Reklama
Strona 1157 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1576571057110711471155115611571158115911671207 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 17,341 do 17,355 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #17341
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Te wyniki typu 5l na 100km to dla mnie jakaś kompletna abstrakcja xD
    Narzeczony znajomej żony się chwalił że golfik czwureczka nad morze mu spalił uwaga 4.6l
    No wszystko super dopóki nie dojdzie do wymiany sprzęgła dwumasu i czegoś tam i wkłada się w golfa tyle ile jest warty xD

    Może to jakieś odniesienie - przy zwykłej jeździe E39 2.5 pali mi ok 10 benzyny, po krótkich odcinkach, mieście, 14-16l
    Zdziwilbym sie jakby mi zulieta wziela wiecej jak z 5l srednio nad morze xD Jak normalnie na 1 zbiorniku oblatam tam i nazad. I jade se normalnie, jak bug da to 150 jak bug nie da to stoje w korku. A tak w trybie mieszanym kole chaupy tez bierze 7.5, ale zapierdalam w sumie caly czas

    Mechanik dzwonil jakies sruby sie ujebaly dwie, do tego dwumas, do tego sprzeglo, do tego jakis uszczelniacz wybieraka i essa jakies 3500 za czesci

  2. #17342
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Uśmiechnięta Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    10,345
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to raczej tak nie działa xd
    no nic przemysle luzno temat
    no do konca nie, ale cos ten silnik w gary musi brac, wiec jako prosty czlowiek zalozylem ze bierze 2x tyle co moj skoro 2x wiekszy
    samego powietrza przecie nie spala

  3. Reklama
  4. #17343
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zdziwilbym sie jakby mi zulieta wziela wiecej jak z 5l srednio nad morze xD Jak normalnie na 1 zbiorniku oblatam tam i nazad. I jade se normalnie, jak bug da to 150 jak bug nie da to stoje w korku. A tak w trybie mieszanym kole chaupy tez bierze 7.5, ale zapierdalam w sumie caly czas

    Mechanik dzwonil jakies sruby sie ujebaly dwie, do tego dwumas, do tego sprzeglo, do tego jakis uszczelniacz wybieraka i essa jakies 3500 za czesci
    i jeszcze zlodziej za robocizne bierze
    z jednej strony to w dizelkach fajne ze dopierdalasz a i tak malo spali no ale z drugiej jebie, halasuje i serwis kosztowny
    (pomijam nowe auta bo tam to juz chyba to samo)

  5. #17344
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i jeszcze zlodziej za robocizne bierze
    z jednej strony to w dizelkach fajne ze dopierdalasz a i tak malo spali no ale z drugiej jebie, halasuje i serwis kosztowny
    (pomijam nowe auta bo tam to juz chyba to samo)
    Nie no moj Michałek mechanik to za robocizne bierze tak malutko, ze zlego slowa nie powiem, a robi top level robote takze nalezy mu sie. Z drugiej strony co mu juz klienteli narailem to jego.

    Ale bym juz kurwa to auto wymienil nie ukrywam bo mimo, ze w sumie nic wiele sie nie zjebalo to te 2-3 lata jazdy mnie wyjda ze 70 000

  6. #17345
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Witamy w świecie nowoczesnej motoryzacji



    @Boruciarz ; co to jest kurwa takie tanie?
    https://www.otomoto.pl/oferta/subaru...ID6DIBHw.html?
    i dobre to w ogóle, czy jebać i kupować se na drugie auto rodzinne jebaną Imprezę z 1918 roku pordzewiałą.

  7. #17346
    Boruciarz

    Domyślny

    Stany, biciuch, kondon, parch
    subaru w pigulce

  8. #17347

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Siema,
    pare miechów temu pisałem tu, zebyscie mi poradzili jakies autko, @mexe doradził pare no i mój wybór padł na opla astra h

    "Cos w benzynce dla studenciaka; koszty eksploatacyjne i spalanie, zeby byly takie w normie, w golfie mialem 6-7l; miesiecznie robie gdzies tak 700-1200km, "
    -fajnie jakby miało 100+ koni, ale jak dostane jakiś argument, że lepiej mniej to pokornie to przyjmę do wiadomośći
    - benzynka, manual
    - jest możliwość, że jak coś wpadnie grosza, to będę chciał wrzucić gaz
    -dobrze jakby była klima, nie używam tak często, ale fajnie jakby była
    -liczba drzwi bez róznicy
    -kolor czarny lub jakiś ciemny, jak będzie jakaś perełka w kolorze srebrnym to też pokornie przyjmę do wiadomośći
    -no i najważniejsze, żeby te koszta eksploatacyjne były mniejsze niż w golfie 5, w którego wpakowałem ~~15k przez 3 lata



    Na co zwracać uwage w tych astrach? Lepiej 1,4 1,6 2,0? GTC jakies mi wyskakuje, spoko to czy lepiej kijem nawet tego nie tykać?
    tak do 300km jestem w stanie pojechac po auto, ew wiecej jak bede mieć 100% pewność, ze igła, trzymana pod kocem itp etc


    Takie mi sie narazie rzuciły na szybko w oczy, szukam tak do 12k. Zostawiłem część sobie na opłaty,ubezpieczenie i pierwszą drobną naprawę.

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#ff5ec3f4d5

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#8fb917d53f

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#a88a4b0b24

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#840d49c2d3

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#8fb917d53f

  9. #17348
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Każda benzyna jest tam dobra, śmiało brać i gazować jak jeszcze nie ma LPG.

    Wrzuciłeś same komisy/ handlarzy, szukaj raczej u prywatnych sprzedawców i nastaw się na zakup auta już z LPG najlepiej.

    GTC to oznaczenie wersji coupe (po chuju coupe z tego, zwykły 3d hatchback, ale zwykło się tak mówić), która jest imo naprawdę ładna jak na Opla, a więc w to bym celował.

    @Ehh, Szczecin, a więc będzie od chuja sprowadzonych z Niemiec, wiadomo. To nie jest minus, może być wręcz przeciwnie, ale przygotuj się na droższy serwis startowy, bo najczęściej będzie tam miał do wymiany sporo rzeczy (Niemcy najczęściej pozbywają się takich starych, mało wartych aut bez TUVu lub takich, które by go już nie przeszły i dlatego nasi to kupują za bezcen i zarabiają - wiadomo).

  10. #17349

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jak już będę jechał oglądać, to na coś konkretnego zwracać uwagę w tych astrach?

    Zwracać większą uwagę na przebieg? Zawęzić poszukiwania auta do np >250kkm Czy te auta są niezniszczalne i 250kkm to dla nich rozgrzewka?

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#34ace34b2b

    tu jakis niski przebieg
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#34ace34b2b

  11. #17350
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak już będę jechał oglądać, to na coś konkretnego zwracać uwagę w tych astrach?

    Zwracać większą uwagę na przebieg? Zawęzić poszukiwania auta do np >250kkm Czy te auta są niezniszczalne i 250kkm to dla nich rozgrzewka?

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#34ace34b2b

    tu jakis niski przebieg
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#34ace34b2b
    Ta z Pruszcza wygląda sensownie. Duży przebieg nie robi wrażenia na tych silnikach, ale trzeba mieć go na uwadze jak w każdym aucie (wiadomo, ogólne zużycie). Ja bym jednak szukał czegoś co ma mniej nalatane, ale żeby to było do sprawdzenia, bo lepiej mieć 270kkm realne niż 150kkm wątpliwe. Wszystko też zależy naturalnie od tego, jak auto było serwisowane i czy są na to jakieś papiery.

  12. #17351

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    teraz też tak przeglądam i ta mi mocno wpadła w oko; jedynie to czego brakuje to gazu, ale chuj tam
    czy pytanie o oryginalność katalizatora nie jest przesadą? bo znajomy mówi, że katy w nich są drogie i ludzie lubią wycinać i wsadzać jakieś gowno
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#fd112ef947

    ;ja wiem, ze 12k to moze nie duze pieniadze i powinienem pojechać, kopnąć w koło, sprawdzić czy odpala i tyle; no ale raz się tak naciąłem z poprzednim autem no i nie chce drugi raz popełnic tego samego błędu
    Ostatnio zmieniony przez Omens : 24-05-2021, 10:26

  13. #17352
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    teraz też tak przeglądam i ta mi mocno wpadła w oko; jedynie to czego brakuje to gazu, ale chuj tam
    czy pytanie o oryginalność katalizatora nie jest przesadą? bo znajomy mówi, że katy w nich są drogie i ludzie lubią wycinać i wsadzać jakieś gowno
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#fd112ef947

    ;ja wiem, ze 12k to moze nie duze pieniadze i powinienem pojechać, kopnąć w koło, sprawdzić czy odpala i tyle; no ale raz się tak naciąłem z poprzednim autem no i nie chce drugi raz popełnic tego samego błędu
    Handlarz i tak ci nie powie prawdy bo po co, sprawdzisz to przy oględzinach? Akurat u takiego bym się spodziewał wycięcia kata i wstawienia czegoś innego, bo dla niego to jest czysty zarobek i jest w tym pewnie obcykany.
    Poza tym typowo handlerski nalot 194kkm, kto wie, może prawdziwy, a może skręcony z 245kkm żeby lepiej wyglądało.

    Ta z Pruszcza raczej dużo lepsza, do tego tańsza.

    A to że auto jest tanie nie oznacza, że masz je kupić na odpierdol i potem płakać u mechanika. Każde auto warto sprawdzić jak najlepiej, no chyba, że ma być na handel i wystarczy, że z zewnątrz wygląda okej i nie ma nic niepokojącego podczas jazdy. Kupujesz dla siebie na dłużej, sprawdź jak najlepiej i zadawaj nawet najgłupsze pytania, ale od handlarza nie oczekuj odpowiedzi - raz, że mu się na większość twoich pytań nie opłaca odpowiadać, dwa, że po prostu może nie znać odpowiedzi, bo on to auto kupił właśnie kopiąc w koło na placu u turka albo na aukcji za jakieś śmieszne pieniądze.

  14. #17353
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Kupuj nie słuchaj sie Mexa czekamy aż za 2 miesiące przyjdziesz wylać pomyje i pan admin sobie ten głupi ryj rozwali
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  15. #17354
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Żeby zaraz pan koczek sobie ryja nie rozwalił (albo bez kappy?). Wzywam do zaprzestanie trollpostingu, tym razem nie usunę, bo oczekuję poprawy. Życzę smacznej kawusi.

    A Omens zrobi jak będzie uważał, ja zawsze przestrzegam przed autami od typowych handlerów, szczególnie prosto z Niemiec. Wiem jak ten biznes wygląda, zetknąłem się z wieloma typowymi Mirasami i nie jest to niestety nic miłego. Klient i tak kupi, bo ładnie umyty i się świeci, a Miras zapewnia, że jest git. Dlatego z nimi nie ma sensu gadać w większości przypadków, jak auto się trzyma kupy to dokładne sprawdzenie i można wtedy podejmować decyzje. Jak coś było kitowane, to od razu odchodzić, bo szansa ogromna, że było klejone u nas po dzwonie za granicą i zostało to zrobione typowo - tanio, byle szybko i żeby wyglądało na pierwszy rzut oka.

  16. #17355

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A Omens zrobi jak będzie uważał, ja zawsze przestrzegam przed autami od typowych handlerów, szczególnie prosto z Niemiec. Wiem jak ten biznes wygląda, zetknąłem się z wieloma typowymi Mirasami i nie jest to niestety nic miłego. Klient i tak kupi, bo ładnie umyty i się świeci, a Miras zapewnia, że jest git. Dlatego z nimi nie ma sensu gadać w większości przypadków, jak auto się trzyma kupy to dokładne sprawdzenie i można wtedy podejmować decyzje. Jak coś było kitowane, to od razu odchodzić, bo szansa ogromna, że było klejone u nas po dzwonie za granicą i zostało to zrobione typowo - tanio, byle szybko i żeby wyglądało na pierwszy rzut oka.
    no niby ta
    ale to tez może pójść w drugą stronę; większość osób prywatnych sprzedaje swoje auta ze względu na nadchodzące większe wydatki związane z naprawą, a tego na pierwszy rzut oka nie zauważymy przy pierwszych oględzinach czy nawet u mechanika. (ten mój poprzedni, to mechanik sprawdzał, mówił, że wszystko git - i po 2 miechach dwumasa padła a po roku można powiedzieć, ze remont silnika xD)


    Dzwoniłem do tego z Poznania za 12,7k. to wydawał się typek legit,od 11 lat w handlu, jak zapytałem o oryginalny katalizator to troszkę się zaśmiał i powiedział, ze dla niego takie zabawy to kryminał

    jutro przedzwonię do tej z gdanska i chyba do tych https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#fd112ef947
    i https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#401a34bba6

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 7 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 7 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •