Reklama
Strona 874 z 1245 PierwszaPierwsza ... 374774824864872873874875876884924974 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 13,096 do 13,110 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #13096
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    może warto się zastanowić nad mniejszą bardziej opływową bryłą??;d, chyba że to już jest mistrz kierownicy
    Haha zawsze możemy jej zakupić 3 kompota (compact) :D

  2. #13097
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    E90 dałoby radę znaleźć jeżeli budżet to 20k na zakup + coś na pakiet startowy, coś mam na myśli z 5k.
    W E46 to bym polecał jakikolwiek R6, ale jednak bardziej 2.2 niż 3.0. 2.0 M52 też moze być jakby się znalazło coś wartego uwagi, w tym budżecie to szukałbym jak najlepszego lakieru/stanu/opcji wyposażenia, optymalnie byłoby znaleźć coś za 13k i resztę wsadzić w serwis i ew drobne poprawki. Diesle m47 są spoko. Bez czujników pakrowania, ESP, grzanych dup, klimatronika bym nie szukał

  3. Reklama
  4. #13098
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Czujniki parkowania są mimo wszystko dość rzadkie w E46, nie powinny być kryterium, bo łatwo je założyć, nawet oryginały. Tak samo grzane fotele, to jest tak nieprzydatny bajer, że ja naprawdę nie wiem co ludzie w tym widzą. Owszem, jak się ma skóry, to w bardzo zimny dzień ciut szybciej nam się zrobi ciepło pod tyłkiem, ale to jest prawie zerowy efekt. Dużo bardziej jest zimno w ręce, ale grzana fajera to dopiero dzisiaj standard, np. u Koreańców.

    Najlepiej szukać E46 z R6, E90 za 20k to proszenie się o kłopoty. Zadbane 328i to jakieś 15k, zostanie jeszcze 5k na pierwszy rok serwisów, może nawet na dłużej. Będzie zadowolona.
    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Haha zawsze możemy jej zakupić 3 kompota (compact) :D
    E46 Compact 325ti, to jest coś świetnego. Najszybsze E46, zdecydowanie (mowa o torze, prowadzi się lepiej niż coupe i sedany z racji niższej masy i bycia krótszym). Jeśli się jej spodoba, to będzie miała coś naprawdę nietuzinkowego i zaskakującego na każdych światłach.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-01-2019, 19:22

  5. #13099
    Avatar Yms
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Jelenia Góra
    Posty
    199
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Ja ostatnio e60 sprzedałem swoją w mpakiecie po lifcie za 25 więc może idz w tą stronę?

  6. #13100
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czujniki parkowania są mimo wszystko dość rzadkie w E46, nie powinny być kryterium, bo łatwo je założyć, nawet oryginały. Tak samo grzane fotele, to jest tak nieprzydatny bajer, że ja naprawdę nie wiem co ludzie w tym widzą. Owszem, jak się ma skóry, to w bardzo zimny dzień ciut szybciej nam się zrobi ciepło pod tyłkiem, ale to jest prawie zerowy efekt. Dużo bardziej jest zimno w ręce, ale grzana fajera to dopiero dzisiaj standard, np. u Koreańców.
    Bajer jest bajer. Czujniki parkowania AFAIK nie są tak rzadkie, grzanie dupy to bajer, tru, ale fajnie mieć. W gruncie rzeczy jeżeli nie bedzie się szukać 328/330 sedesa w tym budżecie to warto najpierw sprawdzać te bardziej doposażone wersje, bo będzie w czym wybierać. Powszechnie dostępna wiedza pt 2: przedlifty mogą miec wyrwany wózek z podłogi, więc polifty są bezpieczniejsze, ale naprawa takiej podlogi to nie będzie duży koszt, sa gotowe zestawy do wzmocnień. 99% będzie mokry zbiorniczek płynu od wspomagania, warto się dosrać do tego, bo naprawa to wymiana uszczelki za 15 zł. Warto sprawdzić klimę i każdą kratkę czy wieje zimne gdy ma wiać zimne i na odwrót. Spryskiwacze od xenonów często puszczają, więc jak się swieci kontrolka od płynu spryskiwaczy to tam trzeba będzie z 300 cebul zainwestować.

  7. #13101
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale 95% sprzedających BMW to nie są mośki i nie dadzą się zrobić na "Ale panie, tu się poci zbiorniczek płynu do wspomagania, to je poważna sprawa, proszę opuścić tysiąc złotych!". To są bardzo stare auta, ja mam rigcz i nigdy się nie dosrywam do pierdół w takich samochodach, dopiero do poważnych spraw. Trzeba podejść do sprawy poważnie, a nie jak Janusze "O panie, to było tutaj malowane i tu jest odprysk, 2 tysiące w dół i weźmiemy".

  8. #13102
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Warto próbować, z drugiej strony jeżeli ktoś wie, że to uszczelka za 15 zł i jej nie wymienił to co się tam jeszcze kurwa odkryje. Nie powiem, będzie uczciwy sprzedający to mozna se odpuścic, ale bedzie jakiś cwaniak to też trzeba cwaniaczyc. Zresztą kurwa czy nie są mośki to bym się kłócił, większość robionych E46 bmw ma na odwrót zamontowane siłowniki maski czy do tego kwiatki typu 'mpakiet wewnetrzny i zewnetrzny'
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 16-01-2019, 21:13

  9. #13103
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    1.6hdi psa dobre czy gowno? Bo jezeli zostanie mi cos hajsu to bede kierowal sie w strone berlingo/partnera 2 z rokow ok 2007, ale nie wiem jak te silniki. Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy, caddy za stare w tej kasie, kangur z tym jebanym 1.5dci, doblo w nowej budzie nie dostane w tej kasie, tak samo z combo.

  10. #13104
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Wawik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1.6hdi psa dobre czy gowno? Bo jezeli zostanie mi cos hajsu to bede kierowal sie w strone berlingo/partnera 2 z rokow ok 2007, ale nie wiem jak te silniki. Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy, caddy za stare w tej kasie, kangur z tym jebanym 1.5dci, doblo w nowej budzie nie dostane w tej kasie, tak samo z combo.
    1.6 hdi to chyba najlepszy diesel tamtych lat (w sumie do dzisiaj jest w top 3) Montowali to we francuzach jak i np w volvo v50.
    Ojciec ma peugeota 5008 1.6 ehdi i kultura pracy tego diesla jest naprawde spoko.

    Ja za to mam pytanie, co jest nie tak w audi a6 c6? Ze mozna to auto kupic za 25 tys zl?
    W srodku to jest petarda, z zewnatrz tez niczego sobie. Np z takim 2.4 v6 to chyba nie bedzie tykajaca bomba zegarowa?
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 16-01-2019, 22:28

  11. #13105

    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    30
    Posty
    160
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Problemem w tych 2.4 v6 jest rozrzad ktory jest drogi w wymianie i nie kazdy kaziu co vagi naprawia Ci to zrobi bo rozrzad jest od strony skrzyni.
    A co do 1.6 hdi to dobry diesel , wtryski normalne , naprawialne , a do tego ta wersja z 90km ma turbo bez zmiennej geometrii , brak dwumasy i dpfu chyba tez nie ma , wiec koszty serwisu znacznie spadaja
    Ostatnio zmieniony przez Binim : 16-01-2019, 22:35

  12. #13106
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ja tak sie przyglądam e46 i e36 to nie wiem czemu ale e46 nie zniesie tego co e36
    rdza ją tak wpieprza że masakra niektóre egzemplarze na ulicach to chyba jakieś niedoróbki albo po powodziowe

  13. #13107
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    c6 to po prostu już stosunkowo stare auta

    dobra spoko dzięki pany, pewnie w przeciągu miesiąca-dwóch już mi się rozwiąże temat czy będę szukał takiego czy nie

  14. #13108
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Wyso52 ; petarda? Przecież środek w tym aucie to jest głęboki początek wieku, trąci myszką mocno, nic specjalnego nawet 10 lat temu. Z zewnątrz okej, dalej się trzyma, ale 25k za auto np. z 2004 roku to jest normalna kasa, a nawet bym powiedział spora. To nie jest E60, które wymuskane z M54B30 pod maską są warte spokojnie 35k. No i jak A6C6, to tylko poliftowe z 2.0TDI CR pod maską, tak to można.
    @Bubuch ; wydaje ci się, nie gniją gorzej niż E36, podobnie bym powiedział. Problem to wózek tylny w przedliftach, poza tym standard.
    @Wawik ; 1.6HDI kozak, jak dorwiesz wspomnianą wersję bez drumasy i DPFu, to nie martwisz się nic a nic. Natomiast 1.5dCi to dobry silnik, ale chyba dopiero po 2010 roku poprawili go ostatecznie i już nie sprawia kłopotów. Teraz to nic tylko go brać, np. w nowej A klasie

  15. #13109
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Pytanie o ceramikę,
    Dzik jebnął moją f10 w grudniu (ogółem przez to ten odstrzał robią) i będę ją miał w ciągu tygodnia zrobioną (aso), zastanawiam się czy nie zainwestować w ceramikę, wycenili mi takie niby porządne ziomki usługę na 2000 zł, co ich tam wypytać? Jaki środek mają, i co więcej?

  16. #13110
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja za to mam pytanie, co jest nie tak w audi a6 c6? Ze mozna to auto kupic za 25 tys zl?
    W srodku to jest petarda, z zewnatrz tez niczego sobie. Np z takim 2.4 v6 to chyba nie bedzie tykajaca bomba zegarowa?
    Tez mi sie wydawalo, ze jakie to nie jest zajebiste auto, ale taka kasa za starego niemca, ktory w dodatku bardzo srednio wyglada w srodku to jednak nie jest dobra opcja wg. mnie. W sumie to co Mex napisal.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •