Reklama
Strona 7 z 1245 PierwszaPierwsza ... 5678917571075071007 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 91 do 105 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #91
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Vokee napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mi samochód nie jest potrzebny do "latania" tylko do dojeżdżania do klientów. Mi zawsze marzyły "kółeczka", teraz gdy to jest możliwe pojawia się milion pytań na minutę :D Skoczę się jutro do salonu, i popytam :)
    A od kiedy diesel jest do latania ;)? Poprostu jak masz mozliwosc to wez jakas wersje z chociaz tymi 180 koniami. W spalaniu nie odczujesz roznicy, a w mocy pewnie znaczna. Sam czesto dosyc jezdze BMW x1 2.0 diesel 180 koni w napedzie 4x4 i jak dla mnie to jest za malo. Ale jakby nie patrzec, do jazdy w trasie do 130 km/h sie nadaje.

  2. #92
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A od kiedy diesel jest do latania.
    No bardzo dobrze w rajdach/ wyścigach zapierdalają i latają jak szalone :)
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  3. Reklama
  4. #93
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A od kiedy diesel jest do latania ;)? Poprostu jak masz mozliwosc to wez jakas wersje z chociaz tymi 180 koniami. W spalaniu nie odczujesz roznicy, a w mocy pewnie znaczna. Sam czesto dosyc jezdze BMW x1 2.0 diesel 180 koni w napedzie 4x4 i jak dla mnie to jest za malo. Ale jakby nie patrzec, do jazdy w trasie do 130 km/h sie nadaje.
    A co to jest samochód z 180 końmi? Na dodatek o wadze 1,5 tony. Wiadomo, że jest to mało dla kogoś kto lubi przycisnąć.

  5. #94
    Avatar Rikimaru Uh
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Częstochowa.
    Posty
    1,039
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ale jesli ktos szuka auta do sprawnego przemieszczania sie to nawet te 120km starczy :) Nie kazdy ma potrzebe ciskac ile fabryka dala.
    Zreszta, nowym dieslem mozna tez ladnie przycisnac. Pewnego razu ogladalem Moto-on lub Automaniaka i nowa beemka 5 Diesel wygrala sprint z benzyniakiem o podobnej mocy :)

  6. #95
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No bardzo dobrze w rajdach/ wyścigach zapierdalają i latają jak szalone :)
    Tak, w rajdach. Gdy jest wsadzone w niego 3x tyle ile warty samochod i miesiace spedzone na tuningowaniu tego.
    Nie zastanawia Cie to, ze wszystkie samochody w wersji "R" są w benzynie? A jesli ktos mowi ze ma dizla 3.0 i ze to sportowe auto, to chyba powinien walnac baranka w sciane :).


    Cytuj Nigger napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co to jest samochód z 180 końmi? Na dodatek o wadze 1,5 tony. Wiadomo, że jest to mało dla kogoś kto lubi przycisnąć.
    Gość chciał samochód, którym mógłby dojechać do klienta, a nie samochód do stawania na kresce. Zwłaszcza, że to dizel.
    Dla mnie osobiście samochód, którym można przycisnąć, zaczyna się od 300 koni i to tez nie w każdej marce.

    Cytuj Rikimaru Uh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale jesli ktos szuka auta do sprawnego przemieszczania sie to nawet te 120km starczy :) Nie kazdy ma potrzebe ciskac ile fabryka dala.
    Zreszta, nowym dieslem mozna tez ladnie przycisnac. Pewnego razu ogladalem Moto-on lub Automaniaka i nowa beemka 5 Diesel wygrala sprint z benzyniakiem o podobnej mocy :
    Ale też z BMW 5 w benzynie? BMW wg mnie robi ciekawe silniki dizla, ale niestety ich przyspieszenie kończy się tam gdzie zaczyna się zabawa w benzynie, czyli okolo 100-120 km/h.
    Ostatnio zmieniony przez Tasmann : 06-02-2014, 01:07

  7. #96

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    104
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    @up Zauważ, że w większości samochodów jeżdżących moc nie przekracza 120km, ja gdybym miał 300+ km pod maską, to prędzej czy później miałbym jakiś wypadek, bo się za bardzo denerwuję jak powoli jeżdżą inni...

  8. #97
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mam 5 z 180konnym 2,5 litrowym dieslem i na 100-120 km się nie kończy, sam byłem zdziwiony jak to auto idzie.

    No i BMW robi teraz Mki w dieslach :D
    Ostatnio zmieniony przez Justakas : 06-02-2014, 09:26

  9. #98
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Vokee napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @up Zauważ, że w większości samochodów jeżdżących moc nie przekracza 120km, ja gdybym miał 300+ km pod maską, to prędzej czy później miałbym jakiś wypadek, bo się za bardzo denerwuję jak powoli jeżdżą inni...
    Kwestia tego, czy byłby to wypadek z Twojej winy. Poza tym jeśli nie potrafisz ocenić odległości zbliżającego się samochodu, tzw. "Czy zdazysz?" to nie wyprzedzaj w ogóle albo czekaj na totalnie pusty przeciwny pas.
    Ja tam zanim doszedłem do jazdy 300km+ maszynami, zacząłem od 150 koni o bezpiecznym przód napędzie i bardzo dobrze rozłożonym środku ciężkości. Jazda tył napędem z taka mocą, gdzie często masz turbo, to już nie są żarty;). Jednak jak najbardziej polecam sie przejechać chociaż raz, po torze, odludziu czy jakimś innym bezpiecznym miejscu. Ja się zakochałem od razu ;d.

  10. #99
    Avatar Szymon Waleczy Samiec
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    255
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie każdy kupujący limuzynę chce mieć 200 koni pod maską ;) Liczy się też małe spalanie i mniejsze koszty zakupu takiego samochodu z mniejszym silnikiem. Do tego nikt na autostradzie nie jedzie 250+ cały czas ;)

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale niestety ich przyspieszenie kończy się tam gdzie zaczyna się zabawa w benzynie, czyli okolo 100-120 km/h.
    Polemizował bym ;) Spójrz sobie na e90 335d i 335i. Diesel ma ogromny moment obrotowy :)


    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poza tym jeśli nie potrafisz ocenić odległości zbliżającego się samochodu, tzw. "Czy zdazysz?" to nie wyprzedzaj w ogóle albo czekaj na totalnie pusty przeciwny pas.
    A wszyscy potrafią? Czasami ktoś jest pewny że zdąży a jednak nie zdążył i z tego właśnie powodu (zbytnia pewność siebie) są wypadki ;)

    Tasmann czym jeździsz na codzień?

  11. #100
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Szymon Waleczy Samiec napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polemizował bym ;) Spójrz sobie na e90 335d i 335i. Diesel ma ogromny moment obrotowy :)
    Nie miałem nigdy BMW w benzynie to Ci nie powiem, ale moment obrotowy w dieslu masz tylko z dołu, bo góry poprostu nie ma :). Poza tym BMW technologicznie leży przy silnikach powyżej 3l, bo ile oni z takiego benzyniaka potrafią wykaraskac, 250 koni? Ciut więcej?
    Poza tym z tego co patrze na wiki, to BMW 335d ma faktycznie potężny moment obrotowy, ale do setki nadal lepszy jest silnik benzynowy. O niecałą sekundę.


    Cytuj Szymon Waleczy Samiec napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A wszyscy potrafią? Czasami ktoś jest pewny że zdąży a jednak nie zdążył i z tego właśnie powodu (zbytnia pewność siebie) są wypadki ;)

    Tasmann czym jeździsz na codzień?
    A każdy kto ma prawo jazdy potrafi jeździć? No nie. Mentalności ludzi nie zmienisz, gdy myślą, że mają sportowy silnik 1.9 tdi i wyprzedzą zawsze, bez stwarzania niebezpieczeństwa na drodze.

    Na codzień poruszam się Accordem VII 2.0 155 koni po faceliftingu. A gdy wpadnie do studenckiego budżetu jakis $ na wache to Evo VIII w silniku 2.0 305 koni. A czego pyta?
    Ostatnio zmieniony przez Tasmann : 06-02-2014, 17:05

  12. #101
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Bo Ci ze sportowymi silnikami to wypadków i niebiezpiecznych sytuacji nie stwarzają. Tu nie chodzi o silnik tylko wyobraźnie, zdrowy rozsądek, przestrzeganie przepisów drogowych.

  13. #102
    Avatar Szymon Waleczy Samiec
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    255
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Z czystej ciekawości po prostu. A co to Twojego evo mam pytanie. Koszty serwisowania są bardzo drogie? (rozumiem, że napewno serwis nie kosztuję tyle co passka w tdi) Czytam po forach to tamto no ale chce się zapytac kogoś kto posiada takie autko ;) Jak z utrzymaniem takiego czegoś? Tylko oleje itp? Czy w silniku często trzeba coś grzebac? Jak się ma evo do imprezy pod względem kosztów serwisowania. I ostatnie moje pytanie ile płacisz za ubezpieczenie takiego potworka?

  14. #103
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mial ktos kiedys stycznosc z hondą HRV? tą z 2000~~ roku

    w sumie bracki ma okazje brac, 4k przebiegu i zimy nie widziala ;dd

  15. #104
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Szymon Waleczy Samiec napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z czystej ciekawości po prostu. A co to Twojego evo mam pytanie. Koszty serwisowania są bardzo drogie? (rozumiem, że napewno serwis nie kosztuję tyle co passka w tdi) Czytam po forach to tamto no ale chce się zapytac kogoś kto posiada takie autko ;) Jak z utrzymaniem takiego czegoś? Tylko oleje itp? Czy w silniku często trzeba coś grzebac? Jak się ma evo do imprezy pod względem kosztów serwisowania. I ostatnie moje pytanie ile płacisz za ubezpieczenie takiego potworka?
    Samochód jest można powiedzieć mojego wujka, ale oboje w nim grzebiemy. Serwisować go nie serwisujemy w ASO, tylko poprostu robimy wszystko na własną rękę. Jedynie gdy pojawia się problem, to jedziemy do znajomego, który posiada warsztat tuningowy, tak można nazwać.
    Samochód ma przejechane niecałe 80k i w silniku nic grzebane nie było, jedynie wymiana hebli kosztuje sporo, coś tam grzebane przy zawieszeniu było, bo przez to że było zbyt sztywne, to wahacz byl do wymiany. Cena też jakaś sroga za to. O ubezpieczenie będę musiał zapytać, ale skoro samochód jest pełen stock bez tuningu, to cena ubezpieczenia pewnie taka sama jak każdy inny samochód z silnikiem 2 litrowym.
    Ogólnie ujmę to tak: Utrzymanie tego samochodu do tanich nie należy, spalanie 15l/100km przy w miare normalnej jezdzie, jak przyciskasz to z 25l. Na torze wychodzi ponad 30l. Samochód jest niewygodny, męczący przy dłuższej jeździe, ale daje takie emocje, że nie ma nic lepszego chyba :).

  16. #105
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    ile dał za tą zabawke?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •