Reklama
Strona 1207 z 1245 PierwszaPierwsza ... 207707110711571197120512061207120812091217 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 18,091 do 18,105 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #18091
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,406
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Master
    "Realny zasięg elektryków na autostradzie, dziennikarze niemieckiego czasopisma Auto Bild postanowili sprawdzić rzeczywisty zasięg 36 samochodów elektrycznych. Jak mocno różnił się od deklarowanego?"
    (badanie prawdopodobnie odbywało się w lecie).
    Wybór samochodu.-301290650_751646412793410_5165393307281071497_n.jpg
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  2. #18092
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    No nie wiem po chuj komu takie zasiegi, ale w sumie spoko, ze az takie duze sa chociaz Tesle tu ladnie wydymali, ale wiadomo jak to jest z takimi rankingami. Producent mojego auta podaje, ze pali srednio 6l w mieszanym i ma zasieg 950km, a realnie pali 12l i ma 450km zasiegu
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #18093
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj mazda313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zastanawiam się pomiędzy Astra K hatchback 2016, a Meganką 4 hatchback 2017~. Niby wszelkie znaki na ziemi i niebie mi mówią że astra jest lepsza, bo nie jest tak awaryjna jak meganka + ma lepsze silniki, ale może ktoś z was stał przed podobnym dylematem/ zna się trochę lepiej na samochodach i podpowie mi który z nich jest sensowniejszym wyborem?

    Ewentualnie jakiś hatchback/sedan 2014+, tak do 55k? Teraz liczy się dla mnie jedynie wygląd i w miarę tania eksploatacja.
    Giulietta pzdr
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #18094

    Miłość Przyjaźń Męstwo Sonka jest teraz offline
    Avatar Sonka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Raczej Siedzące.
    Posty
    1,101
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj mazda313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zastanawiam się pomiędzy Astra K hatchback 2016, a Meganką 4 hatchback 2017~. Niby wszelkie znaki na ziemi i niebie mi mówią że astra jest lepsza, bo nie jest tak awaryjna jak meganka + ma lepsze silniki, ale może ktoś z was stał przed podobnym dylematem/ zna się trochę lepiej na samochodach i podpowie mi który z nich jest sensowniejszym wyborem?

    Ewentualnie jakiś hatchback/sedan 2014+, tak do 55k? Teraz liczy się dla mnie jedynie wygląd i w miarę tania eksploatacja.

    Renuwki zawsze problem z elektryką, ZAWSZE. Opel z kolei to zgnilak chociaz przy tym roczniku jeszcze z 2 latka pojezdzisz. Chyba, że kupisz zdrowy egzemplarz i dasz do profesjonalnej konserwacji. W tym budżecie co do hatchbaka mogę ci polecić Golfa MK VII. Sam mam jako drugie auto do zadań specjalnych i od 4 lat jedyne co wymieniłem to rozrzad, opony i olej chociaż najebane już ponad 260k kilometrów. Jak dużo latasz w trasy to 2.0/1.6 TDI, jak miasto to 1.4TSI. Ja mam tdika i jest miodzio.
    Ostatnio zmieniony przez Sonka : 26-08-2022, 10:37


    Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.

  6. #18095

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    31
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Sonka napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Renuwki zawsze problem z elektryką, ZAWSZE. Opel z kolei to zgnilak chociaz przy tym roczniku jeszcze z 2 latka pojezdzisz. Chyba, że kupisz zdrowy egzemplarz i dasz do profesjonalnej konserwacji. W tym budżecie co do hatchbaka mogę ci polecić Golfa MK VII. Sam mam jako drugie auto do zadań specjalnych i od 4 lat jedyne co wymieniłem to rozrzad, opony i olej chociaż najebane już ponad 260k kilometrów. Jak dużo latasz w trasy to 2.0/1.6 TDI, jak miasto to 1.4TSI. Ja mam tdika i jest miodzio.
    nie rozumiem

  7. #18096
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Wawik ;
    jaka minikoparka najlepsza na start?
    takeuchi/cat
    a prawda taka że jak bierzesz nową to każda przez 3 lata porobi bez awarii
    a jak weźmiesz używaną to kwestia tego w jakim stanie jest, a że tego zazwyczaj nie ma możliwości sprawdzić to se możesz równie dobrze z fusów powróżyć

  8. #18097
    Avatar Gast
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    3,718
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Giulietta pzdr
    Ooo tak. Od jakiegoś czasu jako właściciel 170konnego benzyniaka w automacie mogę szczerze polecić autko. Warto jednak dołożyć i poszukać 1.75, bo można żałować jak ja.
    Pytanie tylko wtedy której wersji poszuka, bo QV po lifcie mu się będzie ciężko zepnąć w dobrym stanie, nie mówię nawet o veloce. No więc chyba i tak musiałby zadbanej 1.4 170 szukać.
    nic.

  9. #18098
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Gast napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ooo tak. Od jakiegoś czasu jako właściciel 170konnego benzyniaka w automacie mogę szczerze polecić autko. Warto jednak dołożyć i poszukać 1.75, bo można żałować jak ja.
    Pytanie tylko wtedy której wersji poszuka, bo QV po lifcie mu się będzie ciężko zepnąć w dobrym stanie, nie mówię nawet o veloce. No więc chyba i tak musiałby zadbanej 1.4 170 szukać.
    1.75TBi znajdziesz tylko trzeba sie liczyc z wydatkiem 80.000+ na 7-8 letniego hatchbacka - malo kto sie zdecyduje na taki ruch. Zwlaszcza, ze za 20-30k mniej mozna miec chocby Megane RS czy Focusa ST, ktore sa po prostu znane i lubiane. Fakt, ze Giulietta i tak jest lepsza bo poza fajnymi osiagami ma po prostu jakis styl i wyglada fajnie i w srodku i na zewnatrz, a nie jak gowno typu Focus, ale cena jest tez wyzsza.
    A 1.4 170km to tez bardzo dobry motor, tam jeszcze mozna pare kuni dorzucic i to wystarczy dla tego samochodu. Te 20-30 koni w codziennym ruchu az tak duzo nie zmieni. Poza tym 1.75TBi łyka duzo, a 1.4 o ile pamietam jest idealny do nadltenku jedynego slusznego paliwa.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #18099
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    O mamo co tu się. grubas Sonka coś pierdoli o jebiących się nowych Reno (XDDD) gnijących nowych Oplach (XDDDDDD), a na koniec kozieńska kreatura mówi coś o łykaniu LPG przez mocarnego Multiaira.

    Wszystko się zgadza, z tym, że:
    -nowe Renówki są zajebiste,
    -nowe Ople zardzewieją może za ~10 lat,
    -Multiair to pizda i chuj, pierwsze moduły jebały się na potęgę, a gaz tylko do T-Jeta.

    PS 80k to się daje za TBI ~5 letnie. Początek produkcji to można za połowę tego mieć.

  11. #18100
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,326
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    dobra dobra ty sie zajmij gratami

  12. #18101

    Miłość Przyjaźń Męstwo Sonka jest teraz offline
    Avatar Sonka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Raczej Siedzące.
    Posty
    1,101
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O mamo co tu się. grubas Sonka coś pierdoli o jebiących się nowych Reno (XDDD) gnijących nowych Oplach (XDDDDDD), a na koniec kozieńska kreatura mówi coś o łykaniu LPG przez mocarnego Multiaira.

    Wszystko się zgadza, z tym, że:
    -nowe Renówki są zajebiste,
    -nowe Ople zardzewieją może za ~10 lat,
    -Multiair to pizda i chuj, pierwsze moduły jebały się na potęgę, a gaz tylko do T-Jeta.

    PS 80k to się daje za TBI ~5 letnie. Początek produkcji to można za połowę tego mieć.
    widzę czytanie ze zrozumieniem u pana moderanta na tak samo niskim poziomie jak myślenie u tibjarza.

    Ad.1 Nowe renuwki nie są zajebiste, miałem na testy talismana i na drugi dzień wyjebałą choinka i wziałem superba.
    Ad.2 Klient pyta o opla 2017 odejmij od obecnego rocznika i dodaj 2 latka które daje do pierszej zgnilizny.

    Wsiadaj w nowiutką skodunię fabię 1.0 w bęzynce i marsz do szkoły bo 1.09 dziś.


    Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.

  13. #18102
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Sonka napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    widzę czytanie ze zrozumieniem u pana moderanta na tak samo niskim poziomie jak myślenie u tibjarza.

    Ad.1 Nowe renuwki nie są zajebiste, miałem na testy talismana i na drugi dzień wyjebałą choinka i wziałem superba.
    Ad.2 Klient pyta o opla 2017 odejmij od obecnego rocznika i dodaj 2 latka które daje do pierszej zgnilizny.

    Wsiadaj w nowiutką skodunię fabię 1.0 w bęzynce i marsz do szkoły bo 1.09 dziś.
    Ale ty sobie kolego uważaj może co.

    Pierwsze Talizmany to była popelina jak chuj, ale poza tą wpadką Renault od dawna nie miało takich akcji i łatka jebiących się parchów już dawno zostało im odklejona.
    Za to Superb i Skoda to zły przykład, bo tam ostatnio były ogromne problemy z Infotainmentem we wszystkich autach i przez jakieś 2 lata udawali, że nic się przecież nie dzieje, aktualizacja rozwiąże sprawę XD Polecam na YT se znaleźć typa, co nagrywał filmy o swoim Kamiqu i co tam się jebało. Z resztą takich produkcji dot. Skody jest sporo. Dopiero teraz rzekomo hardwarowo poprawili te auta i problemy się skończyły. To tak a propos niemieckiej solidności i niezawodności.

    A co do Opli - pokaż mi zgnitą Astrę H. Przypominam, że to auta już prawie pełnoletnie. PS Tak, wiem, że znajdzie się niejedna zgnita Astra H, ale poziom ugnicia jest zazwyczaj kosmetyczny i występuje głównie w autach po przejściach. Np. VW z tego okresu nie jest lepsze (zalecam pooglądanie Golfów V i Pasków B6 jak wyglądają ich progi i to bez żadnej ingerencji poza fabryką).

    Poziom zabezpieczenia antykorozyjnego i ogólnie konstrukcji aut w tym zakresie od ~15-20 lat jest na wysokim poziomie i najzwyczajniej samochody gniją rzadziej i wolniej, mniej dotkliwie. Kiedyś tracenie podłogi i progów po 10 latach to była norma, teraz po 20 latach wychodzi jakaś kosmetyka. Te ugnite parchy, które się czasem widuje to albo Mazdy, albo fury źle naprawione po konkretniejszych naprawach blacharskich.

  14. #18103

    Miłość Przyjaźń Męstwo Sonka jest teraz offline
    Avatar Sonka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Raczej Siedzące.
    Posty
    1,101
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Widzisz panie moderant, jednak renuwki nie takie zajebiste. A z superbem od 2016 żadnego problemu. tylko serwis olejowy, opony, hamulce i rozrzad. Mam też golfa 7, z 2017 również nic poza w/w.

    A co do astry h to albo ja mam takie szczeście albo pan moderant z 5 latek pod lodem przeleżał ale co druga ma bomble na nadkolach i zgniete tylne klapy.


    Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.

  15. #18104
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Sonka napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widzisz panie moderant, jednak renuwki nie takie zajebiste. A z superbem od 2016 żadnego problemu. tylko serwis olejowy, opony, hamulce i rozrzad. Mam też golfa 7, z 2017 również nic poza w/w.

    A co do astry h to albo ja mam takie szczeście albo pan moderant z 5 latek pod lodem przeleżał ale co druga ma bomble na nadkolach i zgniete tylne klapy.
    ja się zastanawiam dlaczego ten typ dalej bez bana jest.

    Fajnie, że Superb z 2016 jest ok, ale jakbyś kupował w 2020, to byś kurwa schudł ze stresu. Obecnie jeden chuj co się kupi, bo każda marka ma wpadki i każde auto może mieć wady ukryte i nie ma już żadnych stereotypów sprzed lat, które mają pokrycie w rzeczywistości.

    Astry H gniją jak każde starsze już auto (ale na pewno nie jak Opel z lat 90.), ale tak czy siak nie widuję ich w takim stanie, jaki opisujesz. Gnijąca tylna klapa to natomiast domena Paska B6 i w sumie również każdego innego starszego paska, jak również innych niemieckich aut, również premium. Opel tutaj nie jest wyjątkiem, bardziej potwierdzeniem reguły.
    Sugerowanie, że Astra K zgnije w ciągu kilku lat to kryminał. Kupując ~5 letnie auto teraz, mamy co najmniej 10 lat spokoju i tyczy się to dosłownie każdego innego auta (poza Mazdą oczywiście).

  16. #18105

    Miłość Przyjaźń Męstwo Sonka jest teraz offline
    Avatar Sonka
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Raczej Siedzące.
    Posty
    1,101
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    przedewszystkim nie typ tylko przedsiebiorca, który roruszał to zagrzybiałe forum. Po drugie, nie można banować za pisanie prawdy. Po trzecie daj reputa.


    Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •