Reklama
Strona 517 z 663 PierwszaPierwsza ... 17417467507515516517518519527567617 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,741 do 7,755 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #7741

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,771
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dzięki! Głównie o to chodzi, czytanie błędów i ich weryfikowanie, bo jeżdżenie ze wszystkim na diagnostykę toż to są koszta wielkie :D

  2. #7742

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Byłem na regulacji LPG i po podłączeniu do kompa koleś gada, że mam ustawioną wysoką temperaturę przejścia na gaz (45C) i że proponuje zmniejszyć bo oni zawsze na 30 ustawiają.
    Po tej zmianie wczoraj i dziś gdy na dworze znowu 3-4 stopnie to samochód gasł przy próbie przejścia na gaz. Po ponownym zapaleniu po paru sekundach znowu próbował przejść na gaz i wtedy już działa normalnie.
    Jak było te 45C to nigdy nie miałem problemu.

    Ktoś ma jakiś pomysł z czego to może być? Kwestia tylko tej temperatury i po prostu nie da się przy tym silniku ustawić niżej niż było czy coś jest jebnięte?

    Silnik 1,6 74kw w pasku
    @Mexeminor ;?

    A no i dodam jeszcze że gasł bo przełączał się jak stałem na światłach albo podjeżdżałem do świateł czyli jak nie gazowalem
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 11-04-2019, 12:40

  3. Reklama
  4. #7743
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Tak z ciekawości, a nie myślałeś do nich zadzwonic co powiedza i najwyzej niech cofna te ustawienia? generalnie temp 45 szybko jest osiągnąc, wiec IMHO jeden chuj.

  5. #7744
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dobrze miałeś i zjebali, ja bym z ryjem tam szedł i kazał zrobić jak było. Ktoś to ustawił kiedyś i wszystko było ok, ja bym tego nigdy w życiu nie zmieniał. Poza tym im później przełączy na gaz tym lepiej dla silnika, podniósłbym prędzej do 60 niż zszedł na 30.

    A powodów może być multum, nie ma sensu się tym przejmować, niech zrobią jak było i git.

  6. #7745

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    dobra chyba się wyjaśniło xd

    podjechałem po robocie, koleś podpiął i wyczaił niskie napięcie i gada, że to z tego bo za mało prądu idzie
    kable tak wyglądały
    https://imgur.com/s8kNs36

    jutro rano się okaże czy to faktycznie to

  7. #7746

    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    30
    Posty
    160
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    nawet jesli to byla wina tego kabla, to jesli nie masz auta pokroju octavi I z 1,6 czy lanosa , ktore wgl nie powinny wychodzic w benzynie tylko odrazu w lpg xdd to 45 stopni jest optymalna i lepsza temperatura niz 30, wlasnie przez takie ustawiwanie niskich temp przelaczenia, biednych mieszanek potem ludzie pieprza jaki ten lpg okropny jest xd w niskiej temperaturze gaz sie gorzej spala i zasyfia podzespoly instalacji , sam mam ustawione te 45-50 stopnie, nie wiem dokladnie i auto 100kkm na gazie juz stuknelo bez problemow z instalacja

  8. #7747

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    chopacy jak minalem przeglad o 1dzien to bede cus bulil wincyj?
    bo do soboty byl a jutro se podjade i ogarne ale czy zmienilo sie cos? bo w internetach piszo ze majo wejsc jakies zmiany a nie widze co aktualne he

  9. #7748
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Palldino napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chopacy jak minalem przeglad o 1dzien to bede cus bulil wincyj?
    bo do soboty byl a jutro se podjade i ogarne ale czy zmienilo sie cos? bo w internetach piszo ze majo wejsc jakies zmiany a nie widze co aktualne he
    na razie jeszcze wszystko po staremu

  10. #7749

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    na razie jeszcze wszystko po staremu
    czyli że mogę jechać we wtorek
    dzieki

  11. #7750

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    30
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    zgłupiałem z tymi wszystkimi przejściówkami do gazu... potrzebuje na niemcy.
    Czy to będzie okej?
    https://www.ebay.de/itm/LPG-Autogas-...oAAOSwJ5dcjBGz

  12. #7751
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Kurla zmienilem dzis oponki na letnie Pirelli P Zero. W ogole to jest nieporozumienie, ze auto moze sie tak zajebiscie prowadzic. xD Niby tylko guma, a jak jade to mam wrazenie jakbym totalnie inna fure prowadzil, szanuje w chuj oponke, warto dolozyc bo sie lata jak na autopilocie. xD Kurwa moje pierwsze porzadne opony w zyciu chyba bez kitu moze stad ta podjarka. xD Zimowe mialem jakeis vikingi za 250 pln sztuka chyba to juz wtedy myslalem, ze zaszalalem jak chuj z oponami i, ze bedzie bajka. W sumie nie narzekalem, ale w porownaniu z tymi zapierdalajami to bez porownania.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 29-04-2019, 23:17
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  13. #7752
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zimowe mialem jakeis vikingi za 350 pln sztuka chyba to juz wtedy myslalem, ze zaszalalem jak chuj z oponami
    vikingi z niskiej półki to akurat ponoć bardzo chwalone opony także źle nie wybrałeś :D

  14. #7753
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    vikingi z niskiej półki to akurat ponoć bardzo chwalone opony także źle nie wybrałeś :D
    No cos tam poczytalem juz po zakupie to ponoc przyzwoite opony nawet, zawsze kladlem chuja na to calkowicie, ale teraz zmienilem troche zdanie na ten temat.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #7754
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Przy obecnych zimach zimówka ma być jedynie w miarę miękka, bieżnik to tylko problem, bo jest głośna. Ogólnie trudno na nasz klimat dobrać dobrą zimówkę, która nie będzie czymś ostro wkurwiać. Najlepiej kupić w miarę najtańszą i tyle.

    Na lato natomiast to już warto zainwestować. Prawda jest jednak taka, że tobie Arczi robotę robi zapewne w największym stopniu szerokość i profil opony, a nie marka i model. Szeroka opona o niskim profilu i to jeszcze na aucie z dobrym zawieszeniem (a Giulietta ma całkiem spoko) zawsze będzie dobrze kleić na suchym i w miarę dogrzanym asfalcie. Taka opona ma dużą powierzchnię styku z podłożem, nie wygina się mocno na rancie, przez co auto nie pływa i prowadzi się jak poszynach. Dopóki nie spadnie deszcz albo warunki nie zrobią się niestandardowe (np. nawieje piasku znad Sahary na drogi ), to zarówno Nexen jak i Dębica i Pirelli będą porównywalne, tzn. przy normalnym jeżdżeniu nie zobaczysz żadnej różnicy w osiągach opony. Różne będą na pewno opory toczenia czy hałas (często na niekorzyść drogich opon, niestety), ale to zostawmy w spokoju.

    Prawdziwa różnicę odczujesz dopiero w dwóch przypadkach: ekstremalnej jazdy na suchym i w sumie każdej trochę bardziej odważnej jazdy na mokrym. Przez ekstremalna rozumiem torowa, wtedy takie P Zero może dawać przewagę (ale to nie jest reguła, czynników jest od chuja i jeszcze więcej). Na mokrym to wiadomo, tutaj często tanie opony pokazują swoje słabości, bo w tym momencie liczy się odprowadzanie wody, a więc kasa wsadzona w R&D przy projektowaniu bieżnika i zazwyczaj opony premium będą miały przewagę. Dużo testów jednak pokazuje, że te tańsze też potrafią być dobre i przy normalnej jeździe nie będzie różnicy.

    Reasumując - fajne opony i w ogóle, ale jeśli nie dorwałeś w fajnej kasie, to szczerze powiedziawszy przepłaciłeś i nie były tego warte.

    Pozdrawiam,
    Killavus

    PS Wielosezonówki obecnie są bardzo dobrym wyborem jeśli ktoś nie jest jebanym debilem i chce się ścigać na każdym metrze swojej drogi do Tesco i roboty. Np. takie Micheliny CrossClimate to świetna opona letnia z homologacją zimową co oznacza, że na nasze zimy, tj. dwa dni w roku śnieg i mróz, reszta okolice zera i sucho, sprawdzi się znakomicie, a w porównaniu do letnich wypada lepiej niż wszystkie średniaki i dorównuje premium o przeznaczeniu letnim. Dodatkowo ma bardzo niską ścieralność i wytrzyma dużo dłużej niż inne opony, a więc ekonomiczna jest w chuj. Do tego nie jest droga, oszczędza się 160 zł na wymianach w roku, do tego czas i stres, że porysują felgi czy źle wyważą i będzie biło itp. itd.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-04-2019, 00:00

  16. #7755
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Reasumując - fajne opony i w ogóle, ale jeśli nie dorwałeś w fajnej kasie, to szczerze powiedziawszy przepłaciłeś i nie były tego warte.
    Ale pol roku temu to kurla panie kurla tylko pirelli tylko kurla wloskie auto musi byc wloska opona

    Ogolnie no fajny wywod, ale tbw generalnie xD Ja czuje roznice po przejechaniu 600 metrow w wichurze i napierdalajacym deszczu i jaram sie na mysl, ze moge jutro zapierdalac sobie z pod swiatel w drodze do roboty i Tesco

    A to czy robote robi szeroka felga i inne pierdoly to wczesniej mialem inna gume tego samego rozmiaru i to byl inny samochod, to w sumie tyle i nie potrzebuje szczegolnie recenzji i testow z autoswiata zeby to ocenic bo po prostu czuje to na samochodzie i jezdzi sie inaczej jakby mi ktos wymienil kolumne kierownicza albo chuj wi co. xD

    A co do vikingow to w sumie tez sa spoko, ja nie narzekalem, ale ja zime pewnie bym i na letniakach izi opierdolil po prostu jezdzac spokojnie bo zimy sa na tyle slabe, a drogowcy na tyle mocni, ze na luzie sie jezdzi w jakimkolwiek kapciu. Szczegolnie, ze 90% miast jest zapchane w 3 pizdu przez typow, ktorzy na widok 3 platkow sniegu jada 3.5km/h wiec mozna sobie w zasadzie jezdzic na golych felgach pchajac fure bo takie jest tempo jazdy zazwyczaj xD

    W ogole temat opon jest dla mnie tak w chuj enigmatyczny
    Ostatnio zmieniony przez Master : 30-04-2019, 00:22
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •