Reklama
Strona 196 z 664 PierwszaPierwsza ... 96146186194195196197198206246296 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,926 do 2,940 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2926
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jest możliwość przerobienia w aucie szyb z korbki na elektryczne? Jeśli chciałbym, żeby przyciski były w drzwiach, to muszę kupić boczki od modelu z elektrycznymi szybami, czy można to jakoś przerobić, i co z dziurami po korbkach?
    Ktoś z was w ogóle odpierdalał taki manewr? Ile to może kosztować i czy zwykły mechanik będzie potrafił to ogarnąć?

    Na motoryzacji się nie znam, więc proszę nie wyzywać.

  2. #2927
    Avatar cysio528
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,761
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Oryginalne uzywki w stanie bardzo dobrym czy zamienniki tyc/depo lamp przednich w lagunie 1 lift?
    Ostatnio zmieniony przez cysio528 : 08-08-2015, 23:56

  3. Reklama
  4. #2928
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj cysio528 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kupuje od osoby prywatnej, wiec mysle ze nie powinno byc z tym problemu. Starczy taki przegladzik, ten mechanik na stacji powie mi czy auto nie bylo spawane z dwoch? Czy odwali przeglad, skasuje stowke i gowno go to obchodzi?
    Wszystko zależy od stacji. Wiele z nich po prostu odwala robotę, byle szybko i byle łatwo. To się podoba klientom, bo przecież każdy liczy, że auto przejdzie przegląd, a im więcej sprawdzania tym większe ryzyko, że wyjdzie jakiś kwiatek. Dlatego bym nie pojechał na stację kontroli sprawdzając auto, które mam zamiar kupić. Serio, wydanie ~150 zł w porządnym warsztacie (w ASO np. VW to 270 zł, co imo nie jest wygórowaną ceną jak na dokładność sprawdzenia) na sprawdzenie przedsprzedażowe się opłaci, bo albo uchroni Cię od kupienia trupa albo będziesz zadowolony, że takim fajnym autem zaraz odjedziesz.
    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest możliwość przerobienia w aucie szyb z korbki na elektryczne? Jeśli chciałbym, żeby przyciski były w drzwiach, to muszę kupić boczki od modelu z elektrycznymi szybami, czy można to jakoś przerobić, i co z dziurami po korbkach?
    Ktoś z was w ogóle odpierdalał taki manewr? Ile to może kosztować i czy zwykły mechanik będzie potrafił to ogarnąć?

    Na motoryzacji się nie znam, więc proszę nie wyzywać.
    Za dużo roboty, instalację trzeba do drzwi pociągnąć, wiązki pokupować itd., już nie mówiąc o nowych boczkach. Kupa kasy wpakowana w stare auto, lepiej kupić takie samo z elektryką, serio.

    PS Korbotronik to jest bardzo dobra rzecz.

  5. #2929
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za dużo roboty, instalację trzeba do drzwi pociągnąć, wiązki pokupować itd., już nie mówiąc o nowych boczkach. Kupa kasy wpakowana w stare auto, lepiej kupić takie samo z elektryką, serio.
    W sumie boczki i tak bym miał do wymiany, bo te z przodu są w kiepskim stanie wizualnym, a z tyłu bym kupił takie z miejscem na głośniki.
    Co do nowego auta, zanim bym uzbierał na gotowca powiedzmy 6k plus opłaty, to sto lat minie (polskie realia). Przez ten czas i tak bym musiał ładować gotówkę w obecne auto, więc stwierdziłem, że będę wkładał niewielkie sumy co jakiś czas w to auto, żeby je zrobić na cacy. W dodatku tutaj silnik jest w dobrym stanie, a tak to mogę kupić droższe auto, a okaże się skatowane ;/

    P.S.
    Możesz wymienić zalety korbek, może to da mi do myślenia i porzucę ten pomysł.

  6. #2930
    Mexeminor

    Domyślny

    No co tu dużo gadać - szyby na korbkę są właściwie bezawaryjne, zawsze możesz je otworzyć i zamknąć, bardzo łatwo jest to naprawić jak się np. zerwie linka. Przy elektrycznym podnoszeniu to już nie jest takie proste, dużo więcej szajsu w środku, dochodzą problemy z samą elektryką, silniczkami itd. Jak się przykładowo takie prowadnice usyfią, to możesz spalić silniczek przy podnoszeniu (wiadomo, obciążenie), a taka linka to wiele zniesie, a nawet jak nie zniesie, to w godzinkę będziesz miał wymienioną pod blokiem. Mi piszczą rolki w lewej przedniej szybkie (w prawej w sumie też trochę) i boję się tego ruszać, a jakby to był korbotronik (co przy klimatyzacji w sumie jest bardzo dobre, bo ile razy te szyby otwierasz?), to by nie było problemu.

    Zostaw jak jest, wątpię, by był to dla Ciebie jakiś wielki dyskomfort.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 09-08-2015, 19:45

  7. #2931
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    W sumie racja, elektryczny szyberdach daje radę. Po prostu jak już miałem w planach robić auto, to chciałem konkretnie, a korbi to teraz chyba przeżytek.

    Dzięki za radę.

  8. #2932
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Mexeminor ;
    No ja tam wszystkie szyby opuszczam w dół na jakieś 5 minut żeby wywietrzyć samochód zanim włączę klimę

  9. #2933
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Mexeminor ;
    No ja tam wszystkie szyby opuszczam w dół na jakieś 5 minut żeby wywietrzyć samochód zanim włączę klimę
    Nie no, tak też dobrze zrobić, szczególnie przy takich upałach jak teraz. Nie zmienia to faktu, że ciągle można się bez tego obyć albo otworzyć tylko swoją szybę korbką.

    Poza tym ja mam stale na auto wrzuconą klimę, nie ma sensu w ogóle wyłączać. Jak masz na knefel AC, to wiadomo.

  10. #2934

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    29
    Posty
    810
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Siema, mam pytanie do ludzi którzy mieli okazję bądź jeżdżą obecnie kabrioletem. Jak w tym dziadostwie jest z wiatrem? :D. Przecież jak lecieć tym ponad 100km/h to przeciąg w głowie musi być. Dajmy na to jak jedziesz normalnie autem odsuwasz sobie szybę przy 100km/h+ to napierdala wiatrem solidnie, że trzeba ryja drzeć co by się dogadać. Jak jest właśnie z kabrioletami? (Naszła mnie taka myśl jak mijałem ostatnio jakiegoś chłopa w kabriolecie który zapierdalał dość dobrze)

  11. #2935
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj mlody100200 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siema, mam pytanie do ludzi którzy mieli okazję bądź jeżdżą obecnie kabrioletem. Jak w tym dziadostwie jest z wiatrem? :D. Przecież jak lecieć tym ponad 100km/h to przeciąg w głowie musi być. Dajmy na to jak jedziesz normalnie autem odsuwasz sobie szybę przy 100km/h+ to napierdala wiatrem solidnie, że trzeba ryja drzeć co by się dogadać. Jak jest właśnie z kabrioletami? (Naszła mnie taka myśl jak mijałem ostatnio jakiegoś chłopa w kabriolecie który zapierdalał dość dobrze)
    cabrio kupuje się do kruzowania 60km/h leżąc w fotelu z łokciem na drzwiach ;)

  12. #2936

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    29
    Posty
    810
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cabrio kupuje się do kruzowania 60km/h leżąc w fotelu z łokciem na drzwiach ;)
    Jestem tego samego zdania, po prostu jestem ciekawy czy urywa łeb od wiatru czy są rzeczywiście jakoś lepiej te auta zabudowane czy ki chuj xD

  13. #2937
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Masz z tyłu wiatrołapacze zakładane i praktycznie jedziesz jak w normalnym aucie z otwartymi szybami. W normalnym aucie jak na szyby założysz takie osłonki, to też nie wieje mocno i normalnie rozmawiasz przy max otwartych szybach.

  14. #2938
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,375
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Parę pytań:

    Kupno fiata 126p, po ile chodzą? Jaka bywa różnica między starym sprzętem, a takimi wymienionymi silnikami?
    Jak kupić takie auto, żeby się najbardziej opłacało, na co patrzeć?
    Ile kosztuje przerobienie go na cabrio z zamykanym dachem
    Ile kosztuje utrzymanie takie auta (obowiązkowe przeglądy, zmiany olejów, części itp i ubezpieczenie)

    Jestem kompletnie zielony w temacie.

  15. #2939
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Parę pytań:

    Kupno fiata 126p, po ile chodzą? Jaka bywa różnica między starym sprzętem, a takimi wymienionymi silnikami?
    Jak kupić takie auto, żeby się najbardziej opłacało, na co patrzeć?
    Ile kosztuje przerobienie go na cabrio z zamykanym dachem
    Ile kosztuje utrzymanie takie auta (obowiązkowe przeglądy, zmiany olejów, części itp i ubezpieczenie)

    Jestem kompletnie zielony w temacie.
    Mam dla Ciebie radę - weź sobie odpuść. Ceny Maluchów są zaporowe, ludzie życzą sobie za te skurwiałe małe puszki jakieś chore pieniądze, a to nawet nie są stare egzemplarze, a jakieś parchy z końcówki produkcji.
    A jak jeszcze masz zamiar to przerabiać na cabrio, to w ogóle ręce opadają.

    Taniej wyjdzie Cię W209 cabrio, serio.

  16. #2940
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj mlody100200 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Siema, mam pytanie do ludzi którzy mieli okazję bądź jeżdżą obecnie kabrioletem. Jak w tym dziadostwie jest z wiatrem? :D. Przecież jak lecieć tym ponad 100km/h to przeciąg w głowie musi być. Dajmy na to jak jedziesz normalnie autem odsuwasz sobie szybę przy 100km/h+ to napierdala wiatrem solidnie, że trzeba ryja drzeć co by się dogadać. Jak jest właśnie z kabrioletami? (Naszła mnie taka myśl jak mijałem ostatnio jakiegoś chłopa w kabriolecie który zapierdalał dość dobrze)
    W normalnym samochodzie gdzy otworzysz szybe powietrze wpada do srodka, powodujac opor w samochodzie, powyzej 100 km/h kabina samochodu dziala jak spadochron dlatego jest tak glosno, w cabrio cale powietrze oplywa samochod.

    Tak samo jadac na motorze, czy lepszym skuterze 100km/h powinno Ci urwac leb od pedu powietrza a jednak tak nie jest.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: Wczoraj, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •