Reklama
Strona 203 z 663 PierwszaPierwsza ... 103153193201202203204205213253303 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,031 do 3,045 z 9941

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #3031
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chłopie, jak nie masz o czymś pojęcia to nie pierdol tutaj bzdur dobrze? :>

    Przy normalnej jeździe to Ci pewnie z 12 weźmie takie m3.
    xD

    zawsze smiecham z takich komentarzy
    znajomy mial 2.5 w e36
    spalanie srednio 12l/100km
    w miescie dochodzilo do 15


    pisz, ze m3 wezmie 12l przy normalnej jezdzie

  2. #3032
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rozumiem, że dane spalania bierzesz z danych producenta?
    Nie jestem zapalonym fanem BMW, by znać wszystkie pojemności i moce, aczkolwiek z tymi 12l/100km to chyba jakiś żart. Kolegi e46 2.0 150KM pali 11l/100km, zresztą od dawna wiadomo, że BMW nie robi ekonomicznych silników.
    Biorę z życia wzięte. Moja 2.0 benzyna pali 10 litrów przy dość dobrej jeździe. Znajomego 2.0d 150 pali 7 litrów. Inny znajomy ma własnie m3 i sam mówił, że przy normalnej (czyt. spokojnej) jeździe pali 12/100. To, że Twojemu koledze pali 11/100 to Ci powiem albo niech kolega zmieni mechanika albo samochód :)

    Nie wierzysz? Zerknij na bmw-sport czy m forum.

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zawsze smiecham z takich komentarzy
    znajomy mial 2.5 w e36
    spalanie srednio 12l/100km
    w miescie dochodzilo do 15
    Chłopczyku nie porównuj silnika w e36 do e46
    Ostatnio zmieniony przez _Szymon_ : 08-09-2015, 22:56

  3. Reklama
  4. #3033
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Chłopczyku nie porównuj silnika w e36 do e46
    chłopczyku to ty nie porównuj 12 litrów spalania przy normalnej jezdzie do ponad 3 litrowego rzedowego silnika z 6 cylindrami o mocy ponad 300km xD

  5. #3034
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chłopczyku to ty nie porównuj 12 litrów spalania przy normalnej jezdzie do ponad 3 litrowego rzedowego silnika z 6 cylindrami o mocy ponad 300km xD
    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przy normalnej (czyt. spokojnej)
    czytanie ze zrozumieniem. Przyjmijmy, że przy normalnej jeździe 15 litrów. Jak na taką moc czy to dalej dużo? te 2-3 litry Ci tak dużo zmieniają?

  6. #3035
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    to 12 czy 15?
    bo jak narazie to ty pierdolisz bzdury


    #
    dobra koniec offtopu, 12l spokojna jazda xD
    Ostatnio zmieniony przez Julas313 : 08-09-2015, 23:13

  7. #3036
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to 12 czy 15?
    bo jak narazie to ty pierdolisz bzdury
    Napisałem, Ci że przy spokojnej jeździe 12. Wiesz co to spokojna jazda? Pewnie nie :)

    w normalnej jezdzie pali ok 12 - z tym ze wiecej miasta - ale bez ostrego katowania.
    na trasie to zaden problem zejsc ponizej 10l jadac do 130-140
    mowi o m3 e46 02 rok 70tys km przebiegu smgII
    co do spalania - oczywiście, że można zejść do poniżej 15l ale czy mając 343ps będziesz jeździł ekonomicznie?

    Ludzie jakie 18-19 na LOW ?? Czy Was coś popieściło? Przy delikatnej autostradowej jezdie ( 120-150km/h) bez ostrych wyprzedzan spalanie kolo 9-10,5 litra ( sprawdzane na trrasie wrocek - Kraków w M3 CSL) a po mieście przy mocnym bucie około 15-16...

    Więcej, Ci szukał nie będę. Jeśli coś to zapraszam na pw to Ci linki wyślę :)

  8. #3037
    Mexeminor

    Domyślny

    Wszyscy pierdolicie bzdury. E46 M3 to przede wszystkim rzędowa szóstka o pojemności 3.2 litra, to na początek dla Tasmannów.

    Druga sprawa, spalanie - każde usportowione auto (M3, M5, Accord/Civic Type-R) weźmie dokładnie tyle paliwa, ile mu się pociśnie buta. Proste jak budowa czołgu T-55. Wiadomo, że ponad 3 litrowe M3 weźmie krańcowo więcej niż wyżyłowany 2 litrowy Accord, ale to nawet ktoś z IQ poniżej 90 rozumie.

    I jeszcze jedno, do Tasmanna - BMW robiło bardzo oszczędne silniki przy ich mocy i pojemności. Da się nimi jeździć z małym zużyciem paliwa, znoszą dobrze gaz, a ich dynamika zawsze była zadowalająca. Widać, że nie masz pojęcia o BMW, żadnego pojęcia (a to już coś), a więc zajmij się swoją Hondą, w której w końcu zajrzałeś do zaworów i przestań pierdolić takie kocopoły, bo się słabo robi.

  9. #3038
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    z tego co sie zdazylem zorientowac to roznica w spalaniu miedzy 2,0 a 2,8 w bmw jest znikoma a moc wieksza, dlatego lepiej brac wieksza wiec takie m power pewnie tez nie spali az tyle
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  10. #3039
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z tego co sie zdazylem zorientowac to roznica w spalaniu miedzy 2,0 a 2,8 w bmw jest znikoma a moc wieksza, dlatego lepiej brac wieksza wiec takie m power pewnie tez nie spali az tyle
    bardzo dobra uwaga, tak to właśnie wygląda.

  11. #3040
    Avatar Ileev
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    instagram.com/ileev
    Wiek
    30
    Posty
    575
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jestem zapalonym fanem BMW, by znać wszystkie pojemności i moce, aczkolwiek z tymi 12l/100km to chyba jakiś żart. Kolegi e46 2.0 150KM pali 11l/100km, zresztą od dawna wiadomo, że BMW nie robi ekonomicznych silników.
    Największe kłamstwo na świecie. Jeżeli Twój kumpel ma 2.0 i mu pali 11l to chyba jeździ ciągle na mega wysokich obrotach, albo gdzieś mu wpierdala paliwo.
    Mam od 3 miesięcy bmw e46 z silnikiem 3.0, 231km, automat. Na mieście przy spokojnej jeździe spali maksymalnie 10l. Jak trochę nim się pobawię to weźmie więcej. Na trasie jak jadę sobie 120-130, to 8-9l. Przy ostrzejszej jeździe to już potrafi sobie popić, ale też bez przesady, nie będzie to kurde więcej niż 15l.
    Ostatnio zmieniony przez Ileev : 09-09-2015, 01:07

  12. #3041
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wszyscy pierdolicie bzdury. E46 M3 to przede wszystkim rzędowa szóstka o pojemności 3.2 litra, to na początek dla Tasmannów.

    Druga sprawa, spalanie - każde usportowione auto (M3, M5, Accord/Civic Type-R) weźmie dokładnie tyle paliwa, ile mu się pociśnie buta. Proste jak budowa czołgu T-55. Wiadomo, że ponad 3 litrowe M3 weźmie krańcowo więcej niż wyżyłowany 2 litrowy Accord, ale to nawet ktoś z IQ poniżej 90 rozumie.

    I jeszcze jedno, do Tasmanna - BMW robiło bardzo oszczędne silniki przy ich mocy i pojemności. Da się nimi jeździć z małym zużyciem paliwa, znoszą dobrze gaz, a ich dynamika zawsze była zadowalająca. Widać, że nie masz pojęcia o BMW, żadnego pojęcia (a to już coś), a więc zajmij się swoją Hondą, w której w końcu zajrzałeś do zaworów i przestań pierdolić takie kocopoły, bo się słabo robi.
    A to ciekawe, bo wydaje mi się, że nigdy nie miałeś do czynienia z żadnym w miarę zadbanym BMW, a co mówić o starych rumplach.
    Moje rodzinne X1 przy silniku 2.0d xdrive chla 8 litrów spokojnie, nasze byłe e92 w 3.0d chlało 9-10l, więc nie powiesz mi, że v6 330 koni wychla 12 litrów, no chyba że jak stoi.
    Kolegi e46 2.0 150KM, chla 11l/100km i jest to zadbany egzemplarz z bmwmotorsport.

    Accord wyżyłowany? to ciekawe. Honda ma co najmniej kilkanaście silników nawet o wyższej mocy z tej pojemności i nie raz przejeżdżą nie jeden silnik BMW(chociażby 2.0 , 2.5 , 3.0 dizle w nowszych BMW)
    Dynamika BMW zadowalająca? Patrząc na wolnossące silniki, to zawsze miały słabe osiągi.

    @up
    11l/100km benzyny, 13-14l gazu/ 100km

  13. #3042
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A to ciekawe, bo wydaje mi się, że nigdy nie miałeś do czynienia z żadnym w miarę zadbanym BMW, a co mówić o starych rumplach.
    Błąd, miałem i mam ciągle.
    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje rodzinne X1 przy silniku 2.0d xdrive chla 8 litrów spokojnie, nasze byłe e92 w 3.0d chlało 9-10l
    O, naprawdę? A wiesz może o tym, że nowe BMW się trochę zmieniły (jak każde inne auta) i wcale już nie są takie jak kiedyś? Poza tym czego się spodziewasz po 2.0d z xdrivem w X1, 6 litrów? Sorry, trzeba było kupić inne auto, najlepiej Lexusa hybrydowego.
    No i 3.0d, które bierze mało, no kurwa, przecież to jest sześciogarowy diesel, do tego o dużej pojemności i mocy. Nie zmienia to faktu, że 9-11 to on bierze przy dość dynamicznej jeździe, a więc albo go cisnęliście, albo coś było nie halo.
    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    , więc nie powiesz mi, że v6 330 koni wychla 12 litrów, no chyba że jak stoi.
    To nie jest V6, ile razy mam Ci to tłumaczyć? Spojrzyj sobie w końcu na wiki albo inne źródło i się doedukuj.

    PS Jest spora różnicy miedzy l6 a V6

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kolegi e46 2.0 150KM, chla 11l/100km i jest to zadbany egzemplarz z bmwmotorsport.
    To go butuje, albo coś jest nie tak, bo to nie jest normalne spalanie dla tego silnika. Koniec kropka.

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Accord wyżyłowany? to ciekawe. Honda ma co najmniej kilkanaście silników nawet o wyższej mocy z tej pojemności i nie raz przejeżdżą nie jeden silnik BMW(chociażby 2.0 , 2.5 , 3.0 dizle w nowszych BMW)
    Ale o czym Ty teraz piszesz? Dałem prosty i szybki przykład, a czepiasz się jakbym Ci krzywdę zrobił. Sorry, napisałem coś o Hondzie, co się nie spodobało (choć to nie było nic złego, ja nie widzę dlaczego wyżyłowane silniki są gorsze, może Ty widzisz?).
    Also, 2 litrowa benzyna w Accordzie Type-R JEST wyżyłowana. I to nie jest nic złego. Koniec kropka.

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dynamika BMW zadowalająca? Patrząc na wolnossące silniki, to zawsze miały słabe osiągi.
    A wiesz co znaczy słowo "zadowalająca"? To sobie sprawdź w słowniku, bo to co tu wyczyniasz, to szczyty głupoty są.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 10-09-2015, 00:00

  14. #3043
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No i 3.0d, które bierze mało, no kurwa, przecież to jest sześciogarowy diesel, do tego o dużej pojemności i mocy. Nie zmienia to faktu, że 9-11 to on bierze przy dość dynamicznej jeździe, a więc albo go cisnęliście, albo coś było nie halo.
    Samochód był nowy, więc nie sądzę, że coś nie halo. Jeździliśmy normalnie, chociażby dlatego został sprzedany, bo nie dość, że to auto stało się zbędne, to jeszcze paliło dużo a miejsca w nim mało.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale o czym Ty teraz piszesz? Dałem prosty i szybki przykład, a czepiasz się jakbym Ci krzywdę zrobił. Sorry, napisałem coś o Hondzie, co się nie spodobało (choć to nie było nic złego, ja nie widzę dlaczego wyżyłowane silniki są gorsze, może Ty widzisz?).
    Also, 2 litrowa benzyna w Accordzie Type-R JEST wyżyłowana. I to nie jest nic złego. Koniec kropka.
    Jak dla mnie możesz pisać i wszystko o Hondzie, jak dla mnie ma wiele wad, ale jeśli chodzi o niezawodność, to niestety ale bije BMW po głowie.
    Otóż wyżyłowana nie jest, skoro 2.2 212 KM jest wyżyłowane, to co powiesz o 2.0 240KM w s2000?



    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A wiesz co znaczy słowo "zadowalająca"? To sobie sprawdź w słowniku, bo to co tu wyczyniasz, to szczyty głupoty są.
    Nie wiem za bardzo, czego nie rozumiesz w słowie "zadowalająca dynamika auta".

  15. #3044
    Avatar Wizygran
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    394
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mój Golf V 1.9 TDI 105KM na ostatnio zrobione 2000km ma spalanie 7.0/100, czesto przy wlaczonej klimie (ostatnie kilka dni bez). Dobry wynik ? :D

  16. #3045
    Avatar Marionarus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    352
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A to ciekawe, bo wydaje mi się, że nigdy nie miałeś do czynienia z żadnym w miarę zadbanym BMW, a co mówić o starych rumplach.
    Moje rodzinne X1 przy silniku 2.0d xdrive chla 8 litrów spokojnie, nasze byłe e92 w 3.0d chlało 9-10l, więc nie powiesz mi, że v6 330 koni wychla 12 litrów, no chyba że jak stoi.
    Kolegi e46 2.0 150KM, chla 11l/100km i jest to zadbany egzemplarz z bmwmotorsport.

    Accord wyżyłowany? to ciekawe. Honda ma co najmniej kilkanaście silników nawet o wyższej mocy z tej pojemności i nie raz przejeżdżą nie jeden silnik BMW(chociażby 2.0 , 2.5 , 3.0 dizle w nowszych BMW)
    Dynamika BMW zadowalająca? Patrząc na wolnossące silniki, to zawsze miały słabe osiągi.

    @up
    11l/100km benzyny, 13-14l gazu/ 100km
    Zobacz sobie ile wazy to X1, a ile wazy E46:). Tez mam takie samo X1 w x drive z 2.0 dieslem i zgadza sie - pali 8 litrow w miescie. Ale nie zapominaj ze to auto jest dosyc ciezkie + ma naped na 4 kola, ktory sa mw sobie tez zwieksza spalanie. Kolejna sprawa w BMW nigdy nie bylo V6 tylko R6.

    Idac dalej tym tropem mialem E36 z 2,0 benzyna 150 koni. Ten sam silnik tylko na aluminiowym bloku jest montowany w E46. Mnie w miescie palila 8,5 -14. Ta wyzsza granica to jazda zimą z butowaniem. Przy normalnym nie dziadkowaniu ok 10,5 wychodzilo. I bardzo zalowalem ze nie kupilem minimum 2,5-2,8 poniewaz spalanie maja bardzo podobne. To minimalne w silnikach R6 bmw jest zasadniczo takie samo. Wieksze jest to maksymalne jakie mozna uzyskac jak lubisz sie pobawic. Ale patrzac na spalanie w trakcie normalnej jazdy, to wiecej jak 0,5 litra roznicy nie bedzie.
    Dlatego kazdy jak szuka BMW w benzynie to od razu minimum 2,5, poniewaz ten silnik 2,0 w relacji moc/spalanie jest po prostu nieoplacalny.

    Co do silnikow hondy ktore sa niby lepsze, to wybacz ale gowno wiesz:). Bo niestety diesle w bmw ktore do nas trafiaja sa grubo przekrecone, i czesto maja o wiele,wiele wiecej na blacie niz faktycznie wskazuje to licznik, i wciaz jezdza bez problemow.

    Nie powiedzialbym tez ze silniki bmw maja slabe osiagi. Fakt ze 2.0 z 150 koni to zadna rewelacja(jednak wciaz jest to sporo jak na auto bez turbo), patrzac na to ze hondy tyle z 1.4 żyłują. Ale wole miec pieknie brzmiace R6 pod maska niz wyjącą kosiarke xD.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •