Reklama
Strona 872 z 1245 PierwszaPierwsza ... 372772822862870871872873874882922972 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 13,066 do 13,080 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #13066
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    m50 to wszystko do remontu pierścieni tam nie ma żreć będzie potęzne ilości oleju i w dodatku pewnie za swojej kadencji każdy silnik przegrzany po kilka razy pomijając przebiegi po 400 tysięcy ale to dalej będzie bezproblemowy silnik w porównaniu do m54 i jako ciekawostke moge powiedzieć że m50b25 bez vanosa czyli roczniki 1991-1992 mogą pracować bez przepływomierza i sondy lambda
    m52b2x dobre silniki pancerne vanos nie sprawia problemów a jak trzeba naprawić to z 700 zł za naprawe i jeździsz kolejne kilkanaście lat bezawaryjnie
    a no i m50 i m52 podatne na przegrzanie okropny ten układ chłodzenia jedyna różnica taka że m50 po przegrzaniu jeszcze pojeździ a m52 już niekoniecznie i wycieki ze wszystkiego co się da samo uszczelnienie miski olejowej w m50b20 kosztowało mnie prawie 500 zł (trzeba podnosić silnik do góry)
    ja miałem m50b20 i m52b20 i zdecydowanie polecam m52b20 ten vanos robi robote i czuć już że nabiera prędkości od 2 tysięcy bo w tym m50b20 to trzeba było kręcić powyżej 3500 tys obr żeby to jakoś jechało.
    o m52tu i m54 sie nie wypowiem tyle co poczytalem na necie

    ###edit
    jeszcze na niekorzyść m50/m52 powiem że pomimo wieku to już te czujniki się psują typu sondy lambda, przepłyowimierze, czujnik połozenia wału lub wałka rozrządu te silniki nie znoszą zamienników i żeby poprawnie pracowało to trzeba jechać do aso i kupować a np w takim m52 już mam dwie sondy lambda siemensa po 500 zł sztuka
    Ostatnio zmieniony przez Bubuch : 12-01-2019, 14:13

  2. #13067
    Avatar Helluxzi
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Głogów
    Wiek
    31
    Posty
    2,402
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Helluxzi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    panowie i moze panie :)
    chciałbym zmienić swoje audi a4 na cos innego :) najlepiej w benzynie ( + lpg) budżet cos okolo 9-10k coś polecacie ekonomicznego i taniego u utrzymaniu ?
    cos poza superbI ?

  3. Reklama
  4. #13068
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Helluxzi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cos poza superbI ?
    A napiszesz moze czego oczekujesz? i po co chcesz zmieniać, IMHO musisz mieć jakieś konkretne oczekiwania, bo ten budżet to są okolice a4.

    @bubuch
    Ja do m54 kupiłem lambde boscha za 200 cebul po zniżkach, dziala zajebiscie, nie mam rozjazdów, ale to fakt, wiele rzeczy tylko z aso albo zamiennik, który szedl na pierwszy montaż czyli przepływka VDO za jakies 1k cebul

  5. #13069
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Osprzęt w starych BMW to jest kaplica, jak coś nie było zrobione, to na pewno niedługo wyjdzie. Jak się to przełknie, to jest świetnie, ja miałem w swoim szczęście, bo układ chłodzenia działał cały czas idealnie, zero problemów typowych dla tego silnika.

  6. #13070

    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    30
    Posty
    160
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    a generalnie jakie sa najwieksze bolaczki m52b28 i jak wyglada ogarniecie tego w dzialkowym garazu z jakims tam pojeciem o mechanice i wsparciu sie youtubami , co trzeba odrazu po kupnie sprawdzic , wymienic zeby sie potem nie wkurwiac?

  7. #13071
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ludzie płacą tysiaka za przepływomierz do bety, a pierdolą coś o drogich częściach do amerykańców xDDDD

  8. #13072
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Czujniki położenie wału i wałka, termostat i jego obudowa, podstawa filtra oleju i jego obudowa, zbiorniczek płynu chłodniczego (pękają), odma, cewki. To tak w skrócie o samym silniku, a właściwie jego osprzęcie. Do tego dochodzi pełno usterek typowych dla modelu, sporo jest takich samych w E46 i E39, w sumie również w E38. Ogólnie pod maską jest jeszcze rezystor wentylatora klimy, który na pewno się zjebał albo zjebie (no chyba, że polift, ale wtedy to cały wentylator się wymienia i też się pierdoli równo). W TU dochodzi DISA (ale ona rzadko się jebie w M52) i VANOS, który na pewno kiedyś będzie wymagał regeneracji. TU ma ten plus, że nie ma już problemu z nikasilem, ale to nie jest istotne w Europie, bo u nas nikasil nie sprawiał kłopotów, to chujowe, zasiarczone paliwo w USA go wypłukiwało. Niemniej jeśli auto jest stare i tankowali go 15 lat temu na jakichś cepeenach w Wólce Obsranej, to jest szansa, że nikasil dednął i teraz silnik bierze olej jak M54.

  9. #13073

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Odbije wam troszkim od betek oki
    Cus o megankach 3 słyszeli? 1.6 benzyna 110km
    W Internetach piszo ze te 1.6 są tańsze w naprawach i mniej się jebio hm?

  10. #13074
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Cybuch ;

    Nie tyle o koszta ale to że ten silnik cholera wie ile pociągnie XD
    Obawiam się bardziej, że pewnego dnia się rozkraczy totalnie i będzie potrzebna generalka silnika bo przeszłości samochodu to nie znam a pomijam że licznik był kręcony na pewno XD
    Ja też tak chaotycznie piszę chyba bo jedyne co robiłem pod kątem tej kontrolki to sprawdzenie czujników, wymiana panewek i pompy oleju.
    Vanosa zmieniałem bo przestał mi poprzedni ciągnąć od dołu więc to zupełnie inny problem :D
    Dla mnie nie problemu był zmienić to w/w ale bardziej irytuje mnie fakt, że od tych nie wiem 4 miesięcy wymieniałem już vanos, panewki, pompę oleju, a jednak fajniej się jeździ kiedy "nie miga" Ci co chwile coś XD
    Pomijam wymianę tych czujników położenia wału itd bo to jest standard i to mam już z głowy.


    Samochód kupuję dla siebie wiec dla jednej, dwóch osób. Nikogo nie wożę w nim więc priorytetem jest dla mnie moja wygoda :D

    Ogólnie rzecz biorąc to raczej "kaprys" zmiany samochodu na młodszy, a jest to jedyna opcja w ciągu najbliższego czasu XD

    @edit
    Nie mniej póki co ciężko widzę, że dla mnie samochód w tej cenie będzie znaleźć ( XD ) więc w planie mam zostawić e46
    Ostatnio zmieniony przez mroz3k1 : 12-01-2019, 18:52
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  11. #13075
    Avatar Frazes
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    311
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Oprócz tych komorniczych odbywają się w Polsce aukcje samochodów?
    Te komornicze to znajomy mi mówił, że ciężki temat: możesz wygrać aukcje a samochodu nie zobaczysz przez kilka miesięcy, bo dłużnik pisze odwołania i zażalenia na komornika

  12. #13076
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ludzie płacą tysiaka za przepływomierz do bety, a pierdolą coś o drogich częściach do amerykańców xDDDD
    No taki jest obraz większości Polaków. Amerykańców się boją, a Bejce chętnie kupują, a potem pakują grube tysiaki.
    Cytuj Palldino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Cus o megankach 3 słyszeli? 1.6 benzyna 110km
    Ogólnie słupek dobry, ale osprzęt taki se. Znowu 1.4 TCe ma fabryczną wadę uszczelki pod głowicą i chuj jeden wie kiedy ona strzeli. Właśnie dlatego odrzuciłem Megana III z listy aut, a szkoda, bo cenowo przystępne, wygodne i dobrze wyposażone, a 1.4 TCe poza tą jedną wadą jest bardzo, bardzo dobry. @Palldino ;
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 12-01-2019, 18:52

  13. #13077

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    W okolicy nawet nie ma 1.4 xD tylko 1.6 110 coupe @Mexeminor ;

  14. #13078
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @mroz3k1
    W209 może? Generalnie polecam na otomoto, allegro i olxie założyc sobie filtry na moc/rocznik/naped/skrzynie/cene i zobacz co masz do wyboru, a najlepiej to poświęć dzień i idź do największego auto handlu jaki znajdziesz i niech ci coś zaproponują z jazdą próbną jeżeli z zewnątrz będzie OK. Oczywiście nie kupuj tam od razu, ale jak wsiądziesz do auta i przejedziesz się nim nawet 1km nie piłując to już sobie wyrobisz jakąś tam opinie - a że się dobrze prowadzi, a ze głośny, a że ten środek to cie jednak odpycha, a że go bierzesz jak stoi lub inne takie

  15. #13079
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Frazes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oprócz tych komorniczych odbywają się w Polsce aukcje samochodów?
    Te komornicze to znajomy mi mówił, że ciężki temat: możesz wygrać aukcje a samochodu nie zobaczysz przez kilka miesięcy, bo dłużnik pisze odwołania i zażalenia na komornika
    oprócz tego są jeszcze powypadkowe ale tam mają dostęp tylko firmy ubezpieczeniowe, swoją drogą w tamtym roku znajomy kupił tanio auto a z jego naprawą wyszedł jakoś 5-6k do przodu.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  16. #13080
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    eh czy tu sie kiedys zmieni i bedzie mozna porozmawiac o autach, a nie tylko o pierdolonej awaryjnosci? mamy kurwa prawie 23 wiek, a tu nadal kryterium bezawaryjnosci jest kryterium nadrzędnym. LUUUUDZIE. KURWA LUUDZIE. W polsce jak w chlewie
    Kurwa jakos mnie nie dziwi ze mowi to motorniczy alfy romeo nono boru moglbys byc troche mniej typowy xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •