Reklama
Strona 436 z 663 PierwszaPierwsza ... 336386426434435436437438446486536 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,526 do 6,540 z 9941

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #6526
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wypowiem się na ten temat wieczorkiem, ale generalnie to szkoda tych kilkudziesięciu złotych - możecie to sobie darować.

  2. #6527
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Astinus madafaka gdzie wypowiedź?

  3. Reklama
  4. #6528
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Trzymajcie mnie xDD, te 70 zeta lepiej sobie spożytkować na jakąś pizze/czipsy/piwko, a wiedzę podstawową czytać/poznawać z internetu, dodatkowo kupić sobie jakiegoś golfa3 za 500zł czy innego cienkiego i go w garażu rozebrać do 0 i złożyć do kupy, taka wiedza da ci więcej niż jakiś e-learning za 70 zeta :D.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  5. #6529

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    208
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    W fiacie uno spalił się bezpiecznik od zapalniczki (jakoś bez niego jechałem)
    dzisiaj włożyłem inny (inny rozmarowo ale też 10A) i nic.
    Za chwilę zauważyłem, że światła awaryjne nie świecą
    Kiedy chciałem zaświecić zwykłe (kontorlki świeciły) kontrolki zgasły i nic nie działa lol)

    co to sie dzieje? zwarcie, rozłądowany akumulator? (chociaż kontroli świeciły słabiej)

  6. #6530
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trzymajcie mnie xDD, te 70 zeta lepiej sobie spożytkować na jakąś pizze/czipsy/piwko, a wiedzę podstawową czytać/poznawać z internetu, dodatkowo kupić sobie jakiegoś golfa3 za 500zł czy innego cienkiego i go w garażu rozebrać do 0 i złożyć do kupy, taka wiedza da ci więcej niż jakiś e-learning za 70 zeta :D.
    To, nigdy nie nauczycie się niczego z samej czystej teorii. Ja przy kursie na przewóz rzeczy miałem 200 godzin teorii z czego około powiedzmy 30-40 było z mechaniki, fakt że siedzieliśmy każdy w oddzielnym komputerku i sobie sami czytaliśmy i próbowaliśmy się nauczyć ale ja chuja się nauczyłem a byłem na każdym z tych zajęć. Później jak robiłem koparko-ładowarki, to też chodziłem na teorię, okazało się że mamy zajebistego 'wykładowcę' i aż bardzo miło było go słuchać. Ja u niego na zajęciach z mechaniki i układów hydraulicznych w 2 tygodnie sobie zapisałem zeszyt 64 kartkowy (zawsze nawet jak coś usłyszę to zapisuję nawet bez większego skupienia to dłużej to sobie zapamiętuję) ale też poza paroma zagadnieniami i pomimo niby jakiejś tam wiedzy teoretycznej nie wiedziałem co tak na prawdę z czym się robi. Dopiero teraz w pracy, jak samemu swoje samochody robimy to człowiek poznaje co jest pięć. Jak coś możesz rozebrać, zajrzeć do środka, zobaczyć jak jest zbudowane to od razu jesteś w stanie zrozumieć zasadę jego działania, teoria tego nie da. Fakt że nadal nie posiadam wiedzy mechanika, ale na pewno dużo większą niż przeciętny posiadacz samochodu.

  7. #6531
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Podbijam wawika.
    Zapłacisz za taki kurs, dostaniesz plik pdf i nawet jak go przeczytasz od deski do deski, to niewiele z tego zrozumiesz i zapamiętasz.
    Ja od kuzyna byłej dziewczyny pożyczyłem sobie jakąś książkę do technikum o budowie samochodu i coś tam niby rozjaśniła, ale dopiero jak człowiek otworzy maskę i zobaczy na własne oczy te układy, to zaczyna kumać co jest pięć.
    Zamiast wydawać hajs, poogladaj lepiej na yt miłośników 4 kółek (łysy często pierdoli głupoty, ale to idzie wyłapać w komentarzach) jakiś samochód marzeń i inne tego typu programy.
    A najlepiej to zakumpluj się z mechanikiem, żebyś mógł z nim przy swoim samochodzie porobić i po kilku takich akcjach będziesz wiedział jak co jest zbudowane i jak dziala.
    I przede wszystkim będziesz umiał coś zrobić samemu. Bo wiedzieć jak zmieniać klocki hamulcowe, a umieć je zmieniać, to są dwie różne rzeczy i jest to kwestia tylko i wyłącznie praktyki.

  8. #6532

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    208
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    DObra, to aku się rozładował
    ale
    to miejsce po prawej na dole, to jest na zapasowe bezpieczniki czy do czegoś służy? (mam tam włożone dwa)


    I jeszcze jedno


    Włożyłem jakiś większy (rozmiarowo), nie podobny, nie przeźroczysty.

    Ma to znaczenie? Włożyłem normalnie czerwony 10A.
    Ostatnio zmieniony przez Piotruś : 24-06-2018, 12:09

  9. #6533

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    103
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cześć,

    Kiedyś już pisałem w tej sprawie tutaj. Otóż chodzi o problem z wybierakiem w Golfie IV 1,9 TDI AGR 90km. Zauważyłem, że mam luz na jednym z elementów wybieraka oznaczonym na zdjęciu czerwonymi strzałkami (zdjęcie przykładowe z wyszukiwarki). Luzy na boki + góra dół



    Znalazłem w necie coś takiego:
    https://e-katalog.intercars.com.pl/#...ni-biegow.html nr części 1J0711202B

    ale za cholerę nie mogą znaleźć w necie tej tulei, która jest między mocowaniami. Pomożecie mi znaleźć numer tej części? Chyba, że to jest część niewymienialna, chociaż wątpię.
    Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji Załączone obrazki Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji-2ecjas3.jpg 

  10. #6534
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mam ubezpieczenie wykupione w opcji kwartalnej. Pierwszą ratę normalnie miałem wpłaconą, ale z kolejna się zajumałem w akcji i co najmniej miesiąc jestem w plecy. Czy oni normalnie mi kontynuują ciągłość ubezpieczenia tylko, że mam dług do rozliczenia, czy ubezpieczenie się zrywa?

  11. #6535

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    208
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Pierwsza sprawa czy jak mam lekko pęknięty z tyłu klosz (widać tylko pęknięcie ) nikt się nie przyczepi ?
    Druga sprawa czy można od tak założyć na tylne szyby folie przyciemniające ? Nie utrudnia jak się obejrzę ? Wszystko widać ? Xd mam na myśli szyby na drzwiach .

  12. #6536
    Avatar Mistrz
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    959
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Wszystko widac.
    Tylko jak smutni panowie tacy w niebieskich ubrankach i czapeczkach cie z tym przyczaja, a ty nie pokazesz im atestu tych szyb to bedziesz sobie je zrywal na poboczu, a latwe to nie jest. No ewentualnie druga opcja to oddanie Panom dowodu rejestracyjnego i udanie sie do warsztatu gdzie profesjonalnie zedra ci ta folie, a nastepnie udanie sie na badania i do urzedu po dowod rejestracyjny.
    One thing I ask from the Lord,
    this only do I seek:
    that I may dwell in the house of the Lord
    all the days of my life,
    to gaze on the beauty of the Lord
    and to seek him in his temple.

  13. #6537

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Piotruś napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pierwsza sprawa czy jak mam lekko pęknięty z tyłu klosz (widać tylko pęknięcie ) nikt się nie przyczepi ?
    jakiekolwiek pęknięcia czy nawet głębsze rysy na oświetleniu dają na przeglądzie negatywny wynik
    przynajmniej tak powinno być aktualnie a pozytyw przy czymś takim to w dużej mierze wola pana, który sprawdza

  14. #6538
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Patryk jak tam Passat, ogarnąłeś to przygasanie? @2Fast4You ;

  15. #6539

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Patryk jak tam Passat, ogarnąłeś to przygasanie? @2Fast4You ;
    czujnik halla był jebnięty + jakieś błędy na przepustnicy
    koleś gadał, że passaty tak mają bo jakieś opary czy coś idą na kable i je rozpuszczają (czy jakoś tak, trochę czasu już minęło i nie pamiętam słowo w słowo co powiedział)
    @Mexeminor ;

  16. #6540

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    208
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Pytanie
    czy warto z tylu wymieniać żarówki, które nie były wymieniane, z 10 lat? (samochod ma 23 lata)
    oczywiście są jakieś określone (w sensie czy są ledowe czy tylko zwykłe)?
    pytam, ponieważ przy okazji wymienię wymieniając klosz, a w rejestracji mam led.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •