Reklama
Strona 102 z 1245 PierwszaPierwsza ... 252921001011021031041121522026021102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,516 do 1,530 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #1516
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    samo to juz powinno dac do myslenia. citroeny tez sa tanie, fajne, ladne i co? kazdy jeden obrzygany olejem pod maska
    Są tanie, bo po prostu tak tracą na wartości, nie moja wina, że w Polsce jest kult VW i nawet najbardziej zajechany Golf III kosztuje podobnie do Bravo w niezłym stanie (i do tego kilka lat młodszego). Mój niezadbany BBM nie ma grama oleju pod maską, a poza tym sporo starszych Cytryn to bardzo fajne samochody, nie wiem skąd tyle jadu.
    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie mam zamiaru ci rzucac typowych usterek, bo to sie mija z celem. kazdy moze sobie takie znalezc. jak cie czytam to widze takiego typowego teoretyka, ktory sobie duzo poczytal na fiat-club.pl. mex, powiedzmy sobie szczerze, jak mialem swoj pierwszy samochod, seata cordobe, tez myslalem ze to fajna fura. nie badzmy wiec naiwni, fiaty ani cordoby to nie sa dobre samochody (oprocz 500:)). fakt, sa tanie, jak ktos robi 10k rocznie jezdzac glownie po miescie to moze sie pobujac. ale nie mozna ich polecac kazdemu kto szuka jakiegos samochodu

    aha - przy kupnie auta nie bierze sie mechanika, tylko handlarza.
    Teoretyka mówisz XD A jak inaczej dowiesz się o typowych usterkach jak nie w internecie? Ja dzięki tym informacjom znalazłem kilka rozwiązań moich problemów z Bravo, a to dlatego, że są one dość popularne i się o tym pisze. Co to w ogóle za stwierdzenie, że wiedza z forów jest nieprzydatna? To jak mam wybierać auto, czytając magazyny, pytając mechaników (którzy powiedzą to samo, co jest w necie - potwierdzone info), a może lecieć na tradycji marki (polecam w przypadku VW, wiele osób tak się nacięło na 2.0TDI, pomimo tego, że poczytali swoje w necie, ale "tam przecież kłamią!")?

    No i Seat Cordoba to przecież jest VW, do tego ten z dobrych lat. Jeśli Ci się psuł, to miałeś po prostu chujowy egzemplarz, tak jak ja mam Bravo, na to nic nie poradzisz. No i nie wiem jakie masz pojęcie "fajnej fury". Ja swojego auta nie uważam za takowe, bo zmieniły mi się poglądy, Ty masz IS200, to też nie oczekujmy od Ciebie, że będziesz chwalił Cordobę. Nie można jednak wydawać wyroków na podstawie jednego egzemplarza, trzeba patrzeć na ogół.

    Na koniec - jeśli ktoś szuka auta do 6 tysięcy, to nie może oczekiwać niczego więcej jak wozidła do 10k rocznie. Może kupić limuzynę, ale to przecież będzie skarbonka. Ciągle czekam na lepsze auta do 6 tysięcy od BBMów i jakieś argumenty, bo jak tak sobie przemyślałem tą kwestię, to z ręką na sercu, obiektywnie jak tylko się da - ze świecą takich aut szukać.
    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widzisz, Ty nie zamieniał byś się na benzynę a ile ludzi tyle opinii, są tacy którzy się chętnie zamienią. Może wkurza go klekot, woli benzynkę która kręci wysoko, może chce sobie zagazować i mieć nawet niższe koszta eksploatacji no nie wiem, powodów może być milion. Za to wyższe koszta eksploatacji w przypadku diesli są bardzo krótkowzroczne. Diesel to potencjalna skarbonka. Turbina, dwumas, wtryski, klapki na kolektorze! (które w BMW są zmorą), pękające kolektory wydechowe, DPF(!!!) i wiele wiele więcej. Awaria każdej z tych części to koszta >1000zł... . Za to 6 cylindrowe silniki benzynowe w BMW mimo, że lubią się napić to są tańsze w razie awarii, do tego bardzo mało awaryjne (co znaczy tańsze w eksploatacji). Tak ja to widzę.


    \
    I tak jest. Diesel jest dobry tylko do naprawdę dużych przebiegów. Ewentualnie można kupić coś pokroju W124 (co aktualnie jest na moim celowniku), bo tam ani turba ni ma, ani jakichś cudów, ale to już przecież wiekowe auto i mało kto takie chce. Benzyna (szczególnie z gazem) potrafi być bardzo ekonomiczna jeśli nie będziemy patrzeć tylko na paliwo (co jest głupotą).
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 06-11-2014, 17:33

  2. #1517

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Witam, znacie jakies serwisy poza mobile.de i autoscout gdzie mozna poszukac aut (najlepiej z niemiec)?
    O dziwo modelu, którego szukam (E46 2.0d 2003r.) jest wyjątkowo mało jak na całą europe (bodajże 90 ogłoszeń)..
    Będę wdzięczny za pomoc.

  3. Reklama
  4. #1518
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Gummi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, znacie jakies serwisy poza mobile.de i autoscout gdzie mozna poszukac aut (najlepiej z niemiec)?
    O dziwo modelu, którego szukam (E46 2.0d 2003r.) jest wyjątkowo mało jak na całą europe (bodajże 90 ogłoszeń)..
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Ponad 130 aut
    http://olx.pl/motoryzacja/samochody/...t_price%3Adesc

    Naprawdę nie ma sensu szukać w Niemczech. Nie kupisz taniej, raczej dużo drożej, najeździsz się, wypłacisz, stracisz czas, a znajdziesz tyle co u nas. Z tych wszystkich ogłoszeń z OLX na pewno przynajmniej z 15-20 jest naprawdę wartych uwagi. Warto dodać, że to tylko auta z rocznika 2003, a że ograniczanie się do jednego roku produkcji jest niemądre, to zachęcam zmianę kryteriów na 2001-2004. Przy takim ustawieniu masz tego 2x tyle.

  5. #1519
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widzisz, Ty nie zamieniał byś się na benzynę a ile ludzi tyle opinii, są tacy którzy się chętnie zamienią. Może wkurza go klekot, woli benzynkę która kręci wysoko, może chce sobie zagazować i mieć nawet niższe koszta eksploatacji no nie wiem, powodów może być milion. Za to wyższe koszta eksploatacji w przypadku diesli są bardzo krótkowzroczne. Diesel to potencjalna skarbonka. Turbina, dwumas, wtryski, klapki na kolektorze! (które w BMW są zmorą), pękające kolektory wydechowe, DPF(!!!) i wiele wiele więcej. Awaria każdej z tych części to koszta >1000zł... . Za to 6 cylindrowe silniki benzynowe w BMW mimo, że lubią się napić to są tańsze w razie awarii, do tego bardzo mało awaryjne (co znaczy tańsze w eksploatacji). Tak ja to widzę.
    \
    koles prosil o pomoc na co zwrocic uwage przy podanych ogloszeniach. zwrocilem wiec na to, ze moze byc to podejrzane. po co te wywody? wiadomo, ze moze byc roznie
    generalnie fakty sa takie, ze to diesel jest tanszy w eksploatacji. oczywiscie-zeby bylo jasne, nie mowimy o przejazdzkach po 2 km dziennie

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    sporo starszych Cytryn to bardzo fajne samochody, nie wiem skąd tyle jadu.
    fajne to one maja stosunek wyposazenia/komfortu do ceny. c5 ma swietne hydrauliczne zawieszenie i malo pali jak na taka kobyle (diesel), c4 jest ladne, ale na tym zazwyczaj ich plusy sie koncza
    co do drugiego akapitu to nawet nie wiem o co ci chodzi, dopowiedziales sobie kilka nie moich zdanek. nigdzie nie stwierdzilem, ze internet nie jest pomocny, wrecz przeciwnie. a teoretyk to taki gosc, co sie naczytal w internetach o samochodach a nigdy w kanale nie byl. nie musze dodawac ze jest mistrzem tematu, alfa i omega

    osobiscie wolalbym jezdzic civicem vi albo nawet corsa, przynajmniej jakies mlodziezowe samochody, a nie brava dla dziadkow LOL
    chociaz nie moge powiedziec cordoba tez dziadowoz, ale mam sentyment

    dobry post wiec sie wiecej nie czepiam :)

  6. #1520
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co do drugiego akapitu to nawet nie wiem o co ci chodzi, dopowiedziales sobie kilka nie moich zdanek. nigdzie nie stwierdzilem, ze internet nie jest pomocny, wrecz przeciwnie. a teoretyk to taki gosc, co sie naczytal w internetach o samochodach a nigdy w kanale nie byl. nie musze dodawac ze jest mistrzem tematu, alfa i omega
    A to nie o mnie jest, ja po prostu wiem co mówię ;)

    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    osobiscie wolalbym jezdzic civicem vi albo nawet corsa, przynajmniej jakies mlodziezowe samochody, a nie brava dla dziadkow LOL
    chociaz nie moge powiedziec cordoba tez dziadowoz, ale mam sentyment
    Bravo, Bravo kochany, to tak samo młodzieżowy wóz jak Civic, tyle tylko, że nie rdzewieje, a od Corsy różni się tym, że nie jest Oplem (a to plus). Brava to akurat średnia opcja, o wiele lepsza jest Marea.

  7. #1521
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    osobiscie wolalbym jezdzic civicem vi albo nawet corsa, przynajmniej jakies mlodziezowe samochody, a nie brava dla dziadkow LOL
    chociaz nie moge powiedziec cordoba tez dziadowoz
    cordoba dziadowoz
    jesli chodzi o twojego starego 1.4 60 koni to tak

    polecam wsiasc do jakiejkolwiek cordoby ze sprawnym zawieszeniem i silnikiem powyzej 100km+ z seatowskim silnikiem
    to co ten samochod odpierdala na drodze to jest miazga
    no i oskar za dupe (zawsze jest tam gdzie chcesz zeby byla, w przeciwienstwie do twojej dziewczyny)
    Ci ktorzy jezdzili napewno wiedza o czym mowie

  8. #1522
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    pisales BBM wiec wybralem najgorszy :)

    #up
    o czym ty z ta dupa mowisz? o przednionapedzie? cyrk

  9. #1523
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj vOire napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pisales BBM wiec wybralem najgorszy :)
    No to akurat prawda, Bravy bym nikomu nie polecił, bo to brzydkie jest po prostu, a funkcjonalność ustępuje Marei w każdym calu. Btw, Marea Weekend to jedno z pakowniejszych kombi, a do tego ma półeczkę ;)

  10. #1524

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12
    Ostatnio zmieniony przez Gummi : 07-11-2014, 14:05

  11. #1525
    Mexeminor

    Domyślny

    Sam tą z Pszczyny oglądałem kilkukrotnie, wertując ogłoszenia. Przebieg wydaje się możliwy, nowe turbo zawsze okej. Kierownica trochę biedna, ale to zawsze można zmienić.
    Ja bym go obejrzał, nie masz się co zastanawiać, musisz zacząć jeździć i szukać, szukać, szukać.

  12. #1526

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Podpowie ktoś?

    http://olx.pl/oferta/piekne-czarne-b...tml#0eda09edb4
    witam ,tak aktualne, prosze podac meila to wysle zdjecia.auto jest naprawde w bardzo dobrym stanie , sprowadzone w 2008r, w polsce dwoch wlascicieli swietnie sie jezdzi ( nic sie nie czuje ze zalozone sa 18tki), oczywiscie zgadzam sie na sprawdzanie lakieru sam go tez sprawdzalem . auto ma jeden element malowany ale to nie bylo efektem wypadku tylko podczas wjazdu na posesje duzy wiatr zamknał brame w lewy tylny blotnik, auto zostalo ładnie zrobione nie ma różnicy w kolorach itp, reszta auta jest w oryginale , szyby wszystkie oryginalne bmw. w samochodzie jest do zreobienia tylko łożysko oporowe ktore kosztuje okolo 80zł ale serwis zażyczył sobie 300- 400 zł za robote , wiec postanowilem ze dla konkretnego nabywcy jestem w stanie dodatkowo zejsc z ceny na naprawe tej usterki- oczywiscie auto jest w pelni jeżdżace i sprawne i nie przeszkadza to w uzytkowaniu samochodu , po zatym wszystko jest ok ładnie sie zbiera nie kopci ,zero luzów w zawieszeniu, pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Gummi : 09-11-2014, 14:09

  13. #1527
    Mexeminor

    Domyślny

    Chcesz przez całą Polskę jechać oglądać auto? Na miejscu masz od cholery tych aut, to w cale się nie wyróżnia. Ja bym nie ryzykował straconej doby i kupy kasy na paliwo.

    Taką historię zapoda Ci 90% sprzedających te BMW w tej cenie. Ile w tym prawdy, to już nie wie nikt.

  14. #1528
    Avatar ~Qacper~
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,196
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    hmmm łożysko oporowe :D czytaj dwumas do wymiany

  15. #1529
    Mexeminor

    Domyślny

    Potrzebowałbym szybkiej opinii od panów Bawarczyków ;)

    Mam możliwość kupna E90tki touring 2.0d 163KM z przebiegiem ~240 tysięcy, rocznik 2005. Cena jest całkiem okej, ale nie o nią tutaj chodzi, a o koszta eksploatacji. Nie łudzę się, że będą one niskie, ale czy można spodziewać się jakichś droższych napraw w bliskiej przyszłości (powiedzmy koło 300 tysięcy)? Z tego co się orientuję, to te silniki są bardzo dobre, ale wszystko kiedyś musi się zużyć i może ktoś z Was będzie coś wiedział.

    Załóżmy, że miałbym do 2 tysięcy na same naprawy rocznie, może 3. Kasa oczywiście się odkłada, jeździł będę koło 15k rocznie.
    @Justakas ; @twardy ; @Master ;
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 11-11-2014, 18:01

  16. #1530
    Avatar vodorus
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    88
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    http://otomoto.pl/bmw-320-e90-2-0da-...C34806039.html

    Warto kupować e90 z tej aukcji? Co może być z nim nie tak?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •