Reklama
Strona 1149 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1496491049109911391147114811491150115111591199 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 17,221 do 17,235 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #17221
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Dawidoss2115 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Według kogo?
    Według większości Polaków? Skoro średni wiek auta w Polsce to 13 lat (a to się ciągle zmienia, tj. ten wiek się obniża), to właśnie średnie auto jest z 2007/2008 roku - a więc jest ono uznawane za co najmniej stosunkowo świeże.
    Cytuj Dawidoss2115 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakbyś to wpisał to byś nawet skode rapid znalazł za 18 400.
    poza tym mnóstwo dacii sandero, jakieś mniejsze samochody.
    Ogólnie zasada jest taka, że im auto młodsze tym mniej pali. Nie jest to za darmo - auta mają mniej koni. Ja bym nie kupił nastoletniego auta. Zbyt dużo niewiadomych, nikt nie ma w oczach Roentgena. Poza tym dobre auto zawsze jest komu wydać w rodzinie albo znajomym, takie doinwestowane perełki rzadko trafiają na rynek...
    Ta, a ten Rapid z nalotem 250-300kkm. Nie mówię, że to źle, ale nie róbmy se jaj i nie szukajmy poleasingowych trupów żeby się zmieściły w widełkach, bo właśnie za te 18400 to jest taki Rapid. Od prywatnego właściciela z jakimkolwiek wyposażeniem to od 25k w górę, a nawet i 30k.

    Dacia Sandero ok, ale znowu - raz, że nie spełnia kryteriów Timona, dwa, że te samochody są naprawdę kurewsko przeciętne i po prostu nie warto, bo kilka lat starsza np. Kia będzie o niebo lepsza pod każdym względem, również niezawodności.

    Nie jest to żadna ogólna zasada z tym spalaniem, powiedziałbym nawet, że nowe auta potrafią spalać spore ilości paliwa, a to ze względu na małe pojemności. Owszem, w jeździe miejskiej i pozamiejskiej do 100-110km/h palą rzeczywiście mniej niż 20 lat temu (ale to jest różnica rzędu 0,5l, maks litra), ale już w jeździe autostradowej wcale tak nie jest i wynik się zrównuje, a nawet potrafi być gorszy. Jeśli chodzi o auta wyższej klasy czasem jest to czasem bardziej widoczne, np. takie stare BMW z silnikami M52 ponad 25 lat temu paliły po ~8l na autobanie mając 150-190 koni. Ogólnie rzecz biorąc nowoczesne silniki nie są tak oszczędne jak próbuje się nam to wmówić, a testy WLTP dalej pokazują zaniżone wartości.

    Artur dobrze pisał - nie ma dużej różnicy między takim 11 czy 20 letnim autem jeśli chodzi o nieprzewidziane naprawy. Jedno i drugie może dopaść awaria elektryki, alternatora, układu chłodzenia, wycieki z silnika - dosłownie wszystko. To są takie kwestie, które nie zależą bezpośrednio od przebiegu, ale też wieku i to mamy zarówno w 10 jak i 20 letnim aucie, z taką różnicą, że np. taki alternator często w starym aucie przynajmniej raz był robiony, a w 10 letnim niekoniecznie. Dopóki nie bierzesz tak 5-7 letniego auta z niedużym nalotem (maks 130-150kkm), to nie możesz być praktycznie niczego pewny. Taki rocznik 2014-2015 z małym przebiegiem jest w dość wysokim stopniu do przewidzenia, bo też zazwyczaj kupuje się takiego auta od maks drugiego właściciela, czy to po sprowadzeniu czy z polskiego salonu i ci ludzie zazwyczaj wiedzą o aucie prawie wszystko. Jak kupujesz 10, 15 czy 20 letni samochód, to sytuacja zmienia się już diametralnie pod tym względem.

    A doinwestowaną perełkę łatwo znaleźć, ale trzeba szukać po wszystkim modelach. Takich aut dziennie wpada co najmniej kilka na olx czy otomoto. Ludzie inwestują, bo jeżdżą dużo, a potem zmieniają auto na nowsze i tego się pozbywają, a do tego są mądrzy i wiedzą, że auta się nie sprzedaje ziomkom i rodzinie, bo szansa na kwas jest ogromna (no chyba, że auto jest paroletnie i na pewno nie sprawi niespodzianki).

    Ja to wszystko piszę jako ktoś, kto od lat ogląda auta, zobaczył ich grubo ponad 100 łącznie (różne marki, segmenty itd.), a do tego przegląda codziennie od lat portale i widzi ceny, opisy, zdjęcia itp. itd.

  2. #17222
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,697
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    #
    https://www.otomoto.pl/oferta/volksw...ID6DrSYw.html?
    no i masz auto kurwa, zbijasz cenę na 12500 i cieszysz się dojebanym Paskiem.
    tam sie komu jeblo i powinno byc 208kk a nie 208k

  3. Reklama
  4. #17223
    Avatar Dawidoss2115
    Data rejestracji
    2019
    Położenie
    Kozy
    Posty
    146
    Siła reputacji
    5

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja to wszystko piszę jako ktoś, kto od lat ogląda auta, zobaczył ich grubo ponad 100 łącznie (różne marki, segmenty itd.), a do tego przegląda codziennie od lat portale i widzi ceny, opisy, zdjęcia itp. itd.
    Jakbyś kupował porządne auta to byś nie musiał szukać co tydzień nowego xD

    ESSA
    NIKE

  5. #17224
    Avatar Hexolic
    Data rejestracji
    2012
    Wiek
    31
    Posty
    424
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Siemka. Planuję zakup auta oplel insignia. Budżet jakim dysponuje to 20-30k Oglądając ogłoszenia za taką kasę mogę kupić 2011-2013 rocznik. Na co zwrócić uwagę przy tym modelu? Jaki silnik będzie dobry a jakiego unikać szerokim łukiem?

    @Mexeminor ; help, Ty się znasz najlepiej :D

  6. #17225
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Hexolic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oplel
    XDDDDDDDDDDDDDD

    Ta literówka idealnie opisuje ten samochód i całą markę.

    Ja bym zaproponował zaplanowanie zakupu innego auta.

    A jak już musisz, to zwracasz uwagę jak w każdym aucie - na wszystko. Silniki akurat Insignia ma dobre, diesle to jtd od Fiata, a więc solidne, benzyny oplowskie również ok. Wczesne egzemplarze, jak to Ople, ostro jebały gównem i chujową elektryką, nie wiem kiedy to poprawili, może 2012-2013 już są w miarę ok.

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-i...ID6DGDES.html?

    takie coś bym zalecał. Bardzo podoba mi się w Insigniach to, że większość z nich ma realne przebiegi, nikt nic nie próbuje ukrywać - to duży plus. W sumie jak na auto z 2014 roku cena jest całkiem ok, do tego ten egzemplarz bardzo uczciwie wygląda.

  7. #17226
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dawidoss2115 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakbyś kupował porządne auta to byś nie musiał szukać co tydzień nowego xD

    ESSA
    Kurwa 100 aut to mi się wydane mało, ale rozumiem, ze mex nie jest handlarzem

  8. #17227
    Avatar Hexolic
    Data rejestracji
    2012
    Wiek
    31
    Posty
    424
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    XDDDDDDDDDDDDDD

    Ta literówka idealnie opisuje ten samochód i całą markę.

    Ja bym zaproponował zaplanowanie zakupu innego auta.

    A jak już musisz, to zwracasz uwagę jak w każdym aucie - na wszystko. Silniki akurat Insignia ma dobre, diesle to jtd od Fiata, a więc solidne, benzyny oplowskie również ok. Wczesne egzemplarze, jak to Ople, ostro jebały gównem i chujową elektryką, nie wiem kiedy to poprawili, może 2012-2013 już są w miarę ok.

    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-i...ID6DGDES.html?

    takie coś bym zalecał. Bardzo podoba mi się w Insigniach to, że większość z nich ma realne przebiegi, nikt nic nie próbuje ukrywać - to duży plus. W sumie jak na auto z 2014 roku cena jest całkiem ok, do tego ten egzemplarz bardzo uczciwie wygląda.
    Generalnie nie muszę, po prostu z żoną spodobał się nam ten samochód. Ale skoro odradzasz to co w tej cenie byś polecił?

  9. #17228
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kurwa 100 aut to mi się wydane mało, ale rozumiem, ze mex nie jest handlarzem
    Jakbym był handlarzem, to bym tutaj kurwa nie siedział XD

    Ponad 100 aut obejrzałem, co prawda połowa z tego to jakieś 3 modele, bo szukałem długo i intensywnie, ale pojedyncze sztuki były różne i już nie spamiętam tego wszystkiego. Czasem żałuję, że sobie jakiegoś excela nie prowadziłem, bo teraz bym se mógł te strucle powspominać ehhhhh.

    Ogólnie jakby ktoś chciał kupić W124/W210 albo E46/E39, to służę pomocą, bo wiem o tych parchach kurwa wszystko, gdzie zaglądnąć, gdzie uderzyć, gdzie napluć, gdzie znaleźć rudą szmatę, jakie ściemy walą właściciele i wiele, wiele innych.

    Cytuj Hexolic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Generalnie nie muszę, po prostu z żoną spodobał się nam ten samochód. Ale skoro odradzasz to co w tej cenie byś polecił?
    Nie odradzam, ale też nie polecam. Do 30k trudno kupić auto tej wielkości i tak młode, ale jak widzisz trzeba się liczyć z dużym nalotem (ale przynajmniej uczciwym).

    Jak chcesz diesla, to kontaktuj się z typem z ogłoszenia, które wkleiłem - IMO najlepsze do 30k, ale pamiętaj, że fajnie jakbyś miał jeszcze z 5k przygotowane na pierwszy rok eksploatacji w razie W.
    __________________________________________________ _____-

    @Master ; @jaxi ; @Lord ;

    Jakieś kurwa Alfy Giulie czy inne Stelvio chcą kupować, a tu was objedzie jebana Meganka XD

    https://www.otomoto.pl/oferta/renaul...ID6DKzSN.html?

    kurwa, jak mi to umknęło, że tam siedzi F4R, który jest kurwa super zajebistym, staroszkolnym silnikiem i łyka LPG jak skurwysyn. Te 280 koni to jest chuj, tam można cuda odpierdalać z tym. Już teraz jakaś Giulia Veloce może się osrać, a co dopiero po zainwestowaniu z ~5k.

    Polecam kurwa, za 50k nie ma nic szybszego z rocznika 2015+ i nigdy nie będzie.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 25-04-2021, 09:47

  10. #17229

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,631
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Jako suw najlepszy aktualnie rocznik 2021 ? Honda,Mazda, Alfa czy Toyota?

  11. #17230
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Hexolic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Mexeminor ; help, Ty się znasz najlepiej :D
    widzę że pan żartowniś z zawodu

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ponad 100 aut obejrzałem, co prawda połowa z tego to jakieś 3 modele, bo szukałem długo i intensywnie, ale pojedyncze sztuki były różne i już nie spamiętam tego wszystkiego. Czasem żałuję, że sobie jakiegoś excela nie prowadziłem, bo teraz bym se mógł te strucle powspominać ehhhhh
    Ehh z dwoma najbliższymi przyjaciółmi kupiliśmy/sprzedaliśmy już około 80-90, ja 22, drugi 19, trzeci w granicach 40-50 (nie licząc tematów które kupował i sprzedawał w 2-3 dni, bo byłoby w granicach 100)
    większość to unikaty, rzadko zdarzało się żeby dany model się powtarzał WIĘC AMA ODPOWIEM WAM NA KAŻDE PYTANIE W ZWIĄZKU Z KUPNEM ORAZ SPRZEDAŻĄ AUT UŻYWANYCH
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 25-04-2021, 10:17

  12. #17231
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,326
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakieś kurwa Alfy Giulie czy inne Stelvio chcą kupować, a tu was objedzie jebana Meganka XD
    Ale to wciąż nudna jak chuj meganka, nawet jak mocna i z fajnym silnikiem to ciągle jest przednionapędowy smród co wygląda jak dobre auto dla przedstawiciela handlowego
    To jakbyś zaproponował golfa r jak ktoś szuka Vipera
    Fajne auto ale takie no..

  13. #17232
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    __________________________________________________ _____-

    @Master ; @jaxi ; @Lord ;

    Jakieś kurwa Alfy Giulie czy inne Stelvio chcą kupować, a tu was objedzie jebana Meganka XD

    https://www.otomoto.pl/oferta/renaul...ID6DKzSN.html?

    kurwa, jak mi to umknęło, że tam siedzi F4R, który jest kurwa super zajebistym, staroszkolnym silnikiem i łyka LPG jak skurwysyn. Te 280 koni to jest chuj, tam można cuda odpierdalać z tym. Już teraz jakaś Giulia Veloce może się osrać, a co dopiero po zainwestowaniu z ~5k.

    Polecam kurwa, za 50k nie ma nic szybszego z rocznika 2015+ i nigdy nie będzie.
    Ta no czekaj juz widze jak jakies rozbujane reno wyjasnia taka Giulie (przypominam do niedawna najszybszy sedan swiata), ktora ma w dodatku z 60km wiecej.

    Ale jako auto o 2 klasy nizej niz taka Giulia, za mala kase mysle, ze dobra maszyna.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 25-04-2021, 12:01

  14. #17233
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,406
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    renault sport co może pujśc nie tak?
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  15. #17234
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Wawik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ehh z dwoma najbliższymi przyjaciółmi kupiliśmy/sprzedaliśmy już około 80-90, ja 22, drugi 19, trzeci w granicach 40-50 (nie licząc tematów które kupował i sprzedawał w 2-3 dni, bo byłoby w granicach 100)
    większość to unikaty, rzadko zdarzało się żeby dany model się powtarzał WIĘC AMA ODPOWIEM WAM NA KAŻDE PYTANIE W ZWIĄZKU Z KUPNEM ORAZ SPRZEDAŻĄ AUT UŻYWANYCH
    Jak wy tych aut w większości nawet nie oglądaliście tylko pet w zębach, kasa w kieszeni, kopanie w koła i elo, kupuję, a potem szybka sprzedaż, zysk i spierdalaj XD

    No ale jest to w kurwę duże doświadczenie, szczególnie w kwestii negocjacji i ogólnie obcowania ze sprzedającym/kupującym, no chyba, że zamienialiście z nimi maks 3 zdania (co w sumie jest możliwe) i tyle.

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ta no czekaj juz widze jak jakies rozbujane reno wyjasnia taka Giulie (przypominam do niedawna najszybszy sedan swiata), ktora ma w dodatku z 60km wiecej.

    Ale jako auto o 2 klasy nizej niz taka Giulia, za mala kase mysle, ze dobra maszyna.
    Jak to ma 280, tylko seryjnie było 220. Potencjał jest na jeszcze więcej, spokojnie pęka 300-320.

    No i w typowym środowisku polskim, a więc na prostej, to wyjaśni spoczko jak się jeszcze je trochę dłubnie. Przy zakręcie to już będzie gorzej, ale zanim do niego dojedziesz, to już będzie po wyścigu

    50k za takie coś to uczciwa cena - dwójkę dzieci przewieziesz, na wakacje pojedziesz, a przy tym wszystkim jeszcze można wyjaśnić 95% aut na drodze spod świateł. A, no i łyka LPG jak złe, a to w tym kraju niemalże podstawa.

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    renault sport co może pujśc nie tak?
    Nic, bo Clio i Megany RS od zawsze są w kurwę dobrymi furami z zajebistymi silnikami, które dobrze trzymają cenę. Takie Clio Ph1 to już po 20k stoją dobre, Ph2 drożej, Ph3 ostatnio przestały tanieć, a nawet chyba zaczęły drożeć. Ogólnie dobra opcja na zamrożenie se kasy, na pewno lepsza niż bank. Przy okazji dostarczysz se zajebistych wrażeń, bo każde z tych aut to pierdolona bestia w swojej klasie.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 25-04-2021, 12:52

  16. #17235
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nie mowie, ze zle. Nawet dobre zreszta sam wiesz bo ogladales ze mna reno megane rs przeciez i widziales ten blysk w oku xD Wiec spoko, po prostu klase lub dwie nizej niz Giulia. Ale za to cena ponad 2x nizsza.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •