Reklama
Strona 443 z 663 PierwszaPierwsza ... 343393433441442443444445453493543 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,631 do 6,645 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #6631
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Pany i panewy jak to jest wg kodeksu w następującej sytuacji: kończy się teren zabudowany i zaczynam przyspieszać co by dobić do docelowej prędkości. W tym czasie zaczyna mnie wyprzedzać jakiś typ, ale idzie mu to średnio i gdy ja będę przyspieszał dalej to będzie musial odpuścić. Więc wg prawa powinienem wpuścic zamulacza czy mam wyjebongo, bo to nie moja wina że już przyspieszałem, a jemu się skończyła moc po drodze?

  2. #6632
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale że jak, on zaczyna wyprzedzać, a Ty dopiero zaczynasz przyśpieszać? Bo jeśli tak, to masz obowiązek go puścić i nie możesz przyśpieszać, ale jak se już przyśpieszasz spokojnie i on gdzieś z daleka próbuje wyprzedzać i mu nie idzie, tj. nawet nie równa się z Tobą, to on ma wała, bo jest pizda a nie kierowca.

  3. Reklama
  4. #6633
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Nie ja sobie zaczałem przyspieszac, bo się kończył zabudowany, ale na chwile obecną nie mogę robić tego zbyt gwałtownie xD i on zaczał mnie wyprzedzać w pewnym momencie i koło 100 kmh sie prawie zrównalismy i gdybym dalej przyspieszał no to by nie dał rady, wpuściłem go i oczywiście zamułał drogę później, a pare nastepnym km nie było okazji zeby go wyprzedzic, wiec plułem sobie w brodę i zastanawiam się czy jeżeli się wyprzedza przyspieszajacy juz samochod to czy wyprzedzany musi wspuscic ten drugi czy moze miec w pizdzie i jechac dalej po swojemu (nie mam tu na mysli sytuacji, ze o ktos mnie wyprzedza to taki chuj, wpierdole buta w podloge hehe)

  5. #6634
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    W takiej sytuacji myślę, że mogłeś dalej przyśpieszać, ale wiesz jak to jest, zależy od interpretującego. Tak długo jak nie było zagrożenia w postaci nadjeżdżającego z przeciwka auto, to ja bym se normalnie przyśpieszał dalej, bo jak typek nie potrafi wyprzedzić, to nie powinien się za to zabierać, może się nauczy.

  6. #6635

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    537
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie ja sobie zaczałem przyspieszac, bo się kończył zabudowany, ale na chwile obecną nie mogę robić tego zbyt gwałtownie xD i on zaczał mnie wyprzedzać w pewnym momencie i koło 100 kmh sie prawie zrównalismy i gdybym dalej przyspieszał no to by nie dał rady, wpuściłem go i oczywiście zamułał drogę później, a pare nastepnym km nie było okazji zeby go wyprzedzic, wiec plułem sobie w brodę i zastanawiam się czy jeżeli się wyprzedza przyspieszajacy juz samochod to czy wyprzedzany musi wspuscic ten drugi czy moze miec w pizdzie i jechac dalej po swojemu (nie mam tu na mysli sytuacji, ze o ktos mnie wyprzedza to taki chuj, wpierdole buta w podloge hehe)
    Nie masz w takim wypadku prawa przyśpieszać.

    6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości.

  7. #6636
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    To się zgadza, ale czy można tutaj nazwać Cybucha pojazdem wyprzedzanym, gdy tamten zabierał się do tego jak pies do jeża? Wiadomym jest, że specjalne przyspieszanie, gdy ktoś wyprzedza jest karygodne i może doprowadzić do poważnego wypadku, ale to jest jednak zgoła inna sytuacja.

  8. #6637
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pany i panewy jak to jest wg kodeksu w następującej sytuacji: kończy się teren zabudowany i zaczynam przyspieszać co by dobić do docelowej prędkości. W tym czasie zaczyna mnie wyprzedzać jakiś typ, ale idzie mu to średnio i gdy ja będę przyspieszał dalej to będzie musial odpuścić. Więc wg prawa powinienem wpuścic zamulacza czy mam wyjebongo, bo to nie moja wina że już przyspieszałem, a jemu się skończyła moc po drodze?
    Pelna pizda wtedy do dechy az bedzie czarny dym uszami mu wychodzil

  9. #6638
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Na fb na grupie:
    Dla tych co nie mają MTOD. Właśnie obejrzałem najnowszy odcinek Engine Masters. Docisnęli LSa 6.0 do 1540 koni. 30 psi doładowania. Aczkolwiek silnik miał założoną całą nową górę (głowice, dolot, wałek) jak również miał otwarte bardziej pierścienie i testowali na paliwie 118 oktanów. Ale nadal 1500 koni na seryjnym bloku, wale, korbach i tłokach to jest bardzo przyjemny wynik. Co prawda do powtórzenia tylko na hamowni, ale nadal :)
    a u nas nadal "jak performance, to tylko 2jz" xD

  10. #6639

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jakby u nas bylo tyle LSów co 1.8t to tez bysmy krecili takie wyniki xd



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  11. #6640
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    no ale nad 1.8t to się tylko sebixy w czapkach z daszkami spuszczają ;d ten sam level co podjarka vteciem 1.6 xD

  12. #6641

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    No nie wiem, male silniki tez sa piekne bo maja swoje przeznaczenie. Dlubniety Vtec czy dlubniete 1.8t sa serio spoko wiec nie rozumiem troche takiego odgornego podejscia do tych silnikow, bo na dobra sprawe mozna rzec ze amerykanskie seby sie spuszczaja nad lsami czy hemi i wychodzi na to samo.
    Osobiscie chcialbym miec civica 5 d16b albo d16a4 z kompresorem i posmigac takim malutkim popierdalaczem po kretych gorskich drogach ale tez taka bmw e30 z LSem zeby polatac bokiem tez by bylo spoko ;D

    Nie ma co porownywac silnikow europejskich/amerykanskich/azjatyckich do siebie bo sie roznia charakterystyka i zastosowaniami.



    Nie mow ze nie chcialbys wieczorkami tak posmigac ze znajomymi po zakretach...
    Ostatnio zmieniony przez Jan Kaktus Wielki : 18-07-2018, 21:04



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  13. #6642
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    w zatyczkach do uszu to może i tak
    przecież to brzmi jak wyścig kosiarek na przedmieściach xD

  14. #6643
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wysokoobrotowe japońskie szlifierki są zajebiste tak samo jak ogromne amerykańskie V8. Wszystko ma swój urok, ja bym chciał mieć takiego Grand Marquisa czy Crown Victorię, a obok niego Civica jajeczko zrobionego lekko jdm z loteczką spoona, jakimiś fajnymi felgami ala konig ssm, kubłem i pasami bride itd. No to by było to, co ja mogę powiedzieć, ja uwielbiam prawie wszystkie style (poza spedalonym stance, static, wszelakie mocne gleby, że auto nie może przez próg zwalniający przejechać itd., bo to jest gwałt na podstawowej funkcji samochodu - jeżdżeniu) i tam samo bym kochał poginanie Cytryną 2CV z początku produkcji jak i jakimś dojebanym M4 z bodykitem Liberty Walk.

  15. #6644

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jeden normalny no ale w koncu ekspert motoryzacji, a nie jakies HURR DURR AUTO TO DOPIERO SIE ZACZYNA JAK MA 250KONI Z 6 LITROWEJ BENZYNY HURR DURR SAM SILNIK WAZY TONE ALE KURLA TO JEST AŁTO.

    Jest tyle odlamow motoryzacji ze jezeli ktos sie nia interesuje a jest zapatrzony w jedna i przy okazji gardzi reszta no to nie wiem jak to nazwac.
    Motoryzacja ma laczyc nie dzielic kocham kazda z dziedzin choc moze niektorych nie rozumiem ale poki w baku jest paliwo daje okejke.



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  16. #6645
    Avatar Mistrz
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    959
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no ale nad 1.8t to się tylko sebixy w czapkach z daszkami spuszczają ;d ten sam level co podjarka vteciem 1.6 xD
    No tak bo letko dlubniety 1.8t z 400 koni to chujowy bo przeciez prawdziwy menzczyzna to tylko 6 litrowy amerykaniec v18 z ktorego ma wykrzesane zawrotne 145 koni w 2 tonowym sportowym samochodzie wiadomix xD
    One thing I ask from the Lord,
    this only do I seek:
    that I may dwell in the house of the Lord
    all the days of my life,
    to gaze on the beauty of the Lord
    and to seek him in his temple.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •