Reklama
Strona 169 z 1245 PierwszaPierwsza ... 691191591671681691701711792192696691169 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,521 do 2,535 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #2521
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Właśnie o Alfach źle mówią ludzie którzy nigdy jej nie mieli tylko słyszeli że coś tam komus sie zepsuło i trzeba było 1 tyś zł na naprawe włożyć to znaczy że szrot a jak Pasat sie posypie i 2 tyś zł na naprawe to przecież każdemu sie zdarza ehhhh

    Mexeminor myślę że 1,9 JTS 160 KM to dobry wybór benzyny w Alfach to samo 1.8 MPI 140 KM, 1750 TBI 200 KM- również ale nie ten przedział cenowy
    z diesli jak pisałeś 1,9 JTDM 150KM ew 2,4 JTDM ale polfitowe czyli chyba miał 210 KM (z tym że to raczej też nie twój przedział cenowy)

  2. #2522
    Mexeminor

    Domyślny

    Nie, benzyny w Alfach mają złe opinie i łatwo się władować na minę, nie ma sensu ryzykować. To samo się tyczy pierwszych TSI, po prostu omijać to z daleka, bo są lepsze opcje i tyle.

    No i 16 zaworowe 1.9JTD jest dużo droższe w obsłudze i ma więcej problemów ze sobą. 8v zczipujesz na 160 koni i nie potrzebujesz nic więcej, poza tym seria też jedzie bardzo sprawnie.
    2.4 to inna liga jest w ogóle.

    A propos - w mojej okolicy za niewiele ponad 21 tysięcy jest 159tka 1.9JTDm 8v, jadę jutro oglądać. Wygląda solidnie jak cholera, przebieg jak najbardziej oryginalny, od alfaholika, a więc spodziewam się pieniężnego auta ;)
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 25-06-2015, 15:09

  3. Reklama
  4. #2523
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Diesela juz nie chce nawet w starszych autach (mialem 2 passaty w 1.9 tdi), a o nowych nie wspomne bo maja juz DPF-y

    Celica fajna, ale za te pieniadze stary rocznik kupie, mazda troche lepsza juz pod tym wzgledem. Passat b6 to juz piekne autko, ale chodza wiecej a nie chce kupowac czegos za najnizsza mozliwa cene w tym modelu, bo pewnie bedzie zaniedbany.

    Te alfy fajnie wyglada, dobre roczniki maja. Zeby tylko jakis silnik benzynowy byl tam dobry to bym bral

  5. #2524
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Maniek900 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Diesela juz nie chce nawet w starszych autach (mialem 2 passaty w 1.9 tdi), a o nowych nie wspomne bo maja juz DPF-y

    Celica fajna, ale za te pieniadze stary rocznik kupie, mazda troche lepsza juz pod tym wzgledem. Passat b6 to juz piekne autko, ale chodza wiecej a nie chce kupowac czegos za najnizsza mozliwa cene w tym modelu, bo pewnie bedzie zaniedbany.

    Te alfy fajnie wyglada, dobre roczniki maja. Zeby tylko jakis silnik benzynowy byl tam dobry to bym bral
    to szukaj Mazdy 6 możliwie jak najnowszej w 2 litrowej brynie, bo w końcowych rocznikach produkcji zredukowali problem rdzewienia do sensownego poziomu. Mechanicznie są to auta idealne.

  6. #2525
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Rozgladam sie za autem do 9 tys z moca 150 km, benzyna, jakies propozycje?
    Znalazlem na razie mozliwosci Audi a3/a4, oraz Seat Leon, seatow jest malo, a audi troche sie przeplaca ze wzgledu ze to audi.

    Moje wymagania to :
    ROcznik minimum 1998
    Szukam raczej w silniku 1,8t Ale moze cos jeszcze sie dorwie z ta moca?
    Cena jak wspominalem do max 9 tys


    znajdzie sie cos?
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  7. #2526
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Golfa IV ? Można kupić ten 150 i wgrać witaminkę na 170, bezpieczne dla silnika a odpycha się ładnie.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  8. #2527
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    ford cougar 2,5 v6 xd

  9. #2528
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Maniek900 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Te alfy fajnie wyglada, dobre roczniki maja. Zeby tylko jakis silnik benzynowy byl tam dobry to bym bral
    to bierz benzyne i nie przejmuj się tym co będzie XD
    albo dorzuć monete i kupuj
    http://allegro.pl/super-alfa-159-1-9...492934172.html
    Ostatnio zmieniony przez Bubuch : 29-06-2015, 08:13

  10. #2529
    Avatar Texonek
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    29
    Posty
    60
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Kikut napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rodzice chca kupic dziewczynie auto, i tak zastanawiam sie co w budzecie okolo 3,4 tysiace moglbym jej zaproponowac? Autko wyłacznie bedzie sluzyc jako transport do pracy..pasuje zeby bylo w miare ekonomiczne i jakos wygladalo (chociaz wiem, ze w tej cenie nie moge spodziewac sie szału). Moze macie jakies propozycje?

    http://olx.pl/oferta/hyundai-coupe-1...tml#c8c7a33a02
    co o tym myslicie?
    podbijam panowie, chciałem zadać to samo pytanie lecz kolega mnie wyręczył. Może jakies VW Polo?

  11. #2530
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Texonek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    podbijam panowie, chciałem zadać to samo pytanie lecz kolega mnie wyręczył. Może jakies VW Polo?
    Przy takim budżecie nie patrzeć imo na jakieś konkretne samochody, tylko szukać czegoś w jakimś znośnym stanie co daje nadzieje, że jeszcze trochę pojeździ. A czy to Matiz, czy Polo to już ma mniejsze znaczenie.

  12. #2531
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Nubira w lpg\rover 214. W przypadku tego drugiego progi do wymiany po pierwszej zimie, ale ogólnie całkiem przyjemne w użytkowaniu autko.

  13. #2532
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Mexeminor ;
    jeszcze nie kupiłem samochodu, ale już niedługo... zastanawiam się nad polecanym audi a4b5 1.8t, jednak finanse mi na niego raczej nie pozwola, a nie chce kupowac trupka. finanse tj. ~9k caly budzet - zakup samochodu, OC, serwis pozakupowy (rozrzad jak trza etc). Mam okazję kupić pewnego galanta w kombi za 7k, jednak ojciec mnie cisnie caly czas, zebym na poczatku kupil raczej jakis maly dupowoz np focusa I 1.8 ze wzgledu na tansza eksploatacje (glownie chodzi o serwis i naprawy). jak to jest z tym? o ile galant/audi bylby drozszy od focusa w eksploatacji?

  14. #2533
    Mexeminor

    Domyślny

    Galant zajebista opcja, jaki silnik i czy automat? Ogólnie 2.5 V6 i manual to by było jak dar niebios, jeśli naprawdę jest pewny i za 7k, to nic tylko brać.

    Jeśli chodzi o serwis, to wiadomo, że Focus będzie tańszy, ale w Galancie zrobisz ewentualnie kilka rzeczy i będziesz miał spokój na lata. Sprawdź jeszcze bardzo dokładnie blacharkę, bo lubią być zgnite.
    @Cybuch ;

  15. #2534
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Mexeminor ;
    Galant z rodziny, 2.0 manual z sekwencją kilkuletnią - nie wiem dokładnie ilu, strzelam że 3-5 letnią. Rozrząd wymieniony 1,500 km temu, panewki niecałe 1000km temu, bo poszły, ogółem robiony był na ori częściach, nie pognity. Idzie na sprzedaż, bo serwis był drogi dla właściciela, poza tym potrzeba mu większego kombiaka. Pytanie ile (orientacyjnie) będzie droższy serwis takiego focusa, a gala? Założmy sprzęgło dla jednego i drugiego, zawias etc Wiadomo, że nie muszą to być ori częsci, wątpie żebym tak dbał o pierwszy samochód ;(

  16. #2535
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Orientuje sie ktoś w ubezpieczeniach oc w niemczech?
    Ogólnie to passat b5 1.6 benzyna za 700E (2800zł) nawet ładny ale za tą cene to nie o to chodzi to ubezpieczenie w Polsce 2600 zł jakbym brał na siebie :D

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •