Reklama
Strona 1168 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1686681068111811581166116711681169117011781218 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 17,506 do 17,520 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #17506
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przy 2+1 sedan daje rade ale nie jest to specjalnie wygodne
    jak nie lubisz zmieniac aut a planujesz drugie dziecko to lepiej od razu wjechac w cos wiekszego
    ty już trzeci rok pakujesz wózek do E39, ale to i tak dla kolegi chuja zmienia, bo on chce możliwie jak najnowszy wóz, a duże sedany do 30k to musiałby szukać początku produkcji E60 albo dojebanych przebiegiem poliftowych W211, które to będą się jebać regularnie i na duży hajs.

  2. #17507
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Jak sie ma dziecko to tylko SUV. SUV jest dobry. SUV jest bezpieczny. SUV jest wygodny. SUV ma pojemny bagaznik.
    Tylko SUV. Ale fakt faktem za 30k to tak srednio. Problem w tym, ze teraz za tyle ludzie rowery kupuja i wybor uzywanych aut jest imo chujowszy niz byl kiedykolwiek.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #17508
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    To prawda tylko SUV, szukam właśnie bo akurat mam chyba wolne pieniądze, pewnie w cx9 pojde
    Ja wózek przez rok woziłem bo młody po tym czasie już do wózka wsiąść nie chcial

  5. #17509
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie wiem, nie mam jeszcze dziecka ale to wyobrażenie że tylko kombi czy suv jest dla mnie trochę przesadzone. Mam kuzyna który normalnie się pakuje do Mazdy 6 na tygodniowe wakacje z 2 dzieci 6 lat i 1 rok. Ostatnio z żoną też jechaliśmy na krótki wyjazd i nawet w tej naszej A3 pół bagażnika było po prostu puste. Osobiście bym wolał kupić bagażnik dachowy i go od czasu do czasu założyć niż szukać na siłę kombi czy suva.
    No ale ja jestem #teamsedan, jeszcze nie spotkałem kombi które by mi się podobało
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  6. #17510
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem, nie mam jeszcze dziecka ale to wyobrażenie że tylko kombi czy suv jest dla mnie trochę przesadzone. Mam kuzyna który normalnie się pakuje do Mazdy 6 na tygodniowe wakacje z 2 dzieci 6 lat i 1 rok. Ostatnio z żoną też jechaliśmy na krótki wyjazd i nawet w tej naszej A3 pół bagażnika było po prostu puste. Osobiście bym wolał kupić bagażnik dachowy i go od czasu do czasu założyć niż szukać na siłę kombi czy suva.
    No ale ja jestem #teamsedan, jeszcze nie spotkałem kombi które by mi się podobało
    Akurat A3 8V jest jednym z najładniejszych sedanów, ale też z tych małych, a więc tam dwójki dzieci nie wciśniesz ni chuja, dwa wózki zajmą prawie cały bagażnik.

    Tu nie chodzi o to, że sedany mają małe kufry, bo tak nie jest. Problemem jest otwór załadunkowy, który jest mały i do tego musisz wszystko pod kątem wpychać, co w przypadku takiego gabarytu jak wózek jest po prostu przejebane. Hatchback i liftback rozwiązują ten problem, ale hatche zazwyczaj mają małe bagażniki (ok. 350 litrów, dla jednego dziecka ok, dla dwóch na pewno nie), a liftbacków jest bardzo mało (Octavia, Avensis II, Insignia i cośtam jeszcze, ale wybór niewielki). Dla kogoś, kto ma wyjebane jak auto wygląda, czy jest prestiżowe itp. itd., to kombi pokroju Octavii jest idealne.

  7. #17511
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No właśnie to też zależy od wieku tych dzieciaków, jak będzie różnica 3 lat między nimi to już dwóch wózków nie trzeba. Myślę, że z bagażnikiem na dach, byłbym w stanie się spakować nawet z dwójką dzieci pod warunkiem że biorę jeden wózek. Oczwyiście kwestia wygody w takim rozwiązaniu jest nieco dyskusyjna, ale póki jestem młody i silny to mogę się tak poświęcić :D
    Ale z drugiej strony mam kolegę z półrocznym dzieckiem i on mając nową Rav4 na ten sam wyjazd zdołal zapakować cały bagażnik az po sufit + miał bagaże na przednim siedzeniu, a żona z małym siedziała z tyłu.
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  8. #17512
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    no bo to nie tak ze do sedana sie nie zapakujesz, zwyczajnie mniejsza wygoda i mniej mozliwosci
    do tego do malo ktorego sedana zapakujesz dwa foteliki do jazdy tylem zeby dalo sie tym autem jechac (a ja innych fotelikow nie uznaje)
    byc moze w jakims superbie by sie dalo, ale tak to tylko suvy/minivany

    do sedana sie da w wiekszosci przypadkow, chyba ze 2 wozki trzeba, maluchem tez sie jakos w pieciu jezdzilo xD

  9. #17513
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,401
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jedyny sedan jakiego widziałem gdy szwagier pakował wózek (ten taki duży że dzieciak leżyxD), to się mieścił do forda scorpio ale tam bagażnik był olbrzymi (butla z gazem w bagażniku) inie tylko ten wózek ale i inne rzeczy.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  10. #17514
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,687
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    gościu ja do E klasy to 3 świnie i konia nawet zapakuje, wiec wuzek ez

  11. #17515
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nwm jaki bagaznik ma żulieta, ale ja jadac teraz na wakacje to we dwojke tak na styk w sensie bagaznik pelny, troche na polce pod szyba, troche na tylnich siedzeniach i pod (tam gdzie miejsce na nogi). xD
    Ale to pewnie zalezy od ludzi.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #17516
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    no ogolnie to gdyby sedan kazdemu wystarczal to nikt nie kupowalby kombi
    jeden wezmie mala torbe na 2 tyg wakacji, inni biora pontony materace i pilki xD

  13. #17517
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jako czlowiek ktory jezdzil tylko hatchbackami i sedanami, smialo stwierdzam ze suv wygrywa jezeli chodzi o dzieci. Mam po raz pierwszy suva o wiele latwiej i wygodniej bedzie z bagaznikiem jak userzy wyzej pisali. Rowniez jest latwiej z fotelikiem ale to moze tylko moje odczucie. Zaraz pewnie przyjdzie mex i zacznie buczec jakie to suvy chujowe, wee ze dla babek co sie nie znajom na samochodach i najlepiej mercedes w124, sedan, dizel na gaz i chuj wie co jeszcze.

  14. #17518
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    SUVy są chujowe, bo dużo lepiej i taniej jest se kupić np. Superba kombi i masz dużo przestronniejszy i praktyczniejszy wóz, z tą różnicą, że nie wjedzie kurwa na 20 cm krawężnik (tzn. SUV też nie wjedzie, ale sprawia wrażenie jakby mógł, a pod spodem kupa plastiku i potem płacz bo rozjebane).

    SUVy nie mają w środku dużo miejsca o ile nie jest to jakieś popierdolone X5 czy coś tej klasy. Zwykłe kombi jest bardziej pakowne i praktyczne, dlatego SUVy właśnie nie mają sensu o ile nie są pierdolne, ale wtedy dalej taka Superb kasuje miejscem w środku i pojemnością bagażnika, a więc kurwa dalej SUV do pizdy jest a nie do czegoś.

    Sorry, to jest fakt i tego nikt nie zmieni. Moda już przeżarła mózgi, SUV nigdy nie był praktycznym autem i nie po to został stworzony. Najlepszym przykładem jest Stelvio, która w środku ma chyba mniej miejsca niż Giulia albo kurwa tyle samo, a auto w kurwę większe XD Alfie wybaczam, bo Stelvio jest zwyczajnie ładne, ale za chuja nie jest praktyczne, bo każdy SUV jest wielki na zewnątrz i zaskakująco mały w środku.

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no ogolnie to gdyby sedan kazdemu wystarczal to nikt nie kupowalby kombi
    jeden wezmie mala torbe na 2 tyg wakacji, inni biora pontony materace i pilki xD
    Kombi zawsze ma sens, bo po prostu wykorzystujesz wielkość samochodu, gdzie w sedanie długość masz praktycznie identyczną, a miejsca załadunkowego w pizdu mniej. Nie ma logicznych przesłanek ku temu, by nie kupić kombi, gdyż najzwyczajniej w świecie jest w chuj bardziej praktyczne bez negatywnego efektu jakim jest zwiększona długość auta.

    To co się komu podoba odłóżmy na bok, bo są ładne sedany, ale i ładne kombi, a więc kwestia gustu. Praktyczność zawsze jest po stronie kombi i o ile ktoś nie ulegnie pierdoleniu typu prestiż, bo sedan to limuzyna i inne tego typu kocopoły, to kombi jest najlepszą opcją.

    Oczywiście mowa tutaj o sytuacji, gdzie auto kupujemy do użytkowania, a nie do chuj wie czego, np. stare auta czy jakieś zabawki, gdzie praktyczność nie ma żadnego znaczenia.

    Ja np. zawsze kupowałem auta do chuj wie czego więc kombi dla mnie nie miało znaczenia, ale jakbym chciał np. A6 C5, to bym brał tylko kombi, bo jest ładniejsze (tak samo C4, które możliwe, że kupię i to niedługo).
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-07-2021, 18:26

  15. #17519

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Ja tez niedawno zakupilem SUVa, wczesniej jezdzilem wylacznie sedan/kombi i juz wiem, ze kolejnym moim autem tez bedzie SUV.

  16. #17520
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    SUVy nie mają w środku dużo miejsca o ile nie jest to jakieś popierdolone X5 czy coś tej klasy. Zwykłe kombi jest bardziej pakowne i praktyczne, dlatego SUVy właśnie nie mają sensu o ile nie są pierdolne, ale wtedy dalej taka Superb kasuje miejscem w środku i pojemnością bagażnika, a więc kurwa dalej SUV do pizdy jest a nie do czegoś.
    Daj mi sedan/kombi z regulowanymi osobno tylni fotelami za jakieś 30k to może nie kupię suva
    I niech to nie jest peugeot sw z jakimś pierdzikiem 1.6, ani nic luksusowego typu A8, s klasa, 7
    Chyba nie ma, nawet w superbie w którym od zajebania miejsca

    Tu do gry wchodzą minivany, ale zwykle brzydkie, słabe, marnie się prowadzą, no i kto chciałby jeździć minivanem

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •