Reklama
Strona 1093 z 1245 PierwszaPierwsza ... 935939931043108310911092109310941095110311431193 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16,381 do 16,395 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #16381
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    benzyna po 5,19 mordo xDDDD
    Wiek
    29
    Posty
    10,435
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    marnujesz pieniądze. @Lord ;
    No mam taka przypadłość

  2. #16382
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    przymierzam sie do zmainy auta na przyszla wiosne,
    obecnie jezdze w211 benzyna + gazuwa

    szukam czego z marki premium cos ~45k/ oczywiscie bezyna i gazowanko (sedan, coupe)

    rozgladalem sie za w212 ale czytalem opinie ze jedyny sensowy silnik do gazowania do 3,5l wiec troche sporo.

    ktos, cos?

  3. Reklama
  4. #16383
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    benzyna po 5,19 mordo xDDDD
    Wiek
    29
    Posty
    10,435
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ile taki 3.5l gazu wjebie, swojego czasu mialem 2.5l silnik wagowski w gazie to na setke jebaniec 15 litrów spalał tego lpg

  5. #16384

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    31
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jakby ktoś był chętny na bravo 2 (90km, lpg) to zapraszam na Śląsk!
    zakupiłem civica 8 i jestem zakochany w nim.

  6. #16385
    Avatar Gast
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    3,718
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dobry, ja dosyć spory laik, więc zapytam expertów ;D

    Szukam czegoś w przedziale 10-20k (jeśli coś tu polecicie innego fajnego, ale trochę wykraczającego poza budżet, to pewnie te parę k dołożyć nie zrobi problemu większego, choć wolałbym zostać w tym przedziale, bo pewnie w przyszłym roku jeśli moja zda prawko, to to, co kupię w tym roku by poszło dla niej, a ja bym do czegoś fajniejszego dla siebie więcej dołożył ) Compact (najlepiej 5dźwiowy, bo mi moja truła dupę, że nie chce 3dźiowego), głównie do jazdy po mieście, do sklepu, do pracy (ze 3-5 razy w roku jadę swoim dalej niż 100km, więc raczej nie za często), ze 5-7l na setkę jakby palił byłoby spoko ;d przeglądając trochę oferty to chyba najbardziej zdecydowany byłbym na Fiata Bravo (i tu pytanie, z którym modelem/silnikiem miałbym najmniejsze prawdopodobieństwo pierdolenia się potem, w oko mi wpadły multijety, kumpel jeździł kiedyś przez pół roku i w miarę chwalił, fajnie się zbiera itd.) lub Grande Punto, choć Kia Ceed czy Rio po opiniach na necie zdają się również spoko. Ogólnie co myślicie o Seacie Leon i Mazdzie 3. Preferowane roczniki zapewne mieszczące się w tym budżecie to 2008-2012 ;d
    nic.

  7. #16386
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Gast ;

    Na pewno nie chcesz diesla do takiego użytkowania, a więc Multijet odpada. W Bravo czy Grande Punto najlepiej brać 1.4 benzynę, zarówno wolnossące jak i turbo, kwestia czy chcesz szybciej i trochę mniej oszczędnie czy w drugą stronę. Te 90 koni w Bravo wystarcza, 160 na autobanie poleci i w tych 7 litrach przy oszczędnej jeździe też się może zmieści (ogólnie ten zakres 5-7 litrów to jest pobożne życzenie, nastawiaj się na minimum 7-8 litrów, nie mniej, szczególnie, że auto będzie latało głównie w mieście). Te Fiaty są bardzo solidne, nie mają poważnych przypadłości, ceny części są bardzo niskie, a auta proste w naprawie. Bardzo dobrze znoszą LPG, możesz kupić już coś z instalacją i wtedy te 5-7 litrów staje się nie tyle realne, co śmiesznie wysokie, bo w przeliczeniu na Pb spalisz jakieś ~4 litry po mieście jeżdżąc na gazie.

    KIA z tamtego okresu nie jest już co prawda zła, ale wygląda jak gówno i nie jest dobrze wykonana, zdarza jej się korodować jeszcze. Ja bym se dał spokój, Bravo jest do dzisiaj bardzo ładnym autem i warto zainwestować w coś, co jest miłe dla oka.

    Leon też jest ok, masz tam legendarne 1.6 MPI, które też łyka gaz jak głupie, ma te 12 koni więcej niż Bravo 1.4, co prawda spali ze 1,5l gazu więcej, ale też jest wyraźnie szybsze. Kwestia gustu, Leon IMO też dobrze przetrwał próbę czasu jeśli chodzi o design (jedynie konsola środkowa to jakiś żart, ale nie można mieć wszystkiego) i jest solidnym autem pod każdym względem, może nawet solidniejszym niż Bravo.

    Mazda 3 wszystko ok, ale one korodują i znalezienie zdrowej i bez wcześniejszych napraw blacharskich graniczy z cudem. Ogólnie czego byś nie zrobił, korodować będą dalej, taka blacha. Dodatkowo rocznikowo będziesz musiał zejść niżej, bo lepiej trzymają cenę, polifta po 2009 roku nie kupisz za 20k w dobrym stanie.

    Jak chcesz auto świeże rocznikowo, ładne i również stosunkowo solidne, to spójrz na Alfę 147. Roczniki 2008-2010 potrafią kosztować śmieszne 10-12k w bdb stanie, a to jednak klasa wyżej niż Bravo (w sensie marka premium, przynajmniej do takiej aspiruje Alfa) i auto IMO dużo ładniejsze. Silniki 1.6 T-Spark są ogólnie ok, ale na pewno wymagają więcej troski i trzeba kupić zadbane auto. No i nie pokocha się z gazem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go założyć u dobrego fachmana. Kupować już z LPG kategorycznie nie polecam.

    Jest jeszcze Audi A3 również z 1.6 MPI jak w Leonie. Rocznikowo będzie starsze, ale tutaj design też świetnie zniósł próbę czasu i nawet taki rocznik 2005 nie wygląda jakby miał 15 lat. Auto bardzo solidne, lepiej wykonane od Seata, naprawdę czuć, że to premium po spasowaniu i jakości materiałów, po prostu bardzo przyjemne auto w obcowaniu ogólnym, bardzo dobre dla kogoś, kto nie ma sprecyzowanych preferencji poza tym, że chcesz kompakt. Tutaj jednak 3d, chociaż może starczy 20k na sportbacka, ale może być ciężko. Ogólnie jak nie macie dzieci, to jebać te 5 drzwi, serio, na chuj wam to potrzebne.

  8. #16387
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie jak nie macie dzieci, to jebać te 5 drzwi, serio, na chuj wam to potrzebne.
    Zakupy sie lepiej wklada do 5d :)
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #16388

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    31
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Gast ;
    co do fiacika to jak coś zapraszam, bo mam na sprzedaż :)
    ogólnie z tym autem to też nie jest tak, że nic się nie dzieję... bo sporo można w to auto włożyć i te wszystkie oferty za 15k są uja warte, a konkretniejsze modele przypuszczam zaczynają się od tych 19k. oczywiście nie piszę tutaj i dieslach i 90km benzynie.
    zaczynając od psujących się aktywatorów w klimie automatycznej (spieprzy się prędzej czy później, wymiana z 1,5k), skrzynia oplowska M32 (w 90km i po lifcie już były montowane nie awaryjne fiatowskie), a przy tjet dochodzi nam już serwis jak w przypadku diesla także co kto lubi

    btw. sam stałem przed wyborem teraz czegoś w okolicy 20k i szczerze to ja bym polecał civica, a na pewno nigdy nie kupię już żadnego fiata.
    całe życie kupowałem benzyny, bo przecież gaz jest taki cudowny i teraz postanowiłem, że spróbuje diesla. nie żałuje (a dodam, że wcale jakiś tras nie robię, dużo jeżdżę po mieście )

  10. #16389
    Avatar Gast
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    3,718
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie jak nie macie dzieci, to jebać te 5 drzwi, serio, na chuj wam to potrzebne.
    no moja już powoli zaczyna przebąkiwać o tym , więc i o tym fakcie wspomniała a że jak pisałem autko pewnie w przeciągu roku/max 1.5 poszłoby konkretnie dla niej, a fajnie jakby na parę lat wystarczyło, to i pewnie w tym okresie jakiś bobas (byle kurwa nie bliźniaki XD lub więcej ) możliwe, że się pojawi

    no ogólnie przekonałeś mnie chyba do tego bravo najbardziej, mnie też się podobają (choć z drugiej strony nie wiem czy bardziej zwrotny seat by jej akurat lepiej potem nie podpasował, pomyślę jeszcze), no i dzięki za wskazówkę, by nie tykać diesla, no ogólnie mniej mocy będzie, ale może to i lepiej, by w takim gówienku więcej nie pędzić xd co do audi, to też musiałbym poszukać pewnie trochę od porządnej osoby, by nie był wypiłowany

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zakupy sie lepiej wklada do 5d :)
    no wiadomka, że to też ^^ (a tak serio to jak miałem 3d golfa, to najwygodniej było jebnąć do bagażnika, nawet parkując u siebie pod wiatą najwygodniej było wypakować się wtedy z bagażnika mając po bokach razem z 1.5m luzu, także ja osobiście nie mam nic do 3d, a nawet wolałbym, ale jak luba nie chce, to nie.. meh XD)
    no i jakby miała mnie najebanego odebrać, to lepiej się pierdolnąć do tyłu w 5d niż męczyć w 3d XD

    Cytuj Xeanix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Gast ;
    co do fiacika to jak coś zapraszam, bo mam na sprzedaż :)
    ogólnie z tym autem to też nie jest tak, że nic się nie dzieję... bo sporo można w to auto włożyć i te wszystkie oferty za 15k są uja warte, a konkretniejsze modele przypuszczam zaczynają się od tych 19k. oczywiście nie piszę tutaj i dieslach i 90km benzynie.
    zaczynając od psujących się aktywatorów w klimie automatycznej (spieprzy się prędzej czy później, wymiana z 1,5k), skrzynia oplowska M32 (w 90km i po lifcie już były montowane nie awaryjne fiatowskie), a przy tjet dochodzi nam już serwis jak w przypadku diesla także co kto lubi

    btw. sam stałem przed wyborem teraz czegoś w okolicy 20k i szczerze to ja bym polecał civica, a na pewno nigdy nie kupię już żadnego fiata.
    całe życie kupowałem benzyny, bo przecież gaz jest taki cudowny i teraz postanowiłem, że spróbuje diesla. nie żałuje (a dodam, że wcale jakiś tras nie robię, dużo jeżdżę po mieście )
    hmm, no Ci powiem, że hondy civic to wizualnie mi się w chuj podobają, opinie też fajne czytałem o nich, pomyślę pewnie jeszcze, ale to nie aż tak bardzo pode mnie tu myślę ;d
    nic.

  11. #16390

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    https://m.mobile.de/auto-inserat/vol...0.html?ref=srp

    A co sądzicie o tym tiguanie? Automaty chyba nie są najlepsze?

  12. #16391

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    31
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Gast ;
    tak czy siak odpuścił bym tego fiata 90km. jeszcze rozumiem 120/150km, bo jakaś frajda z jazdy jest ;p
    ta 90 to ledwo jeździ, wygłuszenie tego auta jest makabryczne, wpiernicza to ponad dyche gazu (teraz w hondzie diesel 2.2 nie wiele więcej mi w sumie spali jakby to przeliczyć)

  13. #16392
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,326
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kiedy tfsi przestały być chujowe?

  14. #16393

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    31
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    bodajże jakoś po 2011r, ale czy jest sens się w to pchać to nie wiem

  15. #16394
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    EA211 to odpowiedź, to jest 2012/2013 rok. Normalnie już można to brać, nie odstają od innych bezpośrednich wtrysków.

  16. #16395

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    394
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    A co sądzicie o VW tiguan 2.0 tdi? Na internecie opinię ma całkiem niezłe

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •