Reklama
Strona 1158 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1586581058110811481156115711581159116011681208 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 17,356 do 17,370 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #17356
    Avatar Maly Wielki Pajac
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tarnów
    Posty
    2,634
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    mój brat właśnie taką perełkę (2.0 gtc) kupił od handlarza i to jeszcze kurwa z tymi specjalistami co to pomagają kupić auto za hajs...

    niby miernik itp elegancko, niby miał być "tylko" uszczelniacz wału a był remont połowy silnika za 5k (żadna wymiana uszczelniacza by nie pomogła bo wał miał luz liczony w mm ) + turbina + po roku klima itd miała być do roboty ALE na szczęście kobitka wymusiła na nim pierwszeństwo, dostał z ubezpieczenia 9k+wrak sprzedany za 7k+opony z felgami za jakieś 1,5k więc wcale źle nie wyszedł na tej stłuczce (tzn wjebał hajs ale nie tak dużo jakby to chciał sprzedać normalnie)

  2. #17357
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Handlarze to nie zawsze kurwy cwele i oszusty
    Niektórzy chcą po prostu pohandlować, zarobić, nawet uczciwie (patrz auto bawaria, może nie idealny przykład ale ogólnie uczciwie wszystko podają, wyrobili sobie markę i ludzie traktują ich auta jako 100% pewniaki)

  3. Reklama
  4. #17358
    Boruciarz

    Domyślny

    Nie ma to jak traktowac jakiekolwiek uzywane auto jako 'pewniak'

  5. #17359
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no niby ta
    ale to tez może pójść w drugą stronę; większość osób prywatnych sprzedaje swoje auta ze względu na nadchodzące większe wydatki związane z naprawą, a tego na pierwszy rzut oka nie zauważymy przy pierwszych oględzinach czy nawet u mechanika. (ten mój poprzedni, to mechanik sprawdzał, mówił, że wszystko git - i po 2 miechach dwumasa padła a po roku można powiedzieć, ze remont silnika xD)


    Dzwoniłem do tego z Poznania za 12,7k. to wydawał się typek legit,od 11 lat w handlu, jak zapytałem o oryginalny katalizator to troszkę się zaśmiał i powiedział, ze dla niego takie zabawy to kryminał

    jutro przedzwonię do tej z gdanska i chyba do tych https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#fd112ef947
    i https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#401a34bba6
    Uwierz mi, że większość ludzi nie sprzedaje auta, bo się sypie, ale oczywiście - może tak być. Bardzo dużo ludzi oferuje samochody, które mają stosunkowo nowe części, różnie bywa w życiu i nie można tutaj generalizować. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że handler cię wydyma, bo to dla niego chleb powszedni i chleb sam w sobie, bo przecież to jego źródło utrzymania. Z drugiej strony jak ci sprzeda minę, to przecież jest rękojmia (tylko jeśli sprzedaje to jako firma!) i to działa, można z gościem się ścierać i prawdopodobne, że się dogadacie, bo w sądzie raczej on nie ma szans na wygranie jeśli masz konkretne dowody (np. opinia rzeczoznawcy, że silnik był trup itp.).

    Ta z Góry Kalwarii wygląda ok, ma oryginalny przebieg przynajmniej.

    Cytuj Maly Wielki Pajac napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mój brat właśnie taką perełkę (2.0 gtc) kupił od handlarza i to jeszcze kurwa z tymi specjalistami co to pomagają kupić auto za hajs...
    Bo ci sprawdzacze są w takich przypadkach chuja warci. Dlaczego? Bo kurwa pewnych rzeczy nie jesteś w stanie sprawdzić bez bardzo długiej jazdy próbnej i kompleksowego trzepania u mechanika, a nawet wtedy nie masz pewności - tutaj przykładem ten wał. Turbo i klima to już normalna eksploatacja i tutaj bym nikogo nie winił, stare auta się zużywają i tyle, a taka Astra na pewno nie była lekko traktowana w przeszłośći.

    Po co są te wszystkie firmy sprawdzające auta? Ano po to, że jak masz daleko, to oni tam pojadą, porobią masę fotek, zmierzą lakier, sprawdzą całe wnętrze, całą komorę silnika, wycieki itp. itd., no ogólnie powiedzą ci dużo więcej niż sam byś zobaczył jako pospolity kopacz w opony. I to tyle, ew. jak zapłacisz ekstra, to ci go na stację albo do mechaniora wezmą i będziesz wiedział wszystko o hamulcach, zawieszeniu i potencjalnych naprawach, które widać na takich oględzinach. Nikt ci nie powie, że turbo za pół roku klęknie, bo nikt tego nie wie. Ten uszczelniacz to tak samo, cieknie to w sumie standardowo mówisz, że zmiana załatwi sprawę. Nie rozbiorą ci silnika na oględzinach, nie wejdziesz tam.
    Tak to działa i nie można mieć do nikogo pretensji, stare auta to stare auta i trzeba się liczyć z czasem dużymi wydatkami.

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Handlarze to nie zawsze kurwy cwele i oszusty
    Niektórzy chcą po prostu pohandlować, zarobić, nawet uczciwie (patrz auto bawaria, może nie idealny przykład ale ogólnie uczciwie wszystko podają, wyrobili sobie markę i ludzie traktują ich auta jako 100% pewniaki)
    Ale tu żeś Wojtek zły przykład podał XD

    Chuja uczciwie podają, walą w chuja w tych zapowiedziach aż huczy. Dlatego zaczęli robić te video prezentacje, bo ludzie im cisnęli, że na zapowiedzi wszystko pico bello, a na miejscu tu chujnia, tam pizda, a cena sztywna i spierdalaj. Oni się tym różnią, że zrobili se markę na fb dzięki kupionym lajkom i dzbanom, którzy żadnego auta od nich nie widzieli, a spuszczają się nad tymi przepłaconymi landarami. Nie mówię, że tam sam szrot mają, bo nie, to są sensowne auta, chłopaki w przypadku jakichś awarii po zakupie pomagają (zdarzyło się kilka, a więc to też mówi, że szrotów nie sprzedają), ale ceny są z kosmosu, a auta dość zwykłe niestety i mają sporo niedociągnięć, które w zapowiedziach się nie pojawiają.
    Ich odpowiedź? "My się nad tymi autami nie spuszczamy". Także ten, ja do nich może jeszcze kiedyś pojadę, jak będą mieli coś naprawdę dla mnie, ale nie jestem na pewno nimi oczarowany, a powiem więcej - raczej rozczarowany.

    Możliwe, że będę jechał do Pieszyc do MM Nice Cars (ci od Lexusów), to zdam relacje jak oni walą w chuja XD Ale to się okaże.

    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie ma to jak traktowac jakiekolwiek uzywane auto jako 'pewniak'
    Amen
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 25-05-2021, 08:36

  6. #17360
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chuja uczciwie podają, walą w chuja w tych zapowiedziach aż huczy
    może nie idealny przykład, napisałem
    ale to jedyne co mi przyszło do głowy xD opinie mają dobre i ludzie często do nich jadą jak do salonu
    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie ma to jak traktowac jakiekolwiek uzywane auto jako 'pewniak'
    no co zrobisz jak se marke wyrobili to tak ich traktuja

    ostatnio gdzieś jakiś post widziałem, nie wiem czy auto bawaria czy bimmer autos, że jakiś gość był mega zdziwiony, że oni do szwajcarii nie jadą z przenośnym podnośnikiem i całym sprzętem serwisowym, tylko podjeżdżają, kopią w oponę, słuchają silnika i kupują xdddd

  7. #17361
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ludzie się budzą, że oni te auta kupują tak jak każdy handlarz - kopią w oponę, obchodzą go w koło 5 minut i biorą, bo cena jest kurwa w pizdę niska i zarobią na nim tak czy siak, bo w Polsce jest ssanie na stare BMW, a dodatkowo kupili se lajki na allegro i mają ponad 50k polubień, co z automatu czyni ich guru handlarstwa w oczach 95% potencjalnych klientów.

    Marketing krulem, niestety.

  8. #17362
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no niby ta
    ale to tez może pójść w drugą stronę; większość osób prywatnych sprzedaje swoje auta ze względu na nadchodzące większe wydatki związane z naprawą, a tego na pierwszy rzut oka nie zauważymy przy pierwszych oględzinach czy nawet u mechanika. (ten mój poprzedni, to mechanik sprawdzał, mówił, że wszystko git - i po 2 miechach dwumasa padła a po roku można powiedzieć, ze remont silnika xD)
    To niezly mechanik ogulnie xD
    Nie no zeby nie zauwazyc rozjebanej dwumasy czy silnika do remontu to trzeba miec juz chyba wybitny talent do samochodow.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #17363

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15


  10. #17364
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Typowe oferty od handlarzy - fotki z pizdy, chuja wiesz o aucie. Trzeba jechać i oglądać, ogłoszenie jest jak zwykle nic niewarte.

    To może być ok, tanio i coś w nim było robione ostatnio. Wypytaj chłopa o więcej info:
    https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam...tml#9cce3e9f45

  11. #17365

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    o tu ta sama https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...l#gallery-open
    tylko 500pln taniej hehe

    jak zapytałem o faktury tych napraw, to powiedziała,że nie wie, bo to poprzedni właściciel wymieniał, a ona je kupiła w sierpniu
    nie wymaga niby żadnego wkładu finansowego, jest w ciągłej eksploatacji, ubezpieczenie i przegląd ważny do sierpnia

  12. #17366
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    o tu ta sama https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...l#gallery-open
    tylko 500pln taniej hehe

    jak zapytałem o faktury tych napraw, to powiedziała,że nie wie, bo to poprzedni właściciel wymieniał, a ona je kupiła w sierpniu
    nie wymaga niby żadnego wkładu finansowego, jest w ciągłej eksploatacji, ubezpieczenie i przegląd ważny do sierpnia
    Jedź obejrzeć po prostu.

  13. #17367
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Mieliscie kiedys problem z zaglowkami w bmw? Chodzi o to ze te zaglowki sa pod takim katem, ze glowa i kark sa jakby docisniete w dol. Czytalem na necie i niby tak ma byc...Nie mam takiego problemu z zadnym innym autem tylko bmw. W innych autach dalo sie jakos te zaglowki cofnac a w bmkach ida tylko w gore i w dol. Mial ktos kiedys podobny problem?

  14. #17368
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Masz nie opierać głowy o zagłówek, bo to sprzyja zaśnięciu. Poza tym przy uderzeniu łeb ma ci trafić w zagłówek i się od niego odbić, taka jest jego rola. Takie rozwiązanie jest w bardzo wielu autach.

  15. #17369
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Royalsiwy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mieliscie kiedys problem z zaglowkami w bmw? Chodzi o to ze te zaglowki sa pod takim katem, ze glowa i kark sa jakby docisniete w dol. Czytalem na necie i niby tak ma byc...Nie mam takiego problemu z zadnym innym autem tylko bmw. W innych autach dalo sie jakos te zaglowki cofnac a w bmkach ida tylko w gore i w dol. Mial ktos kiedys podobny problem?
    ta. uznawalem to np jako wode w focusie co to mex go kupił. wkurwiało mnie niemiłosiernie. podobnie ma sie sprawa w subaru. nawjygodnejsze pod tym wzgledem są renaulty, fiat i alfa. tam mozna czerep kurwa oprzeć jak trzeba i jest kurwa stosunkowo miekko, a nie jakas deska jebana.

  16. #17370

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    30
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jak będziesz kupował tą astre to minimum ten 1.6 105km. wszystko poniżej to będzie męczarnia tym jeździć przecież (6-7 lat jeździłem taką astrą 105km także wiem co mówię)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •