Reklama
Strona 484 z 664 PierwszaPierwsza ... 384434474482483484485486494534584 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,246 do 7,260 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #7246
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Przepustnica po odpuszczeniu gazu jest zamknięta, więc to nie to, kiedyś ktos miał podobne problemy jak miał kata przypchanego, ale to już taka turbo rzadka przypadłość, układ paliwowy też nie powinien mieć na to wpływu. Ciezko wrozyc z fusow

  2. #7247
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Poduszki sprawdzisz najszybciej jak masz dostep do kanalu/podnosnika

  3. Reklama
  4. #7248

    Notoryczny Miotacz Postów Harvi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Bielsko Biala
    Posty
    1,094
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Przepustnica czysta, jest pojedyncze szaepniecie za kazdym razem... Później auto schodzi elegancko z obrotów. Na pieszym biegu szarpie od 2 tys do 1 tys caly czas, biorę się dzsaj za egr

  5. #7249

    Notoryczny Miotacz Postów Harvi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Bielsko Biala
    Posty
    1,094
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale to jest takie pojedyncze szarpnięcie, jakby uderzenie? Czy zaczyna autem bujać przez chwilę? Może być kwestia przepustnicy, ale mogą być to też zawieszenie silnika czy skrzyni, a nawet przegub jakiś, jakiś luz.
    zaczyna autem bujac przez chwile

  6. #7250

    Notoryczny Miotacz Postów Harvi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Bielsko Biala
    Posty
    1,094
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    egr wyczyszczony...szarpanie na pierwszym biegu od 2k do 1k ustalo ;o ale szarpniecie po odpuszczeniu gazu zostalo

  7. #7251
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Macie gdzieś firmy, co wysyłkowo regenerują lewarki typu żaba?

  8. #7252
    Avatar Hexolic
    Data rejestracji
    2012
    Wiek
    31
    Posty
    424
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Witam. Jakiś czas temu zjebały mi się przewody od podcisnienia. Powymieniałem je na nowe ale chyba chujowo coś podłączyłem bo turbo w ogóle przestało działać. Jeździłem tak przez ok. Miesiąc bo nie miałem jak tego ogarnąć. Parę dni temu wróciłem do tematu, rozpiąłem wszystkie przewody i podłączyłem na nowo. Jakie było moje zaskoczenie, że turbo jednak działa XD problem teraz jest inny. Wcześniej (przed awaria) turbina załączała się od ok. 2000 obrotów. Teraz załącza się od 3000 tysięcy a czasem ciągnie i się wyłącza. To chyba nazywa się notlauf ale nie jestem pewny. Jaka może być tego przyczyna i jak ogarnąć aby znowu załączała się od 2000?

    Jeśli to ma znaczenie autko to Audi a3 8l 2001r 1.9 tdi 110km Turbina chyba jest ze zmienna geometria ale co do tego to ręki nie dam sobie odciąć xd
    @Mexeminor ;
    Ostatnio zmieniony przez Hexolic : 24-12-2018, 12:27

  9. #7253

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Hexolic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam. Jakiś czas temu zjebały mi się przewody od podcisnienia. Powymieniałem je na nowe ale chyba chujowo coś podłączyłem bo turbo w ogóle przestało działać. Jeździłem tak przez ok. Miesiąc bo nie miałem jak tego ogarnąć. Parę dni temu wróciłem do tematu, rozpiąłem wszystkie przewody i podłączyłem na nowo. Jakie było moje zaskoczenie, że turbo jednak działa XD problem teraz jest inny. Wcześniej (przed awaria) turbina załączała się od ok. 2000 obrotów. Teraz załącza się od 3000 tysięcy a czasem ciągnie i się wyłącza. To chyba nazywa się notlauf ale nie jestem pewny. Jaka może być tego przyczyna i jak ogarnąć aby znowu załączała się od 2000?

    Jeśli to ma znaczenie autko to Audi a3 8l 2001r 1.9 tdi 110km Turbina chyba jest ze zmienna geometria ale co do tego to ręki nie dam sobie odciąć xd
    @Mexeminor ;
    Łyka olej?
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  10. #7254
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Turbina prawie na pewno bez zmiennej geometrii. Skoro działa ale nieprawidłowo, to dalej musi być burdel w podciśnieniach, nic się tutaj zdalnie nie poradzi, mechanik musi spojrzeć.

    @down
    O widzisz, dzięki, zawsze myślałem, że na pompie były bez zmiennej geometrii.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 25-12-2018, 16:46

  11. #7255
    Avatar ~Qacper~
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,196
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Od 2000 roku wszystkie tdi na pompie rotacyjnej mają zmienną geometrię i dwumas. Tylko te z lat 90 nie miały. Dla pewności kody silników które mają

    AHH
    ALH
    ASV
    AFN
    ANU

  12. #7256
    Avatar Hexolic
    Data rejestracji
    2012
    Wiek
    31
    Posty
    424
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj SerQ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Łyka olej?
    Podobno tak, czasem kopci na biało ale przez ok. 4kkm w ogóle tego oleju nie ubywa. Dziwna sprawa.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Turbina prawie na pewno bez zmiennej geometrii. Skoro działa ale nieprawidłowo, to dalej musi być burdel w podciśnieniach, nic się tutaj zdalnie nie poradzi, mechanik musi spojrzeć.
    Nie wiem co jeszcze może być zjebane z tym podciśnieniem. Podłączyłem to wszystko zgodnie ze schematem, sprawdzałem później że 3x czy wszystko jest git. Ale może któryś z zaworów, N75 i ten drugi mogą być zjebane. Do mechanika i tak muszę auto oddać bo tłoczek w zacisku mi stoi a sam tego nie ogarnę. Nie potrafię odpowietrzyc hamulców xd

  13. #7257
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,409
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    do odpowietrzenia i tak najlepiej poprosić 2 osobę
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  14. #7258
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A3 z 2012 S-back, drgania do 2 tyś obrotów przy ruszaniu + drży buda powyżej 120, poduszki silnika? przeguby?
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  15. #7259
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,329
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    E39 523i
    Zbliża się wymiana oleju, coś tam stukać zaczęło
    Nie zawsze, autko ma czasem gorszy dzień i no i coś tam cyka
    Równo z obrotami rośnie częstotliwość cykania, po odcince nie przestaje
    Przy okazji zdarzyło mi się, że się autko nie odpaliło za 1 razem, bo się zadławiło, ale póki się to nie powtarza to mam to w chuju
    Obstawiam jakiś pasek czy inne takie kurestwo
    Wiem, mogłem poszukać w gugel, poszukałem
    Panie panewka hehe panie popychacze panie zmień olej to się samo naprawi panie to świece (????)
    Odstawie do znajomego przy wymianie oleju, ale chętnie bym go nakierował, bo to vaginiarz

  16. #7260
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    na jutubach poszukaj jak vanos klepie, disa też może klepać. ogarnij sobie inpe i sprawdz bledy i inne pierdoły. swiecie moga nakurwiac jezeli beda luzne czy jakies tam ujebane, ale to raczej rzadkosc. jezeli to bedzie cos z przodu i jakis tam pasek, kolo czy chuj wi to polecam osluchac, a w gorszym wypadku nagrac telefonem i przystawiac telefon do roznych czesci silnika, tak latwo jest wylapac z ktorej strony dochodzi dzwiek. co do kół pasowych, pompy wody i podobnego osprzetu to jak zmiescisz reke to mozesz podotykac i poruszac kazda czescia i zobaczyc czy jakas nie lata luzno. czy cyka caly czas czy np. cykanie ustaje gdy silnik sie rozgrzeje? no i czy jest prawidlowy poziom oleju ;)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •