Reklama
Strona 1243 z 1245 PierwszaPierwsza ... 24374311431193123312411242124312441245 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 18,631 do 18,645 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #18631
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Avillon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No najlepiej z czesci wspolnej se ladowac Ale raczej watpie zebys mial gdzies w takiej hali gniazdo trojfazowe, ewentualnie w jakims zamknietym pomieszczeniu.
    Na chuj komu 3fazy. Spokojnie 95% userow wystarczy mobile connector na codzien i tyle. Dopiero powyzej ~150km dziennie mozna cos kombinowac, statystycznie to nie wiem czy 5% userow polskich drog tyle jezdzi. Zwykle gniazdko jest chyba w kazdym garazu.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  2. #18632
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,876
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na chuj komu 3fazy. Spokojnie 95% userow wystarczy mobile connector na codzien i tyle. Dopiero powyzej ~150km dziennie mozna cos kombinowac, statystycznie to nie wiem czy 5% userow polskich drog tyle jezdzi.
    Ale chyba tylko Tesla ma taki mobile connector? Do tego tegkie cos nie laduje sto lat?

    Zwykle gniazdko jest chyba w kazdym garazu.
    Ja np nie mam, tyle ze nie mam garazu jako takiego a miejsce w hali garazowej, czyli to o czym mowil Mex. Ogolnie nie widzialem w takich halach luzno dostepnych gniazdek. Slyszalem ze na niektorych osiedlach maja budowac stacje do ladowania no ale to tez nie ejst jakies mega powszechne.

  3. Reklama
  4. #18633
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Avillon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale chyba tylko Tesla ma taki mobile connector? Do tego tegkie cos nie laduje sto lat?
    Kazde normalne auto dostaje tzw. cegłe, czyli ladowarke na zwykle gniazdko. Standardowa instalacja przenosi 220V/13A. Stare instalacje przenosza zazwyczaj 220V/10A wiec z normalnej (takiej co nie ma wiecej niz 20 lat) leci 2.8kW, a z takiej starej 2.2kW. Przy 10h ladowania wieczor-rano masz 28/22kWh czyli w przypadku takiego TMY to jest ~150km zasiegu, w przypadku TM3 to ze 200km (mowiac o uzytkowaniu miasto/obwodnice).

    Ja np nie mam, tyle ze nie mam garazu jako takiego a miejsce w hali garazowej, czyli to o czym mowil Mex. Ogolnie nie widzialem w takich halach luzno dostepnych gniazdek. Slyszalem ze na niektorych osiedlach maja budowac stacje do ladowania no ale to tez nie ejst jakies mega powszechne.
    A dobra, myslalem, ze mowi o normalnym garazu. Na halach to faktycznie nie wiem jak jest z dostepnoscia gniazda. Tak czy owak jest to kombinowanie i niedogodnosc. Chociaz w duzych miastach ogolnie jest wiecej ladowarek i wtedy mozna dzialac tak, ze sie raz w tygodniu zostawi na ladowarce, albo doladowuje sie co kilka dni robiac zakupy w lidlu/kaufie za friko. No ogolnie w duzych miastach jest kilka opcji, ale w takim Bielsku to chuj w dupe czlowiekowi.

    A co do gniazd na osiedlach - powoli cos sie zaczyna dziac. Koncem zeszlego roku w koncu jakies ziomki obeszly przepisy UDT i zaczeli montowac takie gniazda (one chyba do 7kWh leca) w latarniach bez wymaganej zgody UDT - ktora jest waskim gardlem w tym kraju. Uzyskanie certyfikacji od UDT na normalna ladowarke trwa miesiacami.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #18634
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,876
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co do gniazd na osiedlach - powoli cos sie zaczyna dziac. Koncem zeszlego roku w koncu jakies ziomki obeszly przepisy UDT i zaczeli montowac takie gniazda (one chyba do 7kWh leca) w latarniach bez wymaganej zgody UDT
    Wlasnie ostatnio na targach elektrycznych w Lublinie widziałem takie latarnie i gdzies widzialem ze niektorzy deweloperzy przymierzaja sie do tego, bo i tak trzeba dac oswietlenie.

    Swoja droga, elektryki w miescie jeszcze spoko, chociaz ja np to nie wiem gdzie bym kurwa ladowal na swoim osiedlu xd No ale jeszcze jeszcze. A jak radzic sobie takim samochodem na trasach? Powiedzmy ze cala polske musze przejechac, to na jednym ladowaniu ni chuja i wtedy co, postoj kilka godzin bo ladowanie?

  6. #18635
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Avillon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wlasnie ostatnio na targach elektrycznych w Lublinie widziałem takie latarnie i gdzies widzialem ze niektorzy deweloperzy przymierzaja sie do tego, bo i tak trzeba dac oswietlenie.

    Swoja droga, elektryki w miescie jeszcze spoko, chociaz ja np to nie wiem gdzie bym kurwa ladowal na swoim osiedlu xd No ale jeszcze jeszcze. A jak radzic sobie takim samochodem na trasach? Powiedzmy ze cala polske musze przejechac, to na jednym ladowaniu ni chuja i wtedy co, postoj kilka godzin bo ladowanie?
    Przeciez ladowanie w trasie trwa 15-30 minut co 250-300km (mowa o sensownych elektrykach, czyli wylaczajac jakeis gowna pokroju VW).
    Teraz rozmawialismy o gniazdkach, z ktorych idzie ~2.5kW, a na trasie masz ladowarki 250kW i 350kW. W trasie trzeb sobie doliczyc z 1.5h ladowania do trasy 1000km. Dlatego dla wiekszosci users nie ma roznicy w czasie podrozy spalinowym, a elektrycznym bo jadac gdzies na wakacje trase 1000-1500km tak czy siak ludzie sie zatrzymuja co 250-300km na jakies szczanie i rozprostowanie kosci i sumaryczny czas podrozy wychodzi pewnie w granicach max 30 minut na korzysc spalinowego. Dla mnie tak jak mowilem czas jest dokladnie taki sam czy jade ICE, czy BEV, jezdze 2x w roku trasy 1000+km na urlopy.

    Faktyczna roznica i problem moze byc jezeli regularnie jezdzi sie takie 'nieprzyjemne' odleglosci dla BEV'a. Np. taka trasa 380km autostrada. Spaliną sie to machnie na raz, jak sie czlowiekowi spieszy to nawet na hot-doga czy szczanie nie bedzie robil pit-stopu i to opierdoli w 3h. A BEV'em sie tak nie da bo jadac autostrada po jakichs 300km i tak bedzie sie trzeba zatrzymac, doladowac te 10-15 minut i dopiero ruszyc dalej. Tutaj juz procentowo czas bedzie gorszy niz spalinowym.

    Cala Polske to np. Bielsk-Gdansk. Giulia zrobie w 4h30m, Teslą nie jechałem, ale wiem, ze kolo 5h30m by mi to zajelo - bo musialbym sie doladowac jakies 30 minut + zjechac na chwile z autostrady i na nia wrocic.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #18636
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj hefalump napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dodam, ze szukam w takim a nie innym budzecie bo potrzebuje czegos maksymalnie bezawaryjnego, co przez najblizsze 2 lata bedzie po prostu tanie w eksploatacji, a taki koszt samochodu rowna sie racie okolo 1k brutto
    to przecież sam sobie odpowiedziałeś. Nie chcesz wyższej klasy z dużym nalotem, bo to auto nie będzie maksymalnie bezawaryjne i tanie w eksploatacji. Maksymalnie bezawaryjne i tanie w utrzymaniu będzie możliwie jak najtańszy model z możliwie jak najmniejszym nalotem.

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Faktyczna roznica i problem moze byc jezeli regularnie jezdzi sie takie 'nieprzyjemne' odleglosci dla BEV'a. Np. taka trasa 380km autostrada. Spaliną sie to machnie na raz, jak sie czlowiekowi spieszy to nawet na hot-doga czy szczanie nie bedzie robil pit-stopu i to opierdoli w 3h. A BEV'em sie tak nie da bo jadac autostrada po jakichs 300km i tak bedzie sie trzeba zatrzymac, doladowac te 10-15 minut i dopiero ruszyc dalej. Tutaj juz procentowo czas bedzie gorszy niz spalinowym.
    dlatego elektryk jako auto służbowe jeszcze długo będzie nieadekwatny. Jako prywatne do standardowego zastosowania to nie ma nic lepszego obecnie niż BEV.

    A jeśli chodzi o ładowanie w garażach podziemnych - muszą jakoś infrastrukturę przygotować również w starszych budynkach, bo za 10 lat będzie ciśnienie w chuj na to.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 07-02-2024, 11:50

  8. #18637
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A jeśli chodzi o ładowanie w garażach podziemnych - muszą jakoś infrastrukturę przygotować również w starszych budynkach, bo za 10 lat będzie ciśnienie w chuj na to.
    W samych budynkach to nawet nie, ale jak masz pod blokiem z 60 miejsc na samochody to spokojnie powinno byc 10-20 podwojnych slupkow do takiego powolnego ladowania dajacych 3/6/9kW. To spokojnie wystarczy wiekszosci, nawet jak dzis sie nie naladujesz to wystarczy, ze wlaczysz jutro czy pojutrze na noc i tyle, to juz by dosc dobrze rozwiazywalo czesc problemow. Tylko oglnie tez trzeba pamietac, ze w b0lzce te zmiany ida bardzo wolno i nadal straszna ciemnota rzadzi. Ludzie dalej na nowych osiedlach musza chodzic do sadow zeby zmusic wspolnote do wyrazenia zgody na ladowanie w takim garazu podziemnym na przyklad xD Bo w b0lzce jak w lesie i tutaj wbrew pozorom nadal wiekszosc ludzi mysli, ze BEVy to sie jarajo co chwile. xD Tymczasem potrzciwe niepalne dizelki:

    https://twitter.com/Xx17965797N/stat...07038648066077

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #18638
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    no dlatego póki nie będzie odpowiednich regulacji, to ja się BEVa nie tykam. Jak tylko zaczną montować ładowarki w garażach podziemnych, to essasito i jazda po Teslunie

  10. #18639
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ja buduje dom po to zeby moc jezdzic tesla

  11. #18640
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,401
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    elektryczna to może być hulajnoga w moim 25 letnim oplu co jak się spierdoli to spycham w pokrzywy a z bagażnika wyciągam hulaje i zapierdalam do cywilizacji
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #18641
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Czemu BMW serii 7, E65/66 są tak tanie?
    Pierdoliły się czy co? Bogato wyposażona limuzyna z v8 za 25-30tyś? MAX 40?
    Gdzie tu jest haczyk?
    Cały czas rozglądam się z E38 z v8 ale widze że w tej kasie albo i taniej dostanę E66

  13. #18642
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Stare, brzydkie i w chuj kosztowne w naprawie. To trzeba sobie zadac pytanie czemu mialyby byc drogie xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  14. #18643
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No a w sumie to ile mogłyby teraz kosztować, jak za jakies 50k można szukać zmeczonych f01

  15. #18644
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    E65 faktycznie brzydkie ale E66 już wygląda troche lepiej.
    Co do drugiej odpowiedzi: no nie wiem, jest tańsze od E38 nawet

  16. #18645
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    E65 faktycznie brzydkie ale E66 już wygląda troche lepiej.
    Co do drugiej odpowiedzi: no nie wiem, jest tańsze od E38 nawet
    Bo E38 zestarzało się jak wino, a nie winogrono

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •