Reklama
Strona 1003 z 1245 PierwszaPierwsza ... 350390395399310011002100310041005101310531103 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 15,031 do 15,045 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #15031
    Avatar Pies_Pluto
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    L.A.
    Posty
    1,297
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bierz z 2.0tdi w dsg
    Moglbys rozwinac boczek?
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale na tkaim low ronie to ja bym zagral ehhhh

    Ale temu serverowi z takim rate to moge tylko narzygac guwnem do ryja i powiedziec NIE POLECAM pozdro

  2. #15032
    Avatar Kolczasty
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Góra
    Posty
    841
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    o kurwa kupiłem mazde 3

  3. Reklama
  4. #15033
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moglbys rozwinac boczek?
    Najlepszy silnik w a4b8, tak o, szczególnie po którymś tam roku gdzie trochę poprawili, ale tak popierdolone rzeczy to tylko mex pamięta
    A dsg potrafi się rozjebać ale chyba nie jest jakos awaryjne, oczywiście mex chętnie rozwinie
    A nawet jak jest to chuj z tym, bo panie, jak to zmienia biegi to kurwa jego

    No ale ogólnie dzisiaj a4b8 z 2.0tdi to jak passat B5 1.9tdi, ciężko o coś bezpieczniejszego, pewniejszego w tej klasie

  5. #15034
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Kolczasty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    o kurwa kupiłem mazde 3
    W szoku jesteś? :D
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  6. #15035

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Kolczasty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    o kurwa kupiłem mazde 3
    Nie bedziesz zawiedziony.

  7. #15036
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A tak na dobrą sprawę to co w tym samochodzie mogłoby mnie wpędzić w koszta, w sensie coś co na dzień dobry by mnie kosztowało te 2k+ powiedzmy?
    Silnik, napęd, zawieszenie - wszystko jak źle pójdzie to będzie 2k+, a jak się skumuluje, to przekroczysz wartość auta na pierwszej naprawie. W takim egzemplarzu za 6k na pewno dużo rzeczy jest nie halo, a jak mechanika jako tako jest ok, to pewnie blacharsko gówno, a jak te auta gniją, to znaczy, że były rozjebane. W oryginale nie rdzewieją, bo nie mają prawa (poza przednimi błotnikami, bo gąbka).

    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moglbys rozwinac boczek?
    2.0 TDI jest bardzo okej, DPF to nie jest problem w dobie wodnego czyszczenia, które jest tanie i dostajesz praktycznie nowy filtr po takim zabiegu.

    DSG w tych autach jest ok, ale nie spodziewaj się idealnie działającego po przebiegu takiego diesla, który będzie na pewno 250kkm+. Ja bym na pewno nie skreślaj DSG, ale szukał auta, które ma większy nalot, ale skrzynię po remoncie z papierami na to. Wtedy jeśli będzie działała ok podczas jazdy próbnej, to nie ma się co martwić. Tak samo silnik, zazwyczaj po 300kkm już wtrysk któryś był zmieniany albo turbo, wiadomo, to normalka. O dwumasie nie wspomnę.

    Szkoda czasu na szukanie perełek poniżej 200kkm, od razu szukaj 300+ i po prostu takiego, co to ktoś nie oszczędzał i naprawiał wszystko jak szło.

  8. #15037
    Avatar Kolczasty
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Góra
    Posty
    841
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Mam sedana z 2003r 2.0 150km LPG, 3 letnia instalacja, przelatala od 179 do 240kkm i trafila do mnie. Ruda szmata ofc do zrobienia, troche na klapie i lewe nadkole tyl i cos powoli wychodzi od wewnatrz na dole drzwi pasazera. Kwestia mechaniczna super, niedlugo bedzie klasyczny serwis silnika. Zbilismy odpowiednio do zrobienia wiec jestem zadowolony. Stoi na ori 17 + opony dobry stan, dodatkowo mam religni(dawali to wzialem a co, bedo lezec w garazu) i zimowe 16 tez na ori alu z faktura na 1600 po 1sezonie. Jestem zadowolony, no chyba, ze caly silnik jest zalany motodoktorem i cos pierdolnie. Wkurwia mnie jedynie radio, brakuje mi auxa lub usb. Sa fajne radia z duzym ekranem ale 1400-2000zl to duzo, ile pacca mozna za to kupic...

    Czego sie w niej wystrzegac? Jest cos na co szczegolnie zwrocic uwage i lubi pierdolnac?

  9. #15038
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Rach ciach i po rudej szmacie bez użycia szpachli tylko cyna xD



  10. #15039
    Boruciarz

    Domyślny

    A co, szpachla to zla?
    Tylko w tym kraju pierdolonym jak jest szpachla to łoooooooo uuui paaanie kurwa! Lepiej z tom dziurom bym wzion i....

    No kurwa sam zaśpachlował. No bo jak

  11. #15040
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Pytanie o ile droższe od kitu?

  12. #15041
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W szoku jesteś? :D
    A Ty bys nie byl jakbys odjebal cos takiego?

    Ja to bym sie chyba w lustrze nie poznal xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  13. #15042
    Avatar Pies_Pluto
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    L.A.
    Posty
    1,297
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Silnik, napęd, zawieszenie - wszystko jak źle pójdzie to będzie 2k+, a jak się skumuluje, to przekroczysz wartość auta na pierwszej naprawie. W takim egzemplarzu za 6k na pewno dużo rzeczy jest nie halo, a jak mechanika jako tako jest ok, to pewnie blacharsko gówno, a jak te auta gniją, to znaczy, że były rozjebane. W oryginale nie rdzewieją, bo nie mają prawa (poza przednimi błotnikami, bo gąbka).


    2.0 TDI jest bardzo okej, DPF to nie jest problem w dobie wodnego czyszczenia, które jest tanie i dostajesz praktycznie nowy filtr po takim zabiegu.

    DSG w tych autach jest ok, ale nie spodziewaj się idealnie działającego po przebiegu takiego diesla, który będzie na pewno 250kkm+. Ja bym na pewno nie skreślaj DSG, ale szukał auta, które ma większy nalot, ale skrzynię po remoncie z papierami na to. Wtedy jeśli będzie działała ok podczas jazdy próbnej, to nie ma się co martwić. Tak samo silnik, zazwyczaj po 300kkm już wtrysk któryś był zmieniany albo turbo, wiadomo, to normalka. O dwumasie nie wspomnę.

    Szkoda czasu na szukanie perełek poniżej 200kkm, od razu szukaj 300+ i po prostu takiego, co to ktoś nie oszczędzał i naprawiał wszystko jak szło.
    Moj stary sprowadza fury z niemczech i za 40 kola mozna wyjac sztuke z 100-150k przebiegu, myslisz ze niemcy cofaja gdzies w polszy?mozliwe ze to oryginalny przebieg? Bo jest on udokumantowany ale wiadomo rozne triki sa np cofanie przed wpisaniem itp
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale na tkaim low ronie to ja bym zagral ehhhh

    Ale temu serverowi z takim rate to moge tylko narzygac guwnem do ryja i powiedziec NIE POLECAM pozdro

  14. #15043
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co, szpachla to zla?
    Tylko w tym kraju pierdolonym jak jest szpachla to łoooooooo uuui paaanie kurwa! Lepiej z tom dziurom bym wzion i....

    No kurwa sam zaśpachlował. No bo jak
    Szpachla jest okej, ale to zawsze nakładanie innego materiału na blachę, a to koniec końców wychodzi i nie ma siły tego powstrzymać. Cynowanie jest w opór zajebiste, szczególnie jak chce się mieć ideolo blachę na długie lata i po prostu oryginał bez ciał obcych w postaci szpachli.

    No i nie zawsze da się tylko cynować, czasem trzeba na to dać szpachlę, ale przynajmniej po cynowaniu mamy zabezpieczenie antykorozyjne i nawet ze szpachlą nam nagle nie zgnije fura w miejscu naprawy, co przy samej szpachli jest nagminne i po prostu każde auto w ten sposób naprawione w końcu zgnije w miejscu ingerencji.
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moj stary sprowadza fury z niemczech i za 40 kola mozna wyjac sztuke z 100-150k przebiegu, myslisz ze niemcy cofaja gdzies w polszy?mozliwe ze to oryginalny przebieg? Bo jest on udokumantowany ale wiadomo rozne triki sa np cofanie przed wpisaniem itp
    Pytanie czy bierze to od Niemca czy autohausu dla Niemców, czy od Turasa bez możliwości rejestracji ponownej w DE. Jeśli to drugie, to na pewno będzie skręcony, oni to robią, bo nie mogą mieć z tego tytułu konsekwencji.

    Opcja pierwsza to 100% pewności, że nalot jest oryginalny. Jeśli twój ojciec się zajmuje handlem, to niech ci wynajdzie jakąś perełkę prosto od Niemca z małym nalotem. Może dasz więcej (pewnie ponad 40k, ale nie jakoś dużo ponad), ale będzie warto.

  15. #15044
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po prostu każde auto w ten sposób naprawione w końcu zgnije w miejscu ingerencji.
    nie kurwa w sposob ingerencji tylko nic nie jest wieczne. mało to pordzewialych oplisk bez śpachli?

  16. #15045
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie kurwa w sposob ingerencji tylko nic nie jest wieczne. mało to pordzewialych oplisk bez śpachli?
    Ale ty Maciek nie myl korozji, która naturalnie wychodzi w jakimś miejscu z taką, która wyłazi spod szpachli, bo to są dwie różne rzeczy.

    Przykład: moje Audi 80 miało robione tylko prawe przednie drzwi. Tylko, cała reszta ori lakier. Co zgniło? No prawe przednie drzwi w miejscu robienia, spod listwy wyszło. Cała reszta auta bez rdzy, jedynie końcówka progu obdarta z mastyki zaszła powierzchowną rdzą, ale to tyle.

    Już nie mówię, że oglądałem trochę Audi z tamtego okresu i te które były robione, to gniły w miejscach napraw, a te nierobione nie były nigdy zgnite (poza przednimi błotnikami w C4, ale jak tam jest wilgoć 24/7, to nie dziwota, że zgnije).

    Tak samo jak jeden Civic VI coupe, który cały w ori lakierze i po 9ciu latach w kraju miał tylko lekko doły drzwi chwycone, reszta super, bez rdzy, nawet jakichś małych ognisk.

    No i E39 widziałem ostatnio całe w ori lakierze (calutkie poza maską, ale to wiadomo, nieważna sprawa) i miała rdzę tylko na początkach progów (w sumie normalka w E39, tam mocno robią gnój chujowo mocowane elementy plastikowe, pod którymi zbiera się wilgoć często) i rogach drzwi (niestety stoi tam też często woda, wada konstrukcyjna podobnie jak brak odpływu wody z wnęki korka wlewu paliwa, bo BMW się skapnęło na samym końcu projektowania auta, że woda leci nie po nadkolu na ziemię, a do środka bagażnika i zamalowali dziury lakierem żeby ich nie było). A, no i na pasie tylnym, ale tam tak samo jest konstrukcyjnie spierdolone i stoi tam też woda. Poza tym było czyste, a ile się widuje pognitych na każdym nadkolu E39? Pełno, bo były robione.

    A Ople to akurat jest przykład taki sobie, bo raz, że większość tego szrotu było pacykowane w garażach przez Mietków, a drugie, że tam po prostu jest błąd na błędzie w projektowaniu, gnije to gówno od wilgoci jak skurwysyn, do tego blachy są z papieru i chujowo zabezpieczone (o ile w ogóle sobie zadawali ten trud). W sumie podobnie rzecz się ma w Mazdach, od zawsze na zawsze brak ocynku i to widać, niestety. A pomimo tego moja MX-5 mająca sporo ori lakieru, w miejscach nietykanych jest naprawdę bez rdzy, a przelatała 280kkm w tym ze 260kkm w Niemczech i nie zawsze miała idealne warunki typu garaż itd.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 23-08-2019, 17:59

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •