Reklama
Strona 1135 z 1245 PierwszaPierwsza ... 13563510351085112511331134113511361137114511851235 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 17,011 do 17,025 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #17011
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No coz gust jak dupa kazdy ma swuj Ja tylko stwierdzilem, ze dla chlopaka nie ma ratunku
    Inna rzecz, ze a4b8 ma w chuj potencjal na zostanie przyszlym rydwanem mlodziezy wpierdolu z blokowisk i wszelkich polakow robakow, ktorzy wlasnie chca podkreslic swoje bogactwo samochodem za 30 tysiecy Mam wrazenie, ze kazdy osiedlowy koksu ma marzenie kupic sobie poliftowe a4b8 (nie mam nic do mrozka to pewnie tylko zbieg okolicznosci bo to normalny uzytnik). No, ale cos musialo w koncu zastapic e36, e46 czy golfa piontke gti w dizlu i imo a4b8 ma w chuj potencjal na to tylko jeszcze jest kapeczke za drogie. Jak bedzie tak chodzic po jakies 18-22 tysie.





    Co prawda totalnie inny rodzaj samochodow, ale no coz.. Nic do a4b8 nie mam. Poza tym, ze jest absurdalnie nudnym do porzygania samochodem, jakby mi kolo tego pasata b piatke postawili to jeden chuj dla mnie by bylo, ktorym mam jechac.
    Jakbyś wstawił japę b8 polifta to by korzystniej dla kałdi mimo wszystko wyszło

  2. #17012

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Halo. Za jakieś 2-3 miesiące będę musiał zmienić auto. Mieszkam i pracuję w Niemczech. Na zakup auta mogę przeznaczyc 12-14k euro. Bardziej jeżdżę po mieście niż na autostradzie. Do roboty mam 12 km w jedną stronę. Rocznie robię koło 15-20 tyś km. Temu lepszą opcją jest chyba benzyna. Bardziej odpowiada mi SUV niż sedan czy kombi. Fajnie jakby był automat, czujniki parkowania czy kamera cofania też by się przydała. Co myślicie o Mazdzie cx5?

    https://m.mobile.de/auto-inserat/maz...319164800.html

  3. Reklama
  4. #17013
    Avatar Dawidoss2115
    Data rejestracji
    2019
    Położenie
    Kozy
    Posty
    146
    Siła reputacji
    5

    Domyślny

    Myślę, że Twój mechanik już planuje jak wydać te kasę którą przeznaczysz na naprawy
    NIKE

  5. #17014

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Gdzieś czytałem, że mazdy w benzynie są ok, największy problem to słaby lakier i rdza

  6. #17015
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Bosy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Halo. Za jakieś 2-3 miesiące będę musiał zmienić auto. Mieszkam i pracuję w Niemczech. Na zakup auta mogę przeznaczyc 12-14k euro. Bardziej jeżdżę po mieście niż na autostradzie. Do roboty mam 12 km w jedną stronę. Rocznie robię koło 15-20 tyś km. Temu lepszą opcją jest chyba benzyna. Bardziej odpowiada mi SUV niż sedan czy kombi. Fajnie jakby był automat, czujniki parkowania czy kamera cofania też by się przydała. Co myślicie o Mazdzie cx5?

    https://m.mobile.de/auto-inserat/maz...319164800.html
    Na kiego chuja ci SUV potrzebny? Jazda miejska i krótkie trasy do pracy to idealnie pod kompakta, segment B albo C. Najlepszym automatem do miasta jest dwusprzęgłówka, a więc np. DSG. Jak chcesz premium i wydawać więcej na serwis, to poszukaj A3 (ostatnio wnikliwie omawiane), a jak jesteś twardo stąpającym po ziemi człowiekiem i cenisz sobie najlepszy stosunek jakość/cena, to zapraszam po Fabię dwuletnią z DSG i 1.0 TSI pod maską. Nie zawiedziesz się, to ci mogę zagwarantować.

    A jak się uparłeś na SUVa to nie ma dobrego wyboru - wszystko będzie albo stare (tak jak ta Mazda), albo ultra chujowe, bo SUVy są kurewsko drogie i nie oferują za te pieniądze nic więcej poza wygodniejszym wsiadaniem i możliwością wjechania na ciutkę wyższy krawężnik.

  7. #17016

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    3-4 razy do roku jeżdżę do Polski, także ładowność też ma znaczenie. Obecnie jeżdżę starym Audi a3 8l i często tego miejsca brakuje...

  8. #17017

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    No ok, a w sedanie co mogę szukać?

  9. #17018
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najlepszym automatem do miasta jest dwusprzęgłówka, a więc np. DSG
    Najgorszym. Miasto zabija dwusprzeglowki. One sie nie nadaja do korków bo pełzanie nie jest ich naturalną pracą

  10. #17019
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najgorszym. Miasto zabija dwusprzeglowki. One sie nie nadaja do korków bo pełzanie nie jest ich naturalną pracą
    To prawda, ale kurwa nie przesadzajmy. O ile auto nie jeździ w permanentnym korku i nie pełza prawie cały czas, to nie wpłynie to znacząco na żywotność skrzyni. Poza tym jak kupi prawie nową Skodę, to zanim ukręci nią te 150kkm, gdzie to DSG ma prawo w jeździe typowo miejskiej szlag trafić, to sprzeda ją 5x do tego czasu. A komfort jazdy z DSG w mieście jest kozak, chociaż przyznam, że CVT też w mieście sprawdza się bardzo dobrze - może nawet lepiej, ale mówimy tutaj już typowo tylko o jeździe miejskiej.

    Jak robi trochę tych tras w roku, to jednak DSG > CVT.

    Cytuj Bosy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    3-4 razy do roku jeżdżę do Polski, także ładowność też ma znaczenie. Obecnie jeżdżę starym Audi a3 8l i często tego miejsca brakuje...
    Jak chcesz ładowność, to sedan to najgorsza możliwa wersja nadwoziowa.

    Ładowność, DSG i niskie koszty eksploatacji? Octavia liftback, ew. kombi.

    A jak chcesz SUVa, to spójrz se na Qashqaie. Chyba uda się lepszy rocznik niż 2012 do 14k euro dostać, auto będzie miało mniejszy nalot i ma naprawdę niezłą skrzynię CVT, która może wytrzymać dłużej niż DSG (chociaż tu znowu mówimy o przebiegu ~150kkm vs ~200kkm, ale to i tak chuj wie, trudno przewidzieć, nie wiem ile te CVT już natrzaskały i jak się trzymają).
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 27-03-2021, 15:22

  11. #17020

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Co do ładowności to chodziło mi żeby więcej rzeczy weszło niż do audi, nie musi to być wielki samochód. Automat też nie jest koniecznością, najbardziej zależy mi na tym żeby to był SUV

  12. #17021
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Srebrna a trujka obejrzana przez fachowców (mam nadzieję xd), nie było sie do czego przyczepić więc zarezerwowałem i we wtorek odbieram
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  13. #17022
    Boruciarz

    Domyślny

    Mam to ichnie dsg w optimie. Przy 30k zostaly wymienione sprzegla (gwarancja) i teraz dobija 70 i zara wymieniam znowu (oczywiscie tez gwarancja xd)

  14. #17023

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Dobra, odpuszczam SUV i skupię się na sedanie. Taki mercedes c klasa w204 będzie ok? Tam i benzyniaki i diesle są na dobrym poziomie?

  15. #17024
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam to ichnie dsg w optimie. Przy 30k zostaly wymienione sprzegla (gwarancja) i teraz dobija 70 i zara wymieniam znowu (oczywiscie tez gwarancja xd)
    mów mi więcej xD
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  16. #17025
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Boruciarz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam to ichnie dsg w optimie. Przy 30k zostaly wymienione sprzegla (gwarancja) i teraz dobija 70 i zara wymieniam znowu (oczywiscie tez gwarancja xd)
    ale gówno XD

    DSG to przy tej skrzyni tytan wytrzymałości.

    Cytuj Bosy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, odpuszczam SUV i skupię się na sedanie. Taki mercedes c klasa w204 będzie ok? Tam i benzyniaki i diesle są na dobrym poziomie?
    Będzie ok, bo to świetne auto pod każdym względem. 2.1 CDI najlepszy zdecydowanie.

    Ale ja mając 13-14k euro bym poszedł w maksymalnie świeże auto, np. właśnie Octavię w liftbacku. Napakujesz do tego więcej i łatwiej, będzie miał auto 3-5 letnie, a nie jak Merca - 10 letniego.

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mów mi więcej xD
    Nie sraj się, DSG w tej A3 wytrzyma lekko do tych 250kkm, wymień tylko olej. Jeśli ktoś ogarniający temat się tym przejechał i stwierdził, że jest ok, to powinno tak być.

    Potem zmieniasz sprzęgła za jakieś 4k i essa, kolejne 150kkm na luzie robisz.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •