Reklama
Strona 435 z 664 PierwszaPierwsza ... 335385425433434435436437445485535 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,511 do 6,525 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #6511
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kredka:
    plusy 1.8T - tanio można go pomodzić, sam chip da sporo, chociaż pewnie w nie cuprze, ale gratów jest dużo do tego silnika, można spore moce wyciągnąć jak kogoś to kręci. Łyka lpg, jest solidny, oszczędny, ogólnie zajebisty.
    minusy 1.8T - znalezienie dobrego egzemplarza, kupienie gówna to spore koszty albo jeżdzenie gównem, które nie wiadomo kiedy stanie

    Co do dyskusji o nowych silnikach - dlaczego nikt nie wpadnie na pomysł, żeby wjebać jeden ze starych sprawdzonych silników typu m52, m54, rb26 1jz/2jz założyc tam od razu podtlenek biedy, dwa razy bardziej ekologiczny od benzyny, jakieś drobne modyfikacje na wydechu typu lepsze katy, normy pospełniane jak i mokre sny wielu kierowców, którzy kupia te auta za 10 lat, jak już niemiec je poupierdala xD

    A co do odchodzenia od diesla - za odrą teraz sprzedaż diesli będzie spadać, bo ustawa wisi o wjezdzie diesli do centrum miast no i plus diesel gate, za który kazdy szanujacy sie niemiec czuje sie obrazony xD
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 17-06-2018, 22:17

  2. #6512
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ziomy, w dowodzie nie mam już miejsca na pieczątki, a przegląd mam do 20 sierpnia. Czy mogę teraz zwrócić się do urzędu komunikacji o nowy dowód tak aby na stację diagnostyczną podjechać już z nim? Z tego co czytałem to opłata jest pobierana za dowód tymczasowy, a ja bym go w tym momencie nie potrzebował
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  3. Reklama
  4. #6513

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ziomy, w dowodzie nie mam już miejsca na pieczątki, a przegląd mam do 20 sierpnia. Czy mogę teraz zwrócić się do urzędu komunikacji o nowy dowód tak aby na stację diagnostyczną podjechać już z nim? Z tego co czytałem to opłata jest pobierana za dowód tymczasowy, a ja bym go w tym momencie nie potrzebował
    Miałem podobną sytuację, to znaczy u mnie już w dowodzie nie było miejsca na pieczątki, a przegląd musiałem zrobić. Dostałem taką kartkę ważną na miesiąc z informacją, że auto jest zdatne do jazdy itp. Później w wydziale komunikacji musiałem po prostu nowy dowód wyrobić. Najlepiej zrobisz moim zdaniem, jak już teraz nowy dowód wyrobisz, diagnosta będzie miał mniej roboty.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  5. #6514
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    To nie lepiej poczekać do tego czasu skoro ma wejść ten cały system w komputerek policjantów i jazda bez twardego dowodu/prawka etc?
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  6. #6515

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To nie lepiej poczekać do tego czasu skoro ma wejść ten cały system w komputerek policjantów i jazda bez twardego dowodu/prawka etc?
    No tak, bo w Polsce jak u bambusów, dalej trzeba przy sobie wozić cały ten szajs, a jak nie to mandaciki xD

  7. #6516
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie podchodziłbym tak optymistycznie do wprowadzenia tak szyvko tego systemu:)

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #6517
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Diesla zarżnęły normy emisji i zakaz wjazdu do miast, a nie diesel sam w sobie. Najśmieszniejsze jest to, że forsowali diesla przez ostatnie 20 lat, bo mniej CO2 emituje, ekologiczny taki i w ogóle. Teraz zwrot o 180 stopni, bo znowu diesel emituje inne zanieczyszczenia. Be, zły diesel, dawać benzyny i hybrydy.

    Przecież jakby do oferty VW wrócił taki AFN albo już w ogóle 1Z, to ludzie by się zabijali, kolejka większa niż po Teslę model 3. Stare diesle to fantastyczna sprawa, bardzo wytrzymałe, prawie w ogóle się nie psuły, generowały koszty jak każdy inny silnik, a spalanie 2 litry mniejsze, moment obrotowy większy itd.

    Chuj, idę se przeszukiwać oferty 1.9TDI w 80tkach, nie trzeba będzie bigosu na uspokojenie robić.

  9. #6518
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Koczek ; no właśnie czytałem, że to już od stycznia wchodzi. Teraz niby miało być w czerwcu, ale mamy już 19 i nic nie słychać więcej o tym
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  10. #6519
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Koczek ; no właśnie czytałem, że to już od stycznia wchodzi. Teraz niby miało być w czerwcu, ale mamy już 19 i nic nie słychać więcej o tym
    Imho, i tak lepiej wozić ze sobą bo a nóż zatrzyma nas jakiś wejski głupek co internety do niego jeszcze nie doszły i będzie żądał pokazania tychże dokumentów. Polska dziwny, dziki kraj.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  11. #6520
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ludzie co myślicie o e-kursie na gruoponie z mechaniki samochodowej? Nie chodzi mi o robienie certyfikatu. Jestem źle ukierunkowanym technicznym matołem i wielu elementarnych rzeczy nie wiem. Myślę, że tutaj dostałbym dużo jasno opisanego materiału. W zasadzie wszystko jest w internecie, ale ja nawet nie wiem czego szukać. Macie może jakieś zdanie na ten temat?

    Przykład https://www.groupon.pl/deals/kar-gorup-10

  12. #6521

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    @Sinis ; sam bym się na to pisał xD, tylko podobnie jak Ty poczekam na opinię ekspertów.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  13. #6522
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zaraz chyba zakupy grupowe zrobimy :D
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  14. #6523
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dobra bieremy to, ja się muszę porządnie podszkolić z mechaniki, bo czasami nie wiem o czym mowa jest.

  15. #6524
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    https://www.groupon.pl/deals/kurs-sp...owej-kar-group
    Ten ciut droższy, ale do opisu ktoś się bardziej przyłożył.

  16. #6525
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jeżeli to nie troll to zróbcie próbę na jednym osobniku xD znajoma jest 'wykładowczynią' z innej dziedziny, na kursie stacjonarnym o zasięgu ogólnopolskim, tj placówki w wielu miastach w polsce i generalnie jest kurwa studentką bez żadnej praktyki zawodowej, kurs kosztuje kilka kapci, ona dostała materiały, co do których nie ma żadnego doświadczenia, czyli śmiało można powiedzieć, że nie ma pojęcia co robi i uczy innych ludzi, nie polecam xD a jak czytam, że dają certyfikaty w pdfie, kurs kosztuje tyle co średniej klasy olej i w dodatku mają inne kursy typu 'promotor zdrowia' to bym szału nie oczekiwał
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 20-06-2018, 18:22

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •