Reklama
Strona 445 z 663 PierwszaPierwsza ... 345395435443444445446447455495545 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,661 do 6,675 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #6661
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    jakie fora dla laika BMW warto poczytać by się dokształcić? Będzie zmiana i porzucenie obecnej marki (tzn obecna zostanie ale jak kupować bmw to teraz by na starość kuwwah nie żałować), bo jedna taka się spodobała :D @Mexeminor
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  2. #6662
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To chyba wychodzi na to, że joystick wszedł, ale skrzynia została ta sama, tj. 6HP, a nie 8HP, które dopiero w F10 montowali.

    No i jak pisałem, tutaj jest założona gałka z joya co wygląda po prostu XD
    Mexe ma racje, to jest stara skrzynia tylko zmieniona wajcha. W dodatku zrobione jest to chujowo. Wymieniony sam joystick, a można zamówić sobie za 160$ od chińskich przyjacieli dobrze wykonany joystick z podstawą, wyglądające jak te z 2008. Działa mimo tego, że stary joystick przełączał tryby mechanicznie, a nowy robi to elektronicznie. Tak samo działa wtedy przycisk "P" i można podpiać bez problemu łopatki. Wymiana trwa z 30sekund.

    @UP
    Większej kopalni wiedzy o BMW chyba nie ma w Polsce
    https://www.bmw-klub.pl/forum/
    Ostatnio zmieniony przez Exequt'er : 21-07-2018, 22:33
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  3. Reklama
  4. #6663
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Popieram bmw-klub.pl, jeszcze jest bmw-sport.pl, ale duża część użytkowników, od których są najbardziej merytoryczne posty udziela się na obu, mimo to polecam oba

  5. #6664
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    kurwa ww

  6. #6665
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ale się wcurwiłem. Przeglądam wczoraj swoje opony, a tam kawałek gumy na profilu opony pękł. Niby struktura opony cała, ale przy tej mocy to nie przejdzie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  7. #6666
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dziś jak rozpędzałem swoją e60 do 6 tys obrotów to czuć było spalony olej. Co to może być?

  8. #6667
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wiesz, M54 piją olej i to nie jest tajemnica, przygotuj się na ten 1l/10kkm minimum. Wysokie obroty to i mógł trochę przepalić, ja bym nie panikował, ale regularnie sprawdzał poziom.

  9. #6668
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    1L/10kkm to musi być bardzo zdrowy M54 :D ciężko określić zdrowy limit, myślę że powyżej 0.5l/1000km można zaczać się martwić, chyba że cały czas piłujesz to i tak spoko. Obserwuj ile ci pije ;) W kolejnej generacji (n52) oficjalnie nie ma co sie martwić zużyciem do 0.7L/1000km ;) generalnie coś moze byc nie tak z silnikiem lub odma (typowy problem m54), ale to trzeba by diagnozowac, np. cisnienie na cylindrach zeby sprawdzic kondycje silnika, tania rzecz, max 100 cbl. Gorzej, jezeli kopci na jałowym biegu, wtedy pierścienie mogą być do roboty

  10. #6669

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Jezu jaka e30stke dzis widzialem na gieldzie samochodowej w KRK, rzekomo swiezo sprowadzona z dojczlanda od goscia ktory uzytkowal to auto od 2k7...
    Stan wskazywal tylko na to ze szkoda tego uzywac na daily, byl tak dopieszczony i tak wycackany, material na young timera pod kocyk... (Szkoda ze 1.6 i troche biedo wersja) ale jezeli chodzi o stan wizualny blacharski wnetrza no to ideal...

    Ceny nie bylo podanej niestety a ciekaw jestem ile takie cudo kosztuje...



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  11. #6670
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jeśli mocno było czuć ten olej spalony, to ja bym raczej obstawiał, że silnik go nie spalił, tylko wypluł i spłynęło na kolektor. Popatrz czy nic Ci się tam nie poci - pod butem, czyli pod większym ciśnieniem, olej może tam po prostu kąpać.
    Tak jest u mnie obecnie, są zapocenia pod uszczelką pokrywy zaworów, ale jak wdepnę i zakręcę silnik do 7,5k RPM, to olej tam wywala i leci prosto na kolektor wydechowy - od razu czuć przy tym spaleniznę ;)

  12. #6671
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A jak wiadomo uszczelka pokrywy zaworów w M52/54 to częsty przypadek ;)

    A propos E30 @Olejooo ; to one są za chuj niewarte takiej kasy, jaką ludzie za nie chcą. Zazwyczaj masz kaszlące 1.6 w coupe za 30k, przecież to jest żart. Totalny golas, płacisz tylko za to, że to E30, które nie jest w niczym wybitne. E36 jakieś wypasione z M50B25 to koszt max 20k, a auto szybkie, piękne (nie żeby E30 było brzydkie, ale dla mnie E34>>>>>>>>>>E30) i funkcjonalne (tzn. cały sezon pozazimowy objedziesz bez problemu i w komforcie).

    Było jakiś czas temu niedaleko mnie bordowe E30 coupe 1.6 w automacie za 13k, podobno świetne blacharsko. Taka cena jest sensowna, poza tym miała ładne felgi warte z 2k. Poszła w dwa dni chyba, nawet nie zdążyłem zadzwonić. Ceny powyżej 15k za zadbane 1.6 w coupe to zdzierstwo i tyle.

  13. #6672
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Na osiedlu chłop wyjeżdzał z podporządkowanej i przywalił we mnie. Prędkość koło 15km/h, ale zderzak mpakietowy pęknięty. Mpak był dołożony, oryginalnie go nie było. Naprawa to naprawa, ceny takie same, ale jeśli będę walczył o wymianę to jak to wtedy wygląda: doprowadzenie do stanu sprzed kolizji czy zderzak po vinie odkupią?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  14. #6673
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wg prawa jest przywrócenie do stanu sprzed szkody, ale sporo się słyszy, że ubezpieczalnie tną w chuja, więc poczytaj może póki czas ;)

  15. #6674
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Właśnie problem w tym, że ciągle wydawało mi się, że trzeba przed zawarciem OC zawrzeć wpis o częściach tunningowanych, a kumpel przerobił A3 na S3, żadnego wpisu w umowie OC i oddali mu za części, które miał na aucie. A w internecie jak zwykle każdy swoje i różnie wychodzi.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  16. #6675
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Poczytaj wyroki sądów, co ma twoje OC do wypłacania szkody z innej ubezpieczalni? Części tuningowane to raczej jak ktoś dołoży kompresor i nie ma takiego w papierach żeby mu wyższą składkę policzyli, a nie żeby nie wypłacić tobie za zderzak

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •