Reklama
Strona 170 z 1245 PierwszaPierwsza ... 701201601681691701711721802202706701170 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,536 do 2,550 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #2536
    Avatar Moinho
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    480
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Powoli zbliża się wyczekiwany przeze mnie moment zmiany wozu. Jeżdżę teraz 19 letnim Oplem Vectra B i chcę się przesiąść na coś innego zanim będę musiał jeździć na żółtych tablicach xd To dobry samochód ale nie jest nieśmiertelny, powoli dopada go demencja starcza. Przychodzę do was po radę.

    Szukam samochodu maks. 10-letniego. Ma mi służyć przez najbliższe 5-6 lat. Budżet to około 15tyś, ma być niezbyt duży, z silnikiem diesla, zależy mi na niskim spalaniu ale też na tym żeby nie był jakimś strasznym mułem. Ma być komfortowy w obsłudze, ładny i ma się nie psuć.

    Na ten moment rozważam 3 kandydatury: Peugeot 207 1.6 diesel, Mazda 3 1.6 diesel no i niestety raczej na pewno przekraczająca mój budżet BMW Serii 1(da się kupić za 20 niezlepioną z 3 innych?). Jeśli chodzi o nią to nie mam pojęcia w jaki silnik mógłbym celować, pozostałe 2 mają dobry motor od PSA. Co sądzicie o tych autach? Co innego możecie mi doradzić?

    @e
    aha zaznaczam że wszelkiej maści passaty, golfy czy seaty leony mnie nie interesuja
    Ostatnio zmieniony przez Moinho : 01-07-2015, 15:54

  2. #2537
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Mexeminor ;
    Galant z rodziny, 2.0 manual z sekwencją kilkuletnią - nie wiem dokładnie ilu, strzelam że 3-5 letnią. Rozrząd wymieniony 1,500 km temu, panewki niecałe 1000km temu, bo poszły, ogółem robiony był na ori częściach, nie pognity. Idzie na sprzedaż, bo serwis był drogi dla właściciela, poza tym potrzeba mu większego kombiaka. Pytanie ile (orientacyjnie) będzie droższy serwis takiego focusa, a gala? Założmy sprzęgło dla jednego i drugiego, zawias etc Wiadomo, że nie muszą to być ori częsci, wątpie żebym tak dbał o pierwszy samochód ;(
    Około 30-50% drożej, ale musisz pamiętać, że Focus jest bardzo tani w naprawie. Poza tym wszystko, co mogło się na szybko zepsuć jest świeżo wymienione, a jak nie ma rdzy, to już w ogóle super. 7k imo spoko, starguj na 6500 i bierz bez zastanowienia. @Cybuch ;

    Cytuj Moinho napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Powoli zbliża się wyczekiwany przeze mnie moment zmiany wozu. Jeżdżę teraz 19 letnim Oplem Vectra B i chcę się przesiąść na coś innego zanim będę musiał jeździć na żółtych tablicach xd To dobry samochód ale nie jest nieśmiertelny, powoli dopada go demencja starcza. Przychodzę do was po radę.

    Szukam samochodu maks. 10-letniego. Ma mi służyć przez najbliższe 5-6 lat. Budżet to około 15tyś, ma być niezbyt duży, z silnikiem diesla, zależy mi na niskim spalaniu ale też na tym żeby nie był jakimś strasznym mułem. Ma być komfortowy w obsłudze, ładny i ma się nie psuć.

    Na ten moment rozważam 3 kandydatury: Peugeot 207 1.6 diesel, Mazda 3 1.6 diesel no i niestety raczej na pewno przekraczająca mój budżet BMW Serii 1(da się kupić za 20 niezlepioną z 3 innych?). Jeśli chodzi o nią to nie mam pojęcia w jaki silnik mógłbym celować, pozostałe 2 mają dobry motor od PSA. Co sądzicie o tych autach? Co innego możecie mi doradzić?

    @e
    aha zaznaczam że wszelkiej maści passaty, golfy czy seaty leony mnie nie interesuja
    Ja bym na Twoim miejscu zwiększył wiek do 12-13 lat i szukał czegoś większego, no ale to jestem ja.

    207 jest zdecydowanie lepszym wyborem od Mazdy, bo nie gnije, a 3 niestety tak i to srogo. W utrzymaniu będzie podobnie kosztować, bo zarówno francuskie jak i japońskie auta są dość drogie w tym aspekcie.
    Jedna tylko sprawa - nie kupuj na hura, bardzo porządnie przetrzep rynek i oglądnij przynajmniej kilka tych Peżotów, no chyba, że naprawdę szybko trafisz na coś dobrego, ale bym na to nie liczył. Poza tym celuj w coś takiego:
    http://otomoto.pl/oferta/peugeot-207...tml#96478f97d0
    a nie jakieś golasy pięcodrzwiowe, bo to w ogóle nie wygląda. Taki trzydrzwiowy z oryginalnym kołem jest całkiem miły dla oka i jestem w stanie przeboleć fakt, że to mały, plastikowy i głośny Peżot.
    @Moinho ;

    PS Za 20 nawet nie szukaj jedynki, 25 przygotuj. Za 20 to może ewentualnie byś gołą benzynę dostał.
    PS2 Wyjmij głowę z dupy i poszukaj Golfa V 1.9TDI. Zdecydowanie lepszy wybór od Peżota, tam samo nijakie auto, ale przynajmniej solidne.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 02-07-2015, 14:55

  3. Reklama
  4. #2538
    Avatar Majestro
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Polska
    Wiek
    31
    Posty
    332
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zamierzam coś zakupić w miarę dobrego ładnego ekonomicznego (prawdopodobnie stawiał będę na diesla), co zaproponujecie 8k-20k.
    Takie żeby się nie psuło co miesiąc najlepiej :p

    /Fragen. <+> /Negarf.

  5. #2539

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Majestro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zamierzam coś zakupić w miarę dobrego ładnego ekonomicznego (prawdopodobnie stawiał będę na diesla), co zaproponujecie 8k-20k.
    Takie żeby się nie psuło co miesiąc najlepiej :p
    Sprecyzuj czy sedan, hatchback, coupe?
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  6. #2540
    Avatar Moinho
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    480
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj SerQ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sprecyzuj czy sedan, hatchback, coupe?
    Byle nie kombi. W tej cenie to ciężko o dobrego sedana albo coupe więc raczej hatch.

    @Mex

    nie wyjme głowy z dupy, po prostu źle bym się czuł w golfie, passacie, leonie albo fiacie grande punto. sorry


    @e

    a focus mk2 po lifcie? megane 3?
    Ostatnio zmieniony przez Moinho : 02-07-2015, 18:33

  7. #2541

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Focus mk2 jak to Ford ma dobry układ jezdny. Całkiem trwały i niedrogi w utrzymaniu, do tego przestronny. Diesle to współpraca z Francją, zdarzają się awarie łańcuchów łączących wałki rozrządu i turbin, zaworów EGR. Z diesli najtrwalszy chyba jest 1.6 TDCi
    Ostatnio zmieniony przez SerQ : 02-07-2015, 18:50
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  8. #2542
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Mexeminor ;
    podziękował za pomoc :) nie dam rady stargować do 6, mógłbym wziąć za 6 ale bez zimówek i radia, zimówki po jednym sezonie. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy w naprawie, ale jak nie będzie mnie stać to pogonie go dalej, focus mk1 czarny jak zadbany lakier to nie taki najgorszy, ale nie mam pewnego egzemplarza, więc sporo wydam na jeżdzenie, a kto wie co się trafi, czekam do wyplaty i jak wszystko pojdzie ok to wkleje zdjecia gala ;)
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 02-07-2015, 23:13

  9. #2543
    Avatar Kołodziej Czkawka
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Sedan do 30-40 tyś? Co polecacie?

  10. #2544
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Suberba 2
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  11. #2545
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Majestro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zamierzam coś zakupić w miarę dobrego ładnego ekonomicznego (prawdopodobnie stawiał będę na diesla), co zaproponujecie 8k-20k.
    Takie żeby się nie psuło co miesiąc najlepiej :p
    passat b5 fl

  12. #2546
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Maniek900 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    passat b5 fl
    Bardzo słusznie, ale dołożyłbym jeszcze A4 B6, ale tutaj minimum 20k (ale w przedziale się mieści).

  13. #2547

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Mam pytanie odnosnie BMW. Mianowicie czy idzie kupić dobre bmw serii 5 do 45tys? W który mniej wiecej rok celować? Interesowałby mnie 3L diesel. Ciężko dostać od osoby prywatnej? Gdzie szukać oprócz allegro? Takie auto i tak pewnie będzie miało 10 lat wiec czy w ogole warto rozglądać się za bmw? Zawsze mi się podobały ale nie chce skarbonki

  14. #2548
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Pytanie pewnie pojawia się dość często, ale lepiej jak na świeżo zapytam: jaka alternatywa dla golfa 3?
    Od października będę potrzebował samochodu na dojazd na studia, coś niedużego (chociaż wolałbym coś szerokiego i wygodnego), palącego mało, z lpg, nie potrzebuję mocy czy bajerów różnych, ważne żeby bylo jak najoszczędniejsze i mało awaryjne.

  15. #2549
    Avatar hajer
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    733
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    fiat 126p cebulo

  16. #2550
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Bigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie odnosnie BMW. Mianowicie czy idzie kupić dobre bmw serii 5 do 45tys? W który mniej wiecej rok celować? Interesowałby mnie 3L diesel. Ciężko dostać od osoby prywatnej? Gdzie szukać oprócz allegro? Takie auto i tak pewnie będzie miało 10 lat wiec czy w ogole warto rozglądać się za bmw? Zawsze mi się podobały ale nie chce skarbonki
    Dostaniesz E39. Powiem więcej, dostaniesz je nawet poniżej 30 tysięcy i to w naprawdę dobrym stanie jak trochę poszukasz.

    E60 też powinno wpaść, ale nie licz na nic więcej jak 2006 rok.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 7 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 7 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •