Reklama
Strona 307 z 1245 PierwszaPierwsza ... 207257297305306307308309317357407807 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,591 do 4,605 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #4591
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Zdzicha co w portki kicha napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeden z lepszych silników pod turbo. Mam silnik od ST200 w swoim cougarze, świetna sprawa 205km
    Tylko widzę że ten ma 180k przejechane i LPG do tego. Odpuść.
    180k km to dużo dla tego silnika? To już nie brzmi zbyt dobrze... I nie lubi się z lpg?

  2. #4592

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    180k km to dużo dla tego silnika? To już nie brzmi zbyt dobrze... I nie lubi się z lpg?
    Do lpg musisz brać poprawkę.
    Tania instalacja+wszystko po taniości+stary silnik = gówno wielkie

    180k to już wg. mnie wymiana "nieśmiertelnego rozrządu". Oczywiście leak down test i wszystko ci powinno wyjść. Musisz sprawdzić również działanie samego układu IMRC odpowiedzialnego za moc od 3k obrotów bo układ umieszczony jest na silniku i strasznie się grzeje co sprawia że elementy elektroniczne na nim dosłownie lubią się same odlutować.
    Miałem w cougarze zwykłego durateca 2.5 V6 i przy 180k jeździł super z całą swoją mocą ale... Pewnego razu wracając z pracy kręcąc auto do maksimum zaświeciła mi się kontrolka oleju i to był praktycznie koniec silnika. Okazało się że po drodze rozchlapał mi prawie 2 litry oleju z niedokręconego filtra. No i stracił kompresję z powodu zajechanych pierścieni. Przypuszczam że same tłoki też dostały mocno po dupie bo jak był rozgrzany to potrafił się wyłączyć i dopóki nie ostygł nie dało się go odpalić.

  3. Reklama
  4. #4593
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    180k km to dużo dla tego silnika? To już nie brzmi zbyt dobrze... I nie lubi się z lpg?
    Jeden znajomy ma ten silnik również w cougarze, drugi w mondziaku właśnie. Generalnie bardzo spoko, lubi się z gazem jak najbardziej ;) bym miał coś kupować w tym przedziale cenowym to bym rozważał jak najbardziej (tak samo jak gale v6, ale to już wiesz astinus :))
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 19-04-2016, 19:11

  5. #4594
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedzi, sprobuje rzucic na niego okiem w sobote :) jak mi nie wyjdzie z thunderbirdem, to czegos innego fajnego bede musial sobie poszukac, a szybki sedan jest zawsze spoko. Wolalbym co prawda taurusa sho 1 lub 2 gen - to taka typowo amerykanska kanapa z 3litrowym v6 od yamahy, ale to jest ekstremalnie rzadki towar po tej czesci oceanu ;d a ekstra wozidlo, ktorym nie jednemu mozna utrzec nosa ;)

  6. #4595
    Avatar Sylleni-kun
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    457
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Panowie ciężko mi znaleźć odpowiedni samochód w mojej okolicy za 12,5k z gazem.

    zastanawiam się czy nie lepiej kupić samochód za 10k i 2,5 wsadzić w założenie gazu (wtedy mam przynajmniej gaz nowy :D)


    orientujecie się ile kosztuje średnio założenie gazu ? planuje tym samochodem jeździć minimum 5 lat

  7. #4596
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    U mojego gazownika do przykładowo 1.8t ~3k, do v6 ~3,8k. Drożej niż u innych, ale masz pewność, że wszystko jest zrobione tip top.

  8. #4597
    Avatar Sylleni-kun
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    457
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    czyli za 2,5k wsadze dobry gaz do samochodu z silnikiem 1.6 przykładowo ?

  9. #4598
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Do czterocylindrowca zwykłego pewnie gdzieś tyle będzie to kosztowało. Chciałbym jednak zauważyć, że jak masz 12,5k, a samochód chcesz kupić za 10, to pewnie niewiele Ci zostanie zapasu po zrobieniu wszystkiego, co trzeba przy kupionym aucie zrobić. No chyba, że trafisz od kogoś zaufanego albo pewnego i nie będziesz musiał się bawić w robienie rozrządów, olejów i żadnych napraw.

  10. #4599

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    I tak nie pojeździsz do momentu kiedy Ci się ten gaz zwróci więc nawet się w to nie baw

  11. #4600
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Zdzicha co w portki kicha napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I tak nie pojeździsz do momentu kiedy Ci się ten gaz zwróci więc nawet się w to nie baw
    Jak nie zwróci? Nawet licząc dychę oszczędności na 100km (a jest to zawsze więcej, no ale niech będzie dycha), to zwraca mu się po 25kkm, potem już oszczędności. Przez 5 lat zrobi pewnie ponad 40, a więc nie wiem o co chodzi.

  12. #4601

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak nie zwróci? Nawet licząc dychę oszczędności na 100km (a jest to zawsze więcej, no ale niech będzie dycha), to zwraca mu się po 25kkm, potem już oszczędności. Przez 5 lat zrobi pewnie ponad 40, a więc nie wiem o co chodzi.
    A ile jest procent szans że auto pojeździ przez 5 lat?

  13. #4602
    Avatar Sylleni-kun
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    457
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    kazdy ma trochę racji - nie wiem ile ten samochód zniesie , nie jestem pewny czy kupowanie samochodu bez gazu i wkładanie w niego gazu to dobry pomysł ale
    gaz tak czy siak musi być i zmiescić się do 12,5k muszę , takie są fakty

    http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-l...-ID6yitBl.html


    http://olx.pl/oferta/fiat-grande-pun...tml#9876d039af

    warto jechać w ogole obejrzeć ? minimum 5 lat jeździć muszę


    jak w ogole z częściami chebroleta drogo ?

  14. #4603
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Sam fakt ze sa z polskiego salonu, sprzedawane prywatnie od 1 właściciela plusuje te samochody bardzo wysoko. Chevrolet (przed 2012)to raczej deawoo wiec czesci tanie, ale nie do konca znam sie na tych starych modelach, a co do fiata to @Mexeminor ; odpowie ci na wszystkie pytania. Bierzesz ogarniętego mechanika i lecisz

  15. #4604
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Zdzicha co w portki kicha napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A ile jest procent szans że auto pojeździ przez 5 lat?
    No dość duży? Jak nie kupi trupa, to 5 lat pohula sobie spokojnie.

    Poza tym ta dycha to było bardzo zaniżone. Dla auta, które pali 8 litrów bryny, 100 km kosztuje 8*4,2= powiedzmy 33 zł. Na gazie spali max 10l, a więc 10*1,65= liczmy nawet 17 zł. To daje 16 zł oszczędności. Łatwo więc wyliczyć, że instalacja warta 3200 zł (drożej już do małego silnika nie będzie, a to i tak liczę z ogromną górką - specjalnie dla Ciebie) zwróci się po... 20kkm. Tak, 20kkm. To są dwa lata jazdy, licz nawet 3 jeśli będzie mało jeździł. Po 5ciu latach będzie miał spory profit i łatwiej sprzeda auto, a na dodatek tak 500-1000 zł drożej nawet.

    Cytuj Loo King napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sam fakt ze sa z polskiego salonu, sprzedawane prywatnie od 1 właściciela plusuje te samochody bardzo wysoko. Chevrolet (przed 2012)to raczej deawoo wiec czesci tanie, ale nie do konca znam sie na tych starych modelach, a co do fiata to @Mexeminor ; odpowie ci na wszystkie pytania. Bierzesz ogarniętego mechanika i lecisz
    oba auta proste jak chuj, dobre silniki do gazu. Ja bym oglądał oba, z naciskiem na Punto, bo imo dużo ładniejsze, świeższe i w ogóle super auto to jest. Taniawo coś, ale bardzo łatwo jest sprawdzić wszystkie ewentualne usterki w tym samochodzie, każdy ogarnięty mechanik powie Ci wszystko.

    #
    TY KURWA SYNEK LEĆ TO PUNTO OGLĄDAĆ JAK NAJSZYBCIEJ, PRZECIEŻ TO OKAZJA MOŻE BYĆ JAK SKURWYSYN! SERIO MÓWIĘ, NIE TRAĆ CZASU, BO CI SPIERDOLI SPRZED NOSA! @Sylleni-kun ;
    Nie przejmuj się gazem, te silniki klepią ponad 400k, w tym większość na gazie, nie ma z tym problemu, to konstrukcja pamiętająca lata 80te.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 20-04-2016, 19:11

  16. #4605
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Szkoda ze te punto tak daleko, wziąłbym je na handel xD
    Ogłoszenie wystawione wczoraj o 20, nie zdziwiłbym sie gdyby jutro juz było kupione

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •