. #6499
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to szukaj samochodu od dziadka co tylko w niedzele do kosciola jezdzil, a nie handlarzy
    A Ty znowu swoje. Nie od dziś wiadomo, że Radom czy Płock, ale też Gubin czy Zawiercie, to zagłębia handlarzy. A gdzie zagłębie, tam pełno syfu, cwaniactwa, kombinatorstwa itd.
    Jak ktoś chce, to może jechać - na pewno obejrzy multum aut w ciągu kilku godzin. Ale czy to będą auta warte uwagi? Szczerze wątpię. Pisałem już wiele razy żeby nie skreślać aut tańszych, z pozoru gorszych, bo można się pozytywnie zaskoczyć. Warto jednak spotkać się w sprawie auta z kimś, kto nie będzie nas traktował jak bydło, które przyszło zostawić kasę, a jak klienta i nawet ziomeczka, z którym można fajnie pogadać, nie trzeba walić ściemy i po prostu przedstawić swój towar w realnym świetle. Tego u handlarza nigdy nie dostaniemy, a ze swojego doświadczenia powiem, że 3/4 ludzi, u których byłem oglądać auta, to właśnie takie fajne ziomki, jak to ich opisałem.

  6. #6500

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Far Away
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Otóż sprawa wygląda następująco: Poszukuje samochodziku do 20 tysięcy PLN. Przede wszystkim zależy mi na tym aby autko było miejskie (mieszkam w centrum miasta) nie było zbyt duże, nie było problemu z parkowaniem - ponieważ przewiduje, że będzie nim również jeździć moja dziewczyna, które dopiero wprawia się w jeżdżenie samochodem. Czasami będę wybierał się w trasy - jednak nie większe niż 400 km od miejsca zamieszkania. Zależy mi również na tym aby samochodzik nie palił zbyt dużo, koszty naprawy nie były zbyt wielkie. Nie zależy mi na pojemności silnika, aby posiadał Bóg wie ile KM - nigdy nie byłem typem kierowcy WRC. Aby nie okazało się, że przyszedł tutaj jakiś typowy leń sam zabrałem się ze poszukiwania, jednak opierało się ono o rady moich znajomych, a ich argumenty opierały się głowie o to ''ze u mnie w rodzinie ktoś ma i jeździ''.
    1. Volkswagen GOLF 5 - malutki, fajniuki, przyjemny dla oka, jednak uważam, że są to auta ''chodliwe'' i ciężko trafić na prawdziwie niebity, niekręcony okaz Ponoć silnik 1.6 i 1.9 - najlepsze
    2. Opel Astra - często są to auta poleasingowe, boje się ze może to być auto z Floty, które po prostu było katowne Tutaj ap ropo silników nie mam pojęcia
    3. Skoda Fabia - Mam taką w pracy, bardzo mi zbrzydła i wolałym omijać.
    Polecone od znajomych, auta: - Audi A3 - Toyota Corolla, Yaris - VW Jetta, Passat b5 - Volvo S40
    Polecone auta po przeczytaniu kilku artykułów:
    Toyota Corolla E12 1.6 (w ostateczności 1.4) -Ford Focus Mk2 (1.6 lub 1.8 ) -Fiat Bravo 1.4 -Opel Astra H 1.6 lub 1.8

    Pozdrawiam :)
    Ostatnio zmieniony przez Lolqmus : 21-02-2017, 12:50

  7. #6501
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Fiat od razu do odstrzału. Jak słyszę Fiat to tak jakby ktoś powiedział Rdza.
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  8. #6502
    Boruciarz

    Domyślny

    Wiekszej glupoty w tym temacie nie napisal nikt. Zareczam. Nie wiem nawet czy fiat nie wprowadzil jako pierwszy ocynku do masowej produkcji

  9. #6503
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Lolqmus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Toyota Corolla E12 1.6 (w ostateczności 1.4) -Ford Focus Mk2 (1.6 lub 1.8 ) -Fiat Bravo 1.4 -Opel Astra H 1.6 lub 1.8
    E12 to dobra propozycja, zarówno 1.4 jak i 1.6, idealnie jak Ci nie zależy na mocy (a oba są naprawdę zrywne, bo 1.4 ma prawie 100 koni). Nie ma problemów z korozją, jest bardzo dobrze wykonana, prawdziwie bezawaryjna, niedroga w utrzymaniu. Jedyne co, to gaz nie jest polecany, ale wiem, że jeżdżą te auta na gazie i sprawują się ok.

    Focus dójka tak samo dobre auto. Znowu dobra blacha, wnętrze już trochę bardziej plastikowe, ale i tak jest nieźle. Weźmiesz 1.6 i się nie zawiedziesz na pewno. Pamiętaj, że Fordy bardzo dobrze się prowadzą i można w nich mieć podgrzewaną przednią szybę. Jak już będziesz szukał Focusa, to koniecznie weź takiego z grzaną czołową, zaoszczędzisz kupę czasu w zimie.

    Bravo znowu jest dobrym wyborem. Blacha, ponownie, dobra, silnik sprawdzony od wielu lat, nie można mieć do niego zastrzeżeń. Środek i ładny i nieźle wykonany. Jedyny minus kupowania 95 konnej opcji, to zazwyczaj słabe wyposażenie i brak pakietów stylistycznych, ale przynajmniej często będzie to auto krajowe i od pierwszego właściciela. 1.4 T-jet to już większa szansa na naprawdę zajebisty wygląd i fajne wyposażenie, ale tutaj 20k nie wystarczy. Piszę o tym dlatego, bo uważam, że Bravo Sport wygląda duuużo lepiej od zwykłego i warto dołożyć.

    Jeszcze jedna propozycja dla Ciebie, powiedziałbym nawet, że najlepsza. Znowu Fiat, tym razem Grande Punto. 1.4 8v 77 koni. To jest starsza, pancerna wersja tego 1.4 z Bravo, bo tam jest 16v. Te ośmiozaworowce to absolutna klasyka, legenda motoryzacji. Idealny do gazu, mało pali, jest znany każdemu mechanikowi. Można mieć Grandziaka naprawdę młodego, 2008 rok na przykład, i dasz za niego dużo mniej niż 20k, a więc będzie kasa na serwis startowy (o ile będzie wymagał, bo często da się dostać to auto od pierwszego właściciela i z malutkim przebiegiem - kolega kupił rok temu 2008 rok z przebiegiem 88 tysięcy za 17k!). To też idealne auto dla świeżego kierowcy, a kiedy potrzeba, to i waszą dwójkę zabierze na wakacje.
    @Lolqmus ;

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Fiat od razu do odstrzału. Jak słyszę Fiat to tak jakby ktoś powiedział Rdza.
    A jak ja słyszę garnitury z aliexpress, to tak jakby ktoś powiedział szajs.

    A więc przyznasz mi rację, czy uznasz, że oboje w swoich wypowiedziach emanujemy ignorancją? Bo ja jednak myślę, że to drugie. @Venzet ;
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 21-02-2017, 14:31

  10. #6504
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Fiat od razu do odstrzału. Jak słyszę Fiat to tak jakby ktoś powiedział Rdza.
    Meanwhile Mercedes to klasa premium nie dla plebsu. A ruda tak wpierdala że podgłośnienie radia nie pomaga.
    Fiat nie ma wcale takich słabych blach jakby się mogło wszystkim wydawać, a na rudą każdy samochód powypadkowy/postłuczowy narażony jeżeli naprawy blacharsko-lakiernicze robił Zdzisiu w stodole za 'flaszkie'
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 21-02-2017, 18:45

  11. #6505
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    fiat to marka dla polakow:D i nie ma w tym nic obrazliwego, wystarczy zdac sobie sprawe, aby kupowac to na cos nas stać, a nie na to co myslimy ze nas stac

  12. #6506
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Te ośmiozaworowce to absolutna klasyka, legenda motoryzacji.
    Nie przesadzasz aby trochę? ;d Ja rozumiem, że zajebisty silnik, który przejeździ wszystko, co się dzisiaj produkuje, ale nie wiem jak można fiatowe 1.4 nazywać legendą motoryzacji xD Nie postawisz tego obok 2JZ, 1UZ-FE, Busso od Alfy czy moparowego HEMI ;/




    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Meanwhile Mercedes to klasa premium nie dla plebsu. A ruda tak wpierdala że podgłośnienie radia nie pomaga.
    Fiat nie ma wcale takich słabych blach jakby się mogło wszystkim wydawać, a na rudą każdy samochód powypadkowy/postłuczowy narażony jeżeli naprawy blacharsko-lakiernicze robił Zdzisiu w stodole za 'flaszkie'
    I nie tylko blacha jest w nich chujowa. Te auta po prostu się rozpadają, potwierdzone info. Niedawno pomagałem przy robieniu c klasy z 10 czy 11 roku, pękła nam miska olejowa i podstawa pompy wody. Przy odkręcaniu (!) xD

  13. #6507
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Takie odniesienie do jakości blach w Mercedesie to ostatnio przy okazji serwisowania kipra na warsztacie szef stwierdził że można byłoby zobaczyć jak wygląda podłoga w Mercedesie Atego '03 rok. Po odkręceniu błotników/wyjęcia środka ukazały się nam od strony pasażera dziura 30x20cm plus dużo pomniejszych, od strony kierowcy coś podobnego. Jego ojciec ma w swojej flocie z 30 pojazdów, do tego szef widział u innych ludzi różne samochody i przyznam szczerze że mu oczy na wierzch wyszły jak zobaczył jak to wygląda. Powiedział że w życiu nie widział w żadnej innej marce takiego rozpierdolu od spodu. Szczęście takie że było jeszcze do czego spawać, zakonserwowane piździeć. A samochód mechanicznie pomimo 600 tysięcy nalotu mechanicznie igła, do tego zajebiście wygodny w ciasne podjazdy ze względu na małe gabaryty i zajebistą skrętność to dobrze by było gdyby jeszcze trochę posłużył. Zobaczymy jak po tym sezonie będą wyglądać blachy XDDDDDDDDDDDDDD

  14. #6508
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie przesadzasz aby trochę? ;d Ja rozumiem, że zajebisty silnik, który przejeździ wszystko, co się dzisiaj produkuje, ale nie wiem jak można fiatowe 1.4 nazywać legendą motoryzacji xD Nie postawisz tego obok 2JZ, 1UZ-FE, Busso od Alfy czy moparowego HEMI ;/
    Nie przesadzam, ten silnik napędzał modele Fiata przez tyle lat, że to niepojęte. No może nie konkretnie ten sam silnik, ale jego protoplasta i jego różne inkarnacje, z omawianą włącznie. To taki cichy bohater, nie jakiś Superman czy Batman, do których można by porównać takie Busso czy 1UZ-FE. Dla mnie nie trzeba być silnikiem od charyzmatycznego starego dziadka albo miliardowym projektem Japończyków do najbardziej dopracowanego auta w historii, aby mieć status legendy wśród jednostek napędowych.

    Powiedzmy, że porównałbym go z legendą 1.9TDI, z tym, że o fiatowskiej jednostce nie słyszało aż tyle osób, co o słynnym tedeiku.

  15. #6509

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Takie odniesienie do jakości blach w Mercedesie to ostatnio przy okazji serwisowania kipra na warsztacie szef stwierdził że można byłoby zobaczyć jak wygląda podłoga w Mercedesie Atego '03 rok. Po odkręceniu błotników/wyjęcia środka ukazały się nam od strony pasażera dziura 30x20cm plus dużo pomniejszych, od strony kierowcy coś podobnego. Jego ojciec ma w swojej flocie z 30 pojazdów, do tego szef widział u innych ludzi różne samochody i przyznam szczerze że mu oczy na wierzch wyszły jak zobaczył jak to wygląda. Powiedział że w życiu nie widział w żadnej innej marce takiego rozpierdolu od spodu. Szczęście takie że było jeszcze do czego spawać, zakonserwowane piździeć. A samochód mechanicznie pomimo 600 tysięcy nalotu mechanicznie igła, do tego zajebiście wygodny w ciasne podjazdy ze względu na małe gabaryty i zajebistą skrętność to dobrze by było gdyby jeszcze trochę posłużył. Zobaczymy jak po tym sezonie będą wyglądać blachy XDDDDDDDDDDDDDD
    takie te mercedesy kazdy rdzewieje niewazne czy e klasa czy c klasa czy sprinter jak ma samochod juz te 8-10 lat to ruda zaczyna w wiekszosci przypadkow szalec, ale za to silniki i skrzynie nie do zajechania.

  16. #6510
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie przesadzam, ten silnik napędzał modele Fiata przez tyle lat, że to niepojęte. No może nie konkretnie ten sam silnik, ale jego protoplasta i jego różne inkarnacje, z omawianą włącznie. To taki cichy bohater, nie jakiś Superman czy Batman, do których można by porównać takie Busso czy 1UZ-FE. Dla mnie nie trzeba być silnikiem od charyzmatycznego starego dziadka albo miliardowym projektem Japończyków do najbardziej dopracowanego auta w historii, aby mieć status legendy wśród jednostek napędowych.

    Powiedzmy, że porównałbym go z legendą 1.9TDI, z tym, że o fiatowskiej jednostce nie słyszało aż tyle osób, co o słynnym tedeiku.
    @Mexeminor ; a kto mówił o Mercedesie? ;) Polecam Porsche. Nawet w garniaku z ali jest przyjemnie ;)
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •